» »

NiBiToR

NiBiToR

asus ::

a je kdo uspešno modov 7600gt s tem programom

asus ::

pa zanima me a morm biose flashat ko spremenim voltažo v nibitor-u.pa kako jih flasham.hvala

5er--> ::

Bios na grafični je samo 1.
Pod novicami imaš članek o tem in če ti kaj ni jasno, raje pusti stvar pri miru

miwche ::

asus

prvo pejdi na mvktech.net in dobro preberi forum o flešanju biosev, spreminjanju voltaž, itd... potem pa se loti zadeve. ne pozabi zmeraj imet backup-e in PCI kartico da lahko zaženeš normalno komp, če se kaj sfuka pri biosih.
~ there are more alpha males than beta testers ~

asus ::

ok vse sm naredu tko k treba ko pa sm se spravu flashat mi je prb O\I ERROR .zakaj že:8)

kuglvinkl ::

Jezus kristus.

asus ::

ubistu mi ne flasha biosov k prej error prbije tk da ni nč sesule se

VidKo ::

Brez komentarja :D
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

asus ::

evo sm zrihtu.problem je bil da nvflash 5.13 nezazna 7600gt(vsaj moje ne)pa sm zadnjo verzijo naložil in mi je pol normaln flashal.zdj mam voltažo iz stock 1.3v na 1.5v full load temp.pa 46 stopinj.zdj pa navijat:D

miwche ::

no, ok. zdej pa počasi in pazi, ne bit zaletav, ker ti bo kaj šlo v 3pm.
~ there are more alpha males than beta testers ~

asus ::

do kok mislte da lahk voltažo povečam?hlajenje je uredu in ne gre čez 45 stopinj ,idle je pa 35-36 voltaža pa je trenutno 1.5v

asus ::

sm mislu še nov bios dol potegnt iz gigabyte strani pa je file f21 mora bit pa kao rom. kako sprement v rom?hvala

miwche ::

to najverjetneje ni bios za grafično ampak za čipset.

edit: sori, to JE bios za grafično samo ga ne moreš flešat z nvflash, ampak z toolom ki si ga zloudal skupaj z biosom. sej ti piše v readMe fajlu.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

asus ::

bo kr za grafično:D Vnesite tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

miwche ::

preberi "edit".
~ there are more alpha males than beta testers ~

asus ::

kašn "edit":8)

miwche ::

:D ok

zloudal si bios za grafično, res je, samo ga ne moreš flešat z nvflash ampak z toolom ki si ga zloudal skupaj z biosom.

p.s. lahklo tudi probaš enostavno preimenovat f12 v .rom in ga odpret v nibitoru. če ga nibitor odpre in pošteka kot bios pol je vse OK. ampak, vseeno dej flešat s toolom od gigabyta.

p.p.s. z "editom" sem mislil na edit v enem od zgornjih postov, ker sem popravil besedilo.:D
~ there are more alpha males than beta testers ~

asus ::

sm probu že s toolom k je zravn pa ni nč:( .nibitor mi ne zazna tk da mi sm še preostane da probam spremenit v rom. sm nevem kako:8)

miwche ::

najverjetneje moraš tale tool dat na prazno disketo, potem resetirat komp in pustit notri disketo, da se boota z nje. nato pa vtipkaš kot piše spodaj. ne dobesedno kot piše spodaj :8) , ampak mora ustrezat imenu biosa ki si zloudal. ok?

Using Gigabyte flash utility follow below:

gvf18 -p Filename

For example, file name is R92128DH.F1 in drive A:. The command is:

gvf18 -p A:\R92128DH.F1
~ there are more alpha males than beta testers ~

asus ::

a to mislš da ne nardim bootable floopy-ja ampak dam sm na prazn floopy to in bootam(če sploh bo).pa še to a morm gvf18 -p tud napisat al sm ime biosa.k ko flashas ti odpre takoj A: .a morm tko: primer1: A:gvf18 -p A:ime biosa primer2:A:ime biosa

asus ::

ok mi je ratal sm pa napiše bios dosnt match tk da bom še ene novejše probu da vidim če bojo te cool edit:evo uspešno sm(kao)flashal biose f21 version 5.73.22.39.00 ampak control panel,nibitor in vga utillity mi kažejo da mam še prvo verzijo 5.73.22.15.01 zakaj to?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

