» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1140 / 1144
»»

gddr85 ::

mah, tale a620 roba je res bare-bones, to vzameš ama res, če si na ultra budgetu, cca 50 bucks več pa vzameš raje eno gigabyte b650m ds3h/B650M D3HP, pač am5 roba stane, se treba skeširat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

To je ravno tisto. Če bi sam sestavljal custom pc, tudi ne bi gledal nekih A620 plošč in ugodnih napajalnikov. :D

Ampak ta zgornji primer da človeku mislit. Kupujemo stvari, ker jih resnično potrebujemo ali ker so nam preko marketinga oprali možgane? Je slipery slope in hitro pride do velike potrate denarja. Hitro plačaš 2x več za enako surovo zmogljivost. Nek zdrav p/p kompromis je najboljša reč. Predvsem pa kupit tisto, kar dejansko potrebuješ.

Zdaj bo weefsat še bolj zmeden. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

weefsat ::

Ni treba skrbet, če bom bolj zmeden :D. Moja prva prioriteta je bila da imam občutek da je dober deal in da pride do tega je ključen faktor da veš kaj in zakaj kupuješ, tako da so te vaše debate zame ubistvu idealen rezultat (Imam pa občutek da grejo Hanu že malo na živce ;)).

Glede builda pa. Glede na to da sem rekel da ni problem, če gre malo čez budget, pa imam dober feeling je pač še boljše če gre malo pod budget in imam dober feeling, tako da sem vesel za priporočilo, ampak imam pa zdaj nova vprašanja:

1. Glede SSDja. Vidim da lahko za dodatnih 20 evrov gre isti Kingston iz read/write 3500/2600 na 7000/7000, to se mi zdi ok. Samsung 990 Pro, ki ga je priporočil Han za dodatnih 40 dobi 7450/6900. Bi moral pri primerjavi teh SSDjev gleda še na kaj razen na read/write speed?
2. Glede napajalnika. Recimo da ne nameravam sproti upgradeat eno po eno komponent, ampak bom računalnik držal cca. 5 let in potem v celoti ali vsaj večinoma zamenjal. Kakšna je v tem primeru pričakovana razlika med tem, če se vzame 600 watt ATX 2.53 proti 850 watt ATX 3.0? Pač, če imam izbran set komponent, ki je z obema kompatibilen, a mi bo dodaten power in novejša tehnologija koristila, ali je to samo future proofing?
3. Glede matične. Iskreno, nisem nikoli pogruntal kaj točno so vse prednosti, ki jih dobiš z dražjo matično, tako da težko ocenim kaj je "worth it", ampak imam optiko in tudi kot laik bom počasnejši prenos ziher opazil, to mi ni vseeno. Isto glede hitrosti USB prenosa, Valve Index se vseeno povezuje tudi prek USB, tako da če so druge komponente mmočne in je throttlan potem s slabo matično ni idealno. Po drugi strani pa vidim da Tomahawk 650B, ki ga predlaga Han je dražji za 140 evrov. Dobim za teh 140 evrov še kaj kar je zame uporabno, razen hitrejših priključkov?

P.S. 32 gb sem se odločil da bo ok, če bom videl da je problem bom pa dokupil. Ne da se mi na kolenih managerirat kablov in šraufat, ampak popnit not palčko ali dve rama enkrat v prihodnosti mi pa ni problem.

globoko grlo ::

Han in darwin mata prav :)

Na konc se bos ti odlocu kolk ti kes pomen. Future proof pr taki konfiguraciji ne igra neke vloge. Za 5 let si dobr.
A mas 10gbps al pa 1gbps tut ne igra vloge, pa tut cez 5 let ne bo.
Hitrost usb portov spet ni neka huda znanost, ce mas ta najhitrehsi kluck ever ok, drgac se ne sekirat.
Napajalc nej bo ena srednja "zalost", bo zadost za 5 let.

Pa se en disclaimer, sem navadn laik in to ni financni nasvet :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Če ti je am5 predrag, am4 5700x oz. 5800x3d plus ostalo.

