» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1067 / 1133
»»

FireSnake ::

denzelbac je izjavil:


Hvala za pomoc, najbrz nebom nadgrajeval graficne vsaj nekaj casa.



Super, potem bo ta napajalnik OK.
Ko pridejo novejše grafične bo pa srednji razred spet močnejši in ne tako požrešen, pa bo spet možnost nadgradnje.

CPU pa vzami 5600X, ta procesor ima 65W TDP (nizka poraba in temperature) in je zelo hvaležna zadeva. Hkrati pa hitra :) Mora biti, da žene grafo...

Če imaš možnost naročanja v Nemčiji priporočam mindfactory.de (ugodne cene)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Smilee ::

Zdravo vsem, rabil bi pomoč pri sestavi računalnika.

Posebne potrebe: 2 monitorja + 3x 65 inch TV(vsi 3 TV prikazujejo isto sliko in že imam HDMI splitter kar deluje že na trenutni konfiguraciji). Na računalniku se ne bo igralo igric. Več al manj bo uporabljen za internet, filme, zoom, OBS(deljenje ekrana kot kamera v zoom in ne screen share opcija).

Uporaba čez čas se ne bo menjala in mislim, da računalnik ne rabi bit neki zlo močnega, je pa želja da bi računalnik delal kar lepo število let. Budget je do 1000€, če je okol 800€ še toliko bolje.

Hvala vsem za predloge, ker sam res ne bi znal sestavit niti približno optimalno konfiguracijo.

FireSnake ::

Je sloka statična, ali je treba kaj "poganjati"?

Primer za Ryzen 5 3400g:
AMD Eyefinity supports a maximum of 2 non-DisplayPort displays (e.g., HDMI, DVI, VGA, DMS-59, VHDCI) (which AMD calls "legacy output") and up to 6 DisplayPort displays simultaneously using a single graphics card or APU. To feed more than two displays, the additional panels must have native DisplayPort support.

Sem prav razumel:
- lahko 2 monitorja povežeš med sabo in jih poganjaš preko DP ("daisy chain")
- 3 TVje poganjaš preko enega HDMI izhoda

Ti niti 800 ne bi rabil zapraviti treba je le paziti, da ima matična plošča prave izhode (bolje rečeno dovolj le-teh).

- Ryzen 3200G (ga je že skoraj težko najt)
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- Matična B450
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- RAM 8GB (tudi 4 bi bilo dovolj)
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- Disk SSD 128GB
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- napajalnik ~ 400W
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- ohišje po izbiri ~ 30EUR

Nisem sešteval, a ne verjamem, da tole pride več, kot 500EUR.
EDIT: 375 brez ohišja. Torej 400 vse skupaj.

Vprašanje, če ne bi bil za tvoj namen boljše kaki NUC.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

Manjka samo se en video izhod, da ne bi potreboval splitterja.

Smilee ::

Da, 3 TV preko 1 HDMI priključka, ostala 2 monitorja pa nimata display porta, mislim da niti HDMI ne, torej VGA/DVI. Jih pa ne bi menjal, ker delajo, pa mogoče rajši dam za boljši računalnik in enkrat kasneje vzamem nove monitorje.

Na TV bi se prikazovalo slike/filme v 720/1080/Chrome. Kar se splitterja tiče, ga že imam, tako da to ni problem in stvar deluje na trenutni zastereli konfiguraciji.

Dodatno vprašanje: Če bi želel dodat še en monitor, ali bi to pomenilo da se mora že dodat grafična kartica ali bi šlo tudi brez nje?

Edit: Za lažje razumevanje sitaucije; predstavlajte si konferencijsko sobo z 3 tv in dual monitor setup-om na računalniku preko katere kontroliraš TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Smilee ()

TheBlueOne ::

VGA menda kar predlaga FireSnake sploh nima. Ima 1xDVI in 1xHDMI, ce gledam prav. Pomeni, da ti HDMI gre na splitter, potem pa imas se en monitor na DVI-D. VGA in DVI-D sta nekompatibilna standarda. DVI in HDMI je kompatibilen. Se gre bolj za analogno vs digitalno.

