» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1056 / 1131
»»

DarwiN ::

Hvala za hiter odgovor. Sem šel gledat na link ..če dan Ryzen 7 5800x..pride 1722EUR + 30EUR, pa nima windowsov in Microsofta, bov preštudirala.

Hvala za informacijo o monitorju, je ta boljši ja.

5800X se nekak ne splača, ker imajo tukaj oderuško doplačilo.. Sploh pa ne boš opazil razlike med 5600x in 5800x.

Ja, proc in plata sta "slabša" v zgornji sestavi, so pa zato ostale komponente bolj kakovostne, vključno z grafo, hladilnikom, diskovjem, rami?

Je za premislit.

Windowse dobiš za ~10EUR s kodo za popust (BFTYC).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Reaper ::

mtosev je izjavil:

Fajn je tale komp iz Španije. Naj ga nekdo kupi in reče, če ga bo dobil.


Trgovina je OK, sem že kupoval pri njih. Poštnina je zastonj.

Fosn ::

DarwiN je izjavil:

Hvala za hiter odgovor. Sem šel gledat na link ..če dan Ryzen 7 5800x..pride 1722EUR + 30EUR, pa nima windowsov in Microsofta, bov preštudirala.

Hvala za informacijo o monitorju, je ta boljši ja.

5800X se nekak ne splača, ker imajo tukaj oderuško doplačilo.. Sploh pa ne boš opazil razlike med 5600x in 5800x.

Ja, proc in plata sta "slabša" v zgornji sestavi, so pa zato ostale komponente bolj kakovostne, vključno z grafo, hladilnikom, diskovjem, rami?

Je za premislit.

Windowse dobiš za ~10EUR s kodo za popust (BFTYC).


Zdaj, zadeva je takšna, da sin pravi, da ne bo čakal da pride komp iz Nemčije.
Gledal je tudi tega, pravi, da se mu dopade RTX grafična, ker ima neke pripravljen funkcije za neke igrce,...
BOF Thor AMD Ryzen 7 3700X/16GB/256B+1TB/RTX 3060/W10 Home namizni računalnik...v bigbangu za 1899,99€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fosn ()

samsung8 ::

Gutjerez trenutno imaš najboljšo varianto vzet procesor AMD Ryzen 7 PRO 4750G. Z grafično pa se počaka. Ampak po forumih se bere da do polovice leta 2022 cene nebodo padale...

FireSnake ::

Fosn je izjavil:


Zdaj, zadeva je takšna, da sin pravi, da ne bo čakal da pride komp iz Nemčije.
Gledal je tudi tega, pravi, da se mu dopade RTX grafična, ker ima neke pripravljen funkcije za neke igrce,...
BOF Thor AMD Ryzen 7 3700X/16GB/256B+1TB/RTX 3060/W10 Home namizni računalnik...v bigbangu za 1899,99EUR?


3060 je trenutno VELIKO predraga (tako precenjena, da ni vredna svojega denarja)! Sploh pa ni grafa, ki bi trgala gate. Če posežemo višje, smo pa na 1500EUR samo za grafično.
Sin naj se malo ohladi (razen, če ga denar zelo tišči)

Osnova, 4750G, matična plošča B500 in vse ostalo.
Grafična pa v času, ko se kripto norija konča.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Za vas ki imate Ryzen 5xxx ta nov serijo, ali so res problemi z USB napravmi, da npr. miška šteka ali pa se disconnectajo?
Quack !

Gutjerez ::

samsung8 je izjavil:

Gutjerez trenutno imaš najboljšo varianto vzet procesor AMD Ryzen 7 PRO 4750G. Z grafično pa se počaka. Ampak po forumih se bere da do polovice leta 2022 cene nebodo padale...


mam 5800x
če pa kir kupi tega novega zapakiranega za 400€ pol pa lahko naredim veksl :Din vzamem 4750G
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

Za vas ki imate Ryzen 5xxx ta nov serijo, ali so res problemi z USB napravmi, da npr. miška šteka ali pa se disconnectajo?


Ogromno ljudi je kupilo serijo 5000.
Smo na tehničnem forumu, kjer ljudje takšne težave sporočijo.
Jaz jih nisem zasledil.
Tudi sam furam serijo 5000 in sem za tovrstne težave slišal samo iz medijev.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Johnny QJ ::

DarwiN je izjavil:

Dober bo.. Edino cena smrdi, ampak takšno je pač danes stanje..

