» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1138 / 1144
»»

Care87 ::

globoko grlo je izjavil:

A grafo si dal 7800xt?
ja asus tuf verzijo pa dela
ASUS PRIME B460-PLUS i5-10400F 2.90GHz NOCTUA NHD-14 32GB DDR4 RX 5600XT
120GB SSD,2TB WD Green
OS Windows 10 Pro 64-bit

fr4nc ::

mtosev je izjavil:

Jadna grafična in slab napajalnik. Tega jaz ne bi kupil.


Tole je vredno doplačila, če si prav razlagam?
https://www.bigbang.si/rgb-pc-gaming-ry...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mtosev ::

Tale je malo boljši nakup, če že ciljaš na sestavljeno kišto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Domen87 ::

Han je izjavil:

CPU: Intel Core i7-12700KF
CPU hladilnik: Thermalright Peerless Assassin 120 SE
Plata: Gigabyte B760 Gaming X DDR4
Grafična: Sapphire Pulse RX 7800 XT
Monitor: LG 27GR75Q-B
Napajalnik: 750W ENERMAX Revolution D.F. ATX 3.1


rkobarov in Han hvala za pomoč. Sem spremenil naročilo skladno s predlogi. Lp

Han ::

Upam, da nisi naročil rabljene grafične 7800 XT. Medtem je novih na amazon.de namreč zmanjkalo.

Alternativa i7-12700KF je Ryzen 7700(X) + B650 plata, a rabiš potem DDR5-6400 RAM.

rkobarov ::

kdaj pridejo ryzen 9000 na trg?
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rkobarov ()

mtosev ::

Začetek naslednjega meseca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kurzweil ::

Spet kupujem nekaj, tokrat celo zase... bom probal čim bolj na kratko. Budget cca 3500€...

Gre samo za kišto in sicer se bo uporabljala primarno za grafične programe, kot je Adobe paket, video in 3d modeliranje/renderiranje. Vse to na 32" monitorju... 4K... poleg pa bi seveda odigral kakšno AAA igro na 4K... nisem nek gamer in tudi sicer sem zadovoljen z nekih 80fps na ultra nastavitvah na prej omenjeni resoluciji.

Nekako gledam, da bi vzel Asus 4080 super TUF, ker ima menda najboljše hlajenje in je tiha, če ti predlagate kaj drugega, feel free... nekdaj sem bil na CPUjih Intel, zdej leta Ryzen, tako da vzamem ker je boljši P/P... bi zraven nek proper ventilator, ti stock niso vredni nič, ko se obremeni komp... predvidevam, da poleg sede nek cca 1000W napajalnik, ki je fino če je gold, sicer pa modularen in povsem tih, torej brez ventilatorjev, če je mogoče. RAMi je verjetno OK, da vzamem 32Gb, potem pa lahko upgrejdam na 64Gb, če bo potreba... bi seveda šel na DDR5 in verjetno najbolje 6000Mhz in CL30? sicer pa nek proper M.2 disk... disk za massive podatke imam oz. ga lahko naknadno kupim... ohišje pa bi nekaj, kar seveda ni malo, predvsem pa, da ima vente, filtre in vse perfect, da je tiho in čisto... zadnja ohišja so bila Fractal Design, tako da preferiram tega...

Torej 80% 3d grafika, video grafika in slabih 20% igre in drugi heci... tu je verjetno še največja razlika potem v CPUju, ki bi bil zaradi kakšne igre fino da močen tudi na single jedrih, če kakšna igra seveda ni proper optimizirana na veliko jeder, boste vi vedeli, kako je s tem danes...

Hvala za nek build... je pa seveda lahko tujina, ker se zavedam, da če imaš malce sreče, je lahko comp hitro 500-1000€ ceneje iz tujine... mora pa biti možnost, da lahko vzamem na original račun/firmo..

Ijus ::

rkobarov je izjavil:

kdaj pridejo ryzen 9000 na trg?


c/p iz gugla:



1)
"
AMD just revealed the Ryzen 9000 CPU release date, and ...

PCGamesN
https://www.pcgamesn.com › amd › ryzen-9000-release...
ryzen 9000 release date from www.pcgamesn.com
6 days ago — The AMD Ryzen 9000 release date is Wednesday, July 31, 2024, with four new CPUs being launched on this date. These are the 16-core Ryzen 9 9950X, 12-core Ryzen ...
"



2)
"

AMD Ryzen 9000 series officially launching July 31st ...

