» »

--> Pomoč pri izbiri PC-ja <--

--> Pomoč pri izbiri PC-ja <--

ItAk ::

Odločam se za nakup novega PC-ja in zanima me vaše mnenje:

Sistem 1:

Leadtek Geforce3 Ti200 64Mb DDRRam, TV-OUT
Ohišje ATX midi
Osnovna plošča Intel P IV
Procesor Intel P IV 1.5Ghz box
512Mb SDR SDRAM
IBM 40 Gb ATA-100 7200
CDRW Teac 16x/10x/40
Pioneer DVD 116S 16x/40x
1,44 disketnik Teac
miška Logitech optical


Sistem 2 ;

Abit KG7 raid
Athlon 1.4 Ghz
Hladilnik
512 Mb DDR ram
2x30 Gb WD ATA-100 7200
Liteon DVD 16x/48x
Sony CDRW burnproof 16x/10x/40
Ohišje
Geforce 2 GTS 64Mb DDRram

Oba sistema imata približno enako ceno. SKeptičen sem glede DVD in CDRW pri sistemu 2.
Ne morem se odločiti kateri sistem bi kupil. Po eni strani mi sistem 1 bolj ugaja kot sistem 2 in obratno.
Kaj pravite?

Če kdo ve, naj mi prosim pove kakšna je razlika med Geforce2 Gts 64Mb ddr, ter Geforce3 Ti200 64Mb DDR, razen v ceni sami.

Hvala in pozdrav
___________________Mišo

Loki ::

prvega sistema ne priporocam zaradi SDRAMA, ki obcutno zavre procesor.
ce imas namen kupiti P4, ga kupi z RDRAM-om, res je, da bo drazje, a bo pa tudi veliko hitrejse.
I left my wallet in El Segundo

R0K ::

hmm...........priporočam ti 2 sistem sploh in oh ker je bolši prec......

......drugace kolko pa bos dau za tole ? .......dej povej ceni za obe konfiguraciji ......

_Mortal_ ::

Roberto je dobr povedu to za P4. Ampak jz mam mal drugačen sistem v mislih

Leadtek Geforce3 Ti200 64Mb DDRRam, TV-OUT
Ohišje ATX midi
matična: ECS Elite K7S5A
Procesor Athlon XP 1600P
MAXTOR 40 Gb ATA-100 5400/7200
CDRW Teac 16x/10x/40
Pioneer DVD 116S 16x/40x
miška Logitech optical
512 Mb DDR ram
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

AlBundy ::

Moje menenje je sledeče: sitem 2 je boljši, pri tem pa ti še priporočam, da snemalnik zamenjaš z kakšnim blio katerim drugim [acerji so cca, 30000]. Sama grafična kartica GTS pa je cca. 8% počasnejša od GF3

ItAk ::

Cena sistema 1 je mal več kot 297000sit. Sistem 2 pa je za ene par jurjev cenej.
__________________________M.

Heisenberg ::

300.000sit za tole !!!!!!!!!!???????? Ni sans.

Itak pa nikoli ne bi dal za pc vec kot 150.000sit...iger pa ne igram.

Mal se poglej za cene, tole se mi zdi zelo pretirano !8-O

slycer ::

OK, stvar je taka: najbolj ti priporočam AMD-jeve Athlone (od 1.4 GHz) naprej, saj so še vedno zakon in dokaj poceni. Kot pomnilnik pa nujno vzemi DDR. Plošča ni tako pomemben del računalnika, zato (če ne nameravaš navijati) vzemi eno izmed cenejših na AMD760, SIS735 ali KT266A (če jo kje najdeš) naboru. Sicer pa so razne plošče "proslavljenih" podjetij itak postale predrage za kakšno navijanje, zato si za ta denar raje privošči boljši procesor. Grafična kartica bo OK, diski tudi niso tako pomembni. V glavnem to. Pa izogibaj se procesorjev Pentium4, ker so za svoj denar enostavno predragi in v primerjavi z Athloni prepočasni ( koga briga, če ti v Photoshopu izračuna slikico v 1, namesto v dveh minutah, ...). Če pa že moraš kupiti P4 (čeprav ne vem zakaj bi ga kupoval) pa se izogibaj RDRAMA in SDRAM-a. Raje počakaj na plošče z naborom SIS645, ki imajo skoraj tako zmogljivost kot tiste z naborom i850, pa še poceni DDR pomnilnik podpirajo.

