» »

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primarnem računalniku (v SIT)?

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primarnem računalniku (v SIT)?

Slo-Tech - V prejšnji anketi smo vas spraševali, koliko denarcev ste odšteli za stol, na katerem sedite pred računalnikom. Rezultati kažejo, da se polovica, tistih, ki so glasovali, ne ceni prav posebno. 54% (632) redno parkira na stolih, ki so stali do 15.000 tolarjev, 25% (297) uporabnikov pa je za stol odštelo malce več, med 15 in 30.000 tolarji. Le 12% je za stol odrinilo več kot 50.000 tolarjev, med njimi je kar 3% (36) takih, katere je stol veljal več kot 200.000 tolarjev.

Koliko denarja ste odšteli za stol, na katerem sedite pred računalnikom?
do 15.000 (tolarjev)54%
(632)
od 15.001 do 30.00025%
(297)
od 30.001 do 50.0008%
(94)
od 50.001 do 90.0006%
(75)
več kot 200.0013%
(36)
od 90.001 do 130.0002%
(28)
od 130.001 do 200.0001%
(9)
Skupaj glasov: 1171


Pravilno držo pred računalnikom boste zelo težko dosegli s stolom, ki stane 15 tisoč tolarjev. Nasvet, za grafično kartico odrinite malo manj, razliko pa namenite v posodobitev delovnega okolja. Kaj pomaga bliskovito hiter računalnik, če z njim upravljamo tako rekoč iz pručke.

V novi anketi vas sprašujemo, koliko vas je stala programska oprema, ki ste jo kupili za vaš primarni računalnik.

74 komentarjev

«
1
2

C_maniak ::

težko vprašanje :D ;)

GrimReaper ::

8.000 SIT :D .

M.B. ::

0 SIT, ker Gentoo nič ne stane.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

keber ::

Se mi zdi, da bo končni rezultat več kot jasen :D

linuxdady ::

Po rezultatu sodeč nas skoraj 80% uporablja prosto programje............

Road Runner ::

a programje k je pršlo zraven hardwara šteje? :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

buba švabe ::

Fedora tudi nič ne stane.
če hočeš razumet rekurzijo, moraš najprej razumet rekurzijo

sugoza ::

ma niste pomislili, da je kdo dobil stol za 50.000 tolarjev zastonj... Mi je manjkala ta možnost...

mavec ::

Bi bilo pametno vložiti v stol več denarja kot pa v računalnik, če si za računalnikom veliko časa. Kaj ti pomaga "killer" mašina, ko se ti bo pa hrbtenica čez čas okvarila.
Za stol je brat dal 8000 sit :).

KoKi ::

kaj igre se stejejo kot programska oprema? ker drugace 0 :)
# hackable

alum ::

Po rezultatu sodeč nas skoraj 80% uporablja prosto programje............


.......ali pa MSDNAA.

PrimozR ::

do 15.000 SIT. Kupil sem dve stopnji LFSja, vsaka po 12 funtov :>

Chronoboy ::

12k - GWF Collector's Edition.:>

phantom ::

A se vam na Slo-Techu kaj beleži, kateri uporabnik je za kaj glasoval? Micro$oft in BSA bi verjetno nadvse zanimali podatki o zlobnih gusarjih in opensorsovcih.
~
~
:wq

njok ::

LFS bo tudi moja naložba, samo da gre ta runda izpitov mimo. :D

Trubadur ::

Fantom ne bluzi...:\

Uporabljam samo OS produkte.
Berite Thomasa!

Rauby ::

0,00sit!!! Uporabljam samo OK. SUSE :D :D :))

Microsoft ::

Na pamet Win95, Win98, WinXP Home OEM, Office 97, Office 2000, Office 2003 upgrade, Office 2003 Proofing Tools, Visual Studio 2003 Professional, Board editor (program za risat tiskana vezja), Norton Internet Security 2003, Nero 5, pa mogoce se kaj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

fictionel ::

Am.. a se impulzi interneta (aka. mesečna naročnina) tut štejejo pri ceni programske opreme? 8-)

Alexius Heristalski ::

Jimi: Vprašanje je, koliko denarja si dal za to, ne pa naštevanje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

hahaha huda anketa^^

0 sit v mojem primeru:D

G-man ::

Ubuntu in ostalo OSS programje nič ne stane.

