» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
918 / 1131
»»

hojnikb ::

David83 je izjavil:

Živjo,

že nekaj časa študiram o menjavi sistema, saj ta že malo peša pri delu(autocad, 3D cat phytha). Tudi iger ne žene več tako kot včasih, predvsem na glavnem monitorju(3440x1440).

Trenutno imam i7 3770, 16gb ram in geforce gtx 680.

Kupil bi komplet novo "kišto". Gledal sem malo te sestavljene, recimo : https://www.markoshop.si/racunalniki/53...

Kako se vam zdi? Vzel bi pa kot pravna oseba, torej brez DDV in pripravljen sem odštet max 3000€, da bo spet par let mir. Ali se bolj splača po komponentih vzet in sestavit?

po komponentah itk. V tak budget stlačiš noter že 3950X ali mogoče že sTRX4

Lightning je izjavil:

Sam imam že več let ta računalnik:

Procesor: AMD Athlon ii x4 630 processor 2.80ghz

Pomnilnik: 4,00 GB

Grafična kartica: AMD radeon hd 5700 series

Zanim me vprašanje: S takšno zgoraj navedeno opremo mi očitno ne bodo delovale najnovejše igrice (NBA, FIFA, Battlefield, Call Of Duty, itd., kajne?

Bo očitno počasi treba posodobit računalnik z novejšo opremo.

Hvala za pomoč in lp.

z novejšimi igrami bojo težave, ker je to enostavno prešvoh setup. Prodaj as is in nabavi novo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

matobeli je izjavil:

ej fantje r7 2700 ali r5 2600x? gaming, pisarna, mal obdelave slik. vse skupaj bo na eni b450, razlike v ceni ni prav velik (cca 20-30€), bi blo pa fajn da bo konfig še zmogljiv za prihodnja leta.


2700.
Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

David83 je izjavil:

Živjo,

že nekaj časa študiram o menjavi sistema, saj ta že malo peša pri delu(autocad, 3D cat phytha). Tudi iger ne žene več tako kot včasih, predvsem na glavnem monitorju(3440x1440).

Trenutno imam i7 3770, 16gb ram in geforce gtx 680.

Kupil bi komplet novo "kišto". Gledal sem malo te sestavljene, recimo : https://www.markoshop.si/racunalniki/53...

Kako se vam zdi? Vzel bi pa kot pravna oseba, torej brez DDV in pripravljen sem odštet max 3000€, da bo spet par let mir. Ali se bolj splača po komponentih vzet in sestavit?


Sestavijo ti jo tudi mlacom in funtech.

Recimo:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

Hmm..mi lahko nekdo pove, če je normalno, da ventilator ves čas na polno vrti? Therma Macho HR-02 Rev.B BW

Tole je pa coretemp: screen--> https://ibb.co/4Rfyqfd

MrStein ::

Lightning je izjavil:


Monitor tudi že imam nekaj let in mislim, da še ni potreben menjave, ali pač?

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Odvisno kaki zanič TN ekran ima.
Sicer razen če postaviš zraven dva monitorja, boš težko ocenil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FlyingBee ::

Zaenkrat počakaj z monitorjem, če ne misliš do 1000eur iti za vse skupaj.

delfinus ::

lolipop2 je izjavil:

Hmm..mi lahko nekdo pove, če je normalno, da ventilator ves čas na polno vrti? Therma Macho HR-02 Rev.B BW

Tole je pa coretemp: screen--> https://ibb.co/4Rfyqfd


V biosu si nastavi krivuljo rpm, ki je odvisen od temperature. Ce imas pod idle 61C se mi zdi zelo visoko. Zdej nimam glih tega high grade CPUja, ampak pomoje bi morala biti znatno manjsa s tem HSFom, ki se mi zdi zelo dober in ucinkovit. Pomoje bi bilo dobre ponovno istalirat hladilnik in aplicirat termalno pasto v pravsnji meri. Js imam z Ryzen 3600 pod idle 38C s Scythe Mugen 5. Pod full load v spilungah ne presega 58C. S torture testom in boostom na vseh corih 4200Mhz pa max 76C.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

lolipop2 ::

delfinus je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Hmm..mi lahko nekdo pove, če je normalno, da ventilator ves čas na polno vrti? Therma Macho HR-02 Rev.B BW

