» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
919 / 1131
»»

D3m ::

Kot včasih ATI X800GTO2, ki si jo flašnil v X850XT. Ampak je bila kljub temu krap, ker ni imela Shader Model 3.0 in Bioschock ni delal, kot je treba. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Reaper ::

Kar sem bral so PCB-ji enaki, po večini so potem razlike na njih v hladilnikih. Nisem šel v detajle, pravijo pa da ima XFX model, ki sem ga nabavil enak hladilnik kot XT verzija in je tako še malo bolj primeren za omenjen mod. Po Flashu so dobili okvirno 10 % boljši performance na XT biosu kot prej na stock biosu. Se je pa povečala tudi poraba seveda. Bomo probali pa videli :)

Vprašal sem samo če res potrebuje ryzen 3000 glede na to da je šparal pri matični itd. Jaz sem vzel Ryzen 2000, ker je odličen P/P, je pa seveda novejša generacija boljša, ampak tudi dražja. Jaz bi raje prišparal na CPU, ker je že 2700X vrh glave in razporedil denar drugam. Vsak pa seveda sestavlja po svoje, ne trdim, da je moje razmišljanje pravilno oz. najboljše.

Glede starih modelov Ati grafik pa ja, takoj sem se spomnil še na starejši primerer Ati Radeon 9800SE, ko so jih flashali na PRO variante če se ne moti, ker so imeli programsko onemogočene pipeworke in je bilo potem odvisno kakšno srečo si imel pri nakupu SE modela, lahko je imela vredu PCB lahko je bila pa slaba verzija in se ni dalo nič odkleniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

D3m ::

Če bo še AM4 podpiral vsaj še 4000 serijo si na dobrem. Čeprav tudi 3950X ni slabo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Serijo 3000 podpira kar je zame dovolj :) Kaj bo naprej bomo pa videli.

Čokoladko ::

Ej katera je še dobra in poceni štacuna iz Nemčije poleg mindfactory? Ker nima ohišja sploh pa RAMov, ki jih hočem :D

issak ::

Computeruniverse, caseking ... Na idealo.de ali geizhals vtipkaj pa ti vrže cel seznam trgovin
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Reaper ::

Jaz sem vzel na Computeruniverse.

edi45 ::

Danes ob pol 4h zjutraj sem naročil novo ohišje pri mojpaket.si, ob 10h sem že dobil mail da so odposlali. To pa je brzina:))

Čokoladko ::

Hm RAM je v Nemčiji dražji, sploh ni tega CPU coolerja k ga hočem in niti ohišja. WTF?! :)

Han ::

Preveč kompliciraš... :|

matobeli ::

kaj pravite na tale build:
https://m.computeruniverse.net/de/amd-r...
https://m.computeruniverse.net/de/seaso...
https://m.computeruniverse.net/de/msi-b...
https://m.computeruniverse.net/de/inno3...
https://m.computeruniverse.net/de/silic...
https://m.computeruniverse.net/de/patri...

predvsem me glede MB in GPU zanima, če sta izbrana modela in proizvajalca kolkortolk ok, ostalo bi nekak moglo štimat.

zaenkrat nimam namena navijat, tko da bo verjetno tudi priložen CPU cooler ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Han ::

ian wolf ::

Pozdrav vsem.

Rad bi si sestavil pc za gledanje Youtube-a in internetnih filmov na TV. Bolj budget varianto. Kaj mi lahko priporočate od komponent? Bi integrirana grafika zadostovala? Rabim CPU, plato, ram in napajalnik. Ostale komponente bom dal rabljene. Lahko kupim DSP Windows 10 poleg komponent? Komplet (brez OS) naj ne bi presegal 200€.

Hvala lepa za vse nasvete.
Errare humanum est...

Han ::

Za to zadošča Android Box za 50 eur, če želiš dobro izkušnjo, pa imaš na voljo nVidia Shield TV konzolo.

ian wolf ::

Hvala za odgovor. Pa če vseeno želim namizni pc?
Errare humanum est...

Vesoljc ::

ian wolf je izjavil:

Hvala za odgovor. Pa če vseeno želim namizni pc?

za 200e kvecjemu kak celeron G4920 ali Athlon 220GE build
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

D3m ::

Ne. Athlon 3000G.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Še raje mini računalnik. Sem ravno prejšnji teden sestavil BRIX GB-BLCE-4105C z 8Gb rama in zadeva leti kot raketa. Ampak tole sprejme le SSD disk, tko da če je rabljen disk HDD, potem ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bajsibajsi ::

ian wolf je izjavil:

Hvala za odgovor. Pa če vseeno želim namizni pc?


