» »

Soliden pc !?

Soliden pc !?

dado89 ::

Prosi če mi lahko napišete konfiguracijo za pc, ki naj ne bo predraga, mora pa vseeno zdrzati 1leto v najnovejših igrah na ultra high konfiguracijah. Razmišljal sem o nakupu res zelo dobrega pc a sem ugotovil da se mi s prihodom dx10 in 4-core ne splača zapravljati preveč denarja .:)

Hvala za odgovore :D

opeter ::

Prejšnja tvoja odprta tema ni dovolj?

Kupi sledeče:
- matično ti bodo drugi priporočali
- Intel Core 2 Duo E6400 ali E6600
- 2 GB RAM-a, 667 ali 800 Mhz
- ATI Radeon iz serije X1900xx ali GeForce 7900xx
- 320 GB disk
- monitor rabiš?

ali pa kupi konzolo (XBox360, lahko pa počakaš na Wii ali PS3). Vse te konzole imajo večjedrne procesorje. Če te že to mika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

koyotee ::

za dx10 bojo igre prihajale pocasi, 4core proc pa bi bil bolj za serverje...
za eno leto bo dx9 grafa in core 2 duo cist zadosti
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

koyotee ::

GMC H70, ATX Middle,120mm + 140mm, USB/au, črno s srebrno fronto
Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550 , 120mm Fan (tiho delovanje)
Matična plošča Asus P5W DH DELUXE, P4, LGA775, I975X, 4xDDR2, 2xPCIX16x, 2xGLAN,SB7.1,ATX, 1066Mhz, 3xPCI, 8xUSB2.0, 2xATA, 7xSATA2r, 2xFW, Cr.Fire
CORE 2 DUO E6600, 2.400 GHz 4MB, 1066MHz, LGA775 BOX
Ram DDR2 GoodRam 2GB kit (2*1GB) PC6400 800 DC kit s hladilnikom
Trdi disk WD 250 Gb, 7200, 16MB cache SATA-II/300
Dvdrw optična enota 18X NEC 7173A Lableflash Link
Grafična kartica MSI GeForce 7900GTO, 512Mb GDDR3 256bit, 2XDVI+TV VIVO PCIe MSI NX7900GTO-T2D512E
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.
336.900 SIT
Zamenjaš grafo in to je to
funtech
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pobcc ::

Dost podobno konfiguracijo kot jo je napisa koyote sem nabavil prejšni teden. Priporačamo samo namestu Asus P5W deluxe rajši ASUS P5B deluxe (I965), ki se na useh testih odreže bolše kot P5W deluxe.
Drugače pa namesto grafe, ki jo je napisal koyote, sem rukno notr čist eno navadno za 20.000 sit( radeon X1300) in bom zamenjal, ko na trg pridejo direct X10 grafe.
In še par besed o delovanju ... ''TRGA GATE''. Konkreten primer imam še prenosnik (penitum centrino M 1.8 GHz 1 giga rama) in ne dela počasi, sam proti temu novemu strojčku se skrije.
Jaz sem računalnik dobil za 250.000 sit in se mi res ne zdi drago za tako dobro konfiguracijo, zato res spravi skupej okol 250.000 sit in kupi takšno mašinco ne boš razočaran.

strumf666 ::

koyotte-jev predlog je zelo "spodoben", to je glede na trenutne razmere zelo dobra konfiguracija, če nameravaš kupit dx10 grafo takoj ko pride se moraš samo še odločit al boš do takrat špilal vse na minimumu, torej grafo zamenjaš za čim cenejšo ali vzameš to in špilaš skoraj vse na high. Če bi rad imel maximum, potem moraš imet 2 grafi, pa še tako, se zna pri oblivionu recimo kaj zataknit, če pretiravaš z resolucijo. Quad core je pa vprašanje kdaj bo uporaben za igre, zaenkrat se ukvarjajo z optimizacijo za dual-core - nisem pa nikjer zasledil ali je to samo za dual-core ali bo avtomatsko delovalo tudi na quad-core še boljše.

