» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
945 / 1131
»»

hojnikb ::

ja, 100mb mrezo mas gor.
#brezpodpisa

scipascapa ::

evo sem inštaliral lan driverje pa je takoj bolje :)

Sinkee ::

D3m je izjavil:

Program je pa?

Klik

D3m ::

scipascapa je izjavil:

evo sem inštaliral lan driverje pa je takoj bolje :)


Namenske ali generic MS? ;)



http://www.avidblogs.com/how-avid-media...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Sinkee je izjavil:

D3m je izjavil:

Program je pa?

Klik


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

800 EUR je kar malo za 950 EUR pa dobiš precej dobro zadevo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Glugy ::

HupChup je izjavil:

Super, hvala, bom upošteval pri nakupu.
A mindfactory še pošilja v Slovenijo? Če ne, kaj pa katera druga solidna trgovina v Avstriji ali Nemčiji?


Direktno ne. Ampak da se pa dost za lahkoto to zrihtat iz domačega fotelja če si vzameš 5 minut časa. Tle se registriraš https://www.mailboxde.com/ ( vse v angleščini ) ; dobiš nemški naslov + osebni ID ki ga potem na Mindfactory strani daš za dostavo skupaj z ID. Pri Mindfactory naročiš po polnoči da imaš znotraj Nemčije zastonj dostavo. Potem pa ko dobiš na mailboxde nemški fizični naslov pošiljko ti pošljejo tud email ; nakažeš gor denar oni ti po nakazilu naprej pošljejo v Slovenijo. Pošiljanje matične je bilo nazadnje ko sem jz kupoval par centov pod 12 evrov. Pol pa pogledaš če se ti splača iz Nemčije al se ti ne splača. Verjetno bo trajal kak teden da dobiš vse skupaj v Slovenijo. Pač sam se odločš kak pa kaj. Sam tok da veš da se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

scipascapa ::

d3m: generis MS...so keri boljši?

Sinkee ::

D3m je izjavil:

Sinkee je izjavil:

D3m je izjavil:

Program je pa?

Klik


https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

800 EUR je kar malo za 950 EUR pa dobiš precej dobro zadevo.

Hvala! Procesor se bo obnesel dovolj dobro? Ali je treba še kakšen procesorski hladiknik?

D3m ::

Procesor je dovolj dober in hladilnik tudi.

Plata podpira TB 3.0 , če se boš kdaj odločil menjati trenutni procesor (2000 serija) boš imel še vsaj 2 generaciji na voljo (3000, 4000 serija) za to plato.

Lp.

scipascapa je izjavil:

d3m: generis MS...so keri boljši?


Kar tako sprašujem. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

Glugy je izjavil:

HupChup je izjavil:

Super, hvala, bom upošteval pri nakupu.
A mindfactory še pošilja v Slovenijo? Če ne, kaj pa katera druga solidna trgovina v Avstriji ali Nemčiji?


Direktno ne. Ampak da se pa dost za lahkoto to zrihtat iz domačega fotelja če si vzameš 5 minut časa. Tle se registriraš https://www.mailboxde.com/ ( vse v angleščini ) ; dobiš nemški naslov + osebni ID ki ga potem na Mindfactory strani daš za dostavo skupaj z ID. Pri Mindfactory naročiš po polnoči da imaš znotraj Nemčije zastonj dostavo. Potem pa ko dobiš na mailboxde nemški fizični naslov pošiljko ti pošljejo tud email ; nakažeš gor denar oni ti po nakazilu naprej pošljejo v Slovenijo. Pošiljanje matične je bilo nazadnje ko sem jz kupoval par centov pod 12 evrov. Pol pa pogledaš če se ti splača iz Nemčije al se ti ne splača. Verjetno bo trajal kak teden da dobiš vse skupaj v Slovenijo. Pač sam se odločš kak pa kaj. Sam tok da veš da se da.