Tole je pa coretemp: screen--> https://ibb.co/4Rfyqfd


V biosu si nastavi krivuljo rpm, ki je odvisen od temperature. Ce imas pod idle 61C se mi zdi zelo visoko. Zdej nimam glih tega high grade CPUja, ampak pomoje bi morala biti znatno manjsa s tem HSFom, ki se mi zdi zelo dober in ucinkovit. Pomoje bi bilo dobre ponovno istalirat hladilnik in aplicirat termalno pasto v pravsnji meri. Js imam z Ryzen 3600 pod idle 38C s Scythe Mugen 5. Pod full load v spilungah ne presega 58C. S torture testom in boostom na vseh corih 4200Mhz pa max 76C.

lp, d.


uh, tole je zame too much, kar se tiče (ne)znanja.

A bi to lahko bil problem z instalacijo hladilnika? Ne vem, če si upam sam razdirat in sestavljat hladilnik. :-/

Reaper ::

DarwiN je izjavil:

Lightning, monitor je najpomembnejša komponenta in bi jo moral menjat. AOC Q3279VWF imaš v akciji za 180€. Razlika bo neopisljiva in vredna več kot vse druge nadgradnje.. Ampak ker gre za malo sodobnejšo resolucijo, to pomeni, da bi moral vzet tudi malo močnejšo grafično kartico. Za jurja najbrž prideš skoz. 820€ računalnik + 180€ monitor.

@Reaper. V redu sestava. NVME ni opazno hitrejši, ampak tudi v ceni ni več tolk razlike. Vodno hlajenje pomoje nima smisla, če ne misliš navijat, ker komponente so danes dost tihe in je že stock hladilnik dovolj dober. Trgovino imaš cenejšo v Mindfactory, ampak ne pošiljajo v Slovenijo in je treba preko posrednika (MailBoxDE) poslat. Če se ti da s tem ukvarjat za 5-10%...

Pa ne vem, kaj ste vsi obsedeni s takšnimi zverinskimi napajalniki. Saj "več" ne pomeni "bolje". Poraba z leti ne raste, ampak počasi pada. Saj veste, tehnološki razvoj in globalno segrevanje, ipd.. Za takšen sistem bi bil dovolj kvaliteten 350W napajalnik, ker pa rezerva mora bit... Seasonic Focus GX-550 bo precej boljša izbita.


Popravljena konfiguracija. Grafična zamenjana za RX 5700 (se baje lahko flasha na RX 5700 XT). Napajalnik zamenjan na predlog @DarwiN, v čem pa je boljši ta Seasonic od Corsair TX750M? Dal sem še manjši SSD (500 GB) in za razliko v ceni 2TB HDD za podatke. Kakšen predlog glede HDD dobrodošel, če bi se dalo notri kaj boljšega. Predvidevam da omenjeni Seasonic napajalnik prav tako zadostuje za RX 5700?

D3m ::

550W zadostuje. Lahko je Seasonic, SuperFlower, Chieftech, Corsair ali pa be quite!.

Moj osebni predlog:

Seasonic


Corsair

be quite!
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Super sestava ja.. Ti kar malo zavidam. Lahko pridem pomagat sestavljat? ;)

Disk edino menjaj. Si po nepotrebnem vzel NAS varianto.. Seagate 3TB.

Pa čim prej naroči, ker cena te grafične bo skoraj zagotovo poskočila, najpozneje v ponedeljek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

Hvala obema!

Ja, tudi mene srbijo prsti, zadnji build sem delal kakšne 15 let nazaj, tako da sem kar presenečen, da sem s tako malo napora prišel do po mojem mnenju odlične konfiguracije.

