» »

Nakup računalnika: crossfire/sli, DDR2/DDR, in problem z diski in prihodnost

Nakup računalnika: crossfire/sli, DDR2/DDR, in problem z diski in prihodnost

eee ::

Do sedaj sem si vedno lahko sam sestavil računalik, potem, ko sem 1 teden prebiral razne članke/teste. A sedaj imam v glavi zmedo...

Začel sem s procesorjem. Kar hitro izbral ATHLON 64 X2 4600+/1MB AM2 (65.520 SIT). Pač dober v testih, dobra cena in do sedaj še ni razočaral. (Sem zagrizeno pristaš neke firme dokler kaj ne crkne.)

Potem sem šel zbirat grafično. Nekako sem se nagnil k Crossfire 3200, zaradi testov, manj kartic (CF = 2, SLI = 4), ter glavno: zarati rezultatov in cene SAPPHIRE Radeon X1900GT 256MB PCIe (55.974 SIT).

Potem pa se je zapletlo pri RAMU. Izbira velikosti je bila 1GB. Potem pa problem ali DDR2 (600/800) ali DDR (400)?
Na testu @ TomsHardware se je DDR400 odrezal veliko bolje, saj se 800 izkaže šele pri procesorjih od 4800+ dalje, ki pa so seveda predragi. Pri počasnejših procesorjih pa je imel 400 boljše rezultate. Čeprav sem sprva hotel DDR2, sem potem šel nazaj na stari DDR400.

Sedaj pa jedro! Matična plošča.
Zahteve: integrirana 2 izhoda za LAN, 7.1 zvočno, lepo razporejene komponente, možnost priklopa čim večjega št. diskov + cdrom in disketa. No ter seveda podpora Crossfire in AM2.

Kandidati:
Asus: M2R32-MVP (samo ta obstaja!)
MSI: K9A Platinum (samo ta obstaja!)
Že prvi problem. 2 firmi, ki jih preferiram, ponujata vsaka samo 1 možnost. :(
Ni mi jasno/ne piše ali podpirata DDR400? Na spletnih straneh piše samo da podpirajo DDR2.
2.problem: Sedaj uporabljam 3 diske ali 6.1TB (160, 200, 250). Vsi so ATA133 oz IDE. Nove matične podpirajo samo SATA in imajo samo en IDE vtič. Torej če imam CDROM lahko potem priklopim samo še 1 IDE disk, če se ne motim? Nekako bi rad priklopil vsaj 2 stara diska.

Zaradi tega sem potem gledal še matične, ki bi namesto crossfire imele sli. Teh je občutno več, a kompromisa vzeti GeForsa še nisem sklenil...

Nekako se mi zdi, da sedaj vsi čakajo na Win Visto in DX10, ter seveda hardwaru, ki bo temu sledil. Ali naj čakam? Nekako imam občutek, da bo ta še dolga in imeti iber hitrejši PC kot sedaj za okoli 250.000sit je hudo mamljiva.

Torej ali kdo sedaj kupuje? kako ste se odločili in zakaj? Kaj so alternative?

*cene is mlacom.si

AndrewSmith ::

AM2 podpira samo DDR2.Zato je to podnozje tudi izslo.

SLI rabi tudi samo 2 graficne.Je pa Radeon X1900GT za
55.974 SIT dobra kupcija.

Maticne AM2.... klik(glej socket AM2)

Glede diskov...lahko dokupis pci IDE kontroller.