VideoCardz.com
https://videocardz.com › newz
ryzen 9000 release date from videocardz.com
6 days ago — AMD finally confirms Ryzen 9000 launch date, but not pricing. New desktop CPUs are launching on July 31st. It's official now, confirmed by several retailers ...
"


https://www.google.com/search?q=ryzen+9...
Corpse & Mrhovina & Jožica, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

DarwiN ::

Okvirno, Kurzweil:


Par opomb:
- cpu izide čez ~10 dni
- treba bo posodobit bios za te nove procesorje.. To dan danes poteka enostavno preko USB ključka pri ugašnjenem računalniku, kjer sploh ne potrebuješ nameščenega cpuja in ničesar.. Samo power in usb ključek.
- ohišje vsebuje 3x120 ventilatorje spredaj. V primeru AIO cpu hladilnika je potem še zgoraj 3x120 radiator, lahk pa dodaš še zadaj 1x140.. Če se odločiš za zračni hladilnik pač še zgoraj namečeš vente.
- za 9000 ryzene bo menda optimalen ram 6400.
- 1000W pasiven PSU? ta bo pa težka. :8) Teoretično lahko vzameš čim močnejšega (1500W?), ki se potem manj "muči" in je malo tišji, vsaj v teoriji.. Ampak IMO je to že preseravanje. ;)

Mogoče kje biksnil, naj še ostala druščina preveri in svetuje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tony1 ::

Za tak denar je razumno vzeti 64 gb rama.

Prestudiraj semi pasivne napajalnike, sam sem pristas Super flowerja, vendar ne vem, ce se jih se dobi pri nas.

TinTin ::

Lep pozdrav ekipa.

Lepo vas prosim za nasvet o nakupu novega računalnika. Jaz nikol nisem vedel veliko o računalnikih pa še tisto kar sem vedel sem uspešno pozabil. Zato se obračam na vas, ki ste v tem svetu bolj aktivni.

Moj gaming računalnik je že mal v letih pa razmišljam o nakupu novega. Ker ga ne znam sam sestavit me zanima kje bi bilo najbolje kupit zadevo? Nisem še neki veliko gledal okoli ampak kar sem videl, je videt kot, da je glavni poudarek pri novih računalnikih v glavnem na ledicah v kišti :) kar sicer meni ni čisto jadno ampak kakor komu paše. Vsake informacije bom vesel.

Lep dan vsem.
Tine

mtosev ::

Napiši koliko si pripravljen dati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TinTin ::

Pa ne vem točno tam okol 1500-1600 verjetno da bi mel neki časa mir.

DarwiN ::

Ta je trenutno kar dober deal za 1400€ (koda za -15€ popusta: SVX99XV6). Samo za winse sam poskrbiš in bomba.

Edino 1Tb disk je mal na knap dan danes.. Imaš v starem računalniku kak uporaben SSD?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

To je Darwin dobro ti našo. Izgleda kot dobra izbira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sbawe64 ::

To sestavo iz csl je potrebno rahlo spremeniti, plošča, ram, cpu x3d (avgusta izide 9xxx serija AMD)...

Kaj igraš, kakšen monitor imaš ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

TinTin ::

Monitor je tale: https://www.lg.com/us/monitors/lg-27GK7...

Imam v starem kompu 500gb ssd disk ki sem ga dal notri naknadno za winse.

Igram pa razno. Farming simulator, CS občasno, football manager, the division, rust. red dead redemption imam namen sprobat.

Kurzweil ::

DarwiN je izjavil:

Okvirno, Kurzweil:


Par opomb:
- cpu izide čez ~10 dni
- treba bo posodobit bios za te nove procesorje.. To dan danes poteka enostavno preko USB ključka pri ugašnjenem računalniku, kjer sploh ne potrebuješ nameščenega cpuja in ničesar.. Samo power in usb ključek.
- ohišje vsebuje 3x120 ventilatorje spredaj. V primeru AIO cpu hladilnika je potem še zgoraj 3x120 radiator, lahk pa dodaš še zadaj 1x140.. Če se odločiš za zračni hladilnik pač še zgoraj namečeš vente.
- za 9000 ryzene bo menda optimalen ram 6400.
- 1000W pasiven PSU? ta bo pa težka. :8) Teoretično lahko vzameš čim močnejšega (1500W?), ki se potem manj "muči" in je malo tišji, vsaj v teoriji.. Ampak IMO je to že preseravanje. ;)

Mogoče kje biksnil, naj še ostala druščina preveri in svetuje.