Kar sem jaz videl novih PCjev se ne spomnem VGA priklopov. Koliko vem tudi nikakor ne gre uporabljati obeh setov izhodv hkrati, ce dodas tako grafiko, ki to ima VGA. Torej ali koristis priklope na grafiki ali pa na maticni od "integrirane grafike". Me bo popravil FireSnake, ce nimam prav. :)

Takoj ko pa bos kupoval graficno z dosti vec izhodi, pa zna priti blize predvidene cena.

V glavnem nastej tocno vse ihode, ki jih potrebujes.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:

Manjka samo se en video izhod, da ne bi potreboval splitterja.


Prav imaš!
Prilepil sem matično, ki nima DisplayPort izhoda (hvala).
Tale ga ima:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

Smilee je izjavil:

Da, 3 TV preko 1 HDMI priključka, ostala 2 monitorja pa nimata display porta, mislim da niti HDMI ne, torej VGA/DVI. Jih pa ne bi menjal, ker delajo, pa mogoče rajši dam za boljši računalnik in enkrat kasneje vzamem nove monitorje.


V tem primeru pa je že ona prva matična OK.
V najslabšem primeru rabiš razdelilec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

On bi jih, ce prav razumem imel vec. En na spliter in se za dva posebej gnana monitorja.

FireSnake ::

Res je!
Na vseh pa ista slika, kakor razumem.
Tu bo treba pravo matično ploščo poiskati, da mu bodo priključki pasali.

Smile, povej kakšne vhode imaš na monitorjih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TheBlueOne ::

Se bojim, da tale tapoceni chipset tega ne omogoca. Morda drazji...

facepalm ::

Moja maticna ima 3 izhode (hdmi, dp in vga)
Asrock A520m pro4

TheBlueOne ::

Potem je to to kar on isce. Morda imajo katere se tiste USB-C v video opcije. Je pa verjetno VGA bolj tezaven kot kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Ne vem pa ce je dobavljiva v slo. Jaz sem vzel preko amazona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

TheBlueOne ::

Ta plata bi glede na ceno lahko bila optimalna za marsikaj. Ql vedeti, da obstaja kaj takega.

facepalm ::

Jaz sem jo slucajno nasel med warehouse izdelki. Dobil sem jo za 44€. Tisti, ki jo je vrnil je ocitno kupil napacno, ker je bila v skatli se knjigica z nalepko "intel i5" :)))

TheBlueOne ::

Sicer ne vem, ce ti zares koristijo dodatki, kakor VGA in kar stabilen design. Ce bi dodal se serial kartico in RS232 in bi vse delovalo, bi zaradi kompaktnosti in VGA lahko bila popravilo za kaksne zadeve, ki so v industriji ze prilicno nedobavljive.

Smilee ::

Sem kar vesel, da sem vprašal na forumu. Hvala vam.

Moram skočit pogledat kake priključke imajo monitorji. Pogledam in javim.

Sicer pa vprašanje; koliko obremeni priključitev takega setupa, z monitorji in TV, procesor? Je boljša opcija, da se vzame grafična kartica ali je dovolj da procesor handla zadeve?

Razmišljam, ali vzet 2 nova monitorja z Display portom, ali dat grafično notr, če mogoče ne najdemo matične, ki bi odgovarjala. Kaj vi pravite?

facepalm ::

TheBlueOne je izjavil:

Sicer ne vem, ce ti zares koristijo dodatki, kakor VGA in kar stabilen design. Ce bi dodal se serial kartico in RS232 in bi vse delovalo, bi zaradi kompaktnosti in VGA lahko bila popravilo za kaksne zadeve, ki so v industriji ze prilicno nedobavljive.