Glede cakanja pa itak nimas kaj.Ce nujno potrebujes tak komp,ga pac kupi.
Meni je trenutno to kar imam dovolj,tako da bom pocakal na 4core proce
in DDR3(ce bom zdrzal:D).
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

eee ::


Tele nove grafikulje imajo samo DVI izhode. Ali zraven dobiš pretvornik v VGA oz da se da priklopit CRT monitor? Ali to kaj vpliva na kvaliteto slike?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

gfighter ::

Povsod v ne-OEM verzijah zraven dobiš še konverter, drugače pa se ga da tudi kupiti...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

muzičar ::

Prvo kot prvo ne razumem zakaj ne Intel in Nvidia, ki sta občutno oz. precej boljša bi rekel v vseh pogledih. Poglej teste. Da ne omenjam Core 2 Duo navijalskih sposobnosti. Glede na to da hoces 4600+ potem sploh Core 2 Duo, ker e6300 že če ga samo malo porineš oz. mislim da tudi brez push-a prehiti tudi 4600+. Glede grafike malo manj da ne piše čisto povsod da je Nvidia pometla z ATI-jem do nadalnega. Sploh cena/performans da ne omenjam gonilnikov.

Ram definitivno DDR2 ker je prihodnost in nimaš kaj tu edino če kupuješ komp, da boš lahko čez pol leta kupil novega.

Glede diskov ti je že AndrewSmith povedal (IDE kontorlerje dobiš pri esvet za kar ugodno ceno).

Crossfire je tudi še vedno za SLI tako da sploh Nvidia.

Če bi kupoval sedaj ni šans ne ATI ne AMD, kar se tiče pa prihodnosti bomo pa videli.

Sem opazil da si vzel cene iz Mlacom -> NE, Mlacom propada in nima smisla (že kake 4 leta) kupovati pri njih.

To je nekako to.

Volta ::

Hm muzičar. Če še nisi opazil je crossfire X1950XTX posekal vse sli-je do sedaj in jaz bi raje vzel Crossfire. Sli je v nekaterih primerih počasnejši od samo 1 karte, crossfire je pa v vseh pogledih hitrejši. Sicer pri navadnih kartah ni takšne razlike, zato vzami kar hočeš. Pa recimo X1900GT je izredno dobra karta za malo dnarja in trenutno nima nvidia nič proti temu, v tem cenovnem spektru. Drugače vsekakor vzami Intel Core 2 duo - sicer so plošče zanj precej drage - od 40k mislim da naprej, vendar se stvar izplača. Za ram pa vzami DDR2 800 MHz, ker je hitrejši kot navadni DDR, v bistvu navadnega ddr-a ne moreš uporablat na novejših ploščah ( AM2, S775 - core 2 duo ).

LP:D

eee ::

Trenutno sem zmetal skupaj tole:
Matična plošča: ASUS M2N32-SLI Deluxe/WiFi nForce590 SLI 51.528 SIT
Procesor: ATHLON 64 X2 4600+/1MB BOX AM2 62.130 SIT
RAM: Corsair 1GB PC5300 DDR2 (DDR667) 28.386 SIT
Grafična kartica: SAPPHIRE Radeon X1900GT 256MB PCIe 55.974 SIT
Hladilnik: Zalman CNPS 9500 - AM2 13.917 SIT
Diski: SEAGATE ST3250620AS 250GB 7.2/16M/S300

Zakaj Indel Core 2 Duo? Meni se cena/performance pri AMD 4600+ X2 zdita boljša...

frudi ::

če boš kaj navijal, se vsekakor splača Core2. če ne, pa E6300/6400 nimata neke hude prednosti pred X2 serijo. ampak glede na to, da nameravaš dati 110k samo za procesor in ploščo, bi se vseeno splačalo premislit o Core2.
za grafično pa trenutno ni debate - če kupuješ karkoli med 50k in 120k, je edina izbira ATI.

jaz bi na tvojem mestu vzel kakšno cenejšo ploščo (SLI ne rabiš, če boš imel ATI grafično, pa tudi sicer je SLI/Crossfire precej brezveze, če ne misliš takoj posadit noter dveh high-end kartic; WiFi in ostali dodatki tudi naredijo to ploščo oring dražjo, tako da premisli, če jih res rabiš) in še 1GB rama.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Volta ::