Iz Nemčije dobita na las podoben računalnik za 1522EUR (dostava v Slo je 30EUR). p.s.: počakaj da naloži konfiguracijo in pokaže ceno.

Pa monitor sta slab izbrala.. Resolucija je zanič.. Ostalo je super. :)

Gigabyte g34wqc je prava zadeva.. Sem ga ravno pred tedni vzel za nečaka.



za prave gamerje je 34 inchev prevelik, za igre kot so csgo, fortnite, valorant, overwatch, apex ipd., je najboljša izbira med 24-27.

Endorino ::

Johnny QJ ::

Endorino je izjavil:

Johnny je to dober nakup?
https://www.mimovrste.com/monitorji/sam...



1440p in 27 inchev je najboljša kombinacija. Monitorja z VA panelom sicer še nisem imel možnosti preizkusiti,... ta ima samo 250 cd/m², kar je mogoče slabo za zelo svetle prostore. Ni napisano tudi če ima gsync podporo... če imaš nvidia kartico mogoče?

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Fosn je izjavil:


Zdaj, zadeva je takšna, da sin pravi, da ne bo čakal da pride komp iz Nemčije.
Gledal je tudi tega, pravi, da se mu dopade RTX grafična, ker ima neke pripravljen funkcije za neke igrce,...
BOF Thor AMD Ryzen 7 3700X/16GB/256B+1TB/RTX 3060/W10 Home namizni računalnik...v bigbangu za 1899,99EUR?


3060 je trenutno VELIKO predraga (tako precenjena, da ni vredna svojega denarja)! Sploh pa ni grafa, ki bi trgala gate. Če posežemo višje, smo pa na 1500EUR samo za grafično.
Sin naj se malo ohladi (razen, če ga denar zelo tišči)

Osnova, 4750G, matična plošča B500 in vse ostalo.
Grafična pa v času, ko se kripto norija konča.


Fosn tako, da si lahko pomagaš s tem:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p718...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Endorino ::

Johnny odysej g5 mi je cenovno še dostopen. G7 je drag ko žafran. in g7 ima gsync ja. g5 pa nič ne piše. grafično mam rtx2070.
pol se tale g5 odsvetuje? svetilnost pa imajo skoraj vsi 250 kolko gledam

Gutjerez ::

da res ne čakam v nedogleg. prosim za nasvet.
https://www.mindfactory.de/product_info...
v tem cenovnem rangu lahko dobim kaj boljšega?
imam pa možnost z MF naročit. zato prosim za predlog.
da res 500 evrov ne dajam za 1660. raje malo več in bo kar bo.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

Senior Dev ::

Gutjerez je izjavil:

da res ne čakam v nedogleg. prosim za nasvet.
https://www.mindfactory.de/product_info...
v tem cenovnem rangu lahko dobim kaj boljšega?
imam pa možnost z MF naročit. zato prosim za predlog.
da res 500 evrov ne dajam za 1660. raje malo več in bo kar bo.

Malo še počakaj do jeseni. Zdaj tako ne rabiš računalnika ko so čage in morje celo poletje.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Johnny QJ ::

Endorino je izjavil:

Johnny odysej g5 mi je cenovno še dostopen. G7 je drag ko žafran. in g7 ima gsync ja. g5 pa nič ne piše. grafično mam rtx2070.
pol se tale g5 odsvetuje? svetilnost pa imajo skoraj vsi 250 kolko gledam



ja gsync je fajn zadeva rtx kartico, to opaziš brez problema recimo v csgo, kjer ni nobenega "trganja slike" tudi pri zelo hitrih premikih. Vse je res izjemno tekoče in gladko... seveda v povezavi z 144 hz. Seveda pa tudi brez gsync deluje super.. Pri tej zadevi se gre res za majhne detajle

Fosn ::

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Fosn je izjavil:


Zdaj, zadeva je takšna, da sin pravi, da ne bo čakal da pride komp iz Nemčije.
Gledal je tudi tega, pravi, da se mu dopade RTX grafična, ker ima neke pripravljen funkcije za neke igrce,...
BOF Thor AMD Ryzen 7 3700X/16GB/256B+1TB/RTX 3060/W10 Home namizni računalnik...v bigbangu za 1899,99EUR?


3060 je trenutno VELIKO predraga (tako precenjena, da ni vredna svojega denarja)! Sploh pa ni grafa, ki bi trgala gate. Če posežemo višje, smo pa na 1500EUR samo za grafično.
Sin naj se malo ohladi (razen, če ga denar zelo tišči)

Osnova, 4750G, matična plošča B500 in vse ostalo.
Grafična pa v času, ko se kripto norija konča.


