» »

Nov računalnik za študenta za 350.000

Nov računalnik za študenta za 350.000

BigBoss_ ::

ZDravo

Brat se odloča za nakup novega PC-ja za študentske namene, kar pomeni igre, internet, filmi, AutoCAD...

Zgornja cena je mišljena za PC skupaj z monitorjem.

Gledala sva nekako tole:

Intel konfiguracija

MB:
- Asus P5B, P4, LGA775, I965 (BroadWater),4xDDR2, PCIX16x, LAN,SB7.1,ATX, 1066Mhz, 3xPCI, 10xUSB2.0, 1xATA,4xSATA2r
- Asus P5B DELUXE,P4, LGA775, I965 (BroadWater),4xDDR2, 2xPCIX16x, 2xGLAN, SB7.1,ATX, 1066Mhz, 3xPCI, 8xUSB2.0, 1xATA ,8xSATA2r,2xFW, WiFi

PROC:
- CORE 2 DUO E6300, 1.866 GHz 2MB, 1066MHz, LGA775 BOX
- CORE 2 DUO E6400, 2.130 GHz 2MB, 1066MHz, LGA775 BOX

RAM:
- Ram DDR2 GoodRam (Geil) 1GB kit (2*512MB) PC6400 800 DC kit s hladilnikom retail
- Ram DDR2 GoodRam (Geil) 2GB kit (2*1GB) PC6400 800 DC kit s hladilnikom retail

Na tem mestu bi vprašal, katerega bolj priporočate

GRAFIČNA:
- SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON X1900GT 256MB, TV OUT, DVI, TWIN VIEW

HDD:
- WD 320 Gb, SATA300 , 7200, WD3200KS, 16MB cache SATA-II/300

DVDR:
- NEC ND-4571A črne barve 16X LabelFlash

NAPAJANJE:
- LC 550W LC6550G, 140mm, Fan, črn Ver 2.0 24pin

OHIIŠJE:
- Cooler Master Centurion 534, srebrn/črn

MONITOR:
- Philips 190P7ES Brilliance Slvr

Dilema je ali E6400 in 1 GB rama, ali pa E6300 in 2GB rama, tudi pri matični še malo oklevam.
Nekaj se razmišlja tudi o Radeonu x1900XT 512MB, samo je cena kr dost višja.

Kaj pa sistemi z AMD X" procesorjem? Bi bila to mogoče boljša opcija?
Kako je z navijanjem? A lahko to nardi tudi en, ki se do sedaj s tem ni ukvarjal, brez, da uniči procesor? Skratka po kakšni varianti
NAVIJANJE ZA TELEBANE.

Hvala za odgovore.

cole-22 ::

Jaz ti priporočam E6300 in 2GB. Bo imel več od tega! Imaš X1900XTja 256mb za 69k v AGT.
Se pravi:
E6300
2GB rama
X1900GT/XT
Drugo je vse OK...


No edino, če misliš na takem sistemu navijat bo treba poseči po močnejšem napajalniku.

KandazaR ::

Plato vzem asus P5B (brez delux) ali pa gigabyte DS4

neres ::

Pa že če kupuješ računalnik za 350k bi lahko dal noter vsaj dva diska. Če ne za drugo vsaj za backup.

RC14 ::

Jaz ti priporočam E6300 in 2GB. Bo imel več od tega! Imaš X1900XTja 256mb za 69k v AGT.


Se popolnoma strinjam.
Dobra kombinacija. Imel boš dober proc, veliko rama in hitro grafo,tak sistem bo dober za vse, predvsem za igre.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

frudi ::

spet... računalnik za 350k sit, pa brez zvočne kartice.
naredita si uslugo in zamenjajta tista integrirana jajca za kaj boljšega (audigy2 ali x-fi). :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jest10 ::

In kaj ti bo neka super zvočna pomagala na recimo zvočnikih za 10 jurjev?
Kdo misli dati za ozvočenje 50 jurjev naj si kupi še dodatno zvočno, kdor pa misli furati poceni šaro od 5.1 zvočnikov mu je pa integrirana čez glavo dovolj

BigBoss_ ::

@cole-22
Zakaj močnejši napajalnik? Mar ni 550W dovolj? Ali ta samo ni dovolj stabilen?

@KandazaR
A misliš, da se delux ne splača? Al je pač P5B čist dovolj?

@neres
Misliš, da bi dal namesto 1x320G, dva po 200G?
Sistem bo za 350 jurjev z monitorjem vred, se pravi, da bo sistem za cca 270 jurjev.

