» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1126 / 1142
»»

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Pa smo spet pri tej razvpiti smiselnosti AM4 nadgradnje.

5800X3D namreč košta dobrih 300€, po drugi strani pa za dobrih 400€ dobiš podobno zmogljiv procesor Ryzen 7500, B650 matično in 32Gb DDR5 rama. 8-) Torej cel nov AM5 komplet za ~100€ doplačila, hkrati pa ti seveda ostane tvoj stari AM4 komplet, ki ga lahk prodaš ali whatever.

Tko da, IMHO dokaj nesmiselna nadgradnja. Če lahko pri video montaži/modeliranju izkoristiš več jeder, je mogoče 12-jedrni 5900X bolj smiseln nakup.. Včeraj ga je Mindfactory ponujal za 245€. Hud deal.

Bi pa bil 5800X3D hassle free nadgradnja. To pa je res. Če se človeku ne ljubi mazat rok. 10 minut dela in rešeno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Na primer za 440€, s tem da je možno še ~50€ prišparat pri plati in si na ~390€. :)

PacificBlue ::

Ta Endorfy cooler je pa poceni:)

A dobis sraufe zraven?:>
I’m out.
:3

DarwiN ::

Vse dobiš zraven.. Ni kaj ni. :)

Pač budget zadeva, ampak še vedno opazno boljše od stock hladilnika.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gabriel Arch ::

@PacificBlue

@FireSnake

Najprej se bi vama rad zahvalil, potem bi pa še vprašal za razliko med navedenim Ryzen 7700x in 7800x3D ter če se bi morda splačalo vzeti 2TB SSD?
Vzel bi pa še en "mini" SSD samo za OS, pa še en disk za "storage". Vsaj tako sem imel v preteklosti. Za "storage" sem vedno uporabljal WD Black. Bi to priporočali ali odsvetovali in koliko bi to vse skupaj vplivalo na ceno?

Glede ohišja me pa samo zanima kaj bi tu priporočal, saj me malo skrbi glasnost. Trenutno ohišje je Silent Cooler Master "neki...neki", podobno ali pa celo enako Cooler Master Silencio 550. Blaži zvok je pa res, da sem že imel težave pri max. obremenitvi, saj je bil pretok zraka preslab brez odprtega sprednjega dela.

Morda malo neumno vprašanje vendar me mora skrbeti delovna temperatura in poraba? Saj sem videl v komentarjih izjave kot "potrebna sončna elektrarna" ali pa "priporočena selitev v hladne kraje".

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Oba procesorja sta 8jedrna in 16nitna. 7800x3d ima večji L3 cache in je bolj zmogljiv v multi-core aplikacijah , takt procesorja deluje tudi na malce visji frekvenci. V single- core je nekje 8 procentov hitrejsi, v multi-core pa celo do 20%. Torej pri obdelavi videa ali pa igrah, ki uporabljajo vec jeder.

Vecji SSD se vsekakor splaca oz pride prav. Dandanes hitro zapolnis 1tb disk. V sestavo sem dal ti 1tb disk, da sem se bolj priblizal tvojemu cenovnemu okvirju.
Wd black je vsekakor dobra opcija ali pa Crucial P3 plus..
Kar se ohisja tice, fractal ima dobro zvocne lastnosti pa tudi hlajenje. Fractal North recimo je eno top ohisij kar se tega tiče. So pa se druga ohisja, tudi razlicni cenovni razredi, ki so dobra in kvalitetna. Odvisno tudi kaksen hladilnik za procesor imas itd..
Tiste izjave o soncni elektrarni pa selitve v hladne kraje so se pa nanasale na intelove procesorje, ki se trenutno po porabi ne morejo primerjat z amdjevimi. Intelovimi procesorji so tudi zelo zmogljivi, samo poraba je pa visoka in s tem se bolj grejejo pa tudi malce veja poloznica je za elektriko:)
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

darck ::

