» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
1043 / 1133
»»

FireSnake ::

Belcebub je izjavil:

Hvala za predloge in popravek.
Premislim in sporočim, kako sem se odločil.
Mimogrede: a je trenutno AMD best buy ali se pri Intelu tudi lahko kaj najde?


Stvari so se zelo spremenile. Brez skrbi, da je AMD prava pot.

Bwaze6 ::

blackbfm je izjavil:

Ena od najbolj zanesljivih rešitev za tiho delovanje HDD je ta, da ga z elastikami vpneš v ohišje. Kar se prenašanja tresljajev tiče, je to veliko bolj učinkovit način, kot vijačenje z raznimi silikonskimi podložkami in podobno. Disk dejansko "lebdi".


Komponente morajo naceloma bit fiksno vpete v pc najmanj zarad transporta/prenasanja/ozemljitve. Hdd pa sploh ko glava leti po platah, dvomim da je ok za komplet disk da trza med "lebdenjem". Vse to ni nic drugega kot slaba praksa in cudni workaroundi, resitev je samo ssd.


Praktično vsi izdelovalci ohišij imajo zdaj za montažo HDD predvidena vpetja z blažilci za zmanjšanje prenosa vibracij. Prav tako je to standard pri NAS ohišjih. Če bi bilo makro nihanje ohišja diska problematično, bi že vedeli.

Slayer69 ::

Ko ste ravno pri diskih ;) Kateri HDD za storage bi priporočali (nekje med 2-4TB odvisno od p/p)? SSD za sistem že imam (SSD Samsung 970 EVO Plus 1TB NVMe M.2), sedaj pa razmišljam, da bi še storage malo razširil...
Hvala!

gddr85 ::

za naložit robo gor in v predal bo katerkol v redu, za bolj pogosto uporabo pa gledaš, da ni glih smr roba

Slayer69 ::

Torej recimo kaj takega bi blo OK, ali bi priporočali kaj drugega:
https://geizhals.eu/western-digital-wd-...

gddr85 ::

v redu bo

Endorino ::

kak se obnesejo te plate?
v mislih imam tole
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

vendar nevem do kje seže tale firma. da ni to bleda senca od asusa...

gddr85 ::

afaik so asrock ratele več kot solidna roba, obnese se pa najbrž tko kot vsaka plata pod normalnimi pogoji, če pa crkne vmes, pa pač crkne, nikol ne veš..

darck ::

Endorino je izjavil:

kak se obnesejo te plate?
v mislih imam tole
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

vendar nevem do kje seže tale firma. da ni to bleda senca od asusa...


Ta matična plošča kot si jo omenil Asrock Steel Legend je,kar dobra vsaj dosti krat je bila pohvaljena na drugih forumih ali primerjavah z ostalimi.

blackbfm ::

Bwaze6 je izjavil:


Praktično vsi izdelovalci ohišij imajo zdaj za montažo HDD predvidena vpetja z blažilci za zmanjšanje prenosa vibracij. Prav tako je to standard pri NAS ohišjih. Če bi bilo makro nihanje ohišja diska problematično, bi že vedeli.


Cak eno so blažilci, drugo je imet hdd na elastiki od gat

maksklemen3 ::

https://www.markoshop.si/racunalniki/76... Kako se vam zdi ta pc za to ceno meni zgleda kr vredu.

luckysmiley ::

Pozdravljeni,
zanima me če bojo rtx 2060 in rtx 2060 super spet začeli proizvajati.
Lp

Bwaze6 ::

blackbfm je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:


Praktično vsi izdelovalci ohišij imajo zdaj za montažo HDD predvidena vpetja z blažilci za zmanjšanje prenosa vibracij. Prav tako je to standard pri NAS ohišjih. Če bi bilo makro nihanje ohišja diska problematično, bi že vedeli.


Cak eno so blažilci, drugo je imet hdd na elastiki od gat


Sam si napisal "Komponente morajo naceloma bit fiksno vpete v pc najmanj zarad transporta/prenasanja/ozemljitve. Hdd pa sploh ko glava leti po platah, dvomim da je ok za komplet disk da trza med "lebdenjem"."

Se pravi so soft mount rešitve izdelovalcev OK, čeprav niso fiksno vpetje - ker so manj soft? Prav tako pa ne nudijo nobene ozemljitve...