Ni cudno, da ne posiljajo v Slovenijo in se ukvarjajo s poravnavo nasih davkov, ce smo slovenci take ovce, da skacemo cez vse mogoce ovire, da lahko denar zapravimo ravno pri njih.

HupChup ::

Glugy je izjavil:

HupChup je izjavil:

Super, hvala, bom upošteval pri nakupu.
A mindfactory še pošilja v Slovenijo? Če ne, kaj pa katera druga solidna trgovina v Avstriji ali Nemčiji?


Direktno ne. Ampak da se pa dost za lahkoto to zrihtat iz domačega fotelja če si vzameš 5 minut časa. Tle se registriraš https://www.mailboxde.com/ ( vse v angleščini ) ; dobiš nemški naslov + osebni ID ki ga potem na Mindfactory strani daš za dostavo skupaj z ID. Pri Mindfactory naročiš po polnoči da imaš znotraj Nemčije zastonj dostavo. Potem pa ko dobiš na mailboxde nemški fizični naslov pošiljko ti pošljejo tud email ; nakažeš gor denar oni ti po nakazilu naprej pošljejo v Slovenijo. Pošiljanje matične je bilo nazadnje ko sem jz kupoval par centov pod 12 evrov. Pol pa pogledaš če se ti splača iz Nemčije al se ti ne splača. Verjetno bo trajal kak teden da dobiš vse skupaj v Slovenijo. Pač sam se odločš kak pa kaj. Sam tok da veš da se da.


Hvala za tole, bom preračunal :)

Načeloma lahko vzamem tudi pri nas prek firme, bo najbrž približno ista cena.

Nwanko ::

Ja če vzameš pri njih na firmo pol ti pošljejo tudi v slovenijo direkt.

scipascapa ::

kateri usb-c hub vzamem, da mi podaljša obstoječi usb-c vhod/izhod iz tomahawk max?

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

to je kabel/podaljšek...nekaj tazga

USB-C HUB

scipascapa ::

ok na novem sistemu nikakor ne usposobim ds4windows in dualshock ds4....kateri gamepad deluje 100% brez sranja na pcju? xbox360 pc z usb kablom?

Hustla ::

Mene pa zanima če bi mi lahko kdo pomagal pri sestavi računalnika in sicer bi bil glavni namen računalnika predvsem Adobe premier/After Effects in podobni programi plus občasno gaming. Budget je okoli 2000€ pa me zanima če bi lahko kdo sestavil najboljšo možno rešitev. Predvsem je pomembno da bodo programi Adobe premier, after effects, adobe audio, adobe illustrator, photoshop delali brezhibno brez zatikanja pri randingu. Je pa 2K maksimalno. Hvala vnaprej.

Glugy ::

tikitoki je izjavil:

Glugy je izjavil:

HupChup je izjavil:

Super, hvala, bom upošteval pri nakupu.
A mindfactory še pošilja v Slovenijo? Če ne, kaj pa katera druga solidna trgovina v Avstriji ali Nemčiji?


Direktno ne. Ampak da se pa dost za lahkoto to zrihtat iz domačega fotelja če si vzameš 5 minut časa. Tle se registriraš https://www.mailboxde.com/ ( vse v angleščini ) ; dobiš nemški naslov + osebni ID ki ga potem na Mindfactory strani daš za dostavo skupaj z ID. Pri Mindfactory naročiš po polnoči da imaš znotraj Nemčije zastonj dostavo. Potem pa ko dobiš na mailboxde nemški fizični naslov pošiljko ti pošljejo tud email ; nakažeš gor denar oni ti po nakazilu naprej pošljejo v Slovenijo. Pošiljanje matične je bilo nazadnje ko sem jz kupoval par centov pod 12 evrov. Pol pa pogledaš če se ti splača iz Nemčije al se ti ne splača. Verjetno bo trajal kak teden da dobiš vse skupaj v Slovenijo. Pač sam se odločš kak pa kaj. Sam tok da veš da se da.