Za domačo uporabo računalnik a je še vedno zadostna serija AM4 in recimo sestavo okrog Ryzen 5 5600G procesorja pri katerem zaenkrat ne bo dodatne grafične kartice. Potem pa drugo vprašanje katera serija grafičnih kartic AMD so za zadovoljivo občasno 1080p igranje iger ali je že ta procesor Ryzen 5600G dosti dober za take zadeve? Po spletu greš pogledati primerjavo teh budget vstopnih procesorjev serije 5000 in 7000 a prikažejo tako,da ni neke bistvene razlike med 5600 ali 7600 procesorji celo včasih je pri igrah še stari 5600 boljši. Greš pogledati še primerjavo med RAM DDR4 3200 in DDR5 6000 in neke večje razlike ni pri igrah čeprav imaš frekvenco enkrat večjo. A se splača sploh za osebnno rabo sestaviti računalnik na osnovi AMD 7000 serije in RAM DDR5?

PacificBlue ::

Am4 bo se vedno podprta platforma z gonilniki v prihodnje s strani Amd.
Sicer pa , če kupis sedaj am4, namesto am5 bos moral v prihodnosti zamenjati maticno, rame in procesor, v primeru nagradnje. Pri am5 pa samo procesor.
Tako v osnovi.
Na dolgi rok je sedaj ceneje nabavit am5, kot pa am4.
Je pa se vedno zelo uporabn sistem za domaco uporabo, predvsem ce si trenutno na nizkem budgetu.
S 5600G lahko igras vecino iger pri 1080p in nizkih graficnih nastavitvah. Sam ne pricakuj kaj prevec. 30fpsjev, odvisno tud od igre. Pomaga pa tudi, ce imas v kombinaciji s tem procesorjem malo bolj hitrejsi ram.
I’m out.
:3

darck ::

A potem procesor Ryzen 5 7600 je za budget zadevo zadosten seveda cena je skoraj 100 Eur več kakor 5600G ampak dobro gleda se za prihodnost in seveda tudi same matične plošče so dosti dražje za serijo AM5 in kakšna je razlika za te cenejše modele A620 ali B650 in nekako vse se vrti okrog 200 eur za plate B650. Katere DDR5 rame se pa priporoča s kako frekvenco nekje sem opazil,da pravijo 6000Mhz.

PacificBlue ::

A620 je oklescena verzija b650. Ne podpira PCIe 5.0 hitrosti oziroma gen5 hitrosti prenosa podatkov med pcie periferijo(ssd, graficna ..)
Ima slabsi vrm, zato niso te plosce za navijanje. Če ti zgornje ni pomembno je zelo solidna izbira +7600 procesor za budget am5 sistem.
Rami pa se priporocajo 6000mhz cl 30.
Lahko pa tudi preveris na strani od maticne plosce kateri so uradno podprti moduli.(delajo pa v vecji meri tudi ostali).
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

Ales ::

PacificBlue je izjavil:

Oba procesorja sta 8jedrna in 16nitna. 7800x3d ima večji L3 cache in je bolj zmogljiv v multi-core aplikacijah , takt procesorja deluje tudi na malce visji frekvenci. V single- core je nekje 8 procentov hitrejsi, v multi-core pa celo do 20%. Torej pri obdelavi videa ali pa igrah, ki uporabljajo vec jeder.

Govora je o primerjavi med 7700X in 7800X3D? 7700X deluje pri višjem taktu, ne obratno.

Več L3 cache pri 7800X3D se pozna pri igrah, ne pri vseh. Nekatere aplikacije imajo raje višji takt 7700X, druge spet več L3 cacheja pri 7800X3D.

Za igre bi bil 7800X3D boljša izbira, ampak je potrebno gledati tudi ceno. Se ~100 EUR razlike ne splača vložiti raje v boljšo grafično, monitor ali kaj drugega? Odvisno od sistema, naložba drugam bi znala prinesti več koristi. Tudi več razlike v FPS...

Čisto možno, da bi bilo pri isti grafični in 1440p vseeno, ali bo CPU en ali drug. Cenejši 7700X in zato boljša grafika pa bi prineslo več FPS.

Pri 1080p pa bi 7800X3D morda prinesel več FPS. Kar je morda spet važno le tistim, ki lovijo 144Hz+.

