» »

Zaposlitev kot matematik

Zaposlitev kot matematik

Bojevnik ::

zanima me kakšne službe lahko dobijo matematiki (razen učitelja/profesorja).
  • spremenilo: Bojevnik ()

jest10 ::

Programiranje, raziskovanje

gzibret ::

Banke, zavarovalnice
Vse je za neki dobr!

MAC.H ::

Če razmišljaš o tem, da bi se vpisal na študij matematike samo glede na to, kakšno službo lahko potem dobiš, se mi zdi, da nisi na pravi poti.

Najbolj iskani poklici so:

VIŠJA IZOBRAZBA:

* inž. strojništva
* inž. elektrotehnike
* inž. računalništva
* inž. gradbeništva

VISOKA IZOBRAZBA:

* univ. dipl. inž. strojništva, dipl. inž. strojništva (VŠ)
* univ. dipl. inž. elektrotehnike
* univ. dipl. inž. računalništva in informatike
* univ. dipl. kemik
* mag. farmacije
* univ. dipl. inž. gradbeništva
* prof. razrednega pouka
* prof. defektologije za duševno motene
* prof. angleščine
* prof. matematike
* dipl. medicinska sestra (VŠ)
* dipl. fizioterapevt (VŠ)
* dr. medicine
* dr. dentalne medicine
* dr. medicine različnih specializacij

Matematik se lahko povsod najde nekje vmes, zato ker je matematika orodje za vse naravoslovno tehnične vede.
MAC.H

Oxford ::

Zanimivo, strojniki so zaželeni kot tarufi. Toda, ko pa se pričneš pogajati o plači, ti ponudijo enako kot kakšni snažilki. jej, jej. ;((
Matematikom se ni za bati. Vse večje finančne ustanove (banke, zavarovalnice ...) potrebujejo ljudi, ki bodo obdelovali statistične podatke in še kaj. Takšne firme pa tudi ne škrtarijo pri plačah za tako ozko profilirane ljudi.

Bojevnik ::

hvala za odgovore
@MAC.H v bistvu me je zanimalo samo informativno, drugače že študiram(1. letnik računalništvo in matematika)

klemen22 ::

@MAC.H v bistvu me je zanimalo samo informativno, drugače že študiram(1. letnik računalništvo in matematika)

Veliko sreče pri prof. Kodeku pri ARSu.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Fizikalko ::

Matematik ma podobne super predizpozicije kot fizik - vzamejo oz. veseli so te praktično kjerkoli. Je velika šansa, da boš z načinom razmišljanja, ki ti ga da tak fax, dobro opravljal praktično katerokoli funkcijo. Trust me, izkušnje.

BluPhenix ::

Te statistike so kar so.

Recimo ing. strojništva so najbolj iskani in v končni fazi najslabše plačani od prvih 3 najbolj iskanih.

Podobno velja za prof. ang. Moja punca je diplomirala že pred 1 letom in je še vedno na zavodu, ker ne dobi dela. Toliko o najbolj iskanih poklicih. Sej v statistikah so, da pa bi država resno naredila kaj da bi bilo več takega kadra pa ne.

Ah, ARS pa ni tako huda stvar no. No, za računalničarje mogoče, ko se vam ne da ukvarjat s hardverom :D


Glede matematikov pa... v splošnem so matematiki boljši programerji hardcore aplikacij kot računalničarji in jih zato delodajalci raje zaposlujejo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304513 (3280) TheBlueOne
»

Šola in izobrazba prevod

Oddelek: Šola
165256 (4160) tony1
»

Inzenirji strojnistva

Oddelek: Šola
72273 (1863) Master_X
»

Življenjska dilema

Oddelek: Šola
253432 (2603) tx-z

Več podobnih tem