Fosn tako, da si lahko pomagaš s tem:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p718...


Sin kupil..je preplačal zaradi razmer v teh časih..ampak njegov denar od birme..jebi ga in bo mir v hiši..imel zelo staro jajce... vredno nič... do vse dosedaj, je zelo zadovoljen...hvala vsem za pomoč.

Tole je vzel za 1850€
i7 10700f
DDR4 32GB, 3000/32000Mhz CL16, RGB G.SKILL TRIDENT Z, 4x8GB 32GB
Matična Asus TUF Gaming B460 PLUS s podporo še najmanj 11. generacije intel, z odličnim potencialom nadgradnje
M.2 SSD 512GB CRUCIAL do 2300 MB/s
HDD SkyHawk SEAGATE 3000GB
Modularni napajalnik LC6650GP4 V2.4 - GP4 Series, 650w +Gold napajanje primerno za vsako nadgradnjo grafike, tudi rtx 3090 z 3x8 PCIE potrebnega napajanja (ima 4x8 PCIE).
Unikatno RGB Gaming ohišje z 5 sistemskimi ventilatorji za odlično hlajenje in kroženje zraka. 3x120mm in 2x140mm. +2x LED trak
RGB TOWER CPU z 120mm hladilnikom, na katerem se istočasno kot na ohišju spremeni barva preko daljinca.
RTX 2080 GIGABYTE GAMING OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fosn ()

MrStein ::

LeQuack je izjavil:

Za vas ki imate Ryzen 5xxx ta nov serijo, ali so res problemi z USB napravmi, da npr. miška šteka ali pa se disconnectajo?

To so že popravili (BIOS update).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

fosn: predrago...

bajsibajsi ::

PC za gledanje dokumentarnih serij (tudi s CD-ja) in srfanje. Budget je sicer 900 eur.
Sestavil sem spodnji build pri Funtech za 680 eur. Jasno, da to ni najbolj P/P masina, ampak glede na razpolozljiv budget, hitra masina za osebo, ki zeli imeti mir vrsto let. Iger se ne bo igralo.

https://imgur.com/FrzHGsi

Bi kaj spremenili?

Spremenjene komponente naj imajo prosim 1-2 dnevno dobavo, ne 10 dni.

DarwiN ::

Ohišje imaš grdo plastično. Ampak ja, stvar okusa.

V kakšnih drugih časih bi ti predlagal ITX sestavo.. Idealna rešitev za takšne potrebe, ko nimaš dGPUja in se stvar ne greje. Recimo LC-Power ITX Mini-1530mi. Ampak ITX komponente so že praviloma izredno skope v Sloveniji, danes pa še toliko bolj. Tko da...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

500GB NVME disk. Ko vse posodobitve za Polkna naložiš, in malo programja, se lahko hitro napolni.

Napajalnik je Bronze. Jaz vzpodbujam gold. Glede na to, da denarnica še omogoča (manj gretja znotraj ohišja).

DVD - naj še enkrat razmisli, če je smiselno.

Drugače lepo uravnoteženo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

darck ::

Ampak pride vseeno včasih prav imeti DVD predvajalnik v škatli računalnika in kakor vidim mi hitreje iz DVD prenese datoteke na računalnik kakor z prenosnim DVD predvajalnikom. Sem prenašal slike in video posnetke pa je kar trajalo,da mi je preneslo na računalnik.
Evo točno ta dva ima kot sta na sliki

 Asus 1

Asus 1


https://www.mlacom.si/asus-drw-24d5mt-d...

 Asus2

Asus2


https://www.mlacom.si/asus-sdrw-08d2s-u...

scipascapa ::

pa kdo še ima hudiča medije no :)

darck ::

scipascapa je izjavil:

pa kdo še ima hudiča medije no :)



Ma jaz imam cel kup risank pa začel bom zbirati 4K Blu ray filme kateri so mi najbolj super bili in so mi še vedno. Vse slike,video posnetke imam tudi na DVD medijih in na USB vse zato zaradi sigurnosti.

mtosev ::

Če ima vsaj 2 ali 3 kopije mu je lahko vseeno. Tudi, če ima na optičnih medijih.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Meiniken ::

Za 450 eur sestaviš deskminija pa zunanjo enoto za branje cd-jev (ti so tako že stvar preteklosti) dokupiš.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

satfinder ::

