» »

Kteri charset ?

Kteri charset ?

Shershen ::

Zadnjič sem spraševal o pretvorniku šumnikov iz enega chaseta v drugega. No tam mi je nekdo predlagal da naj uporabljam iso-8859-2, pa bo vse vredu.

Zdaj pa bi bil hvaležen, ako bi mi našteli razlike med windows-1250, iso-8859-2, in ostalimi charseti. Zakaj nebi uporabil windows-1250 ?
Saj je v html kodio zapisano, kteri charset je uporabljen, in potem bi brskljalnik moral biti toliko pameten in prikazati šumnike, ka-li ?

Probleme imam predvsem zaradi tega, ker imam v stari bazi charset windows-1250, stvar pa prenavljam in ravno pretvarjatne ne gre tako kot bi trebalo ;(.
.: zero and zero is nothing but zero :.

cahahopie ::

Razlike takšne kot same ni le, da ima win-1250 lahko težave z izpisom na mašinah z Linux sistemom, ker je pač win=Windows. Baje...ne uporabljam Linux.

rc-car ::

iso-8859-2 je standard, windows-1250 pa je spet ena microsoftova pogruntavscina!
Na windovs sistemih bo windows-1250 naceloma deloval v vseh brovserjih brez vecjih tezav..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

simon ::

iso-8859-2 je standard, to pomeni da bodo sumniki na tvoji strani dosegljivi pod vsemi sistemi (okna, linux, unix-i, mac... in prihajajocimi), podporo cp1250 pa ti zagotavlja samo Microsoft, (ceprav trenutno dela tudi na nekaterih drugih sistemih) pa se ta rad spreminja svoje standarde, tako, da nikoli ne ves...

Shershen ::

Hvala za odgovroe. Bom verjetno (skoraj ziher) uporabil iso, tak kot ste svetovali.
.: zero and zero is nothing but zero :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252954 (2458) jerneju
»

phpbb forum tezava

Oddelek: Izdelava spletišč
151585 (1320) TICKO
»

php in šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
263579 (3376) root987
»

charset v phpbb forumu

Oddelek: Izdelava spletišč
91485 (1422) Tic
»

problem s šumniki v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
141938 (1742) plavko61

Več podobnih tem