» »

Brisanje v C++

Brisanje v C++

Justy ::

Mene samo zanima kako se v c++ da brisat znake (vse mozne znake).

Imam neko funkcijo, ki izpise neko zaporedje znakov. Na koncu te funkcije pa bi rad potem dva znaka izbrisal, pa me zanima ce se da to naredit in kako.

Hvala, LP

Patko ::

printf("\b"); ti pobrise en znak, printf("\b\b") ti pobrise dva..Drugac pa poglej v MSDN pod Escape Sequences, bos mrbit se kej najdu;)

LP

Justy ::

Hvala Patko.

Uporabil sem kar cout << "\b\b"; ker mi printf("\b\b"); ni brisal (vkljucena knjizica "stdio.h") ?

Je pa zanimivo, da sem po cout << "bb"; moral dodati se dva presledka cout << " "; da je dva znaka zbrisalo in namestu njiju narisalo dva presledka (ki se sicer ne vidita) vendar, ce mi mogoce zna kdo razlozit, zakaj sem moral potem izpisat (oziroma prepisat zadnja dva znaka ki sem ju hotel izbrisat z dvema presledkoma)

Funkcija mi je na zaslon recimo izpisala:
>>1, 5, 23, 3, 2, 8, <<

ce sem uporabil: cout << "\b\b"; je bil izpis (enak):
>>1, 5, 23, 3, 2, 8, <<

ce pa sem uporabil: cout << "\b\b "; je bil izpis:
>>1, 5, 23, 3, 2, 8 <<
kar je dejansko vredu, le zanima me, ce se da tako izbrisat, brez da morem potem namesto izbrisanih znakov izpisat prazna mesta.

Hvala, LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Justy ()

Brane2 ::

SIcer ne obvladam tolk C++ (se sele piflam teh stvari, prej delal v asemblerju) sam se ne bi zezu z \b\b...

Zakaj ? Zato, ker se da ponavadi izhod programa preusmerit tud kam drugam ,kjer ni nujno da se da vedno izbrisat znake, ki si jih enkrat ze poslal po kanalu...

Raj bi stvar zamrznil v enem stringu, predno jo posljem naprej po kanalu...

IMHO, jasno...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemorem rešit ene naloge z c++ (sem začetnik) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6810293 (6031) technolog
»

[c++] cin >> problem

Oddelek: Programiranje
241424 (1094) Tutankhamun
»

[c] char zadeva

Oddelek: Programiranje
222215 (2013) TheCyborg
»

brisanje ozadja v C

Oddelek: Programiranje
7779 (652) morphius
»

osnove Cja!? branje znakov

Oddelek: Programiranje
51014 (921) DeViCeD

Več podobnih tem