» »

Eno vprašajne za FLASH MX!

Eno vprašajne za FLASH MX!

domennorc ::

Zdravo fantje in dekleta,

eno vprašanje za take k mal bol obvladajo flash. Naredil sem eno animacijo, ki je sestavljena iz različnih sibmolov (graphic, clip, button). Znotraj te z ukazom loadMovie naložiš določene clipe. To storiš s pritiskom na gumb. Moj problem pa je naslednji:

kako gumbu določit, da kadar se pritisne in začne predvajati ta clip znotraj animacije, da bi ostal v "down state", tako, da bi uporabmik vedel kater gumb je pritisnjen?

Ko pritisnem gumb, se lepo animacija naloži in predvaja clip, le da gumb opstane v "up state" in noče ostati v "down state". To me zelo jezi, ker pa ne najdem rešitve, sem se obrnil na ta forum. Vsak predlog je dobrodošel!!
Hvala!

stealth.us ::

Si ze poskusil z ActionScriptom? Recimo naredis eno spremenljivko, ki ti shrani ali je gumb pritisnjen ali ne. Ko ga pritisnes se ti recimo postavi na 1 in spremeni barva gumba na rdečo, ko pa še 1x pritisneš na gumb se ti postavi na 0, barva pa na zeleno. Upam, da razumeš idejo?

domennorc ::

A mogoče misliš z "set variable" scripto al maš v mislih kak drug način? Lahko mogoče daš kakšen primer? Hvala

stealth.us ::

Nekaj takšnega sem imel v mislih:

on (press) {
if (pressButton == 0){ //pressButton je spremenljivka, ki zavzame vrednosti 0 ali 1 in jo definiras enkrat prej
NovaBarva_check = new Color(flashButton); //flashButton je gumb, ki ga imas na stage-u.
NovaBarva_check.setRGB(0x000100);
pressButton = 1; //Spremenljivko pressButton nastavis na 1, da se bo ob naslednjem kliku izvedel else stavek
}
else
{
NovaBarva_uncheck = new Color(flashButton); //isto kot zgoraj
NovaBarva_uncheck.setRGB(0x118899); //le da gre za drugo barvo
pressButton = 0; //Spremenljivko pressButton nastavis na 0, da se bo ob naslednjem kliku izvedel if (pressButton == 1) stavek
}
}

Upam, da nisem preveč zakompliciral stvar :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arduino kot časovni rele

Oddelek: Pomoč in nasveti
81569 (1155) davor92
»

java net beans pomoč

Oddelek: Programiranje
121565 (1453) i33a
»

Koda kalkulatorja v MS visual C# 2008?

Oddelek: Programiranje
212938 (2275) smukC
»

[C++ Visual Studio] kako narisati krog?

Oddelek: Programiranje
141448 (1215) c0dehunter
»

c# ... kako je to mozno da Windows.Forms.Timer na istem threadu vec msg boxov pozene

Oddelek: Programiranje
51300 (1259) Vapo1

Več podobnih tem