Ni cudno, da ne posiljajo v Slovenijo in se ukvarjajo s poravnavo nasih davkov, ce smo slovenci take ovce, da skacemo cez vse mogoce ovire, da lahko denar zapravimo ravno pri njih.


Sej včasih so pošiljal sam pol so se brez pojasnila premislil k so pač leni. To da potrošniki naredimo dodatne korake samo zato da za svoj denar najdemo najboljše razmerje med ceno / kvaliteto ne bi ravno rekel da je ravno nekaj kar bi ovce počele. Če bi bilo takih "ovc" ( kot jim ti rečeš ) bi se slovenske trgovine prilagodile ( verjetno bi mogla tud kkšna propast ) in bi imele bolj konkurenčne cene in potrebe po nemških praktično ne bi bilo in bi imel več davkov pobranih v Sloveniji. Žal je takih "ovc" premalo za to da bi se krkol premaknilo.

Motion ::

scipascapa je izjavil:

ok na novem sistemu nikakor ne usposobim ds4windows in dualshock ds4....kateri gamepad deluje 100% brez sranja na pcju? xbox360 pc z usb kablom?


xbox360 deluje brez problema prek kabla, kot tudi xbox one z bluetooth-om.

D3m ::

Hustla je izjavil:

Mene pa zanima če bi mi lahko kdo pomagal pri sestavi računalnika in sicer bi bil glavni namen računalnika predvsem Adobe premier/After Effects in podobni programi plus občasno gaming. Budget je okoli 2000EUR pa me zanima če bi lahko kdo sestavil najboljšo možno rešitev. Predvsem je pomembno da bodo programi Adobe premier, after effects, adobe audio, adobe illustrator, photoshop delali brezhibno brez zatikanja pri randingu. Je pa 2K maksimalno. Hvala vnaprej.


Sem najprej sestavil TR 2920X.....ampak po tehtnem premisleku ga 3900X poseka po dolgem in počez pa še razlika je ostala za 5600XT.

Desktop Ryzen 3000:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

To je to.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Opcija, če obdržiš BOX hladilnik, ki pride poleg 3900X

Pridobiš RX 5700.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

MF ima 3900X trenutno za 429 eur. Če tu naročiš še preostale komponente, razen ohišja, lahko prištediš več kot dva stotaka. Sapphire Pulse grafične so slabše kot Nitro. Za Adobe je boljša nVidia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

scipascapa ::

Motion je izjavil:

scipascapa je izjavil:

ok na novem sistemu nikakor ne usposobim ds4windows in dualshock ds4....kateri gamepad deluje 100% brez sranja na pcju? xbox360 pc z usb kablom?


xbox360 deluje brez problema prek kabla, kot tudi xbox one z bluetooth-om.


brez dodatnih programov itd?

yayo ::

brez, je Microsoftov, dela vse, tudi v Windowsih imaš posebno aplikacijo zanj (Xbox Accessories), ki jo dobiš v Microsoft storu. Je pa ne potrebuješ nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

aleksander85 ::

ČE koga zanima prodajam Ryzen 9 3900x,Gigabyte 2070 super sestav na bolhi(star 3 mesece),32rama,...monitor Gigabyte Aorus FI27Q.
Vem,da ni rubrika oglasi pa vseeno.Prodajam zato,ker imam težave z očmi in kljub ponovni želji po igranju po nekaj letih mi je bilo odsvetovano(migrene).
Več lahko po ZS

Zgodovina sprememb…

rutar11 ::

Živjo, rabim pomoč pri sestavi namiznega računalnika za nekje 500-600€. Predvsem se bo uporabljal za obdelavo fotk in videov, mogoče kdaj kakšno igro odšpilat. Katere komponente dati noter? Predvsem me zanima vaše mnenje katero grafično in procesor.

HupChup ::

Nwanko je izjavil:

Ja če vzameš pri njih na firmo pol ti pošljejo tudi v slovenijo direkt.


