» »

Potovanje na japonsko ?

Potovanje na japonsko ?

IceIceBaby ::

Jo,

že nekaj časa me ima, da bi šel za kak mesec ali 2 na japonsko. Zadeva je precej draga tako, da zaenkrat še ni prišlo do realizacije (mogoče drugo leto) me pa vseeno zanima če je kdo že bil. Zanimajo me vaše izkušnje, kje ste bili, koliko stanejo hoteli, koliko stane hrana, kaj se splača pogledat, ali se da pogovarjat angleško (se učim japonsko, ampak počasi)...

Uglavnem, zanima me vse. Razpišite se :)

Soniux ::

Zal se ne, je pa v planih v nekaj letih. Mam neki frendov iz Tokija, ful zanimivi ljudje.

mtosev ::

Haha se boš rabo Japonsko naučit saj samo 2% japoncev govori ANG. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

iskra ::

Če pa se pokažeš tam z znanjem par japonskih besed, dobiš vse možno spoštovanje :)

En prjatu je bil dol, sicer na firmo, tako da razen cene alkoholnih pijač nimam drugih informacij. No, karkoli kupiš v baru, stane dva jurja. S kartico ni dobro plačevati, ker stanejo nakazila en kup denarja.

Drugega pa se ne spomnem kaj preveč iz pripovedi.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

klemen22 ::

Ti pejt na japonsko enkrat novembra. Pol pa sprejemaj prednaročila za PS3 in Wii.8-)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Calligula ::

Letalske karte isci po www.orbitz.com iz gradca, trsta,.. bliznjih mest. So precej ceneje pa cimprej rezerviraj, ce bos mel datum, ker blizje, ko je datum, drazje so karte. Na koncu kar dnevno...

lonz ::

Tule si lahk mal pogledaš. Tip je učitl angleščine na Japonskem in ma dokaj kul blog.
http://outpostnine.com/editorials/teach...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Ales ::

S kartico ni dobro plačevati, ker stanejo nakazila en kup denarja.


Kupovanje s kreditno kartico v katerikoli trgovini, kjerkoli na svetu, stane le toliko, kot je cena izdelka. Na naslednjem mesečnem izpisku imaš vsoto v tuji valuti, preračunano v domačo glede na menjalni tečaj banke in to pač poravnaš. Isto, kot da bi zamenjal tolarje v jene in potem zadevo na Japonskem kupil z gotovino. Nič več ne stane.

Dvigovanje gotovine s kreditno kartico na bankomatih v tujini pa stane dodatno - vzamejo provizijo. Vzamejo jo tudi za dvigovanje v Sloveniji. Govorimo o kreditnih karticah (Visa, Mastercard/Eurocard,...) in ne o bančnih karticah.

Tudi z bančnimi karticami z oznako Maestro/Cirrus lahko ponekod v tujini dvigujete gotovino, odvisno od bankomata oz. ponudnika le-tega. Tudi na zelo oddaljenih krajih v tujini... Provizije za dvigovanje z bančnimi karticami in provizije za dvigovanje s kreditnimi karticami še zdaleč niso enake, različen je tudi limit dviga (imajo tako dnevni kot mesečni limit - to ni isto kot limit na vašem osebnem računu). Dvigovanje na bankomatih s kreditnimi karticami se večinoma ne splača, kupovanje je pa čisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

iskra ::

No, OK - pa dvigovanje na bankomatih :)

Prijatelj je šel dol še s par kolegi in so nato samo debelo gledali račun za kartico, ko so prišli domov :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

klemen22 ::

Prijatelj je šel dol še s par kolegi in so nato samo debelo gledali račun za kartico, ko so prišli domov

To je pa zato ker folk na bankomatu z kakšnim MasterCardom dviguje s tem da je za vsak dvig okrog 3500sit provizije. Enim se ne da dopovedat. Pol pa čudno gledajo ko pride izpisek dam.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

kocba ::

Jaz se letos poletij dol odpravljam za dalj časa. Pa me zanima, če ve kdo slučajno s katero kreditno kartico je najboljše it dol (visa, american, matercard)?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323777 (17774) St235
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024986 (16518) Magic1
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4025083 (18573) fosil
»

Denar za potovanje po Indiji

Oddelek: Loža
205478 (4761) manaay
»

Mnenje o kreditnih karticah!

Oddelek: Loža
385498 (3932) flipflop

Več podobnih tem