» »

Boot OS z USB

Boot OS z USB

Andor ::

Problem je sledeč:
Imam 1 GB USB flash disk in bi z njega rad bootal nek operacijski sistem. Lahko je linux različica, čeprav me zanima, ali je možno gor spravit tudi Win XP (vem da so prostorsko potratni).

Lepo bi bilo, če bi imel gor še neko Office varianto, IM program, web browser... Preferiram slovenščino ;)

Vem, da je kar nekaj distribucij na netu, vendar me zanimajo konkretne izkušnje in priporočila. Predvsem, kako je v tem primeru z gonilniki, če laufaš stvar na različnih računalih.

Zanima me predvsem zato, ker se mi zdi zelo koristno tako stvar vzet s sabo na potovanje.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

christooss ::

DSL predlagam
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

iNN ::

Am, samo nekaj, mislim da je tukaj enkrat ze tekla neka debata oz bootanju OS iz USB kljuca. Pa so nekateri odsvetovali ker naj bi se kljuc prehitro unicil zaradi prevelikega "pretoka" podatkov?
==

Jakka ::

Mogoče je pametneje razmisliti o klasičnem disku v zunanjem usb ohišju, ki ga priključiš na računalnik. Prostora boš imel ogromno, os si izbereš po želji. Ampak si tako omejen samo na 1 računalnik, oz. na več računalnikov z ENAKO konfiguracijo.

Zdi se mi tudi, da obstajajo linux distribucije na cdju, katere vse nastavitve zapisujejo na usb ključ. Sistem se zažene s cd-ja in uporabi nastavitve s usb ključa. Tako boš lahko zadevo poganjal tudi na računalnikih z različnimi konfiguracijami.

Andor ::

Za USB ključ me sploh ne skrbi, to je potrošni material. Rabim zadevico, ki jo lahko nesem na drugi konec sveta. Saj v končni fazi je lahko to tudi distribucija, ki gre na CD. Res bi pa potreboval kakšno osebno priporočilo, kaj naj izberem, ker je tega šrota po netu res veliko.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

Jakka ::

http://www.knoppix.net/wiki/USB_Based_FAQ

http://en.wikipedia.org/wiki/Keydrive - čisto spodaj je naštetih nekaj linux distribucij za na usb ključ

SimplTech ::

Uporabljam Puppy linux distribucijo na USB flashu. Za info si poglej tale dober članek: Beginners Guides: Essential USB Memory Drive Projects & Tips

Je pa mogoče treba malo študirat, da moraš na računalniku, na katerem želiš zagnat svoj OS iz USB flasha imeti dostop do BIOSa. Vsaj jaz morem na svojih mašinah (3), na katerih ga uporabljam spremenit boot order, da se dvigne iz flasha in ne iz diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagonski usb [linux/win7]

Oddelek: Pomoč in nasveti
52362 (2178) satfinder
»

Disk je crknil...

Oddelek: Pomoč in nasveti
7834 (612) mat xxl
»

Iščem živo distribucijo linux-a

Oddelek: Programska oprema
111914 (1455) bluefish
»

Kaj je hitreje USB kljuc ali mini disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91228 (1005) b
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171909 (1439) Jst

Več podobnih tem