O fino, to je dobro vedet, hvala. Potem pa je problem rešen :)

D3m ::

rutar11 je izjavil:

Živjo, rabim pomoč pri sestavi namiznega računalnika za nekje 500-600€. Predvsem se bo uporabljal za obdelavo fotk in videov, mogoče kdaj kakšno igro odšpilat. Katere komponente dati noter? Predvsem me zanima vaše mnenje katero grafično in procesor.


To pa je target.

recimo

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

rutar11 ::

Se splača dati malo več za ryzen 2700? se pozna razlika?

D3m ::

Se pozna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: dj cotto ()

Hustla ::

D3m je izjavil:

Hustla je izjavil:

Mene pa zanima če bi mi lahko kdo pomagal pri sestavi računalnika in sicer bi bil glavni namen računalnika predvsem Adobe premier/After Effects in podobni programi plus občasno gaming. Budget je okoli 2000EUR pa me zanima če bi lahko kdo sestavil najboljšo možno rešitev. Predvsem je pomembno da bodo programi Adobe premier, after effects, adobe audio, adobe illustrator, photoshop delali brezhibno brez zatikanja pri randingu. Je pa 2K maksimalno. Hvala vnaprej.


Sem najprej sestavil TR 2920X.....ampak po tehtnem premisleku ga 3900X poseka po dolgem in počez pa še razlika je ostala za 5600XT.

Desktop Ryzen 3000:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

To je to.


Ok sem malo prverjal (o teh stvareh nimam kaj dosti pojma) pa me zanima nekaj vprašanj (verjetno se ti bo vse skupaj zdelo smešno vendar bom vseeno vprašal).

Recimo ko sem delal primerjavo med AMD Ryzen 9 3900X, 12x 3.80GHz in Core i9 9900K 8 Cores, 16 Threads @3.6GHz, Coffee Lake.

Zanima me zakaj bi se ti odločil za Ryzen 9 in ne i9 9900K? Ali je razlog pri številu procesorskih jeder (12 vs 8)? Ker ko sem na youtubu gledal video je v posnetku povedal da ni nujno da če ima procesor več cores-ov da je to dobro, predvsem pri after effects. Drugače je v videu povedal da sta oba procesorja precej močna in da sta pravzaprav na isti ravni in da so pri Ryzenu naredili ogromen napredek. Popravi me če se motim ampak je pri procesorju pomembno predvsem to koliko Ghz-ja ima? in Ryzen v tem primeru zmaga vendar imam potem še eno vprašanje in sicer tole:

i9:
Best Bench: 108% Base clock 3.6 GHz, turbo 5.2 GHz (avg)
Worst Bench: 77% Base clock 3.6 GHz, turbo 4.65 GHz (avg)

Ryzen:
Best Bench: 100% Base clock 3.8 GHz, turbo 4.45 GHz (avg)
Worst Bench: 86% Base clock 0.8 GHz, turbo 0.8 GHz (avg)

Sicer ne vem točno kaj naj bi to pomenilo ampak me zanima ogromna razlika pri "worst benchu" kjer je razlika ogromna, 3.6 vs 0.8? Je to pomembno. Poleg tega je best bench pri i9 nekoliko večji od Ryzenovega.

Sem pa zadovoljen z pomnilnikom (64 GB je zelo pomembno) in precej nad tem kar zahteva after effects pod minimalne standarde 8 oziroma 16 GB.
Hladilnik (SCYTHE Mugen 5 Rev.B) je prav tako izredno dober in sem zadovoljen z izbiro (sem šel gledati posnetek in je tip v video povedal vse kar moram vedeti).

Kar se tiče SSD pogon 1 je prav tako v redu da je 1TB čeprav kaj več nisem izvedel. Je pa v videu povedal da je dobro imeti še dodaten zunanji disk če se ne motim. Ali je šlo za SSD (ne vem točno). Ali je to res tako pomembno?