Od MB:
Gigabyte B550 Aorus Elite V2
MSI B550-A Pro
GIGABYTE B550M AORUS Pro-P
ASRock B550 Phantom Gaming 4
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

DarwiN ::

Grob odgovor na vsa tvoja vprašanja je, da ne boš opazil nobene razlike. V detajlih so pa dražje komponente jasno vedno boljše. :D

SSDji imajo veliko detajlov, ampak smo tehnološko prišli tako daleč, da navadni uporabnik ne bo opazil razlike. 3500/2600 ali 10000/10000 bo zate praktično isto.. Razen če dnevno prekopiraš/ustvariš za 10Tb podatkov. Tudi morebiten DRAM cache je minimalna prednost. Vrsta ssdja - dokler ni QLC, je ok. In od omenjenih ni nobeden QLC. Skratka, detajli, ki jih v realnosti ne boš opazil.

Napajalnik? Tudi ne bo nobene bistvene razlike, če ne misliš nadgrajevat in računalnik preprosto zamenjaš čez 5-8 let. Pa tudi če nadgradiš, je še vedno ok. 850-vatni bo zanemarljivo tišji in 50 centov elektrike boš manj plačal vsak mesec. :D

Pri matični pa se veliko doplača za boljše hlajenje in napajanje, kar pa oboje pride do izraza šele pri požrešnih procesorjih.. Ryzen 7700, 9700X in 7800X3D niso požrešni, tko da ...

Druga so pa priključki, wifi, boljši audio procesor in priključki (kako imaš urejen zvok?).. Pa koliko USB priključkov potrebuješ. Valve Index potrebuje samo 1x USB 3.0, če prav vidim. Tista oskubljena GIGABYTE A620M H pa ima 4x USB 2.0 in 2x USB 3.0 zadaj na matični, in pa 2x USB 3.0 spredaj na ohišju (če pustiš izbrano Boostbox Vitrum ohišje). 1 Gbps ethernet je polna kapa tudi za optiko in ne bo počasnejšega prenosa zaradi matične. :D

Rama pa na tej Gigabytke ne moreš dodat, ker ima samo 2 ram slota... 2x16 lahko odstraniš in vstaviš 2x32Gb.. Ampak naslednjih 5-8 let bo dovolj 32Gb.

Naj me drugi popravijo, če sem podal kakšno dezinformacijo. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Han ::

Na koncu ubereš srednjo pot in vzameš npr. tole s 650W napajalnikom, ki ima tudi "zero-fan" način pri manjših obremenitvah. 8-)

sbawe64 ::

DarwiN
48 gb dd5 moduli na tej plošči ne delajo ?
2020 is new 1984
Corona World order

DarwiN ::

Seveda delajo, ampak kaj boš s 96Gb rama?

Han je izjavil:

Na koncu ubereš srednjo pot in vzameš npr. tole s 650W napajalnikom, ki ima tudi "zero-fan" način pri manjših obremenitvah. 8-)

Ja, mogoče je ta sestava tisti zlati kompromis med surovim p/p, pretiravanjem in dejanskimi potrebami. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Škoda da Dubaro več ne pošilja v Slovenijo.. Ker tole je pa res AKCIJA v pravem pomenu besede. Tu bi pa dejansko dobil občutek dobrega deala weefsat. 1900EUR z 2Tb diskom, premium komponente in top zmogljivost.

Če imaš koga v Nemčiji, ali pa uporabiš storitev prepošiljanja MailboxDE.. Pač še ena dodatna opcija.

Še vedno nisi zmeden? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

sbawe64 ::

DarwiN je izjavil:

Seveda delajo, ampak kaj boš s 96Gb rama?

Han je izjavil:

Na koncu ubereš srednjo pot in vzameš npr. tole s 650W napajalnikom, ki ima tudi "zero-fan" način pri manjših obremenitvah. 8-)

Ja, mogoče je ta sestava tisti zlati kompromis med surovim p/p, pretiravanjem in dejanskimi potrebami. 8-)

96 gb rama je idealno za kakšen lmm lokalno poganjati.
2020 is new 1984
Corona World order

mtosev ::

Jaz mislim, da bo 64gb čisto dovolj rama za naslednjih 5 let.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

DarwiN je izjavil:

Škoda da Dubaro več ne pošilja v Slovenijo.. Ker tole je pa res AKCIJA v pravem pomenu besede. Tu bi pa dejansko dobil občutek dobrega deala weefsat. 1900EUR z 2Tb diskom, premium komponente in top zmogljivost.
Prenosnik za 1600 eur z le 8+4 GB RAM?

