» »

katero multifunkcijsko (tiskalnik, scaner, kopirec) napravo kupiti?

katero multifunkcijsko (tiskalnik, scaner, kopirec) napravo kupiti?

Profiler ::

Odločam se za nakup multifunkcijske naprave. Zanima me, če se bolj splača kupiti v enem ali bolje tiskalnik in scaner posebej.
In zanima me še, če multifunkcijjsko napravo - katero?
(Sem pogooglal, gledal po trgovinah in odkrito rečeno se mi že meša.)

Najlepša hvala za odgovor.

Super Sonic ::

Najprej se vprašaj koliko boš to napravo uporabljal. To je pri nakupu takšnih naprav bistveno.

V zelo grobem pogledu, ti pa svetujem sledeče:
Na daljši rok vsekakor HP. Predvsem zaradi kartuš. Njihovo delovanje je takšno, da imajo pisalno gl. tiskalnika na kartuši in z vsakim menjanjem kartuše, menjaš tudi glavo. To pomeni, da lahko zadevo uporabljaš več kot dve leti. Tudi kartuše so po izračunu na eno stran tiskanega lista med najcenejšimi, a vseeno obstajajo "nategi".

Na krajši rok in malenkost boljši izpis (to je res malenkost) se verjetno bolj splača Canon. Kartuše so cenovno tudi zelo dostopne (okol 2-3k original kartuša), a so majhne in naredijo zelo malo strani.

Izogibaj se Epsonom in Lexmarkom. Saj ne da so zanič, a že cene teh modelov kričijo po tem da kartuše stanejo precej več, neoriginali pa ponavadi dajo precej slabši tisk. Tu bi se mogoče lahko dodalo to, da Epson verjetno ima v svojih multifunkcijskih napravah boljši skener kot ostali, a to so manjša odstopanja.


Zdej dilema o tem kaj je boljše oz. če je boljše imeti multifunkcijsko napravo ali oboje ločeno je spet precej relativno.

Dejstvo je, da če kupiš ločeno pomeni to dve napravi in garancija na vsako posebej, poleg tega lahko kupiš Canon (tudi ti so malenkost boljši kot HP-jevi) ali Epson skener in Hp tiskalnik. Je pa to več prostora doma na mizi in še več programske opreme, ter sigurno nekaj več $$$.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Greg91 ::

Doma imam multifunkcijsko napravo HP 1310 in moram reči, da sem z njo zelo zadovoljen. Priporočam jo vsakomur!:))

SimplTech ::

Se popolnoma strnijam z vsem kar je napisal Super Sonic.

Tudi sam že 3 leta uporabljam HP PSC 2110 in z njim ni nobenih težav. Prej sem imel ločen skener in printer a je bila potreba po prostoru prevelika. Z nakupom multifunkcijske naprave res veliko prihraniš na prostoru, pa še prednost je da deluje samostojno (fotokopiraš lahko tudi ko je računalnik ugasnjen). Jaz bi ti odsvetoval Canon in Epson tudi zaradi pogostega čiščenja glav. Ker imato izdelki teh 2 proizvajalcev vgrajeno tiskalno glavo, se le ta sama od sebe pogosto čisti (to pa povzroča zamike med tiskanjem).

Saladin ::

Fikse glave so edina slabost Canonov.
Pri HPju moraš imeti dandnes srečo, da se ti plastika kje ne zlomi in te ne fafrkavajo gonilniki. Vstopni modeli HPjev so dobri, ampak potem do 50-60k nimaš multifunkcije, ki nima določene hibe (najbolj očitna je skupni pladenj za podajanje in izstop listov)
Za 30k pa dobiš Canona z kvaliteto tiska, za katero moraš pri HPju plačati 2x več. Osebno priporočam Pixmo MP170.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Elvoo ::

Sem lastnik multifukciske naprave HP PSC 1410 (kupjene pred krtakim za 17 000) in sem zelo zadovoljen z njo
Pa tudi kartuse niso drage okoli 3500 za vsako, ce nimas nekih posebnih zahtev za ta denar odlicna stvar..
ELvoooooooooooo

jjohny ::

Ali obstaja multufunkcijska naprava, ki ima laserski tiskalnik, skener in kopirc? Ali je možno, da ima barvni laser?

lp, jani

Jan987 ::

z črnobelim laserjem se začnejp pri 70

5r ::

Pozdravljeni

Kupujem multifunkcijsko napravo... odločam se med:
Canon PIXMA MP150 23k
HP OfficeJet PSC 1510 21k

Katero od teh dveh naprav mi priporočate?

TNX&LP

AtaStrumf ::

A obstaja kakšna taka multifunkcijska naprava s spodobnim scanerjem tudi za negative in diase?

BoO ::

Ali ima kakšna od teh naprav poleg še FAX?

SimplTech ::

Kar nekaj teh all-in-one naprav ima vgrajen tudi fax. Predvsem tiste, ki so bolj namenjene pisarniškemu okolju in ne toliko za domačo uporabo. Na hitro sem našel en primer: Večfunkcijska naprava HP OfficeJet 5610

Jan987 ::

No tuki k je že neki od tiskalnikov bom pa kr uprašov:


Kateri tiskalnik do 25k ima najcenejši izpis večinoma barvnih strani!

Tear_DR0P ::

A obstaja kakšna taka multifunkcijska naprava s spodobnim scanerjem tudi za negative in diase?

sem jo vidu na HP predstavitvi, sem prevajal navodila za takšno tudi, ampak ne vem katera je - obstaja pa več njih
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829769 (23467) Bye
»

Skener IP?

Oddelek: Strojna oprema
144740 (4456) imagodei
»

Multifunkcijska za domačo rabo

Oddelek: Kaj kupiti
274113 (3356) debil
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434220 (3291) Zheegec
»

Katera multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
304671 (4102) nodes

Več podobnih tem