Za napajalnik se moram še pozanimati in malo primerjati.

Matična naj bi bila v redu morda bi lahko podal svoje mnenje o matični, ki si jo navedel, bi bil hvaležen. Nisem delal nobenih primerjav.

Zdaj pa še grafična kartica: Mi lahko poveš zakaj si sam izbral Radeon RX 5600 XT 6G DDR6 over GTX 1070? Ali je bil razlog zgolj ta, da je moj budget zgolj 2K in če bi bil višji bi se odločil za GTX 1070. In ali gre za kakšno bistveno razliko med dvema zgoraj omenjenima? Ko sem gledal videe jih večina omenja GTX - grafične.

Drugače pa so tole sistemske zahteve after effecta in mislil da zgornji računalnik krije vse kategorije ali se motim?

System requirements | April 2018 (15.1) release of After Effects CC
Windows
Multicore Intel processor with 64-bit support
Microsoft® Windows® 7 with Service Pack 1 (64 bit), Windows 8.1 (64 bit), or Windows 10 (64 bit)
8GB of RAM (16GB recommended)
5GB of available hard-disk space; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)
Additional disk space for disk cache (10GB recommended)
1280x1080 display
Optional: Adobe-certified GPU card for GPU-accelerated ray-traced 3D renderer
Internet connection and registration are necessary for required software activation, validation of subscriptions, and access to online services.*

Hvala za odgovore....

D3m ::

1. 3900X je konkurenca 9900K s to razliko, da dobiš 4 jeder več in zaradi privlačne cene napram 9900K.

2. AM4 matična bo preživela vsaj še 1. generacijo novih procesorjev. Pri Intelu je konec, ker je sistem zastarel in ga bodo letos zamenjali.....za povsem enakega.

3. Pri procesorjih ni vedno dovolj frekvenca temveč še IPC, memory latency, cycles....3900X ima višji IPC od Intela pri enaki frekvenci (posledično je AMD hitrejši medtem, ko Intel kompenzira zaostanek z višjo frekvenco).

4. Primerjavs worst - best je testiranje tisočih različnih sistemov in kako so se obnesli. Base clock ni sporen. Best score tudi ne vendar moraš vzeti v zakup zaradi navijanja na več, kot 5.2 GHz.

5. SSD sem dal M.2 NVMe zaradi hitrosti, HDD disk sem pa dal 3TB za podatke.

6. Napajalnik 650W gold je dovolj za Ryzen sistem in grafično in ostale komponente, ker je trenutno AMD bolj energijsko učinkovitejši in porabi manj energije.

7. Matična je zadovoljiva.

8. RX 5600XT je novejša in malo hitrejša od GTX 1070. Konkurenca 5600XT je RTX 2060. Prednost je tudi cena.

9. Računalnik presega zahteve za Adobe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

Hustla je izjavil:

Popravi me če se motim ampak je pri procesorju pomembno predvsem to koliko Ghz-ja ima? in Ryzen v tem primeru zmaga

Ni tak pomebno.
Ne "zmaga" :
AMD Max Boost Clock Up to 4.6GHz
Intel Max Turbo Frequency 5.00 GHz

To je kot vrtljaji motorja pri avtomobilu. Noben (razen fanatikov) ne kupi avta zato, ker ima več vrtljajev kot nek drug avto. Ampak ker: ima večjo moč, zmogljivost, manjšo porabo, ceno itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hustla ::

MrStein je izjavil:

Hustla je izjavil:

Popravi me če se motim ampak je pri procesorju pomembno predvsem to koliko Ghz-ja ima? in Ryzen v tem primeru zmaga

Ni tak pomebno.
Ne "zmaga" :
AMD Max Boost Clock Up to 4.6GHz
Intel Max Turbo Frequency 5.00 GHz

To je kot vrtljaji motorja pri avtomobilu. Noben (razen fanatikov) ne kupi avta zato, ker ima več vrtljajev kot nek drug avto. Ampak ker: ima večjo moč, zmogljivost, manjšo porabo, ceno itd...