DarwiN ::

Hmm, link zatajil... Tole!!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Tole pa je bomba od pcja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

weefsat ::

DarwiN je izjavil:

Še vedno nisi zmeden? 8-)

Kot sem rekel, je P/P #1 priority, tako da v teoriji če bi Han tudi požegnal da je tale AKCIJA bomba, bi si našel nek način, da bi jo spravil do sebe. V Nemčiji nimam, imam pa sorodnike v Avstriji, tja tudi pošiljajo. Drugače bi pa tudi stuhtal mailboxDE, čeprav ponavadi bi tako stvar malo želel potestirat z nečem kar stane pod 2 jurja :D. Ampak žal obstaja še en "skrit" pogoj o kerem nisem govoril, je pa iz določenih razlogov celo pred ostalimi, namreč rad bi plačal s kartico. Dubaro jemlje samo bank transfer, tako da je out. AMPAK, zdaj ko vem da je možno za to ceno dobit boljši deal, so vsi tisti ki sem jih prej gledal na tem pricepointu v smeteh :D

Tako da trenutno imam v glavi dve opciji:
1. Lahko danes kupim konfiguracijo za 1300, ki si jo nalepil včeraj, z ohišjem, ki ga je predlagal Han in malenkost boljšim SSDjem (mogoče ne opazim, ampak eh, 20 evrov). Če me kdo od vas prepriča, dodam not še za kake 100 evrov boljšo matično, in sem še vedno toliko pod budgetom da me rezultat ne bo bolel. Laufal pa itak bo, garant veliko boljše kot moj stari :D.
2. Lahko si vzamem še kak teden in probam najt akcijo primerljivo z gor pokazano drugje. Zdaj, ko ste si zame vzeli toliko časa in si malo boljše predstavljam opcije se ubistvu počutim veliko bolj motiviran sprostit svojo tretjo prioriteto. Torej, konec koncev, lahko bi si tudi nabral komponente in ga sestavil sam, če ne najdem primerljive akcije. V nobenem primeru pa zdaj nisem pripravljen več vzet nobene sestave, ki je slabši deal od tega ki ga vidim zgoraj.

Zdaj moram nekaj uredit, tako da bom pozneje sparsal katera je boljša, bom pa vesel če pridejo še kakšni komentarji. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: weefsat ()

DarwiN ::

Če naročiš preko MailboxDE, šteješ za Nemca in ti Dubaro omogoča več vrst plačila.. Pravzaprav pride v poštev le Amazon Pay.

"You can log in to your Amazon account during the order and pay using the payment method stored in your Amazon account."

Se pravi plačaš preko Amazon.de.. Tole bi moralo it skozi, razen če imajo uštimano še kakšno dodatno preverjanje.

Je pa 25EUR dostava, potem pa še ~30EUR mailbox prepošiljanje v Slovenijo. Se pravi ~1960EUR skupaj z 2TB WD BLACK SN770 diskom. Pri CSL je podobna sestava najbrž 2200-2300EUR, pri nas v Slo pa ~2600EUR.. Mindfactory + Mailbox + sestava v lastni režiji pa najbrž tudi okrog 1900EUR (lahko pa preveriš). Pa tu je še dodatno jajčkanje, ker pri Mindfactory "ne moreš" naročit ohišja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

weefsat ::

Če bo šel amazon.de pay skoz je to ok, mailboxDE naslov sem si ustvaril, glede cene, na Mindfactory pride 2111 pred poštnino, je pa zastonj Monster Energy Bad Apple Juiced zraven ;). Tako da edino kar čakamo je če Han da veto, drugače bo pa to zaključilo naš UN Council meeting :)

