» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1075 / 1133
»»

el nino9 ::

 komponente-funtech

komponente-funtech



 komponente-mlacom

komponente-mlacom



Na funtech ter mlacom sem si setavil te dve košarici. Zanima me, če je vredno izbrati malo boljše samsungove SSDje ter če sta matična ter napajalnik dobra.

LP

FireSnake ::

Lahko vzameš boljše, ampak v praksi se ne bo nič poznalo (takega, da ni QVO).
V teoriji to pomeni tudi krajšo življenjsko dobo.

Matična bo šla v ohišje (ni prevelika).

Drugih pripomb jaz ne bi imel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

lonewolf_ ::

Meni pa napiše, da mora biti država dostave Nemčija, Avstrija ali Nizozemska. Mogoče samo ne razumem dovolj dobro nemško, ampak ne spusti skozi.

Reaper je izjavil:

darck je izjavil:

Zgleda,da je to trenutno SUPER akcija matične plošče saj recimo pri Funtech taka stane 138 EUR a tukaj na v tej Nemški trgovini pa danes samo 80 EUR,a je kdo že naročeval iz te trgovine a pošljejo v Slovenijo?? Res,da prefiriram Asus in bi raje njihovo plato imel samo kaj podobnega tej je ogromno dražje in Gigabyte je tudi kar solidna znamka-baje.
https://www.notebooksbilliger.de/pc+har...

 Gigabyte B550 Gaming X V2

Gigabyte B550 Gaming X V2



Če se ne motim NBB pošilja v Slovenijo, cena poštnine okoli 15 - 20 €. Zanesljiva spletna trgovina.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Reaper ::

Možno, da sem tudi jaz kaj zafrknil ali pa so kaj spremenili odkar sem nazadnje naročal pri njih. Computer universe sigurno posiljanje direktno v Slovenijo.

Distinctprs ::

lonewolf_ je izjavil:

Meni pa napiše, da mora biti država dostave Nemčija, Avstrija ali Nizozemska. Mogoče samo ne razumem dovolj dobro nemško, ampak ne spusti skozi.

Reaper je izjavil:

darck je izjavil:

Zgleda,da je to trenutno SUPER akcija matične plošče saj recimo pri Funtech taka stane 138 EUR a tukaj na v tej Nemški trgovini pa danes samo 80 EUR,a je kdo že naročeval iz te trgovine a pošljejo v Slovenijo?? Res,da prefiriram Asus in bi raje njihovo plato imel samo kaj podobnega tej je ogromno dražje in Gigabyte je tudi kar solidna znamka-baje.
https://www.notebooksbilliger.de/pc+har...

 Gigabyte B550 Gaming X V2

Gigabyte B550 Gaming X V2



Če se ne motim NBB pošilja v Slovenijo, cena poštnine okoli 15 - 20 €. Zanesljiva spletna trgovina.


Mogoče so spremenili zaradi stanja s covid19. Sem včeraj hotel zaključit nakup na mindfactory.de, pa je bilo na koncu opozorilo, da trenutno pošiljajo samo znotraj DE.

Reaper ::

Za mindfactory.de vem že nekaj časa, da pošiljajo samo znotraj DE.

escanor ::

alternate tudi pošilja v SLO

Han ::

Za MF moraš imet v naslovu nemški poštni predal (mailboxde.com, cheaperandmore.com). Osebno bi rajši naročil z Amazon.de, če se slučajno kakšna komponenta izkaže za defektno. Si pa malo zamudil, ker so cene večinoma že nazaj po starem. Mogoče bo še kaj znižano v ponedeljek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Constantine ::

Imam eno vprašanje glede cen.

Gledam cene na Mindfactory in je vedno malo ceneje kot naprimer na Computeruniverse.

Koliko pride prepošiljanje iz MF preko mailboxa če naročim cel sistem, torej proc, rame, ssdje, ohišje, napajalnik, matično, hladilnik?

Vem, da so važne dimenzije paketov, samo me zanima kakšne imate izkušnje. Koliko pride cca poštnina za cel sistem?