O, hvala za tvoj trud. Bios tako rad updejtam na vsaki plati, tu ni problema... verjetno pa misliš, da dokler ne updejtam bi znala bit tema...?

Tole glede PSU bo kar boleče, sploh ko se bo malce oglasil... ker sem bil vsa ta leta vajen, da so bili pasivni, torej popoln mir z napajalnikom...

Buggy ::

Jaz bi tudi rad X470+5800X3D nadgradil na novejso zadevo, ostalo gre spet kot ponavadi tamalim.
Razmisljam pa v tej smeri, ce ima kdo kaksen popravek, pa prosim kar na dan z besedo.
Tokrat bom verjetno vzel kar pri Funtechu vse, zato tudi njihov izpis.



Za grafo se ne vem, me pa zelo matra 7900XTX

Jarno ::

Glede na to, da imaš soliden procesor, bi svetoval, da počakaš na R7 9800X3D, kateri bi naj izšli še letos.

 :)

:)



Sicer za 65W cpu, kateri bo termično optimiziran (by design) ne potrebuješ vodnega hlajenja. Raje par ventov na zgornji stranici, ker bo zmogljiv gpu kar grel notranjost.

2x24GB DDR5 je dobra izbira.
#65W!

Buggy ::

CPU bo rabil tamal, ker gre na vecjo resolucijo pa baje rabi boljsi fps zdej na novem 360Hz monitorju, zato rabim jaz nekaj novega. Zen 5 X3D naj bi pa izsel sele drugo leto isto nov X870 cipset. X670E ima PCI-E 5 zato bo tudi ta plata za Zen 5 cist solidna izbira USB 4 pa (se) ne rabim.

AIO bom sel pa posteno povedano 70% iz estetike (sem pristas zracnega hlajenja in bo to prvi AIO) drugo zaradi tisine, tretje pa, kot sem rekal malce bom premikal tudi meje na CPU-ju, ceprav ni potrebe, sam kam bi pa prisli ce nebi bili firbcni

Ja RAM me malo bega, ker ce gledam na plati podporo za memorijo (sicer trenutno zgolj za ZEN 4) tega ni spisanega, je pa recimo na strani https://www.gigabyte.com/Motherboard/X6... naveden tale https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/r...

moja originalna izbira je bil zelo pohvaljen, kar se tice optimizacije in drekanja s subtimingi, je pa tukaj vedno loterija in ne vem, ce nebi sel raje na hitrejsega 7200, ki je ze sedaj podprt ni pa bistevo drazji. Sicer ga se zmeraj lahko downgrade-am na specse 6400 z boljsimi zakasnitvami. Itaq se bom ene dva tedne igral in benchal :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

@Jarno sry...sele zdej sem opazil, da naj bi X3D Zen 5 res prisel konec leta...no sej vseeno lahko pocakam z njim na naslednji upgrade cez dve leti, ker v startu sigurno ne bo pocen, CPU power pa dandanes ni ravno bottleneck, sploh ce si na vecjih resolucijah.
Ce mi bo 1440p QD-OLED 360Hz, ki si ga je tamal omislil vsec, imam namen konco tudi jaz presaltat na 4K OLED seveda.

BlackFox101 ::

@Buggy
Pol pa vzami tudi bele rame, gpu in napajalnik, če se ti gre tudi za estetiko.

tako nekako:

Buggy ::

nah...napajalnik se itaq ne vidi, ker je v locenem chamberju, RAM ni tak hud problem, ker tudi grafe verjetno ne bom nasel bele, pa kabli bojo tudi crni...tako, da ne grem all-white ampak bolj domaci stil iz kjer sem doma >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

tony1 ::

" Tole glede PSU bo kar boleče, sploh ko se bo malce oglasil... ker sem bil vsa ta leta vajen, da so bili pasivni, torej popoln mir z napajalnikom..."

Naštudiraj Super Flower PSUje, pa tudi, če ga boš moral privleči iz Švabije (ene stare modele je imel tudi Funtech)... Imeli so Passive gumb, s katerim PSU ni prižgal ventilatorja dokler ni bil res obremnenjen (60, 70% moči?)... Tudi sam ne bi šel več na ropotajočega...

rkobarov ::

Kurzweil je izjavil:

Spet kupujem nekaj, tokrat celo zase... bom probal čim bolj na kratko. Budget cca 3500€...

