» »

winxp ne zazna diska

winxp ne zazna diska

slovencl ::

Imam račinalnik z 160GB SATA diskom, na začetku mi ga lepo zazna in izpiše, ko pa dam inštalacijo winxp, pa mi napiše "Setup did not find any hard disk drives installed in your computer."
Zakaj to?

5er--> ::

Med namestitvijo (bolj na začetku) ti spodaj napiše "Press F6 if you need to install a third party SCSI or RAID driver". Takrat pritisni F6. Nato te bo vprašalo za disketo, s SATA/RAID driverji, ki si jo verjetno dobil poleg matične plošče. Vstavi jo, daj OK in nato boš lahko videl disk.

Izi ::

Če sem prav razumel ti disk BIOS normalno zazna, Windows pa ga ne najde.

Ker imaš SATA disk in verjetno starejšo matično ploščo je to popolnoma normalna zadeva :D
Ko pa začneš instalirati Windows moraš naložiti driverje za SATA disk in Windows ti ga takoj nato zaznajo.
Najprej najdi SATA driverje za tvoj disk, ki morajo biti nujno naloženi na floppy disketi.
WindowsXP je že stara zadeva in takrat je bil floppy še normalna stvar.

Takoj ko se začne instalacija Windows iz CD-ja pazljivo opazuj napise čisto spodaj na ekranu.
Že po nekaj sekundah, se mi zdi, se bo pojavil napis, da pritisni F6 (vsaj mislim, da je F6), če hočeš naložiti dodatne driverje. Pritisni to tipko in čez nekaj časa se instalacija ustavi in zahteva disketo z driverji.

Pri novejših matičnih ploščah pa ta procedura ni več potrebna, ker je BIOS lahko SATA diske predstavi sistemu Windows kot stare IDE diske.

Če se ne motim bi moral to disketo z SATA driverji dobiti skupaj z matično ploščo, da ne boš preveč iskal naokoli :D

Edit:
Damn, med pisanjem me je Peter prehitel :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

slovencl ::

Hvala obem za hiter odgovor!
Sem rešil težavo...cd, ki sem ga dobil zraven ti generira to disketo...winxp se že inštalira :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415934 (4797) fredyjetle
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261818 (1057) cpu
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323556 (3062) amigo_no1
»

DFI Lanparty UT nF4 ultra-D + Serial Ata = moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
91208 (1135) iro
»

2x MAXTOR SATA V RAID0 in problem z inštalacijo XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91176 (1081) morphling1

Več podobnih tem