@frudi & @jest10
Res je, kar se tiče zvočne kartice. Se ne rabi, glede na to, da bodo zvočniki nekja povprečnega, ali pa celo samo slušalke.

Se pravi, da se za AMD sisteme nekako ne ogrevate.

jest10 ::

Za ta denar se AMD ne splača. AMD je sedaj dober nakup v nizkem/srednjem razredu. Za dražje sisteme je trenutno best buy Intel.

MEDENA ::

Bogat študent>:D

BigBoss_ ::

Je bil priden in je delal celo poletje, da si lahko to privošči.

Glede AMD-ja
Sej, če bi dal kej manj denarja, ne bi nič jezno gledal ;).
Samo zanima me, kaj se nekako bolj splača. Zadnje čase se je pač navdušenje nad AMD-ji nekoliko zmanjšalo, vsi pa zelo hvalijo tale Core2Duo.

KandazaR ::

Razlika med P5B in P5B delux je sli-ju, wifi-ju in pa gigabitnem lanu. Če to potrebuje naj pač kupi delux. Nevem pa če to upraviči tistih 8k razlike.
Če pa želi res najboljšo plato pol naj vzame Asus P5W DH DELUXE za 57k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Dark Angel ::

Brat se odloča za nakup novega PC-ja za študentske namene, kar pomeni igre, internet, filmi, AutoCAD...


Mal Off-topic, ampak kolk let misl ta "študent" študirat? :D :\ :D

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

Drugače pa če bo študent bi bil prenosnik bolj uporaben.

neres ::

Misliš, da bi dal namesto 1x320G, dva po 200G?

Jaz bi vsekakor dal dva diska. Narediš recimo eno sistemsko particijo 30-40GB in jo lahko backupiraš kar na sosednji disk s True Image ali podobnim.

Sicer pa za proc ne vem če je tako nujno core duo. Bržkone bi bil v redu tudi kak x2. Odvisno kaj bo počel...

cole-22 ::

@cole-22
Zakaj močnejši napajalnik? Mar ni 550W dovolj? Ali ta samo ni dovolj stabilen?


Ker bo ta računalnik visokega ranga in take komponente rabijo dober in stabilen napajalnik! Teh 550W pri LCju ni realnih. Za tak sistem bi bilo priporočljivo kakega Enermaxa Liberty 500W.

strumf666 ::

LC-ji niso tako slabi napajalci, meni b.p. poganja sistem, pa tudi z navito 7600gtni bilo težav. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

cole-22 ::

Zakaj imaš pa v podpisu Liberty in ne LC, ki je tako dober? Pa X1900 serija je ZELO lačna 12v linije!

strumf666 ::

Ups, napaka pri Copy&Paste :D

Nisem rekel, da so tako dobri, rekel sem, da niso slabi. Moja vodna pumpa je tudi lačna 12V linije...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

cole-22 ::

Sj jst tud nism rekel, da je slab. Samo za tak sistem pač LC ni primeren. Pač moje mnenje. Če pa hoče LCja, pa naj bo LC ;)

Ch4N93 ::

Glede na to, da se kupuje boljši (kvalitetenjši) sistem, tudi jaz predlagam nakup napajalnika z bolj zvenečim imenom. Plata za 50k+ si zasluži kvalitetn napajalc.

Kar se pa tiče pekača: nekje sem zasledil, da so ti NEC-i glasni k svina, koliko pa je resnice v tem, pa ne bi vedel. Naj še kdo kaj napiše glede tega.
Ni nam lahko...

strumf666 ::

@cole22: Če primerjam bivšega Anteca TP550 in tega (na prejšnjem sistemu DFI, opteron@2,8), razlike v OC in stabilnosti ni bilo, če bo ta prej crknil bom še videl, pa račun za elektriko je višji, ker imajo LC-ji slabši izkoristek.

@BigBoss_ : Namerava kolega navijat do max ali kolkr bo šlo ali sploh ne? Goodram se zelo lepo navija, z Geilom nimam izkušenj; vsekakor pa raje 6300 in 2giga. Če vzameš 2 diska jih lahko vežeš tudi v raid 0 je precej opazna razlika.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Matthew ::

Kar se pa tiče pekača: nekje sem zasledil, da so ti NEC-i glasni k svina, koliko pa je resnice v tem, pa ne bi vedel. Naj še kdo kaj napiše glede tega.

Potrjujem. Ružijo ga naglas, da kr mal glava začne bolet.

opeter ::

Je bil priden in je delal celo poletje, da si lahko to privošči.