MrStein ::

DarwiN je izjavil:

To je ravno tisto. Če bi sam sestavljal custom pc, tudi ne bi gledal nekih A620 plošč in ugodnih napajalnikov. :D

Ampak ta zgornji primer da človeku mislit. Kupujemo stvari, ker jih resnično potrebujemo ali ker so nam preko marketinga oprali možgane? Je slipery slope in hitro pride do velike potrate denarja. Hitro plačaš 2x več za enako surovo zmogljivost. Nek zdrav p/p kompromis je najboljša reč. Predvsem pa kupit tisto, kar dejansko potrebuješ.

Točno tak.

90% teh bonbončkov na koncu ne rabiš.
Recimo dodatne SATA in USB porte, dvojni LAN itd...

Interni feature-ji, ki jih "ne vidiš", kot recimo več faz napajanja, dodatne opcijske tehnologije na recimo SATA, PCI-Express itd pa v prksi prinesejo 5% razlike, ki jih zakriješ z 20 EUR boljšim CPU.

Jaz sem tudi pred leti kupil matično "z vsem kar je možno". Naslednji pa je bil sestavljen PC s samo tistim na plati, kar "je potrebno". In ugani kaj. Čisto nič ne pogrešam. Čeprav sem se na začetku zmrdoval (kaj, če mi zmanjka SATA portov? Ali USB? Ali to? Ali ono?).

Odgovor je preprost: to je PC, kupiš feature, ki ga pogrešaš in ga vtakneš v PC. Problem solved. (ni isto, kot če je na plati, ampak to pa so potem res nišne zadeve)

weefsat je izjavil:

... nova vprašanja:

1. Glede SSDja. Vidim da lahko za dodatnih 20 evrov gre isti Kingston iz read/write 3500/2600 na 7000/7000, to se mi zdi ok. Samsung 990 Pro, ki ga je priporočil Han za dodatnih 40 dobi 7450/6900. Bi moral pri primerjavi teh SSDjev gleda še na kaj razen na read/write speed?

Ja. Na IOPS. Pa porabo.

Ampak... glej druge odgovore oziroma "ne kompliciraj". Ker razlike bodo komaj opazne. To seveda ne pomeni, da ne izbereš boljšega za 20 EUR več.


2. Glede napajalnika. Recimo da ne nameravam sproti upgradeat eno po eno komponent, ampak bom računalnik držal cca. 5 let in potem v celoti ali vsaj večinoma zamenjal. Kakšna je v tem primeru pričakovana razlika med tem, če se vzame 600 watt ATX 2.53 proti 850 watt ATX 3.0? Pač, če imam izbran set komponent, ki je z obema kompatibilen, a mi bo dodaten power in novejša tehnologija koristila, ali je to samo future proofing?

Vzemi "prvega" ki je pri roki.
Če čez dve leti potrebuješ (in ne "potrebuješ") boljši napajalnik, boš ga pač zamenjal. To je ja prednosti PC-jev, da ima izmenljive komponente.


P.S. 32 gb sem se odločil da bo ok, če bom videl da je problem bom pa dokupil. Ne da se mi na kolenih managerirat kablov in šraufat, ampak popnit not palčko ali dve rama enkrat v prihodnosti mi pa ni problem.

Ja, RAM lahko kadarkoli dokupiš. Če so cene ugodne, pa tudi ne bo narobe, če jih takoj kupiš več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

weefsat je izjavil:

Tako da edino kar čakamo je če Han da veto, drugače bo pa to zaključilo naš UN Council meeting :)
Lahko naročiš, ampak na lastno odgovornost. :8)

MrStein ::

mtosev je izjavil:

A YouTube dela na 1440p brez skipped frame?


Ja, stats for nerds pravi 0 dropped frames.

Gledal sem tole: zvUdwRvVirk

V 1440p , pa še v 4K (ki se seveda skalira dol nazaj na 1440p).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Super. Moj i7 6500U 1440p60 nažalost dropa frame. CPU prešvoh očitno. Imam pa prenosnik že 8let.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

MrStein ::

Smo že off topic ampak zgornji video je 30 fps.
Če kdo linka 60-ko(ali celo več) lahko se to probam.

