» »

Najtišji Trdi Disk

Najtišji Trdi Disk

SLO-EZO ::

Halo vsem, zanima me kateri so najtišji trdi diski na našem tržišču ( okrog 200GB), ker bi rad popolnoma utišal računalnik. Vse ostalo je tiho tako, da slišim samo še trdi disk v "idll" stanju. Pri igranju me glasnost ne moti , vendar bi rad da ga ko ne delam nanj nič tudi bil skoraj neslišen.

Hvala vam za pomoč !

LP Ezo

RC14 ::

SLO-EZO:
Brez zamere, sam malo pa bi se lahko potrudil, pa uporabil funkcijo iskanje, boš sigurno našel odgovor. Takih oz podobnih tem je že kar nekaj. Recimo ena iz med teh, KLIK


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

SLO-EZO ::

Hvala, za odgovor samo jaz sem mislil v današnjem dnevu, vem da so določeni trdi diski tišji od drugih samo mene zanima v tem "času" kateri je najtišji oziroma kateri imajo izkušnje z njimi !

LP

Jackal ::

Veliko tišine dobiš tudi od montaže diska. Kakšna montaža na gumice je prav blagodejna za ušesa.

Spajky ::

fanta moti žvižganje ležajev v idle; če gumice ne pomagajo dovolj : rešitev je tapeciranje (tapison) na moji strani pod komp/modifik. :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tilen ::

Najtišji disk je izklopljen disk, žal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO-EZO ::

Hvala za oba odgovora, hočem si popolnoma utišat mojo kišto (sem naredo že vodno, 120 2ball vente, ...) tako da je kišta kar tiha vendar je sedaj najglasnejši disk. Sedaj pa me zanima recimo če je Samsung (kateri) dovolj tih da ko bo v "pripravljenosti" skoraj neslišen. Kajti vodno in venti ne povzročajo skoraj noben glas.

LP

baal24 ::

pobrskaj malo po tej strani silentpcreview

drugače, pa nabavi škatlo od enega starega cd/dvd roma in jo obloži od znotraj z zvčnim izolacijskim materialom.Eni so kar bitumenske plošče not nabasali. Še navodila klik

lp, b.

antonija ::

Pri meni se je natisje obnasal samsung 160GB ATA na gumicah (neslisen ob 3eh zjutraj na razdalji enega metra; priblizno pri 0,5m se mi je zdelo da ga slsim).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bluefish ::

kaj menite o tem trdem disku? WD 250 GB SATA2 7200 rpm 16MB

Do sedaj sem imel odlične izkušnje z WD-ji, vendar le pri nižjih kapacitetah (80 GB - je praktično neslišen). Kako se obnese takšen disk glede tišine?

AndreAS ::

Zdravo.

Sam imam tak disk, ima "le" 8 Mb predpomnilnika. Disk je v ohišju neslišen, v primerjavi z Hitachi-jem 160 Gb je tišji. Bi pa sedaj,če bi kupoval kupil raje enega WD-ja z malo večjo kapaciteto. Mogoče tega? [:)]

Lp, Andrej

Klemzz ::

jst mam WD 320GB pa morm rečt da je zadeva res tiha :)

MTm2H37rqt7B ::

odgovor na prvi post: Samsung Spinpoint P120 250gb sataII

iso2000 ::

Najtiši disk je flash disk! Se dobi velikosti do 120GB SATA. Za ceno pa rajši ne bi spraševal...

maticm ::

imam plato k8n neo platinum in mi podpira SATA diske. Nameravam kupiti enega - sedaj imam Hitachija 160Gb SATA. Katerega mi priporočate?

mmaestro ::

Lahko pa si pogledaš malo tu:https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

Ta zadeva pa očitno tut kar utiša: https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB disk - ampak cimbolj tih

Oddelek: Kaj kupiti
121694 (1453) opeter
»

hladilnik za trdi disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61613 (1515) gfighter
»

nabava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
52502 (2417) EL-Cuchu
»

Zunanji trdi disk za notebook

Oddelek: Strojna oprema
71683 (1584) SimplTech
»

Nakup

Oddelek: Kaj kupiti
101442 (1149) Mirč

Več podobnih tem