Jaz sem iskal najcenejso plato s podporo za 4650g in se je slucajno pojavila ta:)
Za kar se uporablja je itak overkill (office, media server - vse na stock) ;)

@smilee ce se le da, je skoraj bolje poiskat primerno maticno saj so graficne se vedno precenjene:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

TheBlueOne ::

Smilee je izjavil:

Sem kar vesel, da sem vprašal na forumu. Hvala vam.

Moram skočit pogledat kake priključke imajo monitorji. Pogledam in javim.

Sicer pa vprašanje; koliko obremeni priključitev takega setupa, z monitorji in TV, procesor? Je boljša opcija, da se vzame grafična kartica ali je dovolj da procesor handla zadeve?

Razmišljam, ali vzet 2 nova monitorja z Display portom, ali dat grafično notr, če mogoče ne najdemo matične, ki bi odgovarjala. Kaj vi pravite?


Dokler ne bos delal kaj graficno zahtevnega verjetno ne bo problem. Kakor gledam imas tako ali tako vse v nizkih resolucijah. Ce bi fural 3x8K ali kaj podobnega bi morda bil problem, pa se to nisem preprican, da bi bil problem. Skratka verjetno brez skrbi.

Ne pricaku pa, da bos b.p. igral nove igre na polni resoluciji, ceprav se niti ne bi cudil, ce bi na 720p in manj detajli sla tudi velika vecina iger.

Smilee ::

Iger se res ne bo igralo. Niti starega minolovca ne.

Rad bi, da je zadeva bulletproof za kr neki časa. Ne iščem najcenejše opcije, da bi za 2 leti bila spet potrebna menjava.

TheBlueOne ::

Vprasanje, ce bos cez dve leti se nasel kaj z VGA. :) Si mislim, da ce ne bos menjal operacijskega sistema te bo tale predlagan od FireSnake, kjer vzames drugo plato b.p. drzal deset let. Plus take izgradnje je tudi, da ce ti kaj odpove kupis komponento. Ce bi recimo vzel kaksen MikroPC, kjer je vse zalotano skupaj, popravila ne bi bila mozna.

Problem bo, ce bos spreminjal periferijo, predvsem monitorje. Ampak kakor gledam je zadeva verjetno zabetonirana.

FireSnake ::

Res je.
Če ciljaš na novejše monitorje je pa pametno imeti izhod DisplayPort (1.2), ker omogoča, da priklopiš en monitor, potem pa drugi monitor zaporedno vežeš na prvega. Na ta način ti 2 monitorja "požreta" samo en priključek na računalniku.

za prikaz slike ne rabiš posebej grafične.
Še tole je "preveč močno" samo za prikaz slike. Zato tudi ni potrebe po prekomernem zapravljanju (zapraviš ravno toliko, kot je potrebno).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

@FireSnake, gre vedno veriziti monitorje? Da ni podobna fora kot USB-C, kjer vsak ne zna biti display...

FireSnake ::

Monitor mora podpirati DP 1.2.
In, seveda, monitor tudi.
Če to dvoje gre skupaj: ni problema.
(sem se v službi enkrat zajebaval, nakar sem videl, da je treba nastaviti DP verzijo na 1.2 - je bilo nastavljeno na nižjo verzijo)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Smilee ::

Sem pogledal in to so ultra stari monitorji samo z VGA priključkom.

Predlog? Nakup mašine, ki jo je FireSnake predlagal in dokupit 2 monitorja z DP 1.2?
Nakup dodatne grafične kartice in zadržat trenutne monitorje, pa potem enkrat kasneje dokupiti nove ekrane, ko ti crknejo?