Hvala.
LP

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darck ::

Vsi vi ste tukaj zelo strokovno usposobljeni in veliko veste ampak ko bom si naredil spisek kaj sestaviti v računalniško škatlo potem sigurno ne bo INTEL procesorja. 3-dni se že ebem da bi mi igra zalaufala na prenosniku in nikakor mi ne a sedaj izvem,da je kriv procesor INTEL saj ima bug in ne podpira OpenSSL 1.02 ali nekaj podobnega. Jaz pa totalno že popizdevam in sedaj vidim da je menda kriv INTEL procesor.

https://www.intel.com/content/www/us/en...


Nikoli in nikoli več INTEL pa da je ne vem kaj.

darck ::

darck je izjavil:

Vsi vi ste tukaj zelo strokovno usposobljeni in veliko veste ampak ko bom si naredil spisek kaj sestaviti v računalniško škatlo potem sigurno ne bo INTEL procesorja. 3-dni se že ebem da bi mi igra zalaufala na prenosniku in nikakor mi ne a sedaj izvem,da je kriv procesor INTEL saj ima bug in ne podpira OpenSSL 1.02 ali nekaj podobnega. Jaz pa totalno že popizdevam in sedaj vidim da je menda kriv INTEL procesor.

https://www.intel.com/content/www/us/en...


Nikoli in nikoli več INTEL pa da je ne vem kaj.



Tukaj na tej strani je povedano o tem problemu in kako se ga reši nazadnje je tudi z zajebavanjem 3-dni ratalo,da deluje:
https://docs.google.com/document/d/e/2P...

Han ::

In ko boš imel AMD, pa zopet nekaj ne bo delovalo, nikoli več AMD? Realnost je pač takšna, da so in bodo napake, še bistveno več jih je v programski opremi.

darck ::

Han je izjavil:

In ko boš imel AMD, pa zopet nekaj ne bo delovalo, nikoli več AMD? Realnost je pač takšna, da so in bodo napake, še bistveno več jih je v programski opremi.


Pa vse bi še nekako bilo,da bi igro zastonj od kod dol potegnil vendar sem jo pa kupil in potem ti ne deluje to je že preveč smotano pa sedaj še te zadeve kot ta STEAM kjer se mora prvo igra gor naložiti potem šele igraš.Sem človek ki sploh ne igra iger a potem ko pa eno kupiš da bi jo igral si pa pogorel zaradi nove računalniške tehnologije to je žalost,enkrat bi probal pa še takrat si omejen,da ne moreš.

blackbfm ::

ce smo prezvel vcasih ko poganjanje spilov ni bilo lih nekaj samoumevnega, si mogu bit napol heker, danes pa je cela drama ce ti ne dela na prvi klik:))

darck ::

Ja to je isto kot,da avto kupim z priključkom za prikolico potem pa hočem prikolico zapeti pa jo nimam kam :)

Reaper ::

Po vseh temah foruma izlivaš svoj gnev, ker ti ne dela igra, ki si jo celo kupil, oj te tegobe človeštva. Pa na koncu še igra in Steam nista kriva, no Steam, ker si moral počakati, da se igra prenese, da si jo lahko igral. Neverjetno. >:D Lej, tisti, ki ne spozna na avte bo najbrž kupil nek krš. Ti si malo out in nisi več na tekočem glede iger, to ne pomeni, da je zdaj konec sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

mndrin ::

Zamenjal bi i5 7400 in h270-hd3 plato z nekaj novejšega. Grafična je 3060ti, ram 4x8 ddr4 2133, LCD fullhd. Cena max 600EUR. PC se rabi za občasno igranje. Kaj priporočate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mndrin ()

DarwiN ::

12600k + msi Z690-P + cooler, skupaj 560€ z dostavo.

Obstoječe rame naviješ.. Tam na 2933-3200Mhz bi morali delovat brez težav.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TehDucky ::

Ima kdo kakšen dober predlog za ohišje za 12600K? Bo AIO vodno hlajen 240mm. Grafična bo nekaj osnovnega, če tista v procesorju ne bo dovolj.

Z690 matične imajo skoraj vse USB-C header za spredaj, ampak ni nujen, ker ga ne bom uporabljal oz. bom potegnil kabel od zadaj na matični, če bom potreboval.
Bo ATX matična, ampak bi rad manjšega, pa lahko je brez steklene stranice, tudi RGB najraje ne, če pa je, pa da se lahko izklopi.

