» »

Pivo + ospen 1500

Pivo + ospen 1500

1
2
»

Pyr0Beast ::

+1
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LPP ::

Kaj pa pravite na alkohol + lekadol? (baje z aspirinom ni problem, je pa z lekadolom)...


Trije lekadoli (paracetamol) in merica alkoholne pijače so _lahko_ že dovolj za akutno odpoved ledvic, brez alkohola pa osem lekadolov. Ne tega počet!
Ljubljanski potniški promet

klemen1234 ::

Pozdravljeni.v ponedeljek sem dobil antibioike ospen 1500. V soboto pa grem na eno poroko ki se bo seveda feštal. zanima me lahko mešam antibiotike z ospen 1500 z vinom (špricar) ali mogoče preneham za tisti dan z antibiotiki in začnem v nedeljo naprej.prosim za odgovore.hvala:)

SeMiNeSanja ::

Za tisti dan prenehaj z alkoholom, pa si boš naredil še največjo uslugo.

Kako naj za vraga antibiotik deluje, če bi sredi terapije kar malo za en dan prekinil?

Kaj z jabolčnim ali drugim sokom se pa ne da 'feštat'?
Enkrat poskusi - imaš edinstveno priložnost.
Mogoče boš celo pogruntal, da je še bolje, kot če te naslednji dan boli glava, za večino dogajanja prejšnjega dne pa sploh ne veš.

šernk ::

narobe ne bo nič. alkohol zmanjša ali izniči učinek antibiotika. če z antibiotikom končaš prej kot je predpisano ali umes prekineš, se ti pa lahko vse skupaj ponovi. skratka računaj, da če piješ alkohol je enako kot da prekineš zdravljenje.

osebno sem lani čutil posledice angine 3 mesece (stalno povišana temperatura, namesto normalnih 36,6 sem imel stalno 37,2 zjutraj in 37,7 zvečer) na krvi je bilo videti, da se telo proti nečemu bori ampak to je bilo to (pa nisem pil alkohola)

sedaj pa računaj če je tist deci vina vreden, da se ti vse skupaj ponovi ali podaljša.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Cervantes ::

Alkohol in atibiotik... če ti ospen recimo pobije črevesno floro, boš imel v najslabšem slučaju drisko.
Vse ostalo je bluzenje.

Tomi ::

klemen1234 je izjavil:

Pozdravljeni.v ponedeljek sem dobil antibioike ospen 1500. V soboto pa grem na eno poroko ki se bo seveda feštal. zanima me lahko mešam antibiotike z ospen 1500 z vinom (špricar) ali mogoče preneham za tisti dan z antibiotiki in začnem v nedeljo naprej.prosim za odgovore.hvala:)

1. Dobil si antibiotik. Ednina. Oziroma, dobil si antibiotik Ospen 1.500 (oz. natačno 1.500.000) enot, z veliko, ker je lastniško ime. Ali pa, dobil si antibiotik benzatinijev fenoksimetilpenicilinat 1.500.000 enot, z malo, ker je nelastniško ime. Dopuščam tudi fenoksimetilpenicilin 1.500.000 enot, če te ne zanima ravno sol.
2. Lahko prenehaš tudi vmes, samo tvegaš resistenco. Kar pomeni, da naslednjič isti antibiotik ne bo več učinkovit. Verjetno bo sicer pomagal kakšen iz druge skupine, ampak ima svoje omejitve. Lahko ti ne pomaga noben več in boš šel po poti populacije pred penicilini. Če si pameten, verjetno razbereš, da pač ne prekineš.
3. Če imaš kolikor toliko resno infekcijo, ti alkohol ne bo niti ugajal.
4. Kdo pravi, da je za "žur" potreben alkohol?

In še odgovor na dejansko vprašanje. Infekcija in dehidracija, ki jo boš naredil, bosta zavrli delovanje tvojega imunskega sistema. Sicer pa je zelo malo antibiotikov, kjer bi bil alkohol absolutna kontraindikacija. Metronizadol (Efloran) je eden, ki mi pride prvi na pamet, pa verjetno še kakšen za hospitalno uporabo.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429707 (24743) Uizi
»

Antibijotisi Ospen 1.500.000

Oddelek: Loža
263609 (3090) jype
»

Aspirin vs Lekadol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10453724 (35139) nikjozo
»

antibiotik in alkohol?

Oddelek: Loža
2918017 (17265) sidd

Več podobnih tem