» »

Essedi - slovensko ne sploh

Essedi - slovensko ne sploh

Alfa ::

Lep pozdrav,

Isce se Daishi. Rad bi se pogovori z njim, ker sem ze naročil komponenet v Essediju a tisti Italijani ne znajo ne slovensk ne anglesk ne nemsk. Rabil bi Daishijev e-mail se rajsi pa telefonsko, da ga poklicem. Lahko mi jo sporoci na moj-email. (ales.zaletelj@guest.arnes.si)
Mejte se lepo.

p.s. ful se mi mudi

KuhaR ::

V Gorici sigurno govorijo slovensko, v Trstu pa ne.

Alfa ::

Ma tut v Gorici nimajo pojma. Sm mislu da bi kar po slovensk----eeeee-neznajo, nemško še manj, nekaj je še šlo po angleško, ampak tut ni tipsl znov nic povedat. Tko da bi blo najbol če bi se jaz kar z Daishijem zmenu, ker mi un tut to ni znal povedat kdaj dobijo komponente ki sem jih naročil.


Se vidmo!

Matty ::

Ma tko ti povem... tip, ki dela tam zna par slovenskih besed in to je to... da se pa z njemu VSE zment (razume precej slovensko, samo pocasi in potrpezljivo mors govort)!!! Sicer pa, nic ti ne bo skodilo ce se bos ti kej italijansk naucu!!!

p.s.: govorim o goriskem essediju!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

para-site ::

Hej, a ste vi znoreli. V Gorici se govori slovensko, angleško in italijansko, v Gorizia-i(italijanska gorica) pa italjansko in če slučajno znajo še slovensko in angleško. Kje ste vidli, da bi v kašni trgovini na primorskem govorili nemško.
Hahahaha, že če samo to prašaš izpadeš malo smešno.:D

Sergio ::

para-site: reci kar hočeš, ampak poznavanje tujih jezikov je v Sloveniji na dosti boljšem nivoju kot v Italiji
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Daishi ::

Tuljoti in nemakaronski jeziki ne grejo skupi. So izjeme, apak jih ni buhvekaj.

Jst zou nimam cajta ta tedn nc pohajat po trgovini, bom pa tam kaj drug tedn za brate iz rodne domovine.

Sploh pa bi lahko res cenli italijanskega decka, ka se matra slovensko govorit. :D

Moj mail pa je v mojem profilu! ( daishi@siol.net ) :D

Tud ICQ stevilka! :D

Tel. pa po potrebi drugi tedn povem. ( ta tdn mam res guzvo) ;)
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

para-site ::

Sergio: Res je... bi mogu slišat povprečnega taljana govorit angleško, bruhahahaha:D:D

Daishi: Mi vsi cenimo, da se fant trudi govorit slovensko, problem pa je drugje; Ko gremo mi v Italijo, se mi zdi da vedno manj prodajalcev v trgovinah govori slovensko, nasprotno pa pri nas že od vedno govorimo italijansko(Perla, Park,.... so samo največji, kjer je celo glavna valuta lira) in se tuljotom niti ne zdi, da bi morali cenit to, da govorimo v njihovem jeziku. Za njih je normalno, da mi govorimo taljansko, oni pa taljansko.:D
Ma ja, tko je... če hočeš dobit bolj poceni robo, greš v italijo in ker so tuljoti glupi se jim moraš pač prilagodit, če hočeš kupit kavbojke.

RookY ::

A kdo ve za koliko $ na osebo, se lahko prepelje čez mejo(italija), brez carine?
Juhu juhu spet bom bruhu

Matty ::

rooky... cirka 150 DEM (in NE, ne dobis IVE za ta denar!)

daishi... prav si rekel... vsaka cast fantu tam, da sploh tolk razume slovensko in se sploh trudi!

Putimir ::

Un tipo u Gorici komej govori slovensko, kaj šele angleško. Toliko bolje pa se pogovarja italjansko po telefonu, še posebej ko ma stranke. Zadnič sem bil tam da bi si nekaj rezerviru (BTW če bo kdo danes spraševal za ABIT KR7, po 4 uri ko naj bi prišle, bi ga prosu če mi novico fwd-ja na putimir@volja.net - hvala), in sem čaku 20 minut(!) ker je tipo tko vneto razpravljal...Čist sem bil že prešvican...;((

Puti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR! Zakaj odsvetujem nakup v Essedi - Italija!

Oddelek: Kaj kupiti
476297 (3266) schurda
»

essedi

Oddelek: Kaj kupiti
191489 (1108) Bessie
»

Je v Gorici poleg Essedija se kdo?

Oddelek: Kaj kupiti
121563 (1250) azeed
»

Kje kupiti radeona 8,5k

Oddelek: Kaj kupiti
292025 (1445) HeMan
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645363 (4514) eiht

Več podobnih tem