Gledal sem Firefox-u.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::


Evo tukaj mi dropa frame.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

1440@60: 15% CPU in 15% GPU "Video Decode"

Občasno GPU "Video Decode" naraste na 50% in tudi 3D graf se dvigne na tam 20-30%. Vprašanje zakaj in če je sploh povezano s predvajanjem tega videa.

4K@60: 15% CPU in 35% GPU "Video Decode"

Spet: Občasno GPU "Video Decode" naraste na 50% in tudi 3D graf se dvigne na tam 20%.

Enako je v windowed in full screen mode.

CPU: Intel(R) Core™ i5-2320 Processor , letnik 2011 torej 13 let star
GPU: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti , letnik 2016 torej 8 let star
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

Kateri CPU pa imaš to?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Glej zgoraj.

Tvoj i7-6500U ima verjetno zanič GPU.
Ali driverji ali predvajalnik ali kaj drugega... To pa je res zdaj off topic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

Verjetno je res kriv iGPU, ker hd 520 ni nek močen gpu. Dovolj bo off topica.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Meni dela OK

Ryzen 5 - 4600G APU
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gus5 ::

DarwiN je izjavil:

Škoda da Dubaro več ne pošilja v Slovenijo.
Zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

pc-game ::

Pozdravljeni

Iščem gaming pc za 1300 eurov ampak nimam pojma kaj kupiti?! Ryzen 7000? Ryzen 9000? Hvala za vsako pomoč iščem pa čim ceneje, lahko tudi tujina. Lp

globoko grlo ::

Baje pomaga ce poves a z monitorjem vred al sam kista? Pa na kaki resoluciji bos igral, pa kaj mislis igrat.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

pc-game ::

globoko grlo je izjavil:

Baje pomaga ce poves a z monitorjem vred al sam kista? Pa na kaki resoluciji bos igral, pa kaj mislis igrat.


Se opravičujem! Brez monitorja, igre klasika kaj se igra gta, f1, nba in podobno. Resolucija pa naj bo čim boljša😀 se ne spoznam najbolj na to stvar, mi pa je jasno da za 1300 ne morem dobiti vse najboljše hvala lp

globoko grlo ::

Resolucija je odvisna od monitorja, detajli v spilu pa od graficne kartice.

Za te spile je 1300 vrh glave, kaj tocno se trenutno splaca, bojo pa struckoti povedal.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Han ::

pc-game je izjavil:

Iščem gaming pc za 1300 eurov ampak nimam pojma kaj kupiti?!
Darwin je pred 11 dnevi prilepil tole.

Koda za 15 EUR popusta: SVX99XV6

matobeli ::

Delam en midrange gaming pc, študiram kar o 5700x in rtx4060, a bo to še kolkor tolk držal par let al naj se raje stegnem na AM5 platformo?

globoko grlo ::

A ni 7700xt boljša izbira?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

matobeli ::

Je, če gledaš striktno performance, 4060 sem si nekak izbral ker je še vedno dobra in ima obvladljiv TDP, verjetno se bom edino za 12GB verzijo stegnil, nekej na internetih jamrajo da bi znalo bit 8GB premalo.

Han ::

Do konca dneva je na Amazon.de 5800x cenejši kot 5700x.

16GB 4060 Ti je precenjena, potem rajši 7800XT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

globoko grlo ::

On bi navadno 4060, kar prakticno vsi odsvetujejo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

matobeli ::

Ma ja, 4060 bi lahko imela 12GB rama in bi bil mir...

7700xt je mal izven budgeta, se bolj nagibam k "300€" GPU, ampak 7600xt bi šla.

Zdej je pa vprašanje a bo teh 8GB na 4060 res tak problem da bi raje vzel 7600xt, interneti sicer pravijo da ja, ampak a res tolko?