Zdaj pa spet ne vem če bi vzel Ryzena :|

D3M še eno vprašanje glede antivirusnega programa in operacijskega sistema. Ali se da antivirusni program kje dobiti free ali je bolje da ga kupim. Pa če morda veš kateri operacijski sistem je dovolj dober. Razmišljam da bi šel do 2.3K in še pri anti virusu in operacijskem še potem kaj ostane da morda kupim malo boljšo grafično?

Gejspodar ::

@Hustla
Oh kristus, še en mulc007, ki dela svoje "raziskave", potem pa ne zna interpretirati rezultatov. Kupi kar ti predlagajo.

Po zadnjem postu bi sklepal da gre za računalniško popolnoma nepismeno osebo, ali pa za trolla.

Antivirusnega programa ne rabiš, potrebuješ pa Windows 10.

Hustla ::

Gejspodar je izjavil:

@Hustla
Oh kristus, še en mulc007, ki dela svoje "raziskave", potem pa ne zna interpretirati rezultatov. Kupi kar ti predlagajo.

Po zadnjem postu bi sklepal da gre za računalniško popolnoma nepismeno osebo, ali pa za trolla.

Antivirusnega programa ne rabiš, potrebuješ pa Windows 10.


Se pravi če vprašam o neki stvari za katero več kot očitno nimam pojma (v prvem komentarju sem to tudi napisal) sem potem avtomatsko troll. Če nimaš kaj pametnega za dodati si lahko tiho.

mat_ko ::

Pozdravljeni, eno malenkost offtopic vprašanje...

Danes sem prejel naročeno matično, ampak ni bila "zapečatena". Je to OK, ali bi škatla morala biti v foliji, oziroma imeti nalepko ?

Vse ostale komponetne so bile v foliji ali z nalepko, edino matična je bila prosto dostopna...


Hvala!

D3m ::

Hustla je izjavil:

MrStein je izjavil:

Hustla je izjavil:

Popravi me če se motim ampak je pri procesorju pomembno predvsem to koliko Ghz-ja ima? in Ryzen v tem primeru zmaga

Ni tak pomebno.
Ne "zmaga" :
AMD Max Boost Clock Up to 4.6GHz
Intel Max Turbo Frequency 5.00 GHz

To je kot vrtljaji motorja pri avtomobilu. Noben (razen fanatikov) ne kupi avta zato, ker ima več vrtljajev kot nek drug avto. Ampak ker: ima večjo moč, zmogljivost, manjšo porabo, ceno itd...


Zdaj pa spet ne vem če bi vzel Ryzena :|

D3M še eno vprašanje glede antivirusnega programa in operacijskega sistema. Ali se da antivirusni program kje dobiti free ali je bolje da ga kupim. Pa če morda veš kateri operacijski sistem je dovolj dober. Razmišljam da bi šel do 2.3K in še pri anti virusu in operacijskem še potem kaj ostane da morda kupim malo boljšo grafično?


Narobe si razumel. Še enkrat....AMD pri 4.6GHz je hitrejši od Intela pri 5.00GHz. Razlika je v arhitekturi kjer AMD trenutno prednjači pred Intelom.

Ok?

Glede antivirusa pa težko svetujem, ker ne vem kakšne strani obiskuješ. ;)

Sam osebno uporabljam ESET Endpoint security za službene namene, privat pa vgrajeni Windows antivirus.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

Če ne vlečeš torrentov; ne hodiš na sumljive strani; in ne odpiraš sumljivih priponk potem je vgrajeni antivirusnik Windows Defender čisto dovolj dober. Če si bolj nagnjen k tveganjem bi pa priporočal brezplačen Comodo antivirusnik pa zdej vidm da so požarni zid ruknl pod plačljivo verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

maqito ::

Kupujem en PC za na vikend - potreba za internet, pošto, pa preko PC-ja bo povezava s HDMI-jem na TV in ogled SiolTvina oz. T2 TV-ja. Kaj mi priporočate, malce sem gledal na mimovrste in bigang...