Sem gledal Be Quiet Pure Base 500, lahko pa je tudi karkoli drugega.

tikitoki ::

Priporocajo AIO z 360 mm hladilnikom

mtosev ::

Meni se zdi, da je ohišje Coolermaster H500M kr dobra izbira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Horas ::

bolje phanteks p400/500.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

primzy82 ::

Ima kdo pri roki kakšno konfiguracijo računalnika do 1700€.
Rabil se vi pretežno za delo, programiranje.... občasno pa tudi za kakšno igro... CsGo, Minecraft, Far Cry ...
Najraje bi kupil kar sestavljenega z Windows 10... samo kje? Cene so res trenutno nore. :|

Za predloge se že v naprej zahvaljujem!

darck ::

Tudi taka škatla kot je ta je za nekoga zanimiva sploh ker tako vse žmiga :)
REDRAGON STEELJAW PRO GC-608

 .

.







mndrin ::

DarwiN je izjavil:

12600k + msi Z690-P + cooler, skupaj 560€ z dostavo.

Obstoječe rame naviješ.. Tam na 2933-3200Mhz bi morali delovat brez težav.


kaksna razlika pa je med MSI Pro Z690-A in MSI Pro Z690-P? imam ponudbo od lokalnega prodajalca za 10€ vec kot iz nemčije.

tikitoki ::

mndrin je izjavil:

DarwiN je izjavil:

12600k + msi Z690-P + cooler, skupaj 560€ z dostavo.

Obstoječe rame naviješ.. Tam na 2933-3200Mhz bi morali delovat brez težav.


kaksna razlika pa je med MSI Pro Z690-A in MSI Pro Z690-P? imam ponudbo od lokalnega prodajalca za 10€ vec kot iz nemčije.


geizhals.eu/

CElo primerjavo lahko naredis za lazje primerjanje.

darck ::

mndrin je izjavil:

DarwiN je izjavil:

12600k + msi Z690-P + cooler, skupaj 560€ z dostavo.

Obstoječe rame naviješ.. Tam na 2933-3200Mhz bi morali delovat brez težav.


kaksna razlika pa je med MSI Pro Z690-A in MSI Pro Z690-P? imam ponudbo od lokalnega prodajalca za 10€ vec kot iz nemčije.



Tukaj imaš primerjavo na njihovi uradni strani imaš vse.
https://www.msi.com/Motherboards#?tag=P...

fishsticks ::

Živjo,

prosim za kakšen predlog sestavo gaming računalnika.
Trenutno se nagibajo h nakupu na mimovrste: https://www.mimovrste.com/gaming-racuna...

budget je 1600e, vse od ohišja dalje.

MrStein ::

primzy82 je izjavil:

Ima kdo pri roki kakšno konfiguracijo računalnika do 1700€.
Rabil se vi pretežno za delo, programiranje.... občasno pa tudi za kakšno igro... CsGo, Minecraft, Far Cry ...
Najraje bi kupil kar sestavljenega z Windows 10... samo kje? Cene so res trenutno nore. :|

Sestavljeni PC so v Nemčiji (pa še kje) kar ugodne, sploh ko upoštevaš grafično kartico.
Pri nas pa... se mogoče tudi kaj najde.

Je pa res, da veliko prodajalcev v Nemčiji ne pošilja v Slovenijo. Ali naročiš v Avstrijo, ali uporabiš storitev posrednika (v Nemčiji: mailboxde, mygermany, cheaper-and-more ...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Caseking.de computeruniverse.net pošiljajo v slo brez posrednikov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

fishsticks je izjavil:

Živjo,

prosim za kakšen predlog sestavo gaming računalnika.
Trenutno se nagibajo h nakupu na mimovrste: https://www.mimovrste.com/gaming-racuna...

budget je 1600e, vse od ohišja dalje.

Tukaj imaš boljši računalnik z dostavo ~350EUR ceneje. Winse pa pobereš na travniku oziruma ebayju za 10EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

primzy82 je izjavil:

Ima kdo pri roki kakšno konfiguracijo računalnika do 1700€.
Rabil se vi pretežno za delo, programiranje.... občasno pa tudi za kakšno igro... CsGo, Minecraft, Far Cry ...
Najraje bi kupil kar sestavljenega z Windows 10... samo kje? Cene so res trenutno nore. :|

Sestavljeni PC so v Nemčiji (pa še kje) kar ugodne, sploh ko upoštevaš grafično kartico.
Pri nas pa... se mogoče tudi kaj najde.