En primer za cca. 210 eur s postnino. Z izbiro drugih komponent se lahko sestavi pod 200 eur build.
https://imgur.com/dLeoZmk

Tak PC se lahko uporablja za prakticno karkoli, kar pase pod "office" uporabo (tudi light gaming).

bedarija ::

3000g za 30€ cenej, ne rabiš 4 jedra in boljše grafike za youtube

MrStein ::

Jaz sem pred leti tole kupil za 220 EUR.
Komplet PC (brez tipkovnice in miške).
(še vedno je v uporabi)

Ni vrag, da ni danes kaj podobnega na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DarwiN ::

Ja, tile bareboni so zakon, ampak začuda je folk alergičen nanje. Že ta tvoj, MrStein, je dovolj zmogljiv, danes so še pa 2x hitrejši tile bareboni. Youtube, programi, office, 4k filmi, vse poganja instantno, kot comp za 2000€. Ampak ljudje imajo vseeno raje glasne potratne in grde kište, samo da je zadeva zanemarljivo hitrejša na papirju. Go figure.
Evo moje naročilo kak teden nazaj:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

Dobil danes nzxt h700 in lahko samo rečem wow kako lepo masivno ohišje. Jutri če ne bodo pri ups kaj zaje*ali spet, kot imajo navado pa še pride procesor, vodno in ram tako da lahko začnem sestavljati:))

bedarija ::

DarwiN je izjavil:

Youtube, programi, office, 4k filmi,


večina folka tega ne izbere ker večina folka ne predvaja samo to ane. igre, kakršen koli zahtevnejši program (adobe, cad, ...) pa že poklekne. kompom ki bi se samo za to kar si napisal uporabljali se reče mobitel/tablica =)

DarwiN ::

Nope. Temu se reče budget office računalnik za ~200€, ki zadovolji vse potrebe nezahtevih uporabnikov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

edi45 je izjavil:

Dobil danes nzxt h700 in lahko samo rečem wow kako lepo masivno ohišje. Jutri če ne bodo pri ups kaj zaje*ali spet, kot imajo navado pa še pride procesor, vodno in ram tako da lahko začnem sestavljati:))


Good luck, jaz še čakam na ComputerUniverse, da zbere vse izdelke in jih odpošlje :)

Sam se pa za vodno hlajenje zaenkrat nisem odločil, čeprav sem imel Corsair H115i za 95€ že v košarici. Bom videl kako bo deloval stock cooler in kupim kasneje, če bo potreba. Trenutno bi bilo samo za šminko.

H2Obotic ::

Nabavil/i i5 9600k in na sreco povrhu naleteli se na odlicen primerek!

Pri zgolj 1.3v je stabilno navit na 5.3ghz, seveda vodno hlajen, kot vsi moji sistemi; in stvarca je bomba za teh 170eur, kolikor sem zanj odstel!

Ce kdo razmislja in okleva ali kupit ali ne, je definitivno odgovor ja!

D3m ::

LMAO. Za retro igre pa res ne rabiš veliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

H2Obotic je izjavil:

Nabavil/i i5 9600k in na sreco povrhu naleteli se na odlicen primerek!

Pri zgolj 1.3v je stabilno navit na 5.3ghz, seveda vodno hlajen, kot vsi moji sistemi; in stvarca je bomba za teh 170eur, kolikor sem zanj odstel!

Ce kdo razmislja in okleva ali kupit ali ne, je definitivno odgovor ja!

A to je tis proc , ki s povprecnimi fps-ji na 5.2 Ghz pride zraven 9900k, 1% lov pa je na 30FPs.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hojnikb ::

problem teh all in one prebuildov je, ker so prakticno nenadgradljivi. Ce si na budgetu, kupis 3000G, miniitx lcpowerja (da pase matx plata not). Ventilator na cpuju das na off do 60C, tako da ti je edin slisn zvok napajalnik (kar se tudi resi z kaksnim semi pasivnim napajalnikom).

tako imas malenkost vecji footprint, ampak lahko po mili volji nadgradis, tega all in one lahk pa samo vrzes stran, ko je presvoh.
#brezpodpisa

hojnikb ::

evo example za tih office pc
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

fan krivulja se nastavi po zgornjem nacinu. Ce ti je motec psu vent, se zadeva lahko resi dokaj enostavno tako, da se nabavi 80mm pwm fan, se zmontira v napajalnik in krmili preko maticne (podoben nacin krmiljenja, za referenco si vzames temp ohisja).

tako sem mel urejeno na 2200g buildu in je bla masina silent 90%+ casa.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

A je nimaš več?