Je treba gledati cel sistem, s ciljno resolucijo in frekvenco osveževanja vred...

cortez ::

mtosev ::

500€ za grafo, ki je vredna 1800? Malo morgen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Katera budget grafična kartica za 1080p najraje,da je AMD kot processor.

Uporabljal se bo procesor Ryzen 5 7600.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

PacificBlue ::

Amd Radeon Rx 6700xt
I’m out.
:3

msarc1 ::

A kdo naroča na firmo na teh nemških straneh: mindfactory.de, computeruniverse.net? Kako se dogovorite glede davka? Vam potem vračajo davek po nakupu ali predno naredite nakup?

Kurzweil ::

Nekaj me zanima, če se recimo naroči zadeva iz mindfactory.de, kjer moraš uporabit storitev tipa mailbox, saj nekatere trgovine iz Nemčije/tujine ne pošiljajo v Slovenijo... kje in kako se potem uveljavlja garancija?

Recimo gledam tale procesor, ki je res dober deal...

https://www.mindfactory.de/product_info...

Han ::

Direktno v MF. Kako pošlješ gor, zopet prek mailboxde ali kako drugače, je tvoja odločitev.

DarwiN ::

V garancijo pošlješ direktno na naslov podjetja Mindfactory,, popravljen/nov izdelek pa ti brezplačno vrnejo na tvoj mailbox naslov v Nemčiji, od tam pa ga sam prepošlješ domov v Slovenijo.. Tko da plačaš poštnino v obe smeri, oziroma če se prav spomnim, ti povrnejo neke 3-5€ za poštnino. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jabe ::

Prosila bi za pomoč.

imam eno snemalno mašino (torej visokoresolucijske slikce, ki jih štanca), ki ima priporočene naslednje specifikacije:

ZA DESKTOP:
- 9. generacija intel core i7-9700 ali AMD Ryzen 7 2700
ZA LAPTOP:
- 10. generacija intel core i7-10870H ali AMOD Ryzen 7 PRO 4750U

ne glede na tip računalnika pa še:
- RAM: 32GB
- Grafika: Nvidia geforce rtx 4060 ali 3070 (VRAM 8GB+)
- Disk: 1TB SSD
kar se grafike tiče, nudijo popoln support le za nvidia, zato bi ostala pri tem

Torej mašina se poveže preko kabla - USB. Ne vem, kako dolg je, ampak sigurno bi potrebovala "podaljšek s kakim ojačevalcem", če bi se odločila za desktopa. Raje bi sicer desktopa, če razdaljo lahko normalno brez problemov premostim. Se da tako in kaj rabim točno za to premostitev? Če ne bom mogla laptopa kupiti, ki pa bo brđkone nesramno drag, brez nekih možnosti upgrade kasneje.

Kam naj se obrnem po tak računalnik? Saj sem že gledala malo po spletu, ampak filtri so ubitačni ali jih sploh ni. Če kaka komponenta ni enaka, ne vem, a je slabša ali boljša. Predvsem imam tu v mislih grafično kartico in procesor. RAM že lahko dodam pa disk, če bo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

DarwiN ::

Po teh priporočilih sodeč gre za staro zadevo.. Omenjeni cpuji so stari ~5 let, tko da karkoli novega vzameš, bo bomba.. Ryzen 5000 ali 7000 najboljš.. 5800X ali 7700/X, odvisno od budgeta.. Grafika pa 4060, kakopak.

V trgovini CSL - bi tale še najbolj usrezal, maybe? (1350EUR). Tu je sicer 4060Ti (malo boljša od 4060).. Za +115EUR lahko tudi zamenjaš za 16Gb različico, če je VRAM tolk pomemben.

Kabel pa who knows.. USB2.0 imaš tudi 30m dolge kable oz. podaljške in ne rabiš nobenega ojačevalca AFAIK. Če je pogoj USB 3, je max razdalja ~20m.. Opcija pa je tudi usb over ethernet za +++50m razdalje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

jabe ::

Hvala...
Pogoj je USB 3. 20m je polna kapa. Govorimo o tem, da bi originalen 2m dolg kabel podaljšala za 2-3m. Se pravi, to mi ni treba skrbeti.