BladE_ ::

Ubuntu in ostalo OSS programje nič ne stane.

Za Windows tut nc ne stane :D se pravi 0SIT !!
Akcija - Reakcija

fiore ::

os: suse, gentoo, vector. (0 sit)

apps:
[fiore@zajcek ~](6)$ ll ./programi/ | wc -l
353

+ programi iz yasta(suse) oz portagea(gentoo)

skupaj 0 sit + 0 sit :))

Nejc Pintar ::

tistole 0 bi lahko razdelili na piratizaram in odprtokodiram:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

LedStorm+++ ::

Drugič bojo dali: Al si kupu Windoz Visto, prou zares? :D
Pingvin :-)

Road Runner ::

Microsoft: kako ti pa rata laufat 7 verzij windowsa na enem (primarnem) računalniku? oz boljše vprašanje, zakaj
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Looooooka ::

hvala bogu da firma dobi licence od microsofta that's all i can say :D

T0RN4D0 ::

Its all free :)

PS: mater, zaj*** sm, vsak mesc adsl plačujem da mam zastonj software. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

Brane2 ::

Dual boot mašina. Na winsih ene zagotovo več ko 200 kSIT. Pod gentoojem pa se ne morem spomnit, da bi kaj plačal...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Looooooka ::

kje pa pise da to laufa?
ce mas starejse verzije je pac ceneje kupit upgrade od microsofta.
itak lahka pol instaliras s kksnim full isotom,ki si ga dobu koga_briga_kje ker mas pac upgrade licenco+original prejsno verzijo.
Recimo visual studio 2005...pr 2003 je zihr isto.Ce mas VB6 kupis vb 2005 upgrade...ki itak zbrise cel vb6 in se instalira but still...licenca je cenejsa.

Beernarrd ::

Dobra anketa.

Matevžk ::

Še moj glas 0 :)).
Ubuntu na primarcu je zastonj.
Na laptopu je pa sicer MSDNAA Windows XP, pa bi morda celo kupil Total Commander (brez katerega sem gol in bos), ampak je preveč komplikacij (ker nimam ustrezne kreditne kartice, drugih opravkov pa tudi ne maram preveč), tako da nekoliko kršim licenco :|.
lp, Matevžk

Matevžk ::

Aja, Miha, kakšno številko si pri tako dolgem seznamu kliknil? :))
Saj ne rečem, z delom se da z lahkoto zaslužiti tudi za toliko produktov, ampak meni čisto znese z Ubuntu, OpenOffice, Java/Eclipse in podobnimi.
lp, Matevžk

;-) ::

nula.0 nulti. NIČ

urbnzy ::

UPS, js sem pa narobe prebral vprašanje, ko sem glasoval, sem mislil, da gre za ceno računalnika. Damn sem nepismen :\

xabre ::

Odplačujem na obroke. 6k na mesec>:D

Pithlit ::

15-30k ... win2k, čeprav jih ne uporabljam.
Life is as complicated as we make it...

mavec ::

4990 sit, če smo natančn. Letna študentska licenca za NOD32. To je pa vse :).

_Dejan_ ::

0sit Windowsi iz MSDNA ostalo je freeware :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tic ::

11 evrov licenca za webtemp. pa še to sva skup z kuglvinklom dnar napraskala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

vres.ales ::

ja 0SIT al ke, se mam vse shekano:D

opeter ::

Hja, jaz sem pa odštel več denarja, kot 200.000 SIT.