&Meiniken, sestavi mi ga, Thanks
[Virtual box z W7 OS - W10 ne bo nalozen v nobenem primeru,
SoftMaker Office - starejsa portable verzija, multimedia 4k
(brez Netflixa, Youtuba - zato imam Tanix TX3 ...), gl. OS
bo Linux ...). In to je to. Hvala

P.S.
V kolker bos imel cas pa se eno 'rudarsko' konfiguracijo za cca. 1200 - 2000 za ether, ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

satfinder ::

Kaj takega - manj 'gamerskega'- iger ne igram, da bo za nekaj
casa ... -)?
Kaksen AMD Ryzen 3700X & MB Gigabyte B550 AORUS Elite (kaj
tej MB podobnega), 16 GB DDR4 [(2666MHz, PC4-2130, CL19
(GR2666D464L19]/16G)], 500 GB HDD, ?SSD za OS, ?Be quiet
Pure Power PSU, se kaj. ...

P.S.
Rad pa se 'igram' z Linux distribucijami v virtualkah (cca.
2-3 virtualke max.)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

Hair ::

darck je izjavil:

Vse slike,video posnetke imam tudi na DVD medijih in na USB vse zato zaradi sigurnosti.

USBji po 10 letih crknejo. Zgolj v vednost ;) lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

LeQuack ::

DVD-ji pa še prej.
Quack !

Meiniken ::

Če bi me danes nekdo vprašal kakšen pc naj sestavi za nek soliden multimedijski mlinček in ima relativno omejen budget bi mu rekel, da vzame Ryzen 5 pro 4650g + vsaj 8gb rama (idealno 16gb ampak se po potrebi lahko dokupi) + vsaj 500gb ssd + ohišje deskmini x300 (ohišje, matična in napajalnik v enem). Še največji problem bi lahko predstavljala toplota in hlajenje procesorja. Načeloma pa je smisel deskminija, da prihraniš na prostoru. Tak računalnik lahko uporabljaš za igranje iger na nizkih nastavitvah al pa se afnaš z virtualkami.
Ajde, upgrade path zna bit slaba lastnost melega pc-ja al pa če matična/napajalc crkne.

Ne bom preveč pametoval, ker sem sam samo dva pc-ja v življenju skup dal. So mnenja drugih več kot dobrodošla :)

Pa najprej odloči kaj bi sploh rad počel z računalnikom. Virtualke lavfat? Rabiš veliko rama in vsaj povprečen procesor. Rudarjenje? Potem rabiš grafično kartico in napajalnik da bo vse to futral.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MrStein ::

Če kupiš na začetku dobro, ne rabiš upgrade path-a, ker ko boš upgradal, bo že vse novo (ter nekompatibilno).

LeQuack je izjavil:

DVD-ji pa še prej.

Imam čez 20 let stare CD-je in DVD-je* in še vedno delujejo. Imaš jih tudi cel kup v knjižnici, če ne verjameš.

(znamka čunga-lunga, "shranjena" na tleh mokre kleti pa seveda prej crkne)

* DVD-ji so ustrezno mlajši
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

Hair je izjavil:

darck je izjavil:

Vse slike,video posnetke imam tudi na DVD medijih in na USB vse zato zaradi sigurnosti.

USBji po 10 letih crknejo. Zgolj v vednost ;) lp!

ne samo da lahko crknejo. Ti mas lahko 10 razlicnih kopij na usbjih, pa bodo cez 10 let cisto vse zanic. Retencija podatkov na nand flashu ki je v kjuckih je tko za par let v najbolsem primeru. DVDji so bols, ampak ne pricakuj desetletja od njih.
#brezpodpisa

MrStein ::

FireSnake je izjavil:


DVD - naj še enkrat razmisli, če je smiselno.

------>

bajsibajsi je izjavil:

PC za gledanje dokumentarnih serij (tudi s CD-ja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajsibajsi ::

bajsibajsi je izjavil:

PC za gledanje dokumentarnih serij (tudi s CD-ja) in srfanje. Budget je sicer 900 eur.
Sestavil sem spodnji build pri Funtech za 680 eur. Jasno, da to ni najbolj P/P masina, ampak glede na razpolozljiv budget, hitra masina za osebo, ki zeli imeti mir vrsto let. Iger se ne bo igralo.

https://imgur.com/FrzHGsi

Bi kaj spremenili?

Spremenjene komponente naj imajo prosim 1-2 dnevno dobavo, ne 10 dni.