Odločitev za nakup bo padla danes oz. jutri saj se odločam med tem, da vzamem Dell XPS 15 7590 z Intel i7 9750H (UK outlet) + 32GB RAM + 1TB SSD + TB3 dock za okvirno 1800 € in prodam vse računalnike, ki jih imam trenutno (MBP 13 2015, Yoga 2 Pro in Asus K73SV). Druga opcija pa je, da prodam MBP in Asusa pa nabavim stacionarca in imam Yogo za na kavč oz. pot :) Decisions, decisions...

D3m ::

Vau....to je pa veliko prenosnikov.

Kaj bo namen stacionarca?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Ja, sem tech junkie. Asus je ostal od faksa + hotel sem imeti en PC poleg Maca. Yoga je prišla usput, ne v perfektnem stanju pa sem jo porihtal, da je zdaj.

Iskreno nič posebnega, kakšno igro bi spet odigral na PC-ju (imam še PS4), obdelava domačih posnetkov za domači arhiv itd. Predvsem želim build za kar nekaj časa z možnostjo nadgradnje (Ryzen 3000, 64GB RAM).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

D3m ::

Veš kaj ni je ćudno. Preko FireFox sploh ne vidim tvojega builda? :/
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Hmmm, sliko sem shranil na shrani.si. Tudi če si skopiraš direkten link do slike?

D3m ::

Sploh mi ne pokaže nič. Zdele gledam v EDGE, ki pa dela.

P.S.

Dobra sestava BTW. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MrStein ::

Slike v Firefoxu ne delajo, če ni HTTPS link.
Že en čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Damn. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

delfinus ::

lolipop2 je izjavil:



uh, tole je zame too much, kar se tiče (ne)znanja.

A bi to lahko bil problem z instalacijo hladilnika? Ne vem, če si upam sam razdirat in sestavljat hladilnik. :-/


Glej poste od 16.10.2019 dalje, user jamesx380fx. Tukaj: https://community.amd.com/thread/241414
Na hitro updejt biosa za tvojo maticno, reset biosa, novi AMD chipset driverji in izbira pravega power profila.

lp, d.

Reaper ::

D3m je izjavil:

Sploh mi ne pokaže nič. Zdele gledam v EDGE, ki pa dela.

P.S.

Dobra sestava BTW. :)


Hvala!

Pa še vzrok manjkajočih slik v Firefoxu smo odkrili :)

edi45 ::

Ima kdo tu nzxt ohišje H700 ali H710? Kakšen je kaj airflow? Potrebujem do srede ohišje in ne vem kaj kupit. Odločam se med NZXT H700, Fractal Define R6/S2 mesh, Phanteks eclipse 600s in Corsair RX570. Kakšni predlogi? Saj so mi namreč vsi všeč in ne vem za katerega bi se odločil:8)

FlyingBee ::

Luxe 2 od Phanteksa je fenomenalen.

edi45 ::

FlyingBee je izjavil:

Luxe 2 od Phanteksa je fenomenalen.


res je nenormalno dober, samo ga nikjer ne najdem pri nas.

FlyingBee ::

Funtech ga ima.

Čokoladko ::

Oj kaj mislite, ker build je boljši za longterm?

http://shrani.najdi.si/?u/eT/4pSmO6Ed/a... ali http://shrani.najdi.si/?3w/5S/3IHFS3PM/...

Grafo imam pa 6 let staro R9 280X pa bo še za nekaj časa dobra. :)

6151 ::

Jaz bi vzel r2600 z tvojo grafično ne bo razlike. In pa mortar max namesto tomahawk max (Več USB portov, dodaten m.2 slot)

Čokoladko ::

A mogoče še kdo ve za kako pametno ultra tiho ohišje? Gledam ta Corsaid Carbide 1000R pa Nanoxia Deep silence 3.

Reaper ::

Zdaj vidim, da ima predlagani Seasonic napajalnik 3x 8 pin PCIe priključke, rx 5700 potrebuje 1x 8 pin in 1x 6 pin, bo to OK? XFX priporoča vsaj 600 W PSU za omenjeno kartico.