Han ::

slycer, khm, plošča je ZELO pomemben del, saj od nje zavisi marsikaj... (se mi ne da naštevat) :O

Jux ::

Se strinjam s slicerjem, vendar pa mislim da je izbira dobre plosce pomembna predvsem pri stabilnosti sistema.

Itak: na tvojem mestu bi izbral sistem na z procesorjem Athon - in sicer ta Abitka je super izbira za stabilnost - ni sicer najhitrejsa, vendar kolikor sem sam presurfal spleta se nisem slisal za kakrsne koli probleme. Edina stvar v kateri je 2 sistem pocasnejsi je grafika, zato razmisli ce lahko namesto GF2 dobis GF3TI200 (baje je tudi kvaliteta slike dosti boljsa). Za lite-on DVD sem slisal da je cisto kul, edino za sonyev CDR ne vem (poglej na CDR-Info).
Glede proca uzami AthonXP 1600 ali 1700 tedva sta najbolj cenovno ugodna.
Diski v raidu pa 100% posekajo IBM-a.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

ps: ta drug sistem je v primerjavi s prvim hitrejsi za 10-40% (odvisno od aplikacije/igre ki jo uporabljas).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tomi ::

Jux: html v podpisu zaradi varnosti ni možen.. Popravi si raje podpis..
metrodusa.blogspot.com

Jux ::

tomi: hvala si me že enkrat opozoril, vendar bom pustil tako kot je - mi je čisto všeč.
-----------------------------------------------------------------
juxXP2000@3000/ASUS DualJXP2/IBM CRC-ER 60GBx2/512k LOW-MEM/1000-100-10 2COM/ATI RIVA 2002

slycer ::

Hm, Han: če človek ne misli navijati, potem je najbolje, da kupi seveda čimbolj cenejšo ploščo. Sicer ni ravno priporočljivo, da kupi razne garažne izdelke, ampak kaki Lucky Striki, MSI-ji, ECS ali podobno so že kar kvalitetne. Drugače pa se ne spomnim, da bi matična plošča kaj posebno vplivala na stabilnost (razen pri navijanju). Jaz imam ploščo QDI, ki je tko med brati ena bolj leva firma, vendar s stabilnostjo nimam problemov (mogoče tudi zaradi dobrega starega BX-a). Drugače pa je v veliki večini za stabilnost kriv softver. Vsekakor mislim, da s ploščami, ki bazirajo na SIS735 in AMD760 (zelo priporočljiv nabor) nebi smeli zgrešiti. VIA nabori pa itak stalno nekaj drekajo.

MadMax ::

slycer: QDI ni svoh firma za platke (so hitre in stabilne!), ampak ker niso za OCjat, jih nasi bratje pac ne cenijo prevec.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ItAk ::

Računalnik je naročen in sicer sledeč:

Geforce3 Creative 64Mb DDR Tv-out
Os.plošča Iwill Ka-266 DDR
AMD 1.4Ghz/266
256Mb DDram
Ibm 40Gb ata100 7200
Teac CDRW 16x/10x/32x
Pioneer DVD 116S 16x/40x
ATX midi 300W
Logitech OPTICAL
1,44 Mb Teac

Mislm da ta stroj bo zadovoljil moje potrebe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716178 (8217) Vlad Tepeš
»

kakšen je vaš sanjski comp?

Oddelek: Kaj kupiti
412409 (1747) pilatus9
»

Komplet računalnik za cca. 200.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
201512 (1073) Firebat
»

Računalnik za obdelavo zvoka inu slike !?

Oddelek: Kaj kupiti
61292 (1172) zdravcc
»

Sanski sistem

Oddelek: Kaj kupiti
342250 (1685) Loki

Več podobnih tem