» »

Čudni procesi oz. sumljivi pojavi, recimo virus....

Čudni procesi oz. sumljivi pojavi, recimo virus....

muzičar ::

Torej dragi na rač. v task managerju -> applications dodaja _shadow k vsaki aplikaciji, ki je odprta, poleg tega so še neki sumljivi procesi (kateri sledijo zvečer, ko bom pogledal bolj podrobno), sistem sicer ne deluje nestabilno ampak počasno oz. prepočasno. Kdo ve kaj je tale zadeva _shadow in zakaj AVG v safe mode nič ne najde? Se mi zdi da tale AVG sploh ni kaj preveč učinkovit. Kakšen boljši free av?

Pozabil omenit da sem v safe mode dal complete scan z ADG-jem (update-an) in je pri MBR in Boot Sector napisal: Reading Error. Kaj mu je?
  • spremenil: muzičar ()

Azrael ::

Če je spyware potem so AV programi precej neučinkoviti. Pisci spywarea imajo dobre advokate in so to izsilili. Za free AV in anti Spyware zadeve poglej sem.
Nekoč je bil Slo-tech.

muzičar ::

Nič skrbet imamo tudi odstranjevalce za spyware in ad-ware. Noja bom probal malo še s procesi. Zvečer povem kako je šlo, medtem pa če kdo najde kake info o temu dodajanju "_shadow" k vsaki aplikaciji v task managerju.

muzičar ::

Nekje na forumu sem videl temo v kateri je nekdo napisal ime nekega programa, ki sam pove kater proces je sumljiv in jih razporedi, nekaj takega. Samo ne najdem. Mogoče kdo ve zanj?

Vajenc ::

Zelo dober antispyware je free trial CounterSpy (naj ti prikazuje v mapah skrite mape) in ga zalaufaj v safe mode), tista alternativa taskmanagerju pa je verjetno tale.

itak37 ::

Hijackthis ti preveri vse procese, ki ti tecejo. Log lahko potem uploadas, ti analizirajo procese in oznacijo sumljive.
Kar uporabno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus - kako resiti sistem?

Oddelek: Programska oprema
111480 (1271) Looooooka
»

Kako odstraniti JETSWAP - safesurf.exe, safeguard.exe, jet.exe in up.exe

Oddelek: Informacijska varnost
81257 (1079) poweroff
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
324096 (3022) grofsi
»

Spyware Guard 2008

Oddelek: Pomoč in nasveti
111423 (1229) farko
»

Ne morem ugasnt računalnika- Ni Shutdown - a , manjka Run, Log off, TM je disablan. S

Oddelek: Pomoč in nasveti
61421 (1340) cortez

Več podobnih tem