Kaj izbrat, VRAM ali DLSS3+RT?

mtosev ::

Jaz bi VRam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gddr85 ::

jst bi boljši gpu, 7600xt je nekje podobno kot 4060ka/6650xt roba, tistih 16gb nekega čudeža ne bo naredilo

matobeli ::

Boljši GPU bi rešil marsikaj, sam pol bi pa že boljši CPU tud lahko mel, ker AM4 je pri koncu, pa močnejši PSU... nikoli končana zgodba :))

alkor ::

Zivijo

Kaj svetujete za Gaming + sr. strojna sola, kasneje faks? Gledam ba CSL comp in pride 2100 eur. Se se vedno splaca imeti OS na locenem disku?

a je tole ok. se da na amazonu po komponentah ceneje dobit mogoce?

Operating system
Windows 11 Home, 64 Bit, incl. USB stick and 30 days XBOX Game Pass Ultimate + BoostBoxx RGB Gaming Controller (+€119.90)
Software
GDATA CyberDefense Internet Security 180 days full version, 1 device
Processor
AMD Ryzen 7 7800X3D, 8x 4200 MHz incl. AMD 2-Game Bundle (+€144.90)
Processor cooler
BoostBoxx Liquid aRGB 240mm Watercooler
Graphics card
ASUS GeForce RTX 4070 SUPER, ASUS DUAL-RTX4070-SUPER-O12G-WHITE, 12 GB GDDR6X, 1x HDMI, 3x DisplayPort, white incl. Star Wars Outlaws (+€159.90)
Mainboard
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS (+€89.90)
RAM
32 GB DDR5-RAM, Dual Channel (2x 16 GB), 5600 MHz*, Kingston Fury Beast
1. hard drive
1000 GB M.2 PCIe 4.0 SSD Kingston NV2 (Read/Write: max. 3500 MB/s | 2100 MB/s)
Optional hard disks / SSD / m.2 SSD
1 x 1000 GB SSD Samsung 870 Qvo (Read/Write: max. 560 MB/s | 530 MB/s) (+€94.90)
Drive
No drive
Cardreader
no Cardreader
Case
BoostBoxx Vitrum, black, aRGB lighting with control, glass side panel and glass front
Power supply
1000 watt ASUS ROG Strix 1000G Aura Gaming Gold white, ATX3.0, 92% efficiency, 80 Plus Gold certified (+€119.90)


Hvala.
LP, a

D3m ::

matobeli je izjavil:

Boljši GPU bi rešil marsikaj, sam pol bi pa že boljši CPU tud lahko mel, ker AM4 je pri koncu, pa močnejši PSU... nikoli končana zgodba :))


Saj bo imel nov boost, ko pride Windows 24H2 izdaja.

Testi so že zunaj. Ryzen serija 5000, 7000 in 9000 pridobijo v povprečju 11%.

Za Intel se pa ne ve ali tudi njihovi CPUji kaj pridobijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

@alkor: QVO ni v redu, EVO ali PRO, če želiš Samsung. Za OS ne rabiš ločenega SSD. Licenco za OS lahko dobiš za dobrh 10 eur. Primarni NVMe naj bo 2 TB. RAM naj bo vsaj 6000 MHz.

alkor ::

Han je izjavil:

@alkor: QVO ni v redu, EVO ali PRO, če želiš Samsung. Za OS ne rabiš ločenega SSD. Licenco za OS lahko dobiš za dobrh 10 eur. Primarni NVMe naj bo 2 TB. RAM naj bo vsaj 6000 MHz.


Hvala Han!
LP, a

easyrider3 ::




Glede izbira ramov se jaz poprej zanašam na take trditve kamor jih omenja ta posnetek od zgoraj.

Buggy ::

kot je rekel @Han ce gres v startu na EOL AM4 platformo in top tier CPU je to to. Sicer razmisli o midrange AM5 plati in najcenejsem 7600X CPU-ju, kar te bo kostalo priblizno isto, imas pa upgrade path pred sabo. Jaz sem na AM4 sel iz 2600->5600x>5800X3D in bi sedaj gledal na to da imam tudi v prihodnje to moznost. Performance v igrah ne bo tako drasticen, sploh ce bos spilal na 1440P resoluciji.
««
1140 / 1144
»»