DarwiN ::

Hec je hojnik, da morjo te zadeve bit plug&play.. Kakšne krivulje neki, ko vendar ne govorimo o nas geekih, ampak o nezahtevnem uporabniku, tipa naši očetje, tete, strici, babice. Pravzaprav ogromno uporabnikov. Tudi OP, ki želi PC priključit na TV.

Tudi nadgradnja praviloma ne pride v poštev oz. ljudje to počnejo zeloooo redko. Takšna mašina lepo laufa ~8 let in se vrže proč, ker se do takrat svet že 16x postavi na glavo in nazaj.

Dejansko ti potem pri tem tvojem buildu še vedno ostane grda in relativno glasna kišta, po nepotrebnem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Grda? Glasna?
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Seveda grda in relativno glasna. Kaj si pa mislil? To LC ohišje mene spominja na moj prvi PC, Intel 286 v horizontalnem ohišju. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Noice. Je spet IN.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

DarwiN je izjavil:

Hec je hojnik, da morjo te zadeve bit plug&play.. Kakšne krivulje neki, ko vendar ne govorimo o nas geekih, ampak o nezahtevnem uporabniku, tipa naši očetje, tete, strici, babice. Pravzaprav ogromno uporabnikov. Tudi OP, ki želi PC priključit na TV.

Tudi nadgradnja praviloma ne pride v poštev oz. ljudje to počnejo zeloooo redko. Takšna mašina lepo laufa ~8 let in se vrže proč, ker se do takrat svet že 16x postavi na glavo in nazaj.

Dejansko ti potem pri tem tvojem buildu še vedno ostane grda in relativno glasna kišta, po nepotrebnem.

za taksne uporabnike je telefon ali laptop z 2 jedernim atomom. kaksen pc neki..

Dejansko ti potem pri tem tvojem buildu še vedno ostane grda in relativno glasna kišta, po nepotrebnem.

dejasnko to ni res. ce sestavljas custom build (ce ga nebos ti ga bo pa nekdo drug) bos tut znal nastavit fan profil na silent. napajalnik pa tudi ni glasen, dokler ni obremenjen (kar z 35w athlonom nebo nikol).

FlyingBee je izjavil:

A je nimaš več?

se vedno mam, ampak sem menjal napajalc za st30v1, da imam polpasivn nacin out of the box, pa malenkost bolj kvaliteten.
dejansko neslisno (dokler ne zalaufam kaksen spil, potem se uglas vent na amd kulerju).

pa ce smo cist posteni, razn kaksnih pasivnih 2 jedernih atomov, tudi te male skatlice nebojo glih neslisne. nekatere imajo res nadlezen laptop ventilator, ki rata hitro se bolj tecn, ko ga obremenis.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

erdnuss ::

Na plati imam samo 2 fan headerja, rad pa bi uporabljal 4 ventilatorje na ohišju. A kdo ve kje bi se dalo kupit pri nas Y kabel za 4pin ventilatorje? Na aliexpresu so za 1€ samo moram cakat 2 mesca da to pride... 8-O

FlyingBee ::

Mlacom, funtech,... treba pobrskati.

Lahko tudi dejzi čejnaš s arctic venti, ki imajo pwm šering PST.

Zgodovina sprememb…

erdnuss ::

FlyingBee je izjavil:

Mlacom, funtech,... treba pobrskati.

Lahko tudi dejzi čejnaš s arctic venti, ki imajo pwm šering PST.


sori nisem razumel, arctic ventilatorje se da kako drugac povezat da prideta 2 na isti header?

dolenc ::

Če si rabiš poslat, potem imaš na ekwb najcenej s poštnino te razdelilčke.

Artici imajo priklop za na plato in potem še ženski konektor kjer lahko drug ventilator priklopiš, tako da v kolikor imaš samo te ventilatorje jih lahko "naštukaš".
V vsakem primeru moraš imet pa pwm ventilatorje, če želiš delit signal. Jaz sem do nedavnega tudi imel 4 na enmu headerju, gre pa nekje do 1A skupnega toka.

erdnuss ::

Aha razumem zdaj, sem našel tudi na ekwb razdelilček zelo ugodno. Hvala za pomoč!

A na arctic gredo pa samo drugi arctic ventilatorji, ali lahko tudi drugi pwm ventilatorji? Ker 2 pwm ze imam, potem bi lahko kupil samo se 2 arctica ce je mozno povezat tut druge znamke gor?