Gre samo za kišto in sicer se bo uporabljala primarno za grafične programe, kot je Adobe paket, video in 3d modeliranje/renderiranje. Vse to na 32" monitorju... 4K... poleg pa bi seveda odigral kakšno AAA igro na 4K... nisem nek gamer in tudi sicer sem zadovoljen z nekih 80fps na ultra nastavitvah na prej omenjeni resoluciji.

Nekako gledam, da bi vzel Asus 4080 super TUF, ker ima menda najboljše hlajenje in je tiha, če ti predlagate kaj drugega, feel free... nekdaj sem bil na CPUjih Intel, zdej leta Ryzen, tako da vzamem ker je boljši P/P... bi zraven nek proper ventilator, ti stock niso vredni nič, ko se obremeni komp... predvidevam, da poleg sede nek cca 1000W napajalnik, ki je fino če je gold, sicer pa modularen in povsem tih, torej brez ventilatorjev, če je mogoče. RAMi je verjetno OK, da vzamem 32Gb, potem pa lahko upgrejdam na 64Gb, če bo potreba... bi seveda šel na DDR5 in verjetno najbolje 6000Mhz in CL30? sicer pa nek proper M.2 disk... disk za massive podatke imam oz. ga lahko naknadno kupim... ohišje pa bi nekaj, kar seveda ni malo, predvsem pa, da ima vente, filtre in vse perfect, da je tiho in čisto... zadnja ohišja so bila Fractal Design, tako da preferiram tega...


Torej 80% 3d grafika, video grafika in slabih 20% igre in drugi heci... tu je verjetno še največja razlika potem v CPUju, ki bi bil zaradi kakšne igre fino da močen tudi na single jedrih, če kakšna igra seveda ni proper optimizirana na veliko jeder, boste vi vedeli, kako je s tem danes...

Hvala za nek build... je pa seveda lahko tujina, ker se zavedam, da če imaš malce sreče, je lahko comp hitro 500-1000€ ceneje iz tujine... mora pa biti možnost, da lahko vzamem na original račun/firmo..



jaz bi vzel 14900 navil in dal 8000 rame :) seveda zraven 4090
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Kurzweil ::

Nič ne bi navijal...

StajercSSS ::

tony1 je izjavil:

" Tole glede PSU bo kar boleče, sploh ko se bo malce oglasil... ker sem bil vsa ta leta vajen, da so bili pasivni, torej popoln mir z napajalnikom..."

Naštudiraj Super Flower PSUje, pa tudi, če ga boš moral privleči iz Švabije (ene stare modele je imel tudi Funtech)... Imeli so Passive gumb, s katerim PSU ni prižgal ventilatorja dokler ni bil res obremnenjen (60, 70% moči?)... Tudi sam ne bi šel več na ropotajočega...


Saj imajo Seasonic tudi hybrid mode. To pa verjetno že dobiš v Slo?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

bluefish ::

Tudi Corsair idr.

Buggy ::

Ce se kupuje nov PSU je IMO bolj smiselno gledat da je future proof, torej ATX 3.0 standard z ustreznimi prikljucki. So pa novejsi kar se glasnosti tice ze zelo ok. Dosti novejsih 1KW PSU do 200W porabe deluje pasivno, potem pa do cca 70% linerna glasnost 40db, to je pa tudi nekaj takega, kar bo iz vticnice vlekel tudi z neko midrange grafo se naslednih par let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Han ::

ATX 3.0 je že zastarel, zdaj je aktualen ATX 3.1.

Buggy ::

Han je izjavil:

ATX 3.0 je že zastarel, zdaj je aktualen ATX 3.1.


@Han: A ni tako, da je razlika med standardi prakticno zgolj v GPU kablu + da so ATX 3.1 glede na 3.0 standard celo downgrade-al glede holding-timea, kjer je bil specificiran 17ms za 3.0 zdej so pa limito postavili na 12ms. Kabel naceloma lahko dokupis, baje pa na skatlah niti ni oznak za ATX 3.1, ceprav je PSU s prikljckom kompatibilen. Kateri PSU bi ti priporocal v 1000W segmentu da je P/P nekje normalen in da je zadeva dosti tiha. (BTW: zgoraj sem se zatipkal z 40db...misljeno je bilo cca 30db na full load)

Drugace pa tisti, ki zelite imeti predvsem tisino in overall top specse ne glejte kaj drugega kot pa 1000W FSP Fortron Hydro TI Pro ki je pasiven do 500W nekje sem zasledil celo do 850W odjema.