Z montiranjem diskov na "elastiko od gat" sem se tudi sam igral, ker je bilo vedno dovolj prostora v 5.25″. Njega dni. Zaradi tega ni crknil noben disk, podobne rešitve se je dalo kupiti tudi od proizvajalcev za HTPC / tišanje računalnikov. Da so moderne rešitve izdelovalcev ohišij v resnici le gumijaste uvodnice in malce daljši vijaki je pa verjetno povezano predvsem s poenostavitvijo, ceno in pa dejstvom, da so trdi diski zdaj največkrat sekundarni prostor za shranjevanje in ne ružijo več po cele dneve non stop.

FireSnake ::

luckysmiley je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me če bojo rtx 2060 in rtx 2060 super spet začeli proizvajati.
Lp



Od kje ta ideja?
Nove robe ne folgajo izdelovati, zakaj bi (spet) začeli staro?

maksklemen3 je izjavil:

https://www.markoshop.si/racunalniki/76... Kako se vam zdi ta pc za to ceno meni zgleda kr vredu.


Malo zbode RAM 3000 in bronze napajalnik.
Sem mnenja, da boš v tej temi, če malo pogledaš nazaj, našel boljše namige kaj kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

waters ::

Pozdravljeni!
Kot ste mi svetovali bom nabavil matično MSI TOMAHAWK MAG B550. Vseeno sem se odločil, da vzamem en nov disk 1TB, obstoječi SSD gre naprej. Shranjeval bom na drugem disku.
Na njem bo sistem in datoteke za video obdelavo. Kaj je še smiselno kupiti? Kaj takega:
SSD 1TB Samsung M.2 PCI-E NVMe Gen4 980 PRO MZ-V8P1T0BW za 223,50€ kaj cenejšega ali kaj drugega. LP

NejcSSD ::

Jaz sem zadnjič uzel EVO PLUS 970 v akciji za 125EUR na amazonu. Ta tvoj je sicer Gen4 še z višjimi hitrostmi ampak ne upraviči nakupa. Adata XPG 8200 Pro imaš za nekih 115 se mi zdi,
tam tam sta z evo plus. Navadnega evota pa ne bi vzel, je počasnejši.

Npr.

https://www.amazon.de/beeindruckende-Ge...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

matobeli ::

maksklemen3 je izjavil:

https://www.markoshop.si/racunalniki/76... Kako se vam zdi ta pc za to ceno meni zgleda kr vredu.


Kot so že rekli, RAM bi moral bit 3200Mhz, PSU Gold (od BeQuiet, Seasonic..., ne pa od LCpower, InterTech), semi-modular, semi-passive, še vedno pa je treba vedet da se not skriva (samo) 1660super za 450EUR...
In če res ni nujno, ne nabavljat 1660super za 450EUR.

edit: načeloma je pa cena ok-ish za trenutno situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

TehDucky ::

NejcSSD je izjavil:

Jaz sem zadnjič uzel EVO PLUS 970 v akciji za 125EUR na amazonu. Ta tvoj je sicer Gen4 še z višjimi hitrostmi ampak ne upraviči nakupa. Adata XPG 8200 Pro imaš za nekih 115 se mi zdi,
tam tam sta z evo plus. Navadnega evota pa ne bi vzel, je počasnejši.

Npr.

https://www.amazon.de/beeindruckende-Ge...



Adata je disk SX8200 Pro od prvotnega izida že 2x poslabšal, s spremembo NAND čipov in z kontrolerjom. Glede na ceno, ki ostaja enaka je ostalo bolj primerno, hkrati pa tudi bolj transparetno kupovati, saj so pustili enako kodo izdelka tudi za poslabšane verzije. Eden boljših za višjo ceno pa da je kolikor toliko P/P je 970 Evo Plus.


Še en hiter "ontopic":
Že nekaj časa razmišljam o SFF ali MFF PC (small oz. medium form factor), da ga pospravim zadaj za televizor. Ampak ko začnem gledat komponente, ki so uAtx ali M-ITX se cene dvignejo, skrči pa se nabor stvari, hkrati pa primankuje SFX napajalnikov in so cene visoke. Četudi vse to kupim po dvignjeni ceni, pa ostanem brez grafične, oz. moram kupit RX550 ali pa RTX 3070 v neki manjši izvedbi, ki pa jih ni, hkrati so cene 1100 eur.

A pa je kdo kupoval že komplet računalnik iz tujine, npr. CSL-computer, boostboxx (sta ista firma), ARTL, Agando, MemoryPC (te ne pošiljajo v Slovenijo sicer). So kompleti neke normalne cene, npr 1580 eur za 5600x in 3070 oz. 5900x in 3070 za 2000 eur pri CSL. Tu potem menjam ohišje na manjšega, ker so vsi malo preveliki za kamor bi ga postavil, ali pa glih na knap.