Mr.B ::

maqito je izjavil:

Kupujem en PC za na vikend - potreba za internet, pošto, pa preko PC-ja bo povezava s HDMI-jem na TV in ogled SiolTvina oz. T2 TV-ja. Kaj mi priporočate, malce sem gledal na mimovrste in bigang...

Tablica z hdmi izhodom ter bt tipkovnica https://10bestranked.com/tablets-with-h...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

maqito ::

hvala, ma tablica ne pride v poštev. bom veretn kar tega...
https://www.ideo.si/all_in_one_racunaln...

Han ::

Uff, tole bo poooooočaaaaasnoooooo.

mtosev ::

Isti cpu kot ga ima compute stick za 145eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

tole je tak počasn, da ni uporabno druga kot za monitor... Resno, ne kupuj tega
#brezpodpisa

6151 ::

[3000G
Najcenejša b450 plata
300W bronze napajalnik
250GB SSD disk
8GB ram]
iz nemčije

+
Najcenejšo ohišje v sloveniji

Skupaj bi moralo biti okrog 230€ z poštnino iz mindfactory prek mailboxDE

KTr1sk ::

Mr.B je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Ta video iz youtuba je zanimiv
kako lahko poceni sestaviš računalnik

Intel Xeon E5 2620 V3 za 18€ ki je primerjiv z procesorjem vrednosti 100€+
https://www.aliexpress.com/item/4000262...

Tole je realna intlova primerjava proti 6700k https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...
Glede na to da v najboljsih pogojih E5 2600v3 zaostaja cca 100FPS z 6700k, no sej poznate do khe gre v igrah 6700k. Navijanje je mozno samo potem se v porabi skrije tudi 9900KS.
Prav tako sem preprican, da noben na zahodu ki rabi toliko jeder ne bo sel na yastarelo platformo.
V igrah zaostaj celo za r3 1200. da r3 1200.https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...


evo so nekaj testirali koliko bi bila cena kitajskih komponent
https://dtr.si/resitve-racunalnistvo/se...
in se tudi strinjam da se dejansko ne splača, ker če ckrne moreš spet iskat na kitajskem in čakat pa še vedno stara tehnologija čeprav je dovolj hitra
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mr.B ::

KTr1sk je izjavil:

Mr.B je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Ta video iz youtuba je zanimiv
kako lahko poceni sestaviš računalnik

Intel Xeon E5 2620 V3 za 18€ ki je primerjiv z procesorjem vrednosti 100€+
https://www.aliexpress.com/item/4000262...

Tole je realna intlova primerjava proti 6700k https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...
Glede na to da v najboljsih pogojih E5 2600v3 zaostaja cca 100FPS z 6700k, no sej poznate do khe gre v igrah 6700k. Navijanje je mozno samo potem se v porabi skrije tudi 9900KS.
Prav tako sem preprican, da noben na zahodu ki rabi toliko jeder ne bo sel na yastarelo platformo.
V igrah zaostaj celo za r3 1200. da r3 1200.https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...


evo so nekaj testirali koliko bi bila cena kitajskih komponent
https://dtr.si/resitve-racunalnistvo/se...
in se tudi strinjam da se dejansko ne splača, ker če ckrne moreš spet iskat na kitajskem in čakat pa še vedno stara tehnologija čeprav je dovolj hitra

Plata je 72€ + 9€ + 16€.
Najcenejsa Am4 pkata ja okoli 40€ plata z b450 chiserom je pa 60€. r5 1600 je pod 100€. Sedaj pa povej ali se splaca ? Ker sem preprican da je kitajska intel kombinacija v osnovi bistveno pocasnejsa in pozresnejsa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

scipascapa ::

itak se kitajska varianta ne splača.
««
945 / 1131
»»