DarwiN ::

Enermax Revolution D.F. 12 izgleda precej všečen.. 3.1 in semi-pasiven. 120EUR na amazonu, 850W. Sej ne potrebuješ 1000W.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Buggy ::

GPU 400-500W, CPU 100W + other 100W pa smo kmalu pri full loadu na 850W in posledicno nepotrebnem noisu. Ce pa stejemo se GPU spike-e pa dam raje malo vec za 1000w...nwm no, rajs sem na varni strani kot pa da se sekiram. Sej razlika v ceni spet ni taka.

Asus-a STRIX 1000W Platinum in be-quit Dark power 13 1000w tudi hvalijo v segmentu tisine in zmogljivosti.

Buggy ::

Bemti no...na dopustu je cist prevec casa, potem pa sestavljam najbolj optimalno varianto, spet podrem in grem v novo varianto ;((

Zdej fact je, da zelim imeti enkrat "akvarij" ohisje in najboljsi kar se airflowa tice je NZXT H6. Torej to je osnova.
Potem sem zelel imeti AIO, Arctic liquid freezer 3 360 najboljsi P/P, kjer pa so se stvari zapletle.
Druga po prioriteti fiksna zadeva je Gigabyte plata : X670E AORUS PRO X

Ima sicer kompatibilnost z M.2 slot heatsinkom in VRM coolerjem od AIO, problem v kombinaciji s tem ohisjem je pa visina VRM heatsinka ki je 35mm in AIO je debel 38mm, kar v kombinacijo caese/MB/AIO ne bo slo FFS.

Zdej pa sprememba nacrta. Kot je ze @Jarno pametno namignil in ko sem gledal se AIRFLOW test od J2z



...bom vzel kar Air cooling in sicer underdoga Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB White CPU, ki v testih za delcek cene prekasa Nuctuo NH-DH 15, kewl

V ohisje gresta spodaj se 2x 140mm venta...zgoraj pa ne vem...bi sel tud 2X140mm ali raje 2x 120mm...rad bi imel pozitiven pritisk v ohisju.

CPU kot receno Ryzen 9700X...RAM moram pa se postudirat ker je najbolj optimalen, al default 6400 ali bi sel kej visje.
Nvme itaq imam vsaj dva na stalazi ...not bo sel Lexar NM790 2TB...bom pa delal spet Store-Mi opcijo z HDD in se enim SSD/Nvme, ker se mi je zdej dobro obnesla.
PSU bom sel kar v 1000W FSP Fortron Hydro TI Pro

Za grafo pa se res ne vem, kupit zdej 7900XTX/4800S al pocakat drugo leto...bom pa zgleda kupoval malo mesano na zaru...SI-DE :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Han ::

Ne bi še malo počakal (do jeseni), da pridejo plate z AMD X870 čipovjem in USB 4.0? ;)

bciciban ::

Han je izjavil:

Ne bi še malo počakal (do jeseni), da pridejo plate z AMD X870 čipovjem in USB 4.0? ;)


Kaj ti bo usb 4.0?

Čist resno vprašanje.
Jaz se ne spomnim kdaj sem nazadnje v usb port vtaknil kaj drugega kot miš, tipkovnico ali bt dongl.
Vse to pa dela bp na usb 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Han ::

Npr. ekspresno hiter backup na zunanji NVMe, pa npr. kopija 8K filma na ključ, ki ga potem vtakneš v 8K TV...

bciciban ::

Ah to...
Backup delam na NAS.
Na tv predvajam vsebino preko plexa, ki teče na nas-u.

Buggy ::

Naceloma bi, samo bo X870 glede na X670E dost boren upgrade, ce sploh. USB 4 pa res ne rabim, 2x Pci-E 5.0 je pa ze na X670E plati. Cena zna biti pa tudi obcutno vecja, kot smo bili do sedaj navajeni pri AMD pri early adopterjih. Kar se podpore tice pa imajo na high end (x670E) ponavadi daljso kot ostale chipsete, tako da za 5 let bo pomoje cist ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

user-pass ::

Ce kdo caka na nove Ryzen-e:
In a statement published today shortly after the release of a batch of new Zen 5 architecture details, AMD's computing and graphics SVP Jack Huynh released a statement regarding a delay to the release of the Ryzen 9000 processors based on Zen 5. Originally set to launch in just one week on July 31st, the processors have now been pushed back to a staggered release on August 8th and August 15th; one and two weeks after the initial launch window. AMD supposedly found some of the launch inventory processors did not go through proper testing procedures before being shipped out, and AMD is recalling those processors before any potential problems could have a chance to affect the first customers to buy the new chips.

