» »

Mrežni na nForce 2 se je strgal

Mrežni na nForce 2 se je strgal

Senitel ::

Danes mi je enostavno nehala delat integrirana mrežna na nForce 2 plati... Čim spremeniš nastavitve mrežne v winxp polovico stvari freezne. Kar kol narediš (ping ruterja, ostalih računalnikov,...) paketki ne pridejo nikamor. Še disable-at ne moreš mrežne brez da bi vse skup zmrzln. Poskusil že reinstalirat driverje, ni pomagal...
Aja WOL preko te mrežne dela čist normalno.

CCfly ::

Kaj pa če bi poskusil izklopiti mrežno v BIOS-u in vstavil PCI mrežno, da vidiš, če je problem s strojno ali programsko opremo ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Senitel ::

Imam se eno mrezno v kisti in dela normalno...

Tilen ::

Imas sreco ce ti se sploh dela. Te integrirane grejo hitro ponavadi. Tudi manjsi prenapetostni sunki grejo najprej po mrezno, ne vem zakaj.

Jaz sicer nimam vec preko integrirane, poznam pa kr nekaj takih, ki so imeli probleme z mrezno na plati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Klemzz ::

to ni res da grejo hitr...jst sm meu EP-8rda6+ pro 2 let pa je čist ql radila mrežna :))

CCfly ::

Kaj pa če bi poskusil še s Knoppixom. Morda bi uspel kaj pametnega razbrati iz sistemskega loga ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tilen ::

Čisto odvisno. Saj jaz tudi nisem menjal, ker bi moja na plati takrat crknila. No mogoce je zdaj ze. Imam ze kr nekaj casa onemogoceno v biosu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Senitel ::

Jaz imam tud to Epox 8rda6+ plato... Mislim ce bi crknilo, zakaj mi pol WOL deluje? Kabl je tud vredu (laptop se je lepo povezal na isti port na switchu)...
Bom sprobal se v Visti, ko pridem domov.

Senitel ::

Snemam tole Knoppix distribucijo, ker pa nisem preveč domač z Linuxom... Kako se potem požene kakšna diagnostika?

CCfly ::

Ker mi grafična orodja za administracijo v Knoppixu niso dobro znana bom navedel samo tole:

- prijava kot root:
Odpreš konzolo in napišeš sudo su. Voila, si super uporabnik in vsi tukaj omenjeni ukazi delujejo.

- vsi logi so spravljeni v /var/log, sistemski log pa prikaže ukaz dmesg v sistemski lupini.

- nastavitve omrežja:
ifconfig - izpiše seznam vseh vmesnikov
ifconfig eth0 down - ekivivalent disablanja vmesnika
ifconfig eth0 192.168.1.2 netmask 255.255.255.0 - samoumnevno
dhcpcd ali dhcp-client - avtomatsko pobere nastavitve z DHCP strežnika.

Sicer ti zatem preostane še možnost vklopa debug support v samem gonilniku za mrežno kartico, vendar dvomim, da se časovno izplača. Je lažje dati drugo mrežno v računalnik.

Ni bilo v Visti nič bolje ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Senitel ::

Zgleda da je res sel TX del mrezne rakom zvizgat... :( RX zgleda da dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192145 (1895) krofko
»

Linux računalnik - router / 2. mrežna ne obstaja?

Oddelek: Omrežja in internet
91569 (1488) Brane2
»

VDSL in Debian - problem

Oddelek: Omrežja in internet
131512 (1259) HAM
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947022 (5405) Azrael
»

red hat 9 in mrežna kartica sis900

Oddelek: Operacijski sistemi
81002 (951) dr.J

Več podobnih tem