Sem našla še ene priporočene - lahko bi na vseh straneh isto pisalo...
in sicer je razlika v procesorju:
Intel Core i7-13700K

Intel Core i7-12700K

AMD Ryzen 7 7700X

AMD Ryzen 7 5800X

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Ales ::

jabe je izjavil:

Hvala...
Pogoj je USB 3. 20m je polna kapa. Govorimo o tem, da bi originalen 2m dolg kabel podaljšala za 2-3m. Se pravi, to mi ni treba skrbeti.

Glede dolžin USB kablov si dobila napačen oz. nepopoln nasvet. Še zdaleč ne gre kar tako v metrih.

Za USB 3 v standardu ni navedena maksimalna dolžina kabla, priporočena pa je do 3m.

20m preko USB 3 brez ojačitev, s pasivnim kablom, lahko kar pozabiš. Ne vem od kod je ta podatek prišel, ampak je napačen.

Tudi za 5-6 metrov moraš dobro paziti kaj kupuješ. Najbolje je pogledati test konkretnega kabla. Še zdaleč ni vseeno kateri je, ker so razlike v kvaliteti. Vsi proizvajalci se ne držijo standardov in tudi med tistimi, ki se, so razlike.

In ne pokušat štukat dva no-name USB kabla, nima smisla.

Kaj vse bo šlo čez ta 5-6m dolg USB 3 kabel? Grafika?

jabe ::

grafika, da.

Ales ::

Težava je v tem, da hitrost prenosa podatkov, ki jo kabel dejansko zmore, z dolžino pade. Fizika naredi svoje in pri manj kvalitetnih kablih je to še bolj očitno.

Kolikšno resolucijo in kolikšno osveževanje bi želela doseči? 4k pri 60 Hz ali..?

Bi šlo s 5m kablom ali mora biti daljši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

DarwiN ::

Govora je o fotografijah, zato najbrž prepustnost ni težava in bi moralo delovat tudi na 20m, kaj? Druga zgodba bi bila, če bi kontinuirano prenašal 4k video.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jabe ::

35fps, 3d - ampak najbrž to potem program skupaj zloži, pretočijo se samo slikice.
svetujte mi, prosim. Torej na koncu priloženega kabla je usb-c typ, potem pa rabim 2-3m naprej v računalnik. Kjer pa naj bo preferenčno navaden usb, saj dvomim, da imajo desktopi usb-c? To je najbrž bolj za laptope mišljeno. Preko kabla se naprava lahko tudi napaja, vendar je priložen tudi power hub, tako da se napaja lahko preko šukota, če so te razdalje problem.

Ales ::

jabe je izjavil:

35fps, 3d - ampak najbrž to potem program skupaj zloži, pretočijo se samo slikice.
svetujte mi, prosim. Torej na koncu priloženega kabla je usb-c typ, potem pa rabim 2-3m naprej v računalnik.

Na enem koncu je torej USB-C, kaj pa je na drugem koncu?

Kjer pa naj bo preferenčno navaden usb, saj dvomim, da imajo desktopi usb-c? To je najbrž bolj za laptope mišljeno.

Zdaj imajo tudi nekateri desktopi že USB-C. Ne vsi, odvisno.

Preko kabla se naprava lahko tudi napaja, vendar je priložen tudi power hub, tako da se napaja lahko preko šukota, če so te razdalje problem.

Morda povej, katera naprava konkretno je to, se bo lažje pogovarjati...

FireSnake ::

Kar se tiče računalnika je tukaj dober namig:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p810...

Zgoraj je pa opisano, da imajo tudi stacionarni računalniki USB type C.
Treba izbrati tako matično ploščo in pa pravo ohišje. Pa ne bo težav.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jabe ::

a ta npr odgovarja:
https://www.computeruniverse.net/en/p/1...

nima pa usb-c...