Trenutni budget max 1000€

facepalm ::

Odvisno kaksne so zelje glede monitorjev. Cene so od cca 100€ dalje;)
Pc komot skonfiguriras za cca 600€ (ryzen 4650g ali celo 5600g, 16gb ddr4, 500gb nvme). Pri tem pazis, da vzames primerno maticno zaradi izhodov.
Ostane ti okoli 400€ za 2 monitorja. Ce so ti taki monitorji ok, pa ves samo ti:)

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

Res je!
Na vseh pa ista slika, kakor razumem.

Ne, dve sliki na dveh monitorjih (seveda različni*), in ena slika na treh TV.


* ni sicer čisto jasno povedal

TheBlueOne je izjavil:


Kar sem jaz videl novih PCjev se ne spomnem VGA priklopov. Koliko vem tudi nikakor ne gre uporabljati obeh setov izhodv hkrati, ce dodas tako grafiko, ki to ima VGA. Torej ali koristis priklope na grafiki ali pa na maticni od "integrirane grafike". Me bo popravil FireSnake, ce nimam prav. :)

Gre istočasno "vgrajene" priklope in tiste na dodatni kartici uporabljat.

Tukaj je nekaj AM4 matičnih z VGA izhodom, a kot vidim skoraj vedno samo en. Če je OK imeti isto sliko na obeh monitorjih, potem lahko uporabiš spliter.

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=7090_...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Smilee ::

Tako je, 2 monitorja imata svojo sliko, 3 TVji preko HDMI pa isto sliko ker so na splitterju. V teoriji se poganja 3 različne ekrane.

Če pogledam za monitorje z DP, je dovolj da pogledam samo DP 1.2 podporo ali moram bolj gledat na to, da ima 2 DP priključka?

MrStein ::

Lahko pa kupiš dodatno grafično, ki ima VGA (spet skoraj ni šans da najdeš tako z dvema, torej bo ena mogla biti na matični, in ena na dodatni grafični kartici). Lahko tudi dve dodatni grafični, samo to je potem že vprašljivo, ker pod 50 EUR se težko najdejo. Potem bolje en "poceni" monitor (kako velike iščeš?).

Smilee je izjavil:


Če pogledam za monitorje z DP, je dovolj da pogledam samo DP 1.2 podporo ali moram bolj gledat na to, da ima 2 DP priključka?

Grafične kartice z dvema DP niso redkost, tako da ne rabiš nujno monitorje, ki omogočajo verižni priklop. (torej da sta oba na enem kablu iz PC-ja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

opeter ::

Za 400 € komot dobiš dva solidna Full HD ekrana z IPS panelom ...

Npr. trenutno je na voljo kupon za 10 % popusta:
https://www.mimovrste.com/odrezane-cene...

Seveda pa lahko izbereš tudi kaj cenejšega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

edi45 ::

Zdravo,

trenutno imam i5 10400f, gigabyte b460m ds3h in 16gb 2400mhz ddr4. Grafična je MSI Z trio 3060 ti in monitor QHD 165hz gsync. Ali je smiselno menjati procesor za kakšen i7 11. gen ali pa ryzen 5800x in seveda ram 3600+ če hočem visoke fpsje? Saj ko se cene malo normalizirajo imam v planu kupiti RTX 3080/ti ali pa 4. serijo, odvisno kaj bo prej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Jarno ::

edi45 je izjavil:

Zdravo,

trenutno imam i5 10400f, gigabyte b460m ds3h in 16gb 2400mhz ddr4. Grafična je MSI Z trio 3060 ti in monitor QHD 165hz gsync. Ali je smiselno menjati procesor za kakšen i7 11. gen ali pa ryzen 5800x in seveda ram 3600+ če hočem visoke fpsje? Saj ko se cene malo normalizirajo imam v planu kupiti RTX 3080/ti ali pa 4. serijo, odvisno kaj bo prej :)


Deluje kot zaključen setup, samo malce je treba znižati grafične nastavitve / uporabiti DLSS..., glede na igro.
Čez leto dni bodo na voljo boljši procesorji po nekih normalnih cenah, čeprav za grafične nisem docela prepričan.
#65W!