Je pa res, da veliko prodajalcev v Nemčiji ne pošilja v Slovenijo. Ali naročiš v Avstrijo, ali uporabiš storitev posrednika (v Nemčiji: mailboxde, mygermany, cheaper-and-more ...)


Za black friday si imel krasne ponudbe.

escanor ::

computeruniverse pošilja v SLO, preko DHL pa potem dostavi POŠTA

amadej85 ::

Rad bi kupil računalnik za resno delo morda kako igrico občasno. Sedaj imam sicer prenosnik Intel(R) Core™ i7-6700HQ, 16GB rama, SSD samsung 970 evo, grafika GTX 950M. priklopljena dva monitorja en 2k in en FHD. Računalnik mi je enostavno prepočasen. Kaj naj kupim da bo delalo zelo hitro. sedaj bi kupil stacionarnega.

MrStein ::

Kakšno resno delo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

escanor je izjavil:

computeruniverse pošilja v SLO, preko DHL pa potem dostavi POŠTA

Tudi preko UPSa dostavljajo. Jaz sem do sedaj vedno izbral UPS za dostavo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sundance ::

Zdravo.
Kakšen pc bi potreboval za predvajanje 4k filmov v programu vlc ipd. Sem zamenjal obstoječi tv 1080p za novega 4k in sedajšni računalnik noče predvajati ( i3-4330). Novejši cpu (kateri ?). Bi rabil tudi gpu in če da kakšen (dedicated ali enega slabšega zraven cpu).
PS: izključno za predvajanje 4k filmov, ne rabim za igranje igric ali urejanje programov ipd.
hvala in lp

amadej85 ::

MrStein je izjavil:

Kakšno resno delo?

10 spletnih strani, pdf datoteke word, exel, corel, kopiranje datotek sem ter tja, videonadzor, kakšen fotoshop, to vse istočasno.

FireSnake ::

Če v Photoshop-u ni kaj resnega (to ne vemo) je tole dovolj pisarniški računalnik z GPUjem.
Vse skupaj v vrednosti 600€.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Han ::

sundance je izjavil:

Kakšen pc bi potreboval za predvajanje 4k filmov v programu vlc ipd. sedajšni računalnik noče predvajati (i3-4330). Novejši cpu (kateri ?). Bi rabil tudi gpu in če da kakšen (dedicated ali enega slabšega zraven cpu).

Za obstoječ CPU zadoščata GT 1030 grafična in MPC-BE predvajalnik. Za Netflix 4K rabiš GTX 1050 ali novejšo grafično kartico. Drugače pa Intel Core 7th gen (HD 6xx ali novejša integrirana grafika), pa AMD Ryzen 2200G ali novejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

amadej85 ::

FireSnake je izjavil:

Če v Photoshop-u ni kaj resnega (to ne vemo) je tole dovolj pisarniški računalnik z GPUjem.
Vse skupaj v vrednosti 600€.

Glede na to kak je prenosnik pa tega ne zmore, dvomim do bo kak pc za 600€ to poganjal, če so samo grafike 400€

FireSnake ::

Posebne graficne se za tak sistem ne vzame.
Vzameš procesor, ki ima vgrajeno grafični del.
Če želiš, lahko kaj sestavim (ker ti še nihče drug ni pomagal).

Jaz bi vzel Ryzen G serijo (5600G). Ali kaj podobnega.

Edit: trenutno sem na telefonu in ne vem, če nisem jaz malo pomešal.

Edit1: samo igre sem spregledal. Igre in 600EUR pa ne gre skupaj.
Procesor, ki sem ga omenil bo največ, kar bo šlo za ta denar. Da se igrati, le detajle je treba zbiti. Vse, kar rabiš za delo, pa z lahkoto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

darck je izjavil:

Tudi taka škatla kot je ta je za nekoga zanimiva sploh ker tako vse žmiga :)
REDRAGON STEELJAW PRO GC-608

 .

.








