» »

[java] ugibanje besede

[java] ugibanje besede

neonX ::

Želim si narediti, da bi v zanki spraševal za posamezne črke, dokler uporabnik ne ugane vseh črk. Tako bi imel dva niza, iskan (String iskanNiz = "beseda";) in prikazan (String prikazanNiz = "******";) niz. Zvezdice bi bile na tistih mestih, kjer sicer nastopijo črke in po vsaki vnešeni črki, se preveri ali iskanNiz vsebuje črko. Če črke ni, samo izpiše ustrezno sporočilo. Če črko najde, nadomesti zvezdico na mestu, kjer nastopi črka in ponovno prikaže prikazanNiz.

Žal z mojim znanjem nisem uspel tega napisati. Bil bi vesel, če bi si nekdo vzel toliko časa in mi pomagal pri zadani nalogi.

Kot že rečeno, potrebujem dva niza (iskanNiz, prikazanNiz). Nato moram ugotoviti ali se posamezna črka nahaja v nizu. Kolikor mi je znano to storim z indexOf(), ki mi obenem poda tudi položaj črke. In na podlagi položaja lahko zamenjam zvezdico s črko, kar kasneje izpišem. Kljub lahki nalogi se zgubim. Prosim za pomoč!

neonX ::

Še nekaj... ni domača naloga, je samoiniciativno učenje Jave. Naloga je bila pobrana iz ene spletne strani in se mi je zdela zanimiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

stealth.us ::

Preverjanje posamezne crke v stringu lahko naredis s for zanko in z: string.charAt(int);

neonX ::

hvala. sem rešil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naloga - programiranje v C#

Oddelek: Šola
8933 (708) Skaty
»

Pomoč pri programiranju z javo

Oddelek: Programiranje
203354 (2281) milc
»

Nemorem rešit ene naloge z c++ (sem začetnik) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6810042 (5780) technolog
»

Generiranje kombinacij znakov

Oddelek: Programiranje
141223 (908) c0dehunter

Več podobnih tem