Han ::

To nekako utemeljuje govorice, da bodo zvišali TDP za 9700X.

https://www.techpowerup.com/323934/amd-...

DarwiN ::

Nič kaj obetavno ne izgleda zaenkrat.. Zgolj ~10% boosta, kar bo najmanjši napredek med vsemi petimi ZEN generacijami. Skoraj tako slabo kot v Intelovem obdobju velike stagnacije, ko so letno dodali ~4% zmogljivosti... AMD tokrat pač v dveh letih ~10%.

Če res pravkar višajo TDP oziroma obupano navijajo, potem niti poraba in temperature ne bodo občutno boljše..

Še vedno sicer dobrodošel napredek, ampak ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

bciciban ::

DarwiN je izjavil:

Nič kaj obetavno ne izgleda zaenkrat.. Zgolj ~10% boosta, kar bo najmanjši napredek med vsemi petimi ZEN generacijami. Skoraj tako slabo kot v Intelovem obdobju velike stagnacije, ko so letno dodali ~4% zmogljivosti... AMD tokrat pač v dveh letih ~10%.

Če res pravkar višajo TDP oziroma obupano navijajo, potem niti poraba in temperature ne bodo občutno boljše..

Še vedno sicer dobrodošel napredek, ampak ...


V primerjavi z intel jajci v zadnjih generacijah so bo tole super. Zadnji dober intel je bil 8700K, ki je pometal s prvo generacijo Ryznov. Od tam naprej pa bolj kot ne žalost.

sbawe64 ::

DarwiN je izjavil:

Nič kaj obetavno ne izgleda zaenkrat.. Zgolj ~10% boosta, kar bo najmanjši napredek med vsemi petimi ZEN generacijami. Skoraj tako slabo kot v Intelovem obdobju velike stagnacije, ko so letno dodali ~4% zmogljivosti... AMD tokrat pač v dveh letih ~10%.

Če res pravkar višajo TDP oziroma obupano navijajo, potem niti poraba in temperature ne bodo občutno boljše..


Še vedno sicer dobrodošel napredek, ampak ...

Novodobni procesorji se že tako in tako tovarniško naviti, da ne moreš več pričakovati ne vem kakšnega čudeža...

Sploh inteli, voltažo nabijajo je kot da bo jutri konec sveta.

Isto AMD s Core Performance Boost (CPB), medtem ko pbo pametni izkoristimo za undervoltanje

(s tem da so procesorji že brez tega hitri kot strela), ter velik minus za proizvajalca osnovnih plošč, kjer je cpb privzeto omogočen
https://www.pugetsystems.com/labs/artic...

V praksi se pokaže,da je to vse skupaj samo merilo za kazanje, kdo ima daljši epenis med geeki.

Ali razne teme, kje geeki navijajo rame v nebo, se igrajo z latencami do zadnje stopnje in izgubljajo po 10 ur dnevno, namesto da bi počeli kaj bolj koristnega.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

dr.Akula ::

Koliko bi naj bila normalna temperatura v idle (CPU load recimo od 1% do 10%, Win 11), za Ryzen 7 7800X3D, z Noctua NH-D15 hladilnikom?
ni podatka

toro69 ::

+-40°C

Buggy ::

@dr.Akula: imas vse default al si se kej v BIOS-u igral s curve optimizerjem. Undervolt -30 na 5800X3d pri meni je naredil cudeze z SW PBO tunerjem, zdej je za X3D na AM4 ze v BIOS-u samo ga se nisem namestil. Vedno peak 4500Mhz ter cca 15 stopinj nizje temerature pri load-u. Verjetno je na AM5 podobna zadeva. Preveri...
Drugac pa idle temp ni nekaj kar bi te moralo skrbeti, ker je bolj od CPU coolerja in nanosa paste odvisen od airflowa v ohisju in ventilator regulacijo. Naceloma grejo venti na off (odvisno kako imas nastavljeno), ko je loada malo posledicno pade tudi pretok cez ohisje.

https://community.amd.com/t5/processors...
««
1138 / 1144
»»