» »

Kako priti nazaj do podatkov

Kako priti nazaj do podatkov

gemini ::

Imam en velik problem. Računalnik je imel dva uporabniška računa in na enem je bila mapa Moji dokumenti zasebna, torej jo drugi uporabnik ni videl. Zdej je bil računalnik formatiran in na novo postavljen brez uporabniških računov oz. z samo enim. Problem pa je da se mapa Moji dokumenti ne odziva (Moji dokumenti ni na voljo, dostop je zavrnjen). Ker je v tej mapi prekleto veliko uporabnih stvari (beri življensko pomembnih) bi bil neizmerno vesel če bi kdo vedel kako bi se dalo spet priti do podatkov v tej mapi. Hvala!

iMark ::

Si poizkusil v Safe Modu ali pa z administratorjem odpret mapo?

gemini ::

Ja to je prva svar ki sem jo poskusil, pa zgleda ne bo tako enostavno.

Naslednje kar sem dobil je bilo tole:
Najprej izklopi v lastnostih mape enostavno skupno rabo. Potem pa z desnim gumbom klikni na dotično mapo, izberi "varnost", nato klikni na "dodatno" in odpri zavihek "lastnik". Izberi sebe ali administratorja te mašine za lastnika, označi še spodnje okence "zamenjaj lastnika na podvsebnikih in predmetih" ter klikni "v redu" in še enkrat "v redu", ko končaš

pa mi na žalost ne pomaga ker mi win xp home sedaj brez uporabniških računov ne pokažejo ne enostavne skupne rabe v lastnostih, potem pa tudi pod lastnosti mape ni "varnosti", je samo splošno, skupna raba in po meri.

Ve kdo kako naprej oz. kako drugo pot?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gemini ()

iMark ::

Kej pa če bi vzel disk vn, pa ga priklopil v drug comp, ampak tako da bi se zagnali drugi winsi ne tvoji in bi iz unih winsow poizkusil kopirati te datoteke.

gemini ::

Gre za prenosnika.

gemini ::

No sem uspel rešit zadevo, ko sem se prijavil v safe mode se mi je končno ponudil jeziček za varnost in sem lahko po zgoraj opisanem postopku rešil problem.

iMark ::

Supr :)

ToniT ::

Drugače pa je potrebno izklopiti simple file sharing in dobiš zavihek sharing!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnjen dostop - Administrator

Oddelek: Pomoč in nasveti
171679 (1357) XrobertoX
»

ničesar ni..

Oddelek: Pomoč in nasveti
495225 (4484) nina_s85
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305082 (4689) SLO_Matej
»

brisanje praznih map

Oddelek: Programska oprema
253258 (2867) Cold1
»

Sesutje winsov in obnova podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
141523 (1240) Tear_DR0P

Več podobnih tem