FireSnake ::

Tukaj si si sama odgovorila.
Rabiš USB type c.
Meni je samo nekaj čudno: USB type C je relativno nova zadeva tvoje specifikacije za računalnik so pa za relativno šibko mašino. Mene malo skrbi, da je tukaj še nekaj, česar ne vemo.
Je še kar koli, kar se ti zdi omembe vredno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jabe ::

Mišljeno je, da bo zadeva priklopljena na namenski prenosnik. "Priporočeno" je, da ima zadeva svoj kompjuter, najraje laptop, ki ga imaš zraven in je potem vsak kabel dovolj dolg in usb-c je pri njih standard

Jaz ne vidim razloga za to. Takrat ko delam to, računalnika za druge stvari ne rabim. Laptopi so takoj dražji... Samo na drugi strani sobe je in moram kaki meter več premostiti. Se ne da enostavno enega "podaljska" vmes dati? Da gre na eni strani pac usb-c, na drugi pa navaden USB v kompjuter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

jabe ::

https://www.csl-computer.com/en/k/eBisy...

A sem prav spremenila maticno in ohišje? Pri ohisju mi je všeč, ker ker je type-c spredaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Ales ::

jabe je izjavil:

Mišljeno je, da bo zadeva priklopljena na namenski prenosnik. "Priporočeno" je, da ima zadeva svoj kompjuter, najraje laptop, ki ga imaš zraven in je potem vsak kabel dovolj dolg in usb-c je pri njih standard

Jaz ne vidim razloga za to. Takrat ko delam to, računalnika za druge stvari ne rabim. Laptopi so takoj dražji... Samo na drugi strani sobe je in moram kaki meter več premostiti. Se ne da enostavno enega "podaljska" vmes dati? Da gre na eni strani pac usb-c, na drugi pa navaden USB v kompjuter?

Da se tako podaljševati kabel, v principu. Ali bo OK ali ne je odvisno od večih zadev. Ampak z razlogom sem vprašal, kaj je na drugi strani tega USB-C kabla od te naprave. Je kabel fiksno pritrjen v napravo ali je vštekan vanjo? Če je vštekan, kak priključek je na njem?

Je model te naprave velika skrivnost? Precej na pamet se pogovarjamo o vsem.

jabe ::

Na obeh straneh je usb-c. Naprave se nimam in ni pri vseh modelih enako. Ampak nagibam se k tistemu (iz drugih razlogov), ki ima slučajno kabel, ki je odstranljiv in je na obeh straneh usb-c. Gre za en 3d skener.

Seveda tezijo za original (ki pa je max 3m), ne vem pa ce je kaj posebnega na tem orginalu. Mora prenesti podatke in napajati napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

jabe ::

vem, da sem že malo dosadna, pa še popravljati ne morem posta, čeprav je bil moj zadnji...

kaj pa...

če enostavno nabavim tole:
https://www.amazon.de/-/en/CD0034/dp/B0...

pa tole:
https://www.amazon.de/-/en/Female-Adapt...

pa je...
imam namreč še eno mašino, ki ima navaden usb za v kompjuter (ta pa ima fix vpetje na mašini), ampak zahteve nikakve. vsak podaljšek bo dober. in mi tole dvoje oboje pokrije. Preajnfah, da bi delovalo?

MrStein ::

jabe je izjavil:

35fps, 3d - ampak najbrž to potem program skupaj zloži, pretočijo se samo slikice.
svetujte mi, prosim. Torej na koncu priloženega kabla je usb-c typ, potem pa rabim 2-3m naprej v računalnik.

Kabel vtakneš v en usb hub, tistega pa z njegovim kablom v PC.
Večina hubov ima sicer krajši kabel, tako da poišči model z daljšim. Ali pa kaki podaljšek.

Sicer pa: Probaj pa vidi ;)

Ti podaljški niso tako dragi, da bi cincala.