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Ja, tile bareboni so zakon, ampak začuda je folk alergičen nanje. Že ta tvoj, MrStein, je dovolj zmogljiv, danes so še pa 2x hitrejši tile bareboni. Youtube, programi, office, 4k filmi, vse poganja instantno, kot comp za 2000€. Ampak ljudje imajo vseeno raje glasne potratne in grde kište, samo da je zadeva zanemarljivo hitrejša na papirju. Go figure.
Evo moje naročilo kak teden nazaj:


Za ta denar dobis ze primerljiv prenosnik.

Sicer pa se strinjam. Za osnovno uporabo je dovolj. Je prakticno neslisno in se poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FlyingBee ::

Ja, na artica gre potem katerikoli 4pin pwm in bo delal.

Meiniken ::

Mr.B je izjavil:

H2Obotic je izjavil:

Nabavil/i i5 9600k in na sreco povrhu naleteli se na odlicen primerek!

Pri zgolj 1.3v je stabilno navit na 5.3ghz, seveda vodno hlajen, kot vsi moji sistemi; in stvarca je bomba za teh 170eur, kolikor sem zanj odstel!

Ce kdo razmislja in okleva ali kupit ali ne, je definitivno odgovor ja!

A to je tis proc , ki s povprecnimi fps-ji na 5.2 Ghz pride zraven 9900k, 1% lov pa je na 30FPs.


:)


Covfefe lake je intelu kr dobr uspela.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Mr.B ::

Meiniken je izjavil:

Mr.B je izjavil:

H2Obotic je izjavil:

Nabavil/i i5 9600k in na sreco povrhu naleteli se na odlicen primerek!

Pri zgolj 1.3v je stabilno navit na 5.3ghz, seveda vodno hlajen, kot vsi moji sistemi; in stvarca je bomba za teh 170eur, kolikor sem zanj odstel!

Ce kdo razmislja in okleva ali kupit ali ne, je definitivno odgovor ja!

A to je tis proc , ki s povprecnimi fps-ji na 5.2 Ghz pride zraven 9900k, 1% lov pa je na 30FPs.


:)


Covfefe lake je intelu kr dobr uspela.

Da kot na primer...


pa üe 1440p, da ne bo kak problem CPU bound... na 720p
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

DarwiN ::

Oh, ironija, Mr.B, ko lepiš nekaj, kar sploh ne razumeš. Boš moral raziskat zadevo. Intel ima fps drope v tej igri, ker je prehiter. Obstaja bug v grafičnem pogonu igre.

Če bi rad Intel predstavil v slabi luči oz. AMD v pozitivni, boš moral iskat drugje. GamersNexus so preveč strokovni in objektivni. Poglej denimo na HardwareUnboxed. Oni so AMD fanboyi in ti bodo postregli všečne rezultate.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Oh, ironija, Mr.B, ko lepiš nekaj, kar sploh ne razumeš. Boš moral raziskat zadevo. Intel ima fps drope v tej igri, ker je prehiter. Obstaja bug v grafičnem pogonu igre.

Če bi rad Intel predstavil v slabi luči oz. AMD v pozitivni, boš moral iskat drugje. GamersNexus so preveč strokovni in objektivni. Poglej denimo na HardwareUnboxed. Oni so AMD fanboyi in ti bodo postregli všečne rezultate.


A ok, so prehitri, samo te pocen proci nimajo jeder. Zgleda da bo teh iger vedno vec, ker to ni slikica RDR2. Ampak ja Kupis I5 ki konkurira svojemu i9/i7 bratcu in ga downclockas, da ne bo prehiter na 1440p in 1080p.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cordoba ::

Zdravo, sem pred nakupom gaming pcja. Kupil bi ga na obroke, torej sestavljanje odpade, budget nekje do cca 1600 eur, raje seveda manj :)
Kakšno mnenje o teh pcjih?

https://anni.si/osebni-racunalniki/oseb...

https://anni.si/osebni-racunalniki/oseb...

Oz, kateri od teh bi bil najboljši, ker se ne spoznam najboljše?

https://anni.si/racunalnistvo/namizni-r...!filter:price%5Bmin%5D=1007&price%5Bmax%5D=1758&f_9%5Bmin%5D=&f_9%5Bmax%5D=&f_12%5Bmin%5D=&f_12%5Bmax%5D=&f_96%5Bmin%5D=&f_96%5Bmax%5D=&f_158%5B%5D=2667&f_60%5Bmin%5D=&f_60%5Bmax%5D=&f_50%5Bmin%5D=&f_50%5Bmax%5D=

hojnikb ::

nič od tega, še najmanj pa za tako ceno.

Ali našparaj ali pa razbij na obroke s kreditno kartico
#brezpodpisa
««
919 / 1131
»»