Napajalnik: https://www.computeruniverse.net/de/sea...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

DarwiN ::

Vsi 8 pinski priključki so v resnici 6+2, tko da vse štima. Na priporočila pa se ne oziraj. Oni morajo priporočit 600W, ker imaš za kupit napajalnike slabše kakovosti, na katerih zgolj piše 600W, v resnici so pa sposobni dolgoročno dovajat le 300-400W... Medtem pa je omenjeni Seasonic eden najkvalitetnejših napajalnikov sploh, kjer 550 dejansko pomeni 550, in bo še prek teklo za ta tvoj sistem..

Ima pa 2x8 pin PCIe, tako kot vsi dobri 450-550 najapalniki.. Na CU mora bit napaka. Mogoče zraven štejejo CPU napajalni priključek.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

Hvala, sem ravnokar pisal reply z enakimi ugotovitvami :)

Reaper ::

Evo, naročeno! :) Spodaj slika končne konfiguracije. Očitno dobim še 2 igri, do ene sem upravičen zaradi CPU-ja, do druge pa zaradi GPU-ja. Borderlands 3 ipd. :)

DarwiN ::

Huda zadeva. Čez 5 let pa nadgradiš cpu s takrat rabljenim 16-jedrnim R3950X oz. R4950X (če bo 2020 serija še podprta na AM4 ploščah) in nov GPU, pa si dober do 2030. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

musicfreak ::

Tudi jaz se pocasi pripravljam na update po 9 letih. Sicer se razmisljam ce res rabim tako graficno, ker sedaj nisem igral iger in sem shajal z intergrated, ampak razmisljam mogoce spet malo zacet in pa rabim nekaj za 4k videje da je futureproof. Drugace pa je pc za multimedijo in produkcijo glasbe. Gor se bom priklopil stara dva diska 2x 2TB.

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

DarwiN je izjavil:

Huda zadeva. Čez 5 let pa nadgradiš cpu s takrat rabljenim 16-jedrnim R3950X oz. R4950X (če bo 2020 serija še podprta na AM4 ploščah) in nov GPU, pa si dober do 2030. ;)


Točno s tem v mislih sem pripravil konfiguracija, da je future proof :)

Še enkrat hvala vsem za pomoč pri izbiri komponent!

Reaper ::

@musicfreak: rabiš 3. generacijo ryzena? Za grafiko priporočam to kar sem vzel jaz, xfx rx 5700,trenutno 300 €, flashas na xt firmware in imaš grafiko blizu rtx 2070 za dosti manj denarja. Ssd za podoben denar lahko dobiš mogoče kakšen samsung, drugače je pa tudi mx500 ok. Za PSU bo pa kdo drug svetoval, poglej par postov nazaj kaj so svetovali meni.

D3m ::

Čokoladko je izjavil:

Oj kaj mislite, ker build je boljši za longterm?

http://shrani.najdi.si/?u/eT/4pSmO6Ed/a... ali http://shrani.najdi.si/?3w/5S/3IHFS3PM/...

Grafo imam pa 6 let staro R9 280X pa bo še za nekaj časa dobra. :)


AMD sestava je longterm.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

musicfreak je izjavil:

Tudi jaz se pocasi pripravljam na update po 9 letih. Sicer se razmisljam ce res rabim tako graficno, ker sedaj nisem igral iger in sem shajal z intergrated, ampak razmisljam mogoce spet malo zacet in pa rabim nekaj za 4k videje da je futureproof. Drugace pa je pc za multimedijo in produkcijo glasbe. Gor se bom priklopil stara dva diska 2x 2TB.



Menjaj:

RAM 32GB G.Skill Aegis DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit Artikelnummer 8941929
VGA 8GB XFX RX 5700 XL DD Ultra GDDR6,3xDP,HDMI (Retail) Artikelnummer 73487
SSD 1000GB Crucial P1 NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s 3D-NAND QLC (CT1000P1SSD8) Artikelnummer 8892763

To je to.

lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Reaper ::

Namesto Crucial P1, ki je QLC bi raje vzel nekaj s TLC. Meni so P1 v drugi temi odsvetovali.

D3m ::

Verjamem. Samo bi mu rad ponudil NVMe namesto klasični SSD.

