» »

Core Duo ali navaden centrino?

Core Duo ali navaden centrino?

nikonezna ::

Pozdravljeni,
zanima me če kaj veste kako je kaj dober core duo v praksi, a se ga splača kupit ali je bolje kakšnega bojlšega navadnega centrina?
brez podpisa

billy ::

Duo itak, razen če nimaš toliko denarja, ker so trenutno duo še nekoliko dražji od "centrino"

nikonezna ::

ja ma mene zanima delovanje, ker baje če računalnik ne rabi obeh jeder se ne vklopijo, pa tudi kako je s programjem...a je isto kot z dvoprocesorskimi matičnimi?
brez podpisa

billy ::

Večino cajta je itak samo 1 jedro ja.

Programi morajo biti optimizirani za delo z dvojedrnimi procesorji, da je izkoristek blizu 100%.

Drugače pa če dosti multitaskaš se pozna, recimo če bi kak velik file kompresiral, bi 1 jedro opravljalo to nalogo, drugo pa bi bilo na voljo za ostala opravila.

mitjaje ::

Točno tako... več ali manj skoraj ne pride v poštev... Magari zaradi drugih ozkih grl... odvisno od procesa...

Če pa kompresiraš kakšno zadevo... pa je izkoristek 100% in rezultati so neverjetni... moj recimo x2 4400+ kopresira iz pinacllovega projekta v dvd foramt v razmerju 1:1... prejšnji p4 3.2Ghz pa je kompresiral 1:2.5

Če potrebuješ dvojedrn procesor, potem tu ni vprašanja... Itak se jih da dobiti že relativno poceni...

mtosev ::

Duo :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Duo

Zakaj že? Ker se lepše sliši? Verjemi da ti bo zadostoval "navadni" centrino. Če je razlika med enim in drugim več ko 10% se ne splača. Mtoseva pa le ne poslušat saj je znano da prodaja numestne buče brez argumentov.:\

btw. Mtosev, maš kakšno sestro ti? Predvidevam da je blont?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Type-R ::

btw. Mtosev, maš kakšno sestro ti? Predvidevam da je blont?

:D :D :D

mtosev ::

Ne ser klemen. Duo je dosti boljši, 64bitna podpora, 2jedra, novejša tehnologija...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nikonezna ::

ja ta odgovor zna prišparat tudi 50k ali več zato ni lih kar tako streljanje duo ali ne duo :)
čeprav je to moj malce dolgoročni nakup se verjetno nagibam k duo in upam da bo šla programska oprema v tej smeri, čeprav močno dvomim, ker sej smo meli že dvo procesorske 200Mhz navadne računalnike pa ni blo nič iz tega...tako da..hmm...še malček mi povejte :D
brez podpisa

ricola78 ::

Kolikor vem trenutni core duo še nima 64bit podpore, jo bo imel s prihodom core2 (conroe) oz merom jedra.

mitjaje ::

jap motsev spet prodaja prazne buče :)) :)) Trenutni core duo še ne podpira 64bitne tehnologije...

ps: Več je verjetnosti za prihodnjost, da se popolnoma uvede 64bitna tehnologija, kot procesi optimizirani za core dou...

Trenutno najboljšii procesor za prenosnike z 64bit je pa samo amd turion, ki pa ima druge slabosti... (veliko šibkejši od konkurence PM, malenkost bolj požrepni, večje segrevanje (posledično več vklopljenega ventilatorja -> posledično manjša avtonomija). No pa da ne samo slabosti, pa da še povem prednosti, ki so občutno cenejši prenosniki s tem proceosrjem in podpora za 64bit. No mogoče ni za zanemarit manjšega predpomnilnika (L2 casa)

nikonezna ::

trenutni rezultat centrino:core duo = dosti:malo
se bolj splača kakšen 2.00 centrino kot core duo 1.66, recimo da pride cena približno ista obeh...če se ne motim.
brez podpisa

mtosev ::

Nima 64bit Duo? Hmmm bi sn 100% da ma. Pač sn se zmoto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

Nima 64bit Duo? Hmmm bi sn 100% da ma. Pač sn se zmoto.

Se zgodi;)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mitjaje ::

Jap, se zgodi tudi najboljšim! :D :D

klemen22 ::

Pač tko je to: če ne poganjaš naenkrat ene par zahtevnih programov, potem je bolje da kupiš hitrega Centrinota (ene 2.0 al kej podobnega). Sej verjamem da bo čez par let izraba vseh jeder bolj "izpopolnjena" ampak do takrat je še dolga in je brez veze pri taki hitrosti razvoja tehnologije gledat par let vnaprej.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Monster ::

js nevem od kod vam tele ideje da dvoprocesorski sistemi niso prihodnost, pa da bo prej 64bitov naredlo cudeže... trenutna stvar je taka da se z povecanjem hitrosti niti ne večajo same računske zmoglivosti ... je treba druge zasnove naret in s tem da pac dva proca naredis v enem dobis skoraj dejansko 1krat vec(seveda mora software bit naret) ... In kot ste verjetno opazli so se tudi razvijalci zmigali in pocasi delajo v tej smeri(nismo vec v csai 2x 200mhz ko ni ziv kurac jebal tega sistema razn kaki serverski software) in ker se je sam razvoj usmero v cimvec jeder .. potem je res malo neresno govorit da to ni prihodnost.. tk da core duo pa bo 8-)
Ka zaboga...

[MYTiX] ::

A se splača nabavt zdej Core Duo in ga čez slabo leto nadgradit na Core 2 Duo? S tem da bi prenosnik v vsakem primeru nabavu zdej nekrat.
podpis

Monster ::

prej bo optimizacija za dual core zadeve ko pa za klincevih 64bitov ... tk da kr duo cora pokni pa bo
Ka zaboga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater procesor v prenosniku do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
211911 (1493) brera
»

Procesorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5840 (790) Shifty
»

Nakup prenosnika do 300.000 SIT!

Oddelek: Kaj kupiti
92928 (2487) unkn0wn
»

Plata za Core duo procesor

Oddelek: Strojna oprema
5874 (848) Good Guy
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706717 (4701) _marko

Več podobnih tem