» »

kako spromovirati spletno stran

kako spromovirati spletno stran

gargamel1 ::

pozdravljeni

Zanima me kako najbolj učinkovito spromovirati internetno stran, ki si jo postavil, čim širši množici. Za prijavo v iskalnikih že vem...
V mojem primeru je to www.vino-graben.com

Microsoft ::

Kot prvo lahko naredis, da jo bodo nasli iskalniki. Torej, jo vpises v te iskalnike.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

#000000 ::

Da objaviš svojo stran v čim-večih iskanikih 'oz jo optimiziraš da jo sami najdejo - kar stane denarjev' zdaj je veloko odvisno od vsebine. LP

gargamel1 ::

s kolegom sva jo naredila, a lahko kdo oceni, ki se na to spozna...
od 1-5

www.vino-graben.com

t909 ::

Zelo vredu, velik truda, skoraj vse je klikabilno. Dodaj se spletno trgovino, kjer se lahko kupi omenjena vina pa je 5.

Poldi112 ::

Ja, meni je tudi všeč. Samo zakaj imaš zastavice za različne jezike, če ne delajo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tody ::

Lepo... zdaj moraš pa se naučiti nekaj kar se pravi SEO search engine optimization al neki takega... Malce si moreš prebrat na kakem sitepoint forumu kaj strežniki gledajo recimor google te bolj ceni če je link do tvoje strani na čim več različnih drugih straneh, da so tvoje meta tags urejene in potem še cela znanost. Druga stvar je pa da fizično spromoviraš zadevo ergo, ugotoviš kdo so tvoji potencialni kupci in jim spizdit emaile ter jih malce spamat, seveda če boš lepo oblikoval mail to ne bo tako grozno zgledalo pa nesmeš tega delat vsak dan...

Container ::

Zdej vidmo, kdo so vsi tej vrli spamaerji! Hvala ti Tody!


Drgač pa je internet stran del marketinga =
Vedi kaj prodajaš, za koga in zakaj. IN potem glede na odgovore oblikuješ ciljne potrošnike, katerih karakteristike predvidiš in jim glede na njihovo obnašanje ponudiš svoj marketing.
recimo:
stran imam zato, da predstavim svoje vino, ki ga bodo po možnosti še kdo raje kupili: Postavi internet trgovino z opisi vin, emailing listo (ne SPAM listo!!!), vzpostavi osebni kontakt s kupci in jih povabi k sebi domov. To bi radi si jaz predstavljam so kupci vin... Je pa seveda vprašanje, če ne bi kupci raje videli brošure, ki jim jo pošlješ domov... ipd.?


Niso samo iskalniki pomembni na internetu. Tej so za tiste, ki že vedo kaj iščejo - linkanje z raznih strani, kjer se nahajajo tvoji kupci je še bolj pomembno. Spomni ljudi, ki se dolgočasijo na netu, da bi radi kupli vino!

In tako dalje - marketing je umetnost, tega se ne da napisat kr tko.

Zgodovina sprememb…

Iztok Smolic ::

Vidi se da sta se kr potrudla ja, ampak mi sam design ni prevec vsec. Belo ozadje ter "lesene" obrobe, nekak se stvari več ne loti na tak način (vsaj nič več).

Že čist osnoven layout mi je malo sfaljen no. Recimo moti me da je pod menijem kar belo. Menda naj bi bila "lesna" tematika za strani sfaljena, čeprav recimo : pri drawingart.org vidiš kako lepo lahko izpade ven.

Malo več dinamike v textu, ne delat kot da bi mel pred sabo word dokument, loči vsebino z okni, črtami, naslovi ... možnosti kokr češ.

Ponavadi je problem v tem da narediš/mo design lepo v PSju pol pa se spravimo dodajat vsebino v htmlju. Narobe! Vsebino moramo umestit že v dizajnu, tko da lahko že v naprej vemo kako bo kaj zgledalo.

Ocena? 2-3 Ni kičasto, je simpl - po drugi strani pa se pričakuje kaj veliko boljšega.

lp
-----------/------------

MihaFirst ::

@Microsoft:

A ni tako, da strani z domeno .com, .si ipd. google in ostali iskalniki najdejo sami od sebe, in je ni potrebno vpisovat? :8)

Sicer pa ocena 5. Izisilver, ne vem, kaj te tako zelo moti... :|

Reklama pa... a obstaja kak Slo-vino forum? men je reklama na Slo-tech forumu ZELO ZELO pomagala 8-)
www.gamma.si

schejk ::

zanimiva tema! dajte še kako idejo ker se tudi sam razmišljam kako čimbolje spromovirat stran

alesrosina ::

se cisto strinjam z izisilverjem.

Tody ::

kontejner kaj je razlika med mailing listo in spam listo ??? Mislim utopično je dat formo za email gor pa pričakovat da se bo folk kr vpisal... Torej sta obe zadevi "nezaželjena" oz nezahtevana pošta. Posledično sta eno in isto sranje če bo pa to zlorabljal je pa njegov problem in povej mi koliko spama si dobil že za vino ?

srnjak ::

Izisilver, stran mora biti narejena tako, da služi svojemu namenu.

Navadno ni dobro, da vse nekaj skače na strani. Mene osebno bi tista, ki si jo dal za primer, odvrnila, saj potrebuje celo večnost, da se prikaže tako daleč, da lahko poklikam, da pridem do podatkov, ki me zanimajo.

Ni vse v dizajnu.

Iztok Smolic ::

Srnjak narobe si me razumel, tut jest nisem fan fasha, tisti primer sem podal samo zaradi tega ker sem hotel povedat da se da tudi z rjavo barvo naredit dost fency stran.

S tvojo zadnjo izjavo se napol strinjam.

Gre se za to da ti lahko narediš pocukran layout, sam pol nastane problem ko vstavlas vsebino enostavno pozabiš delat na izgledu, funkcjonalnosti, preglednosti ipd. Isto je tuki vidt, lepa glava, lep meni, in pol nafila ves tekst kot v kak word dokument. Ni to to.

"dizajn -a m (a) arhit. dajanje
oblike predmetu z upoštevanjem
skladnosti med funkcionalnostjo,
estetiko in tehnološkim procesom,
(industrijsko) oblikovanje"

ok? pa dejmo že nekrat pogruntat kaj dizajn je ... Ne me narobe razumet, nočem tle bit neki pameten, navsezadnje delam iste napake, ampak neke pojme je pa treba razumet.
-----------/------------

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mešetar.com [razvojno-beta testiranje] (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24738608 (24391) opeter
»

Top Firma

Oddelek: Izdelava spletišč
435948 (4590) IceIceBaby
»

Poslovna ideja - internetna prodaja kmetijskih pridelkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
539820 (8670) mojca
»

NASN Music

Oddelek: Izdelava spletišč
361762 (1386) mte
»

Kako narediti užitno spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
192805 (2155) mitja_i

Več podobnih tem