V tem primeru je P1 hitrejši od MX500.

Imaš primerjavo tukaj

https://ssd.userbenchmark.com/Compare/C...

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

edi45 ::

musicfreak je izjavil:

Tudi jaz se pocasi pripravljam na update po 9 letih. Sicer se razmisljam ce res rabim tako graficno, ker sedaj nisem igral iger in sem shajal z intergrated, ampak razmisljam mogoce spet malo zacet in pa rabim nekaj za 4k videje da je futureproof. Drugace pa je pc za multimedijo in produkcijo glasbe. Gor se bom priklopil stara dva diska 2x 2TB.



Obvezno hitrejse rame vsaj 3200mhz po moznosti 3600

D3m ::

32GB kit 3600MHz CL18 134 EUR

https://www.mindfactory.de/product_info...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

H2Obotic ::

Kaj ti pomaga 3600mhz na tako visokih latencah??

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Ja, vidiš, na tem slajdu dasta 3200@CL14 in 3600@CL16 identičen rezultat.. Ampak ti Low CL rami so dragi kt prasica. "Standard" je nekak 3200@CL16 in 3600@CL18, kjer ravno tako ne bo nobene razlike. Med 3200@CL16 in 3600@CL16 bo razlika, pa še tukaj za en pasji drek.. Cena pa nerazumna.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Ne bo opazil razlike med CL-i prej bo opazil razliko med 3200MHz in 3600MHz v igrah (low FPS in avg FPS).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Reaper ()

PlayTheGame ::

musicfreak je izjavil:

Tudi jaz se pocasi pripravljam na update po 9 letih. Sicer se razmisljam ce res rabim tako graficno, ker sedaj nisem igral iger in sem shajal z intergrated, ampak razmisljam mogoce spet malo zacet in pa rabim nekaj za 4k videje da je futureproof. Drugace pa je pc za multimedijo in produkcijo glasbe. Gor se bom priklopil stara dva diska 2x 2TB.



Preveri oz. zamenjaj ohišje. Define Mini C kakor vem ni za ATX form factor plate. Mora biti vsaj Define C, se pravi brez "Mini".
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

TOP ::

Reaper je izjavil:

@musicfreak: rabiš 3. generacijo ryzena? Za grafiko priporočam to kar sem vzel jaz, xfx rx 5700,trenutno 300 €, flashas na xt firmware in imaš grafiko blizu rtx 2070 za dosti manj denarja. Ssd za podoben denar lahko dobiš mogoče kakšen samsung, drugače je pa tudi mx500 ok. Za PSU bo pa kdo drug svetoval, poglej par postov nazaj kaj so svetovali meni.

Prvo flešaj pa potem poročaj,če ti je uspelo priti blizu rtx 2070.Ker tisti fleši so zelo jalovi,kot poročajo po raznih forumih.

Reaper ::

D3m je izjavil:

Verjamem. Samo bi mu rad ponudil NVMe namesto klasični SSD.

V tem primeru je P1 hitrejši od MX500.

Imaš primerjavo tukaj

https://ssd.userbenchmark.com/Compare/C...

Lp.


Razumem. Jaz bi vseeno raje dal par € vec za TLC, ni tako grozne razlike.

edi45 ::

brezveze kupit slabšo grafično, ker jo boš "flashal" in boš imel isti performance. Če bi res bilo tak nebi prodajali obeh. V samem štartu kupiš boljšo in imaš mir in boljši performance.

Reaper je izjavil:

@musicfreak: rabiš 3. generacijo ryzena? Za grafiko priporočam to kar sem vzel jaz, xfx rx 5700,trenutno 300 €, flashas na xt firmware in imaš grafiko blizu rtx 2070 za dosti manj denarja. Ssd za podoben denar lahko dobiš mogoče kakšen samsung, drugače je pa tudi mx500 ok. Za PSU bo pa kdo drug svetoval, poglej par postov nazaj kaj so svetovali meni.


Zakaj pa ne 3. gen ryzen? je dosti boljši kot 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()
««
918 / 1131
»»