Kot drugo opcijo pa razmišljam o gaming laptopu, za 1500 dobim 5800H ali 10750H z 3070 od MSI ali ACER, ampak bi ga imel kar priklopljenega na zunanjo miš, tipkvnico in ekran, pa na podstavku z ventilatorjem.

maksklemen3 ::

matobeli je izjavil:

maksklemen3 je izjavil:

https://www.markoshop.si/racunalniki/76... Kako se vam zdi ta pc za to ceno meni zgleda kr vredu.


Kot so že rekli, RAM bi moral bit 3200Mhz, PSU Gold (od BeQuiet, Seasonic..., ne pa od LCpower, InterTech), semi-modular, semi-passive, še vedno pa je treba vedet da se not skriva (samo) 1660super za 450EUR...
In če res ni nujno, ne nabavljat 1660super za 450EUR.

edit: načeloma je pa cena ok-ish za trenutno situacijo.

Se strinjam ampak cene se nekaj casa verjetno nebodo padle za moje potrebe bo dovlolj.

maksklemen3 je izjavil:

matobeli je izjavil:

maksklemen3 je izjavil:

https://www.markoshop.si/racunalniki/76... Kako se vam zdi ta pc za to ceno meni zgleda kr vredu.


Kot so že rekli, RAM bi moral bit 3200Mhz, PSU Gold (od BeQuiet, Seasonic..., ne pa od LCpower, InterTech), semi-modular, semi-passive, še vedno pa je treba vedet da se not skriva (samo) 1660super za 450EUR...
In če res ni nujno, ne nabavljat 1660super za 450EUR.

edit: načeloma je pa cena ok-ish za trenutno situacijo.

Se strinjam ampak cene se nekaj casa verjetno nebodo padle za moje potrebe bo dovlolj.

Ker tako ni nikjer skoraj zaloge za graficne

Zgodovina sprememb…

Johnny QJ ::

pri Emisiji že prodajajo rtx 3060 12 gb, mislim, da zaenkrat samo v sestavljenih računalnikih..


najcenejši https://www.e-misija.si/racunalniki/rac...

oz. za 594 EUR jih prodajajo posebej

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Đizs, okol 600eur za ta GPU?

Johnny QJ ::

po testih sodeč je samo malenkost boljša od 2060 super, TI verzija je vseeno precej hitrejša kljub temu da ima manj vrama

JackOdpirac ::

ravno prispela nekaj minut nazaj na funtech za 700e
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
8-)

Horas ::

JackOdpirac je izjavil:

ravno prispela nekaj minut nazaj na funtech za 700e
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
8-)


si pa nor:)), 700€ za 2060s ranga. :O
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

JackOdpirac ::

Aja sej je nisem kupil. Le nastimal sem si notification v upanju da bi stala 400e:)

Senior Dev ::

No money, no honey. 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

scipascapa ::

mtosev ::

950-1050 eur. Hehe jaz sem za 2080 super dal 800 eur prejšnje leto.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Endorino ::

dejansko sedaj dobra grafična stane sama več kot pa vse ostale komponente skupaj... kam smo prišli :D
bi se pol ta sistem bolj splačo kot posamezne komponente
https://www.boostboxx.com/gamestar/boos...

darck ::

Se bo treba zadovoljiti z slabšimi nezmogljivimi grafičnimi karticami pa bo.

djabi ::

Če kdo kupuje v tem trenutku računalnik, predlagam, da gleda procesorje, ki imajo integrirano grafično, pa magari, če je Intelova UHD630. Pravo grafično pa si bo kupil takrat, ko bodo bolj normalne cene.

Obenem je vredno počakati še nekaj tedno, ko bodo prišle na police trgovin Intelovi procesorji 11. generacije. Le te naj bi imele Xe grafične čipe.

Kvinta ::

kam smo prišli :D


Nazaj v osemdeseta leta :D
A.C.A.B

darck ::

Ma kaj ne saj računalnik je že z vgrajeno grafično kartico dovolj zmogljiv za veliko opravil tudi za nekatere igre. Drugače pa nabavte si konzolo pa špilajte igre,če samo zaradi tega potrebujete grafično kartico,saj verjetno še lep čas ne bo grafičnih po pametni ceni.

