» »

SWAP File

SWAP File

Matek ::

Zadnjič sem vidu, da u forumu em vpračuje kolk rama nuca, če hoče da mu W2K delajo brez swap file-a. Če kdo ve kaj to je, daj mi prosim razloži. BTW, kolko ga je treba v WinMe?:|

jetam ::

Swap file začne sistem pisat ko mu zmanjka rama. Več rama k maš manj bo sys pisal po disku in hireje bo delal. Izklopiti se ga ne da lahko ga samo zamnjšaš na najmanj kot je dovoljeno čeprav je priporočljivo met 1.5* velikost RAMa. Najdeš pa to v Settings>Control panel>System>Advanced>Performance options.

miranpozar ::

Ko ti zmanjka prostega RAM pomnilnika za izvajanje programov, Windows uporabijo namesto tega kar disk. 10GB RAMa, ni to kul? Slaba plat tega je ta, da je disk dosti počasnejši od RAMa, zato se ob uporabi tega lahko zadeva zelo upočasni, sliši se pa konstantno praskanje po disku.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

andrej ::

v praksi w2k zacnejo swapat se predno zmanjka pomnilnika - tak da tudi ce mas 256, ali 512 MB pa ne poganjas veliko programov bo sistem se vedno uporabljal swap. Recimo na racunalniku, ki ga zdaj uporabljam imam 256 MB rama, od tega ga je 60 MB fraj, 100 MB pa ga je namenjeno za cache (file system, network, itd). Cetudi mam 60 MB fraj, w2k trenutno uporabljajo 8% mojega swap fila - ki je velik 400 MB.

noogy2noogy ::

Ja, če to ni za zjokat...:'(

Jaz bom kar Winse zamenu.... :P:P:P
lp noogy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371980 (1201) frenk
»

Paged oz nonpaged KERNEL v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
211053 (795) Blup
»

swap file cleaner???

Oddelek: Programska oprema
361786 (1497) ABX
»

win2k profešnl

Oddelek: Pomoč in nasveti
191195 (976) andrej
»

Swap file na RAMDRIVE: ????

Oddelek: Strojna oprema
142213 (2042) andrej

Več podobnih tem