Kupil sem sledeče programe in zbirke (ker je moje delo tako naravnano):
- Adobe Design Colletion CE 7 WIN - 305.000 (akcijska cena)
- Adobe Creative Suite 1 Standard CE WIN Upgrade - 5.000 HUF (promocijska nadgradnja)
- Adobe Creative Suite 1 Standard CE Mac - 198.000 SIT (promocijska cena pri razprodaji zadnjih kosov)
- Windows XP Professional DSP - 45.000 SIT
- Extensis Suitcase 9 WN - 20.000 SIT
- MacOS X Tiger 10.4.3 Retail - 33.000 SIT (kupljen pri EPL)
- SwishZone SwishStudio bundle - 280 EUR
- Macromedia Web Design MX Bundle - 38.000 SIT

V zadnjih 15 letih pa sem za igre (Amiga igre iz Nemčije/Avstrije, PC DOS, PC Windows igre ipd) in programe za učenje jezikov na raznih razprodajah, akcijah odštel okoli 3,5 milijona SIT. Res, da sem jih tudi odprodal naprej, vsekakor pa ves denar ni prišel nazaj. Žal. Spominjam se, da je bil pred nekaj leti en mesec, ko sem celotno plačo (študenstko delo, da se razumemo) porabil za nakup takrat najnovejših iger (Shadowman, Quake III Arena, Legacy of Kain: Soul Reaver, pa še bi lahko našteval).

Koliko denarja pa sem odštel za razne shareware diskete pri podjetju Mantis, pa nakup p****kega računalniškega softwera, pa raje ne bi. Samo namig: moral sem vzeti kredit (ki sem jo srečno odplačal). Zelo drag hobi oz. "bolezen" če mene vprašate. V zadnjem času ne kupujem nič programja, samo tisto, kar je za moje potrebe nujno potrebno (glej zgoraj). Če bi seštel ves porabljen denar za opremo in vse te bedarije bi lahko že dvakrat zamenjal celotno streho na hiši. :\

In tudi računalnika (imam enga PC-ja in en starejši Mac) ne posodabljam več. Denar rabim za bolj nujnejše življenske stvari. :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tha_man ::

Šit premalo sem kliknil... tam enih 50k SIT sem zagonu za programje in igre skupaj, mogoče celo kaj več. Razen par "izjem" :\ in tega kar sem kupil, imam vglavnem freeware in open source programe gor.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

mtosev ::

Kolk piratiziranje programske opreme majo uporabniki S-Tju. Lol :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kopernik ::

Samo en update za nekatere posameznike : vprašanje se glasi "Koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem ...". In ne koliko ste zapravili v zadnjih 20-ih letih za nakup programja. Torej glasujte glede na trenutno situacijo.

T(he) Boss ::

Suse 10 + MSDNAA, ce je treba kaj nalozit v VMware, ki je zastonj :D

poweroff ::

Windows 2000, ki jih na dual boot še vedno uporabljam. Ostalo so pa opensource in Linux zadeve.
sudo poweroff

krneki0001 ::

Na trenutnem računalu kr orenk veliko denracev, ki pa so se že povrnili nazaj.
- original win2003 server (ker ostale zadeve ne delajo lepo s štirimi procesorji), bi vzel kot študent(sicer ob delu, ampak sem upravičen do sw-ja) lahko kako verzijo, vendar če z njo služim, jo lahko tudi kupim. cena 110.000 sit
- original autocad 2004 - pač če hočeš z njim služit, ga je treba tudi kupit, drgač se ti hitr usedejo za vrat - cena je bila 279.000 sit,
- original nod 32 - tistih 11.000 sit dam, ker se fantje trudijo
- original office 2000 - samo bo šel zdej openoffice gor, ker imata sedaj skor iste buge
- presis prevajalnik - 8000 sit
- original total commander - brez te zadeve sploh mašina nebi laufala - explorerja sploh uporabljat ne znam. - 34 dolarjev

Vse skupaj malo čez 400.000 sit, mašine je pa vredna okoli 900 dolarjev(vsaj tok so sedaj quad xeon mašinez 550MHz xeoni (netfinity 5500 M20)).

Ostalo na mašini je pa freeware, al pa sem sam sprogramiral. Počas pa zaključujem programiranje total commanderja v delphiju.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: letošnja nadgradnja strojne opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
687357 (5606) PrimozR
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
747999 (6153) TribesMan
»

Nova anketa: Koliko denarja ste odšteli za stol, na katerem sedite pred računalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
778887 (6963) PrimozR

Več podobnih tem