» »

Onboard grafične - nv44 - 6100

Onboard grafične - nv44 - 6100

jure1825 ::

Zanime ma če ima kdo osnovno ki ima 6100 grafično od nvidie gor pa kako to kaj dela?

Včasih je bilo s temi integriranimi grafičnimi tako da je bila najslabša pci grafična boljša kot pa karkoli je bilo na osnovni ker je pač delal vso grafiko procesor ki ni namenjen za to. Zdaj me pa zanima če je to kaj drugače?

To me zanima ker bi rad malo upgradeal pc pa bi bilo verjetno dobro vzet osnovno ki ima pci-e ampak trenutno nimam dovolj denarja za kupit še grafično pa me zanima če bom lahko še naprej igral te igrice ki jih lahko zdaj z geforce2 mx440 igram ker če kupim osnovno z pci-e to grafično ki jo imam zdaj in je agp ne bom mogel več uporabit.

sirotka ::

malo pogooglaj, je nekaj testov za to grafično, vendar ne pričakuj čudežev...Je pa to začasna rešitev! Spodaj sta 2 linka, prvi malo pove o sami arhitekturi grafične, drugi je pa še test.

http://www.cooltechzone.com/index.php?o...

http://www.anandtech.com/printarticle.a...

Grey ::

Integrirane rešitve niso bile nikoli namenjene za poganjanje iger.

jure1825 ::

sirotka: hvala za linke. Sem prebral vse to in zgleda kot da lahko igram igra če izklopim vse detajle pa igram na npr 800x600 tako da bi morale delovati te igra ki mi delajo zdaj.

Meni je jasno da integrirane grafične niso namenjene poganjanju iger. Glede na to kar sem prebral je ta integrirana kartica po specifikacijah boljša od te ki jo imam zdaj (gf2) zato sem samo vprašal če bom lahko igral npr cod1&2 pa warkraft3 dokler ne kupim boljšo grafično.

sirotka ::

ja, cod2 boš dal na dx7 pa bo šopala. Brez skrbi!

SimplTech ::

Lahko pa vzameš ploščo, ki ima gor nvidia 6150 integrirano grafiko. Mogoče boš dal malo več za njo (recimo jaz sem dal za Gigabyte na 6150 chipsetu, 23k SIT), a ima malo višjo frekvenco grafičnega čipa. Kolikor vem ima 6100 425 MHz core clock, 6150 pa ima 475 MHz core clock. Mogoče se splača razmisliti, je pa po moje vsekakor ta integrirana boljša od tvoje GF2.

Pa malo poglej katero ploščo boš vzel, da boš imel NVIDIA nForce 430 južni most. NVIDIA nForce 410 je namreč slabši. Za primerjavo pa si oglej tole stran: The GeForce 6100-series Chipset

SimplTech ::

Za teste plošč na 6100 ali 6150 čipsetu pa poglej tukaj: PcStats - Reviews - Motherboards

sirotka ::

vem, samo biostar tforce, je kot ji pravijo, dfi killer:), oz. dfi brez uv. Rame ima do 3.2, memtest v biosu,... Tako da, če misli potem menjat grafo, se tforce izplača!

SimplTech ::

@ sirotka: hvala za info glede tehle Biostar T-series plošč. Sem si malo ogledal in zgledajo res vredu. Sploh se pa jih dobi po zelo ugodni ceni.

sirotka ::

ja, so najcenejše in se dobro navijajo...meni je kar žal, ker sem dfi vzel...glede na cenovno razliko, je tforce bolšja izbira

VASkO ::

a mas kaksen review kje o teh tforce platah, da ves da se dobro navijajo? jaz nisem nic nasel. samo neke tajvanske strani.

sirotka ::

napiš tforce, pa ti vrže ven par forumov. S prvim biosom so slabe, potem pa so izbolšal to in zdaj se dobro navijajo.

VASkO ::

to je ze res, da vrze par forumov, samo na teh forumih govorijo le o tisti mini ATX plati z integrirano grafiko. o tforce4 U in tforce4 SLI ni nikjer nic.

sirotka ::

ok, lej bom potem našel tiste linke, malo kasneje.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221727 (1095) koyotee
»

Menjava matične...

Oddelek: Kaj kupiti
101215 (987) iso2000
»

Katero osnovno ploščo za 939 podnožje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554293 (3159) rap3r
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312608 (9915) krneki0001
»

Priporočite mi 6100/6150 (IGP) S754 oziroma S939 plato

Oddelek: Kaj kupiti
71062 (968) SimplTech

Več podobnih tem