FireSnake ::

Smilee je izjavil:

Tako je, 2 monitorja imata svojo sliko, 3 TVji preko HDMI pa isto sliko ker so na splitterju. V teoriji se poganja 3 različne ekrane.

Če pogledam za monitorje z DP, je dovolj da pogledam samo DP 1.2 podporo ali moram bolj gledat na to, da ima 2 DP priključka?


Uf!
Daj se počasi zjasni ti.

Kak si zdaj napisal imaš 3 slike:
- prva slika je na prvem monitorju
- druga slika je na drugem monitorju
- potem imamo pa še ekrane, ki prikazujejo tretjo sliko (vsi isto)

Je to res, ali ga spet mimo biksam?

Napiši prosim. Pa ne se bat, da bi bilo preveč podrobno.

Vse se da zrihtat samo, da ne tavamo v temi.

edi45 je izjavil:

Zdravo,

trenutno imam i5 10400f, gigabyte b460m ds3h in 16gb 2400mhz ddr4. Grafična je MSI Z trio 3060 ti in monitor QHD 165hz gsync. Ali je smiselno menjati procesor za kakšen i7 11. gen ali pa ryzen 5800x in seveda ram 3600+ če hočem visoke fpsje? Saj ko se cene malo normalizirajo imam v planu kupiti RTX 3080/ti ali pa 4. serijo, odvisno kaj bo prej :)


Ima smisel.
Pa ne glej i7 ampak od 5600X naprej.

Če govorice držijo, se bodo pa Ryzen procesorji v kratkem pocenili (bi rekel, da v povprečju tam okoli 12%) pa boš še bolj ugodno dobil.
5800X je pa že kar mašina. Če je želja, zakaj pa ne.
Upam samo, da se pol to računalo izkoristi še za kaj drugega, kot špilovje.

Pa si zelo nezadovoljen s trenutnim čurunalom?
Ker čez kako leto pride DDR5.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Reaper ::

Tako sem ga jaz že od začetka razumel in ja, ima 3 različne "monitorje" in sicer:

- Monitor 1, ki kaže eno sliko
- Monitor 2, ki kaže drugo sliko
- Monitor 3, ki je dejansko 1 HDMI signal, ki preko HDMI splitterja prikazuje tretjo sliko na treh TV-jih

Z vidika grafične kartice so to trije izhodi, ki jih potrebuje, najbolj problematično je dejstvo, da imata Monitor 1 in Monitor 2 samo VGA vhoda.

Kot so mu že višje svetovali je najboljša opcija menjava monitorjev za nekaj novejšega s HDMI / DP vhodom. Jaz sem recimo pred kratkim na Amazonu vzel Dell S2721QS 4K monitor, super zadeva za ta denar. Je pa trenutno znižan https://www.mydealz.de/deals/dell-s2721...

Mislim, da zgoraj omenjena trgovina pošilja tudi v Slovenijo. Gre pa za res kvaliteten monitor, saj ga imam poleg Dell U2515H, ki je bil svojčas top monitor oz. še vedno je kvaliteta slike primerljiva. Res je da tu primerjamo 1440p s 4K ampak kar se pa tiče barv, svetlosti, vidni koti ipd. je pa to to.

FireSnake ::

OK, potem smo že na malo bolj skupni valovni dolžini.

Glede na to, da mu denarja še ostane bi res predlagal, da kupi 2 monitorja z DP 1.2 vhodom (in tudi izhodom, da jih lahko poveže zaporedno).
Na ta način dobi dve namizji, kar pokrije dve različni sliki.

