» »

Kateri router bi mi priporočali?

Kateri router bi mi priporočali?

Tribal ::

Rabim en kvaliteten in predvsem stabilen router, kateri bo služil za naslednje stvari:
3 Counter strike source serverji
1 ventrilo server
web server z php mysql...
torrenti
emule
...
cenovno do 40k sit
trenutno imam d-linka kateri pa ne zdrzi več teh vročih poletnih dni ter blokira.

rabil bi predloge. ter linke z kakšnim testom če se da

Gapi ::

Cisco mogoče sam je drag. Lohk pa probaš z linksys z OpenWRT software (firmware). Lahko si pa omisliš kako staro kištico pa linux gor. Ja vem da že zavijaš z očmi in si misliš da boš poslušal še eno brnenje ventilatorja.

Tako to so predlogi zdaj pa naj še kdo kej poove.

Yacksy ::

Za ta denar bi ti priporočal tole:

Klik!

Test je pa tukaj (Isti router, samo da VGi ima še Voip, ISDN backup ter Wireless)

Test

Zmogljiva zadeva, po mojem ti bi prišel še posebej prav QoS (če misliš furat več stvari na liniji lahko določiš prioritete oz. max. pasovno širino posameznemu procesu).

Za razmislit je.
Shit happens

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

steev ::

Za tok serverjev, bi jest uzeu eno staro kišto (par k sit oz. če jo že imaš) in gor naložu en software: ipcop, m0n0wall, ...).
:|

Tribal ::

Kišta ne pride v poštev ker nimam placa. ter nočem hrupa. Mogoče nekoč v svojem stanovanju.
pozabil sem še napisati da bi rabil imeti router tudi "net limiter" oz. moral bi imeti funkcijo s katero lahko vsakemu računalniku v omrežju določam max up in download za internet dostop.

Yacksy ::

pri QoS lahko to nastavljaš za vsaki port.
Kakšno linijo pa imaš?
Shit happens

Tribal ::

10/10

Tribal ::

Sm vidu da ima tudi ta router ki si mi ga predlagal to funkcijo.

Yacksy ::

Ja, ima to opcijo. In še mnogo drugih :)
S tem usmerjevalnikom imam zelo dobre izkušnje, zadevo postaviš in zadeva laufa brez problema. Zato bi ti ga tudi priporočil.
DrayTek mogoče ni preveč poznan, je pa kvalitetna roba. Še posebej, če hočeš dat par jurjev več za usmerjevalnik.

Odločitev je pa še vedno tvoja.
Shit happens

Tribal ::

Hvala za napotke, sem ga kupil. Sedaj pa moram samo še skonfigurirati zadevo pa bomo vidli če je bil vreden svojega denarja.

Yacksy ::

No lepo, jaz mislim, da ne boš razočaran. Bi pa prosil, da poročaš kako ti je všeč.
Shit happens

Tribal ::

Zaenkrat imam ogromne težave z CSS serverji, enostavno če je več kot 5 ljudi gor ping nabije na 200+

Yacksy ::

A prej na D-linku ti tega ni delalo?
Ker zna bit to kaka T-2 težavica. Včasih upload na T-2 prav lepo zafrkava. Daj probaj kaki NetMeter, pa izmeri upload pa download. A download te ne zafrkava?

A ostalo vse štima tako kot mora? Pa kateri Firmware maš gor na Routerju?
Shit happens

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()

Tribal ::

Ne zafrkava me niti donwload niti upload. Zafrkava samo kadar se jih na server 6 poveže po 5ih minutah ping zabije do konca kot da router ne bi mogel shendlat vsega. In potem ko se disconnectajo še ene 3 minute k sebi prihaja. Tako da ta router je en shit in ga nesem v ponedeljek nazaj. Bom kar nazaj svoj stari router priklopil je delalo skoz brez problema.
p.s. Res je da ima miljon funkcij in dodatkov, vendar enega samega CSS strežnika ne premore.

p.s.2 T-2 verjami še nikoli ni niti ene težavce naredu! Od kar ga imam upload ni bil nikoli manjši od 5Mbit/s.

mainman ::

Malo poglej po njihovih forumih. Mislim, da je nek problem z MTU, ki ni pravilno nastavljen.

steev ::

Prej ko si rekel da ni placa za kisto pa nek software.