PSU zamenjan. V treh dnevih je visja cena, saj je sel HDD se 8 evrov gor. Priporocam se za kaksno drugo ohisje. Pogoj je klasicna velikost, lahko ima okno na stranici, vendar ni zazeljeno LED migetanje. Dva ze vgrajena venta (spredaj, zadaj) je plus. Lahko je kaksnih 15 eur drazje, vec pa ni smiselno.

250GB za sistem je dovolj. Gre za razmeroma nezahtevno uporabo, dodatnega programja bo malo. Zelja je bila 2TB HDD, dobi pa 250GB NVMe + 3TB HDD, kar je raketa. CD-rom ostane, ker je taksnja zelja. :)



https://imgur.com/ImJSRdw

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

Mortar B450 MAX
RX 5700 XT Red Devil
Ryzen 5 3600 XT.

A se splača upgradat na Ryzen 7 serijo? Grafo bi drugo leto dal 6xxx serijo od AMD? Ali še počakam?
Kolikor sem gledal, na to matično to paše vse kar bi jst gor nabil :)

FireSnake ::

Ryzen 7 serija ne obstaja.

Kar koli si že mislil pa vseeno menim, da se ti nadgraditi ne splača. Ryzen 5 3600 XT je daleč od tega, da bi bil za odmet.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

Po moje z dodatnima 2 jedri ne pridobiš nič v igrah, mogoče če imaš video editing studio doma ali pa poganjaš veliko virtualk in podobnega, pač workstation delo.
Quack !

bajsibajsi ::

FireSnake je izjavil:

Ryzen 7 serija ne obstaja.


Seveda obstaja. Od frisnih sta to 5800 in 5800x.

darck ::

Kaj mislite v tem času a je to dobra cena za procesor vidim,da drugje je dosti dražji res da v tej trgovini je še poštnina 22 Eur.

 1

1



In tale plošča je tudi za lepo ceno a ne samo to je za AMD Ryzen. Tale plata pa da se vzame še procesor z vgrajeno grafiko bi moralo biti dovolj tudi za kako občasno igro na HD ali Full HD resuluciji in za delo z kakimi večjimi odprtimi strani ali oblikovanjem programom za slike
 1

1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

FireSnake ::

bajsibajsi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ryzen 7 serija ne obstaja.


Seveda obstaja. Od frisnih sta to 5800 in 5800x.


Če tako gledamo je 1800X tudi serija 7:
https://geizhals.eu/amd-ryzen-7-1800x-y...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ryzen 7 serija ne obstaja.


Seveda obstaja. Od frisnih sta to 5800 in 5800x.


Če tako gledamo je 1800X tudi serija 7:
https://geizhals.eu/amd-ryzen-7-1800x-y...

3700X je 233€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Mr.B ::

PS NVIDIA RTX 3070 Ti
Morda je bolje tvegati za 1600€ za 6900XT, kert če bo AMD DLSS + dobro sprejt + Copzole ga bodo podpirale, se lahko zgodi da DLSS2.0 ne bo tak faktor, razen trenutno še vodilni RT implementacija...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senior Dev ::

Trgovci skušajo scalpat s karticami ki so lockane na 45MH/s. Slaba taktika. Support ne bo zdržal. Odpiram virtualni short za vse kartice nad 2000EUR. Se vidimo pod 1000EUR.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Senior Dev je izjavil:

Trgovci skušajo scalpat s karticami ki so lockane na 45MH/s. Slaba taktika. Support ne bo zdržal. Odpiram virtualni short za vse kartice nad 2000EUR. Se vidimo pod 1000EUR.

Pravjo da bo samo da niije spet obrneno navzgor...

Amerika mora smo ukiniti tarife proti Kitajske pa se bo trg normaliziral...
Je pa tudi res, da je v intereu Kitajske da Amerika investira v vse ostalo razen v goospodarstvo, ali resno mislijo da bodo v Afriki izdelovali iphone ali pa v kolumbiji namesto "droge" gojili silicijeve kirstale za izdelavo silicijskih rezin.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

Preden bo šlo gor bo še padlo.
Šibki bodo takrat prodali.

Jaz razmišljam, da bi celo obdržal (ker sem dobil res dober primerek).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Senior Dev ::

Zdaj tako ali tako več ne moreš prodat. Kupna moč je kot kaže bila v rudarjih, gamerji kupujejo kartice pod 500€. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
1056 / 1131
»»