» »

Težave ob zagonu sistema WinXP (Safe mode tudi ne dela) - NUJNO PLS!!!!!

Težave ob zagonu sistema WinXP (Safe mode tudi ne dela) - NUJNO PLS!!!!!

Matejh ::

Glede na nastale zadeve na današnji delovni večer lahko samo pobožno upam, da mi bo kdo od vas mojstrov priskočil hitro na pomoč.

Zadeva je sledeča:

Do problema je prišlo ob instalaciji programa Daemon Tools 3.47 v Window XP Pro. Med samo instalalcijo se je računalnik sam od sebe rebootal in ob ponovnem zagonu obstal preden se je sistem ponovono naložil (prazen črn ekran).

Sitem sem reštartal in ga poskusil z "last know good config" -* ni šlo. Tudi nobena od variant safe moda mi ne pride skozi. Prav tako
ne morem dostopiti do "command prompt-a".

Driver-je v safe modu sicer začne nalagati vendar se vedno ustavi na "drvmain.sdb"

Imam na razpolaga še en starejši comp. s katerim sem se na hitro skonektal na net in na spletu pobrskal za problemom. Izgleda, da je težava
relativno pogosta so pa odgovri in nasveti precej razlikujejo in dalećčpresegajo moje znanje v zvezi z compi.

tukaj sta dva linka na problem:

http://www.daemon-tools.cc/dtcc/archive...
http://www.wimsbios.com/phpBB2/viewtopi...

zadeve sicer še naprej prebiram vendar se bojim, da mi je toliko zadev nejasnih da mi rešitev zgleda precej daleč...

stvar je še bolj zoprna, ker se mi je reč zgodila ravno sredi dela "na knap"... jutri dopldan bi moral odati... na mašini pa imam ves delovni
software in fajle...

neizmerno bi bil hvaležen, če bi mi kdo na hitro priskočil na pomoč in me saj malo usmeril...

hvala

bad2Dbone ::

Dozdeva se mi, da je nekaj v zvezi s konfliktom s starforce zaščito. Rešitve po forumih zato še ni. Če se ti res mudi, bootaj s kakega cd-ja in si podatke prekopiraj preko mreže na oni stari pc, potem pa preinštaliraj.
carpe diem ;)

amigo_no1 ::

Zbriši fajl d347bus.sys (X:\WINDOWS\system32\drivers\ )

http://www.daemon-tools.cc/dtcc/archive...
EDIT: *update* I booted with the WinXP CD, fired up the recovery console, navigated to c:\windows\system32\drivers and renamed the d347bus.sys and d347prt.sys. This let me boot into Windows normally where I removed the d347 drivers references from the registry and deleted the pnp bios thing from device manager.

Tudi nekatere lahko v navezi z Daemon Tools povzročajo težave (predvsem tiste, ki vsebujejo StarForce/Macrovision in podobne zaščite)

Če imaš na onem starejšim comp winNT/2000/xp , samo dodaj disk v oni stari comp in skopiraj podatke.

Matejh ::

hvala obema...

mi je že takrat potegnilo, da lahko dam disk v drugi comp kot slave. Tako sem lahko dostopil do driver direktorija in izbrisal driver-ja d347bus.sys in d347part.sys. Disk sem nato vrnill v prvi comp. in sistem se je normalno naložil. Daemon Tools se ni popolno instaliral zato ga tudi ni bolio pod
"add/ remove programs". Direktorij sem tako pobrisal na roke ter iz device managerja deinštaliral "PnP BIOS Extension". V registru sem
naredil search na vse refrence "d347" in jih brisal na roke.

Imam pa problem, ker vseh referenc ne morem odstraniti (popup, ki pravi da ga ni mogoče zbrisati). Probal sem jih odstraniti v safe mod-u. Tudi ne gre. Sistem mi zaenkrat dela normalno. Bi se pa vseeno rad znebil tistih zapisov v registru. Če ima kdo izkušnje s tem bi prosil za nasvet.

Nasplošno pa je problem z Daemonovimi driverj precej pogost in je na njihovi uradni strani večkrat predebatiran. Če bo kdo naltel na podoben problem mu bo zagotovo koristil tekst s foruma:

Error 25002 (invalid driver names or driver conflict), or how to remove Daemon Tools drivers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAEMON Tools

Oddelek: Programska oprema
164440 (4014) BaRtMaN
»

Daemon Tools v4.0

Oddelek: Programska oprema
132714 (1975) Tr0n
»

Daemon tools-uninstallation-noče

Oddelek: Programska oprema
81865 (1737) Vajenc
»

Problemi zaradi Daemon Tool.

Oddelek: Pomoč in nasveti
112383 (2125) Utk
»

image

Oddelek: Pomoč in nasveti
6911 (894) D@DO

Več podobnih tem