P.S. Plošča P5B deluxe je tudi zelo dobra in še cenejša, samo če nameravaš imet SLI/CF potem ne bo šlo. Oz. v tem primeru se ti bolj splača počakat na plošče z ATI-jevim čipsetom, ki bo imel (vsaj) 2 16x PCI-eX reže, pa plošče z NVIDIINIM podnožjem imajo tudi 2x 16x reže (te mislim, da bodo tudi prenovili v kratkem, ker trenutno niso najbolj konkurenče intelovim).
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

frudi ::

...naj ne bo predraga, mora pa vseeno zdrzati 1leto v najnovejših igrah na ultra high konfiguracijah.

utopija. že zdajšnje igre spravijo na kolena katerokoli enojno kartico, tako da to kar želiš ni dosegljivo brez SLI/CF.

kot drugo pa je cel kup komponent, brez katerih ni 'zelo dobrega pcja', ki nimajo veze z napredkom CPU/GPU-jev. zvočna kartica, ram, ohišje, napajalnik in še kaj - vse to je tipično zanemarjeno s strani osebkov, ki jih zanimajo samo številke v imenu procesorja in grafične kartice, kljub temu da skupaj te komponente stanejo vsaj toliko kot grafična in procesor. oziroma bi naj, v 'zelo dobrem pcju'.

če torej hočeš računalnik, ki bo hkrati dober sedaj in prilagodljiv v prihodnosti, vzemi nekaj v stilu tega, kar sta napisala koyotee in opeter, ampak zamenjaj par komponent, da bo zadeva zdržala bolj dolgo.
kot prvi vzemi kvalitetnejši napajalnik - kak enermax, seasonic, vsaj 500W. kot drugo dodaj zvočno kartico - integrirane so drek in si ne zaslužijo mesta v igram namenjenemu računalniku. 2GB rama je minimum, glej da je vsaj PC6400 (800MHz).
pri matični plošči pazi, da ima dovolj razširitvenih možnosti - da lahko poleg dveh grafičnih kartic z malo večjim hladilnikom zraven priklopiš še zvočno in morebiti še kakšno kartico (physix, tv tuner, brezžična mrežna... karkoli bi v prihodnje utegnil uporabljat). in da zagotovo podpira prihajajoče 4-jedrne procesorje. in da ima vse priključke, ki jih potrebuješ sedaj ali računaš, da jih boš v prihodnje. ni lepšega, kot da kupiš digitalno kamero in ugotoviš, da osnovna plošča nima firewire priključka, ločene kartice pa ne moreš vgradit, ker sta edini dve pci reži na plošči zasedeni z zvočno kartico in hladilnikom od grafike...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

batista ::

Bom kar tule vprašal. A je boljše da zdaj kupim nov pc al naj počakam na konec leta? A cene kaj padejo za praznike ponavad?
V mislih imam Intel E6300 +gigabyte ds3 +x1950pro. Ram pa ne vem kerga bi uzeu. Se splača kupavat ram z D9 čipi č mislim navijat procesor do kolikor gre z stock coolerjem? Al vzamem najcenej 800mhz ram?

kuglvinkl ::

A cene kaj padejo za praznike ponavad?

Ne, cene za te praznike vsaj zadržijo nivo oziroma celo zrastejo. Kišto se v resnici kupuje, ko s trgovci obupani. To je v februarju ali pa poleti, vendar ne tik pred šolo.

roli ::

Jaz sem pred kratkim kupovalračunalnik,ki je poceni in,ki bo služil kake 3 leta.Nisem dal veliko ampak trenutno poganja vse zahtevne igre čeprav nekatere pač ne na full resolucijah.Pri resoluciji 1280x1024 pa ni problema in vse teče gladko.

Procesor AMD Athlon 64 3500+ AM2
Matična plošča MSI K9N NEO-F
Patriot 1GB RAM DDR2 (najcenejši DDR2 RAM pač)
Sapphire ATI Radeon x800GTO (sicer nekatera podjetja ponujajo malenkost cenejše ampak jaz kupim sapphire)(seveda se lahko odločiš za kako drugo grafično,če ti ta ni všeč)
trdi disk WD 250 GB SATA2
NEC DVD pekač z labelflash tehnologijo (ne vem modela)
Ohišje LC powerstar z LCD zaslonom (poceni,dokaj kvalitetno)
Napajalnik LC powerstar 550W


Vse skupaj pride okoli 150.000 SIT.Vse skupaj sem kupil pri mimovrste.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786671 (4546) aodius
»

pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
292218 (1891) joker16_7
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312501 (1747) falotXP
»

Kašn komp naj kupim za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
422746 (1647) pavlopavlin
»

PC za 470 k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
936551 (4688) Hux

Več podobnih tem