» »

Menjava matične...

Menjava matične...

iso2000 ::

Pozdravljeni!
Trenutno uporabljam računalnik, ki ima Epox 8RDA+ in Barton-a 2500. Z delovanjem sem čisto zadovoljen, vendar se mi je ponudila priložnost za ugodno nadgradnjo sistema in sedaj sem malo izgubljen pri vsej poplavi novih plošč, ki so na tržišču.
Kot prvo naj povem, da me navijanje ne zanima kaj preveč, hočem pa stabilno in neproblematično ploščo. Tudi igranje iger ni ravno pogosto na spisku mojih dejavnosti, tako da ne rabim SLI ali crossfire in kar je še takšnih rešitev.
Našel sem Asusovo ploščo, ki izgleda ustrezna, zato me zanima vaše mnenje o njej: http://www.pcplus.si/strojna-oprema/maticne-plosce/maticna-plosca-asus-m2npv-mx-sam2-v128-pci-e-s-r-f2000
Kako je ta integrirana grafika primerljiva z npr. Ati Radeon 9600PRO, ki ga uporabljam tenuntno? Računalnik je v uporabi predvsem za obdelavo grafik, slik, programiranje itd. Kdaj pa kdaj pa tudi kakšno igro, vendar ne prav resno in zagrizeno :). Kako je z Athlon-i na AM2 podnožju? Razmišljam o 3000ki.
Hvala za komentarje in predloge!

LP

PrimozR ::

Grafa je pravzaprav kar dobra. Geforce 6 serija, nekje na nivoju 6200 tako da je tam tam z 9600, verjetno hitrejša v novejših špilih. Nisem ziher. Ni pa švoh.

Shegevara ::

9600 PRO je zelo kvalitetna grafična, ki pokosi intergrirane vsak dan v tednu.

sicer je iz leta 2003 (tam nekje) tak da zlo dobro poganja igre iz tistega obdobja

PrimozR ::

MedoPu a sploh veš kera je integrirana v tale čipset? Se mi je zdelo. Ni vsaka integrirana na ravni Intel GMA grafične...

Shegevara ::

no ja nisem in nebom izrecno trdil da je vsaka intergrirana kartica zanič, jaz sem samo iz svojih izkušenj tole rekel, čeprav niste ne ena ne druga za kakšn extreme gaming

aja 6200 serije so lahko tudi 256mb spominske tako da tudi to ni za stran vreči, tko da sta pribljižno enaki (sploh nism na linku pogledu se oproščam) za prejšne izjave. Ker ponavadi, kar je že gor na matični, ni kaj zavidljivo visoke vrednosti.

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Hvala za komentarje! Ja, grafična je očitno nekaj v rangu 6200. Ma, sah če ne bo ok, lahko še vedno dokupim kasneje... Kaj pa chipset (NVIDIA nForce® 6150 + nForce 430) je ok? A ima kdo kakšen drug predlog katera matična je tenutno najboljši izbor. Zakaj rabim, sem napisal pa že v 1. postu.

LP

PrimozR ::

To je nForce 4. Za AMD ni boljše izbire.

EDIT: Prav ta plata ali pa še kakšna cenejša ASRock bi bla moja izbira za en file/web server/router/daily PC za male pare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

iso2000 ::

Malo sem sumičav, ker je cena tako ugodna! :8) No, če je to dobra izbira, potem se bom pa verjetno res kar za to odločil!

LP

strumf666 ::

E-misija prodaja Biostar T-Force miniATX GF6100+nF4 410

to plato ima Tiborrr v sekundarnem računalniku in pravi, da se plata zelo obnese; še navija se skoraj kot DFI, za bistveno manj denarja.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

PrimozR ::

s939. On razmišlja o AM2. Sicer je praktično eno in isto, le RAM je drug pa AM2 procesorje je lažje dobit.

iso2000 ::

Ja, saj sedaj sem pa malo pogledal cene rama in me je minilo! Bom kar na 939 startal. Pa se procesorji so malenskot cenejsi.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i:plata+procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
7393 (353) marc100
»

Katere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
191625 (1335) x45
»

Katero matično Asus za AMD

Oddelek: Kaj kupiti
171423 (1183) Mitja358
»

star računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
6995 (893) demon#666
»

Poceni kišta (754 + PCIe?)

Oddelek: Kaj kupiti
6957 (868) fizolcek

Več podobnih tem