Raje naj špara za štipendijo :\, ker ga bo v prihodnosti zelo malo. Ali pa vloži v banko, da dobi velike obresti. :8) Nikoli ne veš, če boš imel v prihodnosti sploh penzijo ;)
Morda pa želi celo življenje kupovati nove in nove računalniške komponente? :D

Kombinacija E6300 + 2 GB RAM-a je trenutno najboljša v smislu cena/zmogljivost.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Fatboyslim ::

Js bi kupu imaca 20" za ta dnar :D
Pa še ostal bi ti mal za študentske žure v prvem mesecu študija

BigBoss_ ::

Tole z napajalnikom bova res malo premislila. Samo tule se cena zelo hitro dviguje :(

Kateri pekač pa ni glasen? Nekaj sem bral o Pioneerju? Bi bla to boljša izbira?

@strumf666
Kar se navijanja tiče je takole. Tule gor berem, da se dajo tile procesorji zelo fino navijat. Pretiravanje ni blo mišljeno.
V mislih sva imela bolj nekaj tam do 2,4 G

Še eno vprašanje glede Raid 0. V winsih pač vidiš dva ločena diska s tisto velikostjo, kot sta not. Dejansko se pa piše na vsakega nekaj - posledično hitrejše pisanje/branje. Kako pa stvar izgleda v primeru odstranitve enega diska (npr. v slučaju okvare)? So potem vsi podatki nedostopni?

cole-22 ::

Jaz imam NEC 4570A in se mi ne zdi nič glasen... Normalno pač.
Z procesorjem boš brez problema prišel nad 2400MHz.


Pa še info...
V Mlacomu so dobili Sapphire X1900XT 256mb za 69k in so sedaj na zalogi! Koliko komadov pa ne vem.

BigBoss_ ::

Hvala za info...

strumf666 ::

Če ti crkne disk pri raid 0 si ob podatke (podatki gredo 1/2 na vsak disk) - mogoče me bo kdo popravil, ker nisem ravno expert v Raid sistemih, če odkopiš, potem je zadeva nedelujoča, dokler ne priklopiš nazaj, pa tudi v drugem računalniku (samo enega) ne boš mogel uporabljat. Če prestaviš oba in nastaviš na Raid, pa bi moglo delovat - če boš hotel prestavljat. V winsih vidiš samo en disk/particijo, ne dveh. Če imaš kaj važnega, je zaželjen kakšen backup, raid 0 je mišljen za hitrost, ne za backup.

Za navijanje sem vprašal zato, ker če hočeš zelo navit moraš pri intelu kupit kakšno spodobno (dražjo) ploščo, pa nekatere je potrebno še zmodat, za nenavijanje oz. povprečno navijanje so pa tudi cenejše plošče čisto v redu. Za razliko od A64 sistemov, kjer se da včasih z najcenejšimi ploščami navijat skoraj enako kot z najdražjimi. Z ASUS P5B ne bo težav z navijanjem >:D

Še nekaj o napajalnikih: pri vseh ostalih komponentah je razlika že na prvi pogled očitna (več/hitrejši ram, grafa, proc) pri napajalcih ponavadi ni - samo če/ko ti crkne, oziroma ko/če ugotoviš, da lahko z drugim bolj naviješ; sam sem vedno zagovarjal boljše napajalnike, dokler ni par kolegov nabavlo LC-je vključno z menoj in smo vsi ugotovil kar sem napisal v prejšnjih postih, crknil pa tudi še ni nobenemu. Je pa to samo moje mnenje, kot je napisal že Cole-22 0:)
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

cole-22 ::

No da še malo dopolnim info...
Kolega je kupil danes v mlacomu X1900XT 256mb in se mu brez problema navije nad frekvence XTXa!

BigBoss_ ::

Da malo updejtam

Kupilo se je sledeče

MB: Asus P5B deluxe
Proc: Core 2 Duo E6300
RAM: 2x1GB GoodRam
Graf: Asus X1900XT 256MB
Disk: Seagate 320 GB Sata2
PSU: Xsilence 480W
DVD-R: Nec 7131A
Ohišje CM Centurion 534

Monitor Philips LCD 190P7ES Brilliance

Se pa pojavljajo težave z resetom PC-ja med igranjem iger (različnih) :( .
Stvar je že v reševanju 0:) .

Turtle ::

Ponavad je za tako resetiranje kriv ram... manjakt plata...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786962 (4837) aodius
»

FunTech INTEL Back To Game E6300 1GB DDR2 7600GT

Oddelek: Kaj kupiti
141987 (1329) nomad
»

računalnik do 230000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
61074 (869) Jan987
»

Nakup Komponent (skupaj od 150-200k)

Oddelek: Kaj kupiti
151400 (1086) strumf666
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372973 (1771) Cinderela

Več podobnih tem