Klik! Gor das m0n0wall (freebsd based software) in šopaš.
:|

shock ::

Še boljše je ko lahko daš gor še minipci kartice. Te WRAP zadevce so kar hude. Mislim da imajo samo 266 MHz procesorček. Za primerjavo Asus WL 500 gP ima 300 MHz procesorček. No kakorkoli že ni poceni zadeva ta WRAP zadevca.

Tribal ::

Sem probal tudi MTU spreminjat iz 1500 na 1400. Imaš še kakšno mošnost v mislih? da sprobam? drugače gre v pon. router nazaj. Pa bom monowall kupu :D

Yacksy ::

Prav čudno mi je, da te usmerejvalnik tako zafrkava. Kolikor imam jaz izkušnje, bi morala zadeva laufat ko šus.
Shit happens

Tribal ::

Vse ostalo laufa k šus. Edini problem je z Counter Strike Source strežniki. Pomoje ga zabije z paketki preveč al se pa zacikla. Sej pravim probal vse možne nastavitve. Danes pride tehnik iz telosa k meni domov, saj tako pravi in če zadeve ne bo uspel postaviti tako da bo laufala bo enostavno sledilo vračilo artikla.

steev ::

Če boš vrnil artikel, si preberi moj prejšni post.
:|

Yacksy ::

Res je, da nisem kakih game serverjev gor obešal, sam v teoriji, bi moral usmerjevalnik 10/10 linijo za hec prenest. Ne vem zakaj bi bil CSS tako poseben, da bi popolnoma zabil usmerjevalnik. No, upam, da ti bo tehnik danes porihtal zadeve.
Shit happens

Tribal ::

@steev Sem si pogledal, me pa zanima kako je potem taka zadeva kaj stabilna?

@Yacksy bom poročal če mu bo uspelo zadevo zrihtat. Jest upam da mu bo, ker sem router kupil z namenom da ga uporabljam in če bo delalo nimam nobenega namena vračat artikel, če pa ne bo delalo pa druge izbire nimam. Samo upam da ne bodo komplicirali, ker mi ni do kreganja. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

steev ::

Poglej, ta zadeva je zelo stabilna. Čeprav monowall-a nimam na wrap-u (imam P1 kišto), se mi še nikoli ni sesu. Izključil se je le takrat, ko je zmanjkalo elektrike. Funkcij je malo morje. Najbolj mi je prišel v poštev taffic shaper, s katerim lahko ves promet nadzorujes, po portih (vsak program ma svoj bandwith) ali po ip-jih (vsak komp ma svoj bandwith).

Če te se kaj zanima, povej, pa se bova zmenila.

Lp
:|

Yacksy ::

Kako se je potem zadeva razpletla? A ti je tehnik kaj naštimal?
Shit happens

Tribal ::

Am tehnik ni nič naštimal. Sem pa po dolgih pogovorih s tehniki iz t-2 ugotovil da naj bi bil šum prevelik na liniji, da bi morda to lahko bil problem. Zaenkrat sedaj dela v redu.

Yacksy ::

A so ti T-2 jevi tehniki kaj popravil?

A sedaj nimaš problemov z CSS strežniki?
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internetna povezava 25Mbps in ~40 uporabnikov..

Oddelek: Omrežja in internet
192150 (1597) gokky
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393142 (2169) bastadu
»

SIOL in T2 na istem omrezju

Oddelek: Omrežja in internet
172029 (1575) ElNuncio
»

deljenje pasovne širine z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
61194 (1093) Bakunin
»

Router ki zan razdeliti hitrost povezave ?

Oddelek: Kaj kupiti
131491 (1366) prehlajeni

Več podobnih tem