Kaksen review je to? Cimdlje stran od spredaj zaprtih kist, ce ti je kaj do airflowa.

darck ::

meho7 je izjavil:

darck je izjavil:

Tudi taka škatla kot je ta je za nekoga zanimiva sploh ker tako vse žmiga :)
REDRAGON STEELJAW PRO GC-608

 .

.








Kaksen review je to? Cimdlje stran od spredaj zaprtih kist, ce ti je kaj do airflowa.



Pa to je za tistega kateri ne uporablja računalnik za igranje iger saj tak sploh ne rabi nobenih ventilatorjev spredaj vsaj predvidevam tako pri meni na kišti katero sem kupil daleč let nazaj ni bilo niti enega dodatnega ventilatorja samo hladilnik za procesor :)

Zgleda da pa ta kišta ima edino od desni strani odpritno kjer bi nekaj zraka notri vleklo

Je pa drugače fensi šmesni a ne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

amadej85 ::

FireSnake je izjavil:

Posebne graficne se za tak sistem ne vzame.
Vzameš procesor, ki ima vgrajeno grafični del.
Če želiš, lahko kaj sestavim (ker ti še nihče drug ni pomagal).

Jaz bi vzel Ryzen G serijo (5600G). Ali kaj podobnega.

Edit: trenutno sem na telefonu in ne vem, če nisem jaz malo pomešal.

Edit1: samo igre sem spregledal. Igre in 600EUR pa ne gre skupaj.
Procesor, ki sem ga omenil bo največ, kar bo šlo za ta denar. Da se igrati, le detajle je treba zbiti. Vse, kar rabiš za delo, pa z lahkoto.




Jaz sem imel v mislih procesor vsaj i5,i7 ali celo i9

FireSnake ::

Kar se tiče dela bo isto/podobno ali je i5, i7, i9 ali R5, R7, R9 (govorim glede na zapravljen denar).

Na tej točki se boš moral odločiti kaj bo zate dovolj dobro.
ali pa povečati vsoto, ki si jo pripravljen zapraviti.
Tele igre te malo hecajo :)

Lahko pogledaš teste kako močni so grafični deli, ki so vgrajeni v procesor, da vidiš, če je tebi to dovolj ali ne.
Od tam naprej bo potem lažje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

amadej85 ::

FireSnake je izjavil:

Kar se tiče dela bo isto/podobno ali je i5, i7, i9 ali R5, R7, R9 (govorim glede na zapravljen denar).

Na tej točki se boš moral odločiti kaj bo zate dovolj dobro.
ali pa povečati vsoto, ki si jo pripravljen zapraviti.
Tele igre te malo hecajo :)

Lahko pogledaš teste kako močni so grafični deli, ki so vgrajeni v procesor, da vidiš, če je tebi to dovolj ali ne.
Od tam naprej bo potem lažje.


Ja saj grafiko lahko damo sedaj na sran, ker se lahko kadarkoli dokupi. Glavno mi je da je prenos datotek hitro, odzivni čas odpiranja, da gladko 4k film teče...

MrStein ::

amadej85 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Če v Photoshop-u ni kaj resnega (to ne vemo) je tole dovolj pisarniški računalnik z GPUjem.
Vse skupaj v vrednosti 600€.

Glede na to kak je prenosnik pa tega ne zmore, dvomim do bo kak pc za 600€ to poganjal, če so samo grafike 400€


Vprašanje tudi kaj je narobe s starim prenosnikom, ker ne zgleda tako slab.
CPU preobremenjen?
RAM prenapolnjen?
SDD preobremenjen?
Se pregreva? Ventilatorji so OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amadej85 ::

MrStein je izjavil:

amadej85 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Če v Photoshop-u ni kaj resnega (to ne vemo) je tole dovolj pisarniški računalnik z GPUjem.
Vse skupaj v vrednosti 600€.

Glede na to kak je prenosnik pa tega ne zmore, dvomim do bo kak pc za 600€ to poganjal, če so samo grafike 400€


Vprašanje tudi kaj je narobe s starim prenosnikom, ker ne zgleda tako slab.
CPU preobremenjen?
RAM prenapolnjen?
SDD preobremenjen?
Se pregreva? Ventilatorji so OK?



Pregrave se ne je temperatura ok, ram je nekje 50% zaseden GPE okrog 20%, procesor pa skače od 20-70%
««
1075 / 1133
»»