Lahko prej kaki test pogledaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

FireSnake ::

Na koncu, ko bo zalaufalo, sporoči. Da bomo imeli malo zadovoljstva :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

Samo eno vprašanje. Zakaj ne vzameš najnovejšo platformo AM5? Mislim, da je v long run boljše, ker bo bolj dolgo podprta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jabe ::

Zato sem tle... Ker pojma nimam. Na vsake ohoho let kupujem kak kompjuter in vsakic na novo toplo vodo odkrivam. Generacija ta, generacija ona. Na prvi uc isto, sam crka druga, pa je 5 let vmes. Pa vsaka polmmanjsa cifra izpred 3 let boljsa. Pa smo sele pri procesorjih. Grafik je vsaj malo manj, ampak vem se manj, ker do sedaj je bila zmeraj tudi integrirana dovolj dobra zame.

Kje so sele neke maticne plosce, la hladilniki pa napajalniki pa ohisja. Ce jaz to sama skupaj dam, bo nekaj ali eksplodiralo ali se vzgalo ali kaj jaz vem... Samo upam, da na tisti strani ponujajo samo opcije, ki gredo skupaj.

Kaj je AM5?

mtosev ::

AM5 je najnovejša AMDjeva platforma. To kar si ti izbrala je še AM4, ki je prišel ven leta 2017 in bi raje priporočal novo platformo - AM5.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jabe ::

A to, kar je npr druga napisana opcija med priporočenimi specifikacijami? Da je procesor 7700x.

Pride kar konkretno dražje... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

mtosev ::

Če je konkretno dražje pač vzemi AM4. Cene žal nisem gledal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Sigurno je boljše AM5 in DDR5 rami ampak je pa tudi kar dosti dražje vse skupaj in najbrž za tiste kateri rabijo PC samo za domačo uporabo brez nekega igranja iger je še vedno boljša opcija AM4 saj ni potrebe za novo generacijo procesorjev,ramov,plate. Tisti kateri rabi PC za osnovno rabo za domača opravila je še vedno najbrž najboljša izbira AMD Ryzen 5 5600G + Ram 16Gb(2x8Gb) + neka solidna cenejša plata in potem se pa lahko izbere kaj boljšega okrog napajalnika,ohišja saj to se lahko še vedno uporabi kasneje,če se kaj nadgrajuje8-). Sigurno je boljše imeti 7000 serijo je pa tudi dosti dražja in vse odvisno koliko je sposoben dati vsak za sestavo PC.

scipascapa ::

AM5 spet ni tako drago, kot želite nekateri prikazati tu.

darck ::

Zdaj,če se gleda za nekoga kateri ne igra iger in uporablja računalnik bolj kakor ne za osebno rabo in ajde recimo odšpila kako igro na največ 1080p resuluciji potem je kar razlika v 170 eur pri glavnih komopnentah,če se to primerja pri prodajalcu Funtech. Seveda,če se pogleda pa po drugi strani pa teh 170 Eur tudi ni nekakšen denar in ja 7000 serija je pač v vseh primerih boljša in bo še kasneje verjetno omogočala nadgradnjo. Seveda sem pa tukaj prav izbiral procesor z vgrajenim grafičnim čipom saj je omenjeno,da bo za osebno rabo in za kaj takega ni potrebna nobena dodatna grafična kartica,vsaj vsi tako pravijo.

 AM4

AM4




 AM5

AM5

rs1975 ::

Zdravo, imam eno vprašanje, bolj laično... Nadgradnja, seveda zaradi igric.
Sin ima računalnik s CPU Ryzen 5 4560G + 16GB RAM + Gigabyte B550M DS3H.

Saj igrice načeloma tisto kar igra delajo, občasno pa pade FPS iz 60 na 30 in začne štekat...
Je smiselna nadgradnja s kakšno gradično kartico v rangu do max. 500 EUR, raje še manj?

Littlaman ::

Odvisno od resolucije zaslona. Če igra 1080p, potem je že vse od RX 6600 naprej ok. Seveda s ciljem 60FPS. Za več bodo drugi svetovali. Lp

Ales ::

Tako ja, potrebno je upoštevati resolucijo zaslona in osveževanje. Če igra na 1080p in 60Hz je drugače, kot če želi več.
««
1126 / 1142
»»