HDMI pa je rezerviran za že obstoječo rešitev preko HDMI.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Reaper ::

Tako, če vzame neko novejšo grafično, imajo po večini 1 HDMI in vsaj 1 DP. Zdaj ti monitorji, ki podpirajo "Daisy Chain" oz. kako se imenuje ta zadeva preko DP, so kar dragi, to ima kakšna Dell P ali U serija, nižje pa ne. Sem pred kratkim kupoval monitor in sem pregledal ogromno zadev v rangu 400 € in ne vem če sem videl kakšnega z DP IN in DP OUT, enako velja za HDMI. Po moje bo pod črto ceneje če vzame grafično kartico z 2×DP in 1×HDMI kot pa, da vzame monitor z možnostjo zaporedne vezave. Za grafiko lahko poseže po kakšni rabljeni zadevi, bo čisto OK.

FireSnake ::

Za monitorje jaz nisem tata-mata.
Ko kupim, takrat se zaženem v raziskavo, ko pa ne rabim so pa druge stvari na sporedu.
Tako, da tole, kar ti govoriš, verjetno pije vodo.

Zdaj samo tako grafo najt. To je tudi podvig (brez, da ledvico prodaš).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

Tule jih je en kup: https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=5...

Je pa res, da so cene od 250 EUR dalje.

Kot sem še rekel, lahko kupi dve. Ali pa eno plus matična.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Sem si kar mislil, da bo z grafično tako.
Ne bi bilo potem bolje vložiti v monitor, ki ima DP izhod, da se lahko monitorji zaporedno povežejo?
Pa smo spet pri ceni, hudiča.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

facepalm ::

Kaj pa ce vzame maticno z vga+hdmi+dp izhodi?
Na vga priklopi enega od obstojecih monitorjev, na hdmi tvje, na dp pa nov monitor za 200€ (brez "dp out").
Pc ga pride +-600€, monitor 200€.

DarwiN ::

Aktivni dp --> vga adapter bi tudi moral rešit zagato.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Smilee ::

Kar precej opcij. Mogoce z DP 1.2 monitorji bibsel cez budget.

Kaj pravite na to maticno?
https://geizhals.at/asus-pro-b550m-c-cs...

2x DP, 1x HDMI

Pa uporabim DP-VGA adapter kot je predlagal DarwiN?

Bi to slo cez? Tqko uporabim trenutne monitorje in kasneje enkrar lahko dokupim monitjre z DP 1.2?

facepalm ::

Zakaj ne te maticne in samo en adapter?
https://www.amazon.it/ASRock-A520M-Pro4...

DarwiN ::

V tem primeru imaš še boljše opcije (Ipon najboljša rešitev): klik, klik, klik
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

escanor ::

Lahko kakšen komentar na te komponente:

AMD Ryzen 9 5950X 3.4 GHz 16-Core Processor
Noctua NH-D15 chromax.black 82.52 CFM CPU Cooler
Asus ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) ATX AM4 Motherboard
Team T-Force Delta RGB 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3600 CL18 Memory
Samsung 970 Evo Plus 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive
Corsair RMx (2018) 850 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply
Fractal Design Meshify C ATX Mid Tower Case

+grafična 3060ti/3070

matobeli ::

CPU in PSU sta overkill.

Smilee ::

Mislim, da sem zoožal izbor na 2 matični.

1. opcija: 2x DP1.2 , 1x HDMI
2. opcija: 1x VGA, 1x HDMI, 1x DP 1.4

Pri obeh matičnih lahko priključim trenutne monitorje, bodisi z enim ali dvema DP->VGA adapterjema. Ampak, če oba crkneta čez čas(sta že oba stara),ju lahku v prvi opciji zamenjam z navadnim DP monitorji za "100EUR", v drugi pa moram kupit dražje monitorje z DP IN and OUT priključkom.

Glede na to, mislim da je boljša opcija 1. Mnenja? Dodal bi komponente, ki jih je FireSnake navedel, le procesor bi verjetno vzel 5600G kot je predlagal facepalm. Torej:

- Ryzen 5600G
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
- Matična ASUS PRO B550M-C/CSM
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- RAM 8GB (tudi 4 bi bilo dovolj)
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- Disk SSD 128GB
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- napajalnik ~ 400W
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- ohišje po izbiri ~ 30EUR
Skupaj: 550EUR

Mogoč pa kupim takoj 2 monitorja z DP priključkom(brez OUT priključka), 200EUR po komadu, skupaj 950EUR.