VASkO ::

ker nisi flashal, ne znas, ne bos vedo, pusti pr miru, naj ti kdo naredi, ki zna.

gfighter ::

Mir, prosim....
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

asus ::

ta nibitor sucks dvignil sm voltažo iz 1.3 na 1.55 pa se tud za 1mhz bolj ne navije.se mi zdi tole vse skup en nateg,k če bi voltažo dvignil bi verjetn tud gpu mel ene 5 stopinj več.sm nibitor mi pa pokaže da mam 1.55v pred modom je kazal 1.3v;((

miwche ::

asus

ni nujno da boš vse dosegel le s flešanjem biosa. (naj me kdo popravi če se motim). včasih ni dovolj le sporočiti BIOSu kolko voltov naj posrka, če sam hardver tega ni zmožen. bo treba naredit fizičen voltmod s spajkalnikom. to ni glih moje področje, tako da ti ne bi vedel točno kako in kaj svetovat.

jaz sem nekoč kar uspešno navil grafično tako da sem flešal z biosem drugega proizvajalca. npr. imel sem karto club3d in flešal z leadtekovim biosom. s slednjim sem lahko več navil.
~ there are more alpha males than beta testers ~

sirotka ::

Nibitor naj nebi deloval na 7600GT, tak da kar svinčnik v roke al pa 10kohm in spajkalc:D

asus ::

a ma kdo pencil mod za gigabyte 7600gt silent pipe2

sirotka ::

na silent pipih pa že ne boš menga voltmoda delal:) Najprej en spodobn hladilnik gor, pol pa vmode telat... Drugače imaš na vr-zonu voltmode za vse 3 vrste pcbjev...

asus ::

zakaj ne sj mam vredu temp idle cca 37 in full load 48

asus ::

ne najdem a mi daš link

Shark-357 ::

A ti veš kaj je google? Ter zakaj se uporablja?...

KLIK!!!

pozitron ::

Jst sm mel pa na isti grafični 53 idle pa 70 load. Dober ti pol hladi tole.

asus ::

shark sm že gledu tole ampak moja karta je plava:D

sirotka ::

dj prosm te reč, da se zafrkavaš? Če se ne, sploh ne razmišljaj o kakih vmodih...

Shark-357 ::

Bog pomagej....:\

asus ::

ja hvala za pomoč.pač rad bi se naučil pa tud če zjebem grafo

sirotka ::

Ti boš samo grafo zjebal, znal pa še vedno ne boš nič več...Dub si enga da ti pokaže kako se to nardi, naslednič delej sam. Porkaduš...raj jo men šenkej, da si sli nardim, pa si na istem:D

asus ::

e nimam nobenga da mi pokaže:( ,šenkam je pa ne:D
edit:je kdo kle iz okolce iv.gorice ki zna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

miwche ::

asus

če nimaš nobenga da ti pokaže, preglej vse,ampak res VSE strani na netu o vmodih. ni jih tako malo kot bi si mislu. sprašuj tudi po ostalih forumih in si vzemi cajt za to. boš pač mogu počakat še nekaj tednov preden se boš lotil moda, ne bit zaletav, uporabljaj google, beri in šele potem ko si boš vsaj teoretično na jasnem se loti zadev. zdej je vse kar lahko narediš le, da si zjebeš grafo, če boš sam delal.
torej: počasi, beri, sprašuj, beri, počasi.
~ there are more alpha males than beta testers ~

asus ::

ok miwche se bom potrudu.upam da mi rata:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne prikaže v celoti

Oddelek: Pomoč in nasveti
141356 (1173) matej_jack
»

5900XT @ 5950U Bios flash.

Oddelek: Navijanje
131365 (1037) Swen F@tt
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137739 (5073) Alesi
»

GF 6600 256MB

Oddelek: Navijanje
231485 (1017) Ali-baba
»

6800GT - bios flash (voltmod)

Oddelek: Navijanje
241313 (998) Tilen

Več podobnih tem