Meiniken ::

Kupiš cpu z integrirano grafiko in se pridružiš temi Ali kdo igra 20 let stare igre? 8-)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

darck ::

Meiniken je izjavil:

Kupiš cpu z integrirano grafiko in se pridružiš temi Ali kdo igra 20 let stare igre? 8-)


Kupi si konzolo pa igraj zakaj treba ravno računalnik,če pa že hočeš potem pa kar kupi grafično kartico pa nič cvilit kako je predraga. Verjetno še lep čas ali sploh letos ne bo normalnih cen grafičnih kartic zato odločite se kakor hočete dobro,da jaz ne igram iger,če pa bi potem defenitivno bi si kupil konzolo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Johnny QJ ::

v enem dnevu so pošle skoraj vse 3060 v sloveniji, nekatere trgovine pa so ceno navile prek 900 eur in jih še imajo..

zgleda, da je bila cena 594eur pri emisiji vseeno dokaj nizka glede na trenutno situcijo

lubej1 ::

"Off Topic" vprašanje.

Kako nameščate termalno pasto na CPU?

Gledam YT in vsak video predlaga drugačen način.

Hvala

LP

celje ::

zrno graha na sredino. se najlazje :)

el nino9 ::

Glede na to, da letos ne bo normalnih cen za grafične, me zanima kako dobri sta integrirani grafiki 4650g in 4750g. Ali je možno igrati novejše igre (RDR2, Cyberpunk, AC...)?

Trenutno imam tako sestavo:

AMD Ryzen 7 PRO 4750G (Druga opcija bi bila 3600 in grafična)
ASRock B550m Pro4 / Gigabyte Aorus Elite B550m
2x8 GB ram - 3200/3600mhz
Seasonic focus GX Gold 550W
Samsung 1TB 870 QVO
Samsung 500GB m.2 970 EVO
+ohišje

Lp

D3m ::

Je možno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

el nino9 je izjavil:

Glede na to, da letos ne bo normalnih cen za grafične, me zanima kako dobri sta integrirani grafiki 4650g in 4750g. Ali je možno igrati novejše igre (RDR2, Cyberpunk, AC...)?

Trenutno imam tako sestavo:

AMD Ryzen 7 PRO 4750G (Druga opcija bi bila 3600 in grafična)
ASRock B550m Pro4 / Gigabyte Aorus Elite B550m
2x8 GB ram - 3200/3600mhz
Seasonic focus GX Gold 550W
Samsung 1TB 870 QVO
Samsung 500GB m.2 970 EVO
+ohišje

Lp


Zgodovino si kaj pogledal? Nisi, ane?
Prejšnja stran:
https://slo-tech.com/forum/t200222/p706...

Kvinta ::

Ali je možno igrati novejše igre (RDR2, Cyberpunk, AC...)?


DA
A.C.A.B

scipascapa ::

el nino9: Seasonic focus GX Gold 550W

daj stsni na 750w.

blackbfm ::

Za int/mid grafiko bo 550w vrh glave

scipascapa ::

glej future proof.

blackbfm ::

- psu ni večen
- prihaja nov standard
- zmogljivost/watt se viša
..

Za 750w koristit moras bit danes ze kr entuzijast

darck ::

Pa nekateri res pretiravajo okrog moči napajalnika saj do sedaj sem videl čisto vse prispevke kako močne napajalnike ponujajo vsi mojstri drugod po svetu in največ je takih ki predlagajo 400 Watt napajalnik za procesorje z vgrajeno grafiko tako,da 550 Watt je definitivno zadosti. Seveda, če pa bi se kaj dodajalo še v računalnik bi morda bilo potrebno po večjem za to kar se pa pogovarjamo je pa v živo dost in poprej preveč kot premalo:)

scorpio5 ::

550w je dovolj za večino sistemov tudi če je ločena grafika (če grafa in procesor nista med tistimi bolj potratnimi)

MrStein ::

To je tako, kot če bi kupil kamion namesto osebnega avta, ker "kaj pa če bom v prihodnosti potreboval več prostora za tovor!?".

Meni so trobili, da OEM 350W napajalnik ne bo v redu, pa že leta dela. Zanesljivo.

Pač, prepričanci... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

__Devil__ ::

Tudi jaz lahko ponovno potrdim, da mi poganja Seasonic GX 550 napajalnik Ryzen 5 3600@4.3Ghz ter grafična Gigabyte 3070 brez težav, zdraven imam še priklopljene vse naprave, ventilatorje, diske. Trenutna poraba z monitorjem vred je 180W, ob igranju iger pa je povprečno 300W, zelo redko poskoči na 370W, skupaj z vsemi napravami. Bom pa najbrž "za ziher" moral menjat na vsaj 650-750W napajalnik v prihodnosti, če bom želel zamenjat procesor z recimo 5800X kajne? To je 65W CPU vs 95W+ CPU? Mogoče bi vseeno delalo :D
««
1043 / 1133
»»