Bi to delovalo? Ni potrebe po grafični kartici? Bo dovolj močno za prikazovanje filma na 3 ekranih brez problemov, tudi, če je 4k resolucija na HDMI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Smilee ()

rs1975 ::

FireSnake je izjavil:

rs1975 je izjavil:

Prosim za kak nasvet kaj vzet z osnovnošolsko uporabo ter za občasno igranje igric (npr. Fortnite). SE dobi kaj do 500 EUR?
Kaj pa nakup rabljenega računalnika (npr. Bolha), je smiseln ali raje novega?
Se opravičujem, če so vprašanja bolj laična, nisem ravno domač v računalnikških vodah...


Ni potrebe po opravičevanju.
Rabljeno je tako: ni garancije. Če pa crkne si pa del denarja vrgel stran.

Osnova je lahko nekje tole:

CPU:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
205 EUR

Matična:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
82,63 EUR

RAM:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
71,80 EUR

DISK:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
112,73 EUR

NAPAJALNIK:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
65,89 EUR

OHIŠJE:
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
32,16 EUR

Cena: 571EUR

Je treba še oklestiti?


Vmes je nekaj prišlo in se nisem takoj odločil za nakup. Sedaj pa preverjam cene in zalogo, pa vidim da je šla cena za CPU gor iz 220 na 353 EUR? A je to normalno?

mtosev ::

Zdaj lahko počakaš še kakšen mesec, ker pridejo ven novi Intelovi cpuji, če hočeš še malo počakati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FireSnake ::

Smilee je izjavil:

Mislim, da sem zoožal izbor na 2 matični.

1. opcija: 2x DP1.2 , 1x HDMI
2. opcija: 1x VGA, 1x HDMI, 1x DP 1.4

Pri obeh matičnih lahko priključim trenutne monitorje, bodisi z enim ali dvema DP->VGA adapterjema. Ampak, če oba crkneta čez čas(sta že oba stara),ju lahku v prvi opciji zamenjam z navadnim DP monitorji za "100EUR", v drugi pa moram kupit dražje monitorje z DP IN and OUT priključkom.

Glede na to, mislim da je boljša opcija 1. Mnenja? Dodal bi komponente, ki jih je FireSnake navedel, le procesor bi verjetno vzel 5600G kot je predlagal facepalm. Torej:

- Ryzen 5600G
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
- Matična ASUS PRO B550M-C/CSM
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- RAM 8GB (tudi 4 bi bilo dovolj)
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- Disk SSD 128GB
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- napajalnik ~ 400W
https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...
- ohišje po izbiri ~ 30EUR
Skupaj: 550EUR

Mogoč pa kupim takoj 2 monitorja z DP priključkom(brez OUT priključka), 200EUR po komadu, skupaj 950EUR.

Bi to delovalo? Ni potrebe po grafični kartici? Bo dovolj močno za prikazovanje filma na 3 ekranih brez problemov, tudi, če je 4k resolucija na HDMI?


Verjemi, da bo dovolj močno.
Še preveč.
Na tem računalniku lahko še kak špil zaigraš :)

rs1975 je izjavil:


Vmes je nekaj prišlo in se nisem takoj odločil za nakup. Sedaj pa preverjam cene in zalogo, pa vidim da je šla cena za CPU gor iz 220 na 353 EUR? A je to normalno?


Ja, v čudnih časih živimo, ko cene lahko gredo hitro navzgor.

Alternativa za CPU:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Ni pa tako ugodno, kot je bilo ob času, ko sem jaz pisal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()
««
1067 / 1133
»»