Za manjši gnar recimo Core 2 duo E6300 - slabih 50k dobiš procesor ki je cenejši kot X2 4600 in zmogljivejši. Pa še navit se ga da res dobro. Rama bi tud jaz vzel 2 GB in sicer DDR2 800MHZ, ki ni dosti dražji kot 633Mhz. Plato tud brez sli-ja in crossfire-a, glej le da bo stabilna, kak asus bi bil dober. Grafično bi jaz vzel X1900XT z 256rama, ker je le okol 10k dražja kot X1900GT in je precej zmogljivejša, sicer pa je že ta super za tak gnar. In to je to. Vsekakor toplo priporočam Core 2 Duo. Lahko vzameš celo E6400 za tak gnar kot amd-ja, dobil boš pa precej več :D

LP

Da man ::

Trnutno res ce mislis dat 120k za plato pa proc bi blo bol da uzames conroeta6300 pa plato p5w dh ki ima tudi ta tvoj zeljeni crossfire.Ceprov jest bi i meu raj nvidio ce ne zarad druzga pa zato k ima tisje ventilatorje in bol hlajenje,
Tukej mas pa se nekej linkov da si bos lahk se mal pogledov.
Jest ti priporocam intel+nvidia.
http://www.anandtech.com/
http://www.benchmark.co.yu/
http://www.hothardware.http:/
/www.guru3d.com/com/
http://sg.vr-zone.com/

muzičar ::

E6300 ni Conroe ampak je Allendale. Torej kot povedan samo nebi se pa strinjal s P5W DH, raje P5B Deluxe. Obe imata lahko SLI z malo softverske modifikacije. Lahko vzameš pa tudi Wifi verzijo P5B. Glede grafike pa še vedno pravim da 7600GS do prihoda DX10. Edino če ne zdržiš na malo manj kot max grafiki in rabiš imeti dve 7950GTX v SLI da si zadovoljen.

eee ::

Ima kdo link do kakšnega roundup testa kjer se primerja Intel Core 2 Duo E6300 dalje in AMD Athlon 64 X2 AM2 od 4200+ dalje?

extremetech. com/ article2/0,1697,2014647,00.asp - dobil sem tegale, samo nevem če je zaupati testu, ker se mi že samo pisanje preveč nagiba v korist Intela...

Trenutno imam tole za 230k, samo imam sedaj, malo tudi zaradi vas pomisleke...
Matična plošča: ASUS M2N32-SLI Deluxe/WiFi nForce590 SLI
Procesor: ATHLON 64 X2 4200+/1MB BOX AM2
RAM: Corsair 1GB PC5300 DDR2 (DDR667)
Grafična kartica: SAPPHIRE Radeon X1900GT 256MB PCIe
Hladilnik: Zalman CNPS 9500 - AM2
Diski SEAGATE ST3250620AS 250GB 7.2/16M/S300
Ohišje: MIDI TOWER ATX brez napajalnika (front USB) črn

Je kakšen test, ki mi bo vrgel s prestola AMD in me presedlal v Intel?

M-XXXX ::

A je kakšen test ki bi iz prestola vrgel Intel?:D

eee ::

Mah sem šel danes v Mlacom predračun nardit in mi je tip naredil carski predračun. Točno to kar sem zgoraj naštel, le da je dal grafično X1900XT, kar je še bolje in vse skupaj za 230k.

Carsko!

ronaldo ::

Jaz bi na tvojem mestu raje vzel X2 3800+ in pa 2x1gb rama, kar se bo bolj poznalo v vsakdanjem delu na pc-ju, predvsem ko pride Vista ven ki je zelo pozresna glede rama (da ne govorim o novejsih igrah). Procesor itak lahko navijes na 2.6ghz.

eee ::

Sej ko pride Vista bom dokupil še tisti Gigabajt ;) zaenkrat je bil 1GB dovolj. Tao za Photoshop kot igre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786921 (4796) aodius
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312587 (1833) falotXP
»

Nakup racunalnika....

Oddelek: Kaj kupiti
81553 (1458) asus
»

Vaše mnenje o nakupu komponent za računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
81229 (1122) skodric
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372965 (1763) Cinderela

Več podobnih tem