» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
917 / 1131
»»

D3m ::

Trenutno samo Ryzen 5 3400g.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

edi45 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

edi45 je izjavil:

H2Obotic je izjavil:

Ker računalnika, namenjenega prvenstveno za igračkanje že mnoga leta nisem kupoval, bi vprašal ali bo/bi bil i5 9600K navit na 5ghz(ali več, če bo dober primerek) prešvoh za 2080 ti?
Zaenkrat se bo igralo na 1080p 144hz monitorju in kasneje tudi na 1440p 144hz.


Dosti je i5, 9600kf se že dobi za 210€ pri nas in v igrah uniči ryzena 3700x, ki je 350€8-)

No sej je ista razlike do 9900KS Tako da toliko o relevantnosti, ko primerjaš potem 350€ AMD z 600€ Intel.

No sicer pa, brez veze da ti še 1x linkam TOP prefromerja i5 z 1% low rezultati...


Po eni strani je brezveze kupit AMD. Če dobiš za isto ceno +/-10€ Intel ki je boljši. 9700K cca 380€ v igrah pojebe vse ryzene, vključno z 3950x in še matične so cenej za intel kot amd, sploh če hočeš kakšno pametno.

Pa sej vemo, ce samo igre na 144FPS, brez problema i9900KS. ce pa vse kaj drugega pa AMD. Trenutni bes buy je R5 3600. Za vec jeder kot na primer tvoja primerjava r7 3700x moras pa vedeti zakaj rabis igre.. je pa res da z dx12 in vulcan, tisti max clock od intla ne iztopa, vmes pa se kaka dva popravka pa imas za rezultat i10 10980X...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Čokoladko ::

D3m je izjavil:

Trenutno samo Ryzen 5 3400g.


Jap. Sam je slabši za vse ostalo kot 5 3600. Katera grafična je pa worth the money?

Han ::

Nobena, pa tudi tvoja celotna konfiguracija rahlo mimo...

Čokoladko ::

Zakaj je mimo? Kaj bi bilo bolj pametno? Nisem nek strokovnjak.

delfinus ::

Cokoladko, zakaj ne narocis iz Mindfactory. Bos prisparal pri takih konfiguraciji od 150 do 200€ sigurno, pa se vec izbire bo. Sam sem pred kratkim Ryzen 3600, MSI Gaming Plus X570, G.Skill 3200, Corsair RM750x, Scythe Mugen 5. Zelo zadovoljen s performanso, tisino in stabilnostjo. lp, d.

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Čokoladko je izjavil:

D3m je izjavil:

Trenutno samo Ryzen 5 3400g.


Jap. Sam je slabši za vse ostalo kot 5 3600. Katera grafična je pa worth the money?


Malo sem ti sestavil predlog....recimo dobiš za mali denar tudi 2600X 6/12.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Čokoladko ::

delfinus je izjavil:

Cokoladko, zakaj ne narocis iz Mindfactory. Bos prisparal pri takih konfiguraciji od 150 do 200€ sigurno, pa se vec izbire bo. Sam sem pred kratkim Ryzen 3600, MSI Gaming Plus X570, G.Skill 3200, Corsair RM750x, Scythe Mugen 5. Zelo zadovoljen s performanso, tisino in stabilnostjo. lp, d.


Zato ker gre na firmo.

Han ::

Potem je še bolj enostavno, ker pošljejo direkt...

D3m ::

Čokoladko je izjavil:

delfinus je izjavil:

Cokoladko, zakaj ne narocis iz Mindfactory. Bos prisparal pri takih konfiguraciji od 150 do 200EUR sigurno, pa se vec izbire bo. Sam sem pred kratkim Ryzen 3600, MSI Gaming Plus X570, G.Skill 3200, Corsair RM750x, Scythe Mugen 5. Zelo zadovoljen s performanso, tisino in stabilnostjo. lp, d.


Zato ker gre na firmo.


Tole sem imel v mislih.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

R5 2600x + 1TB SSD NVMe PCIe 3.0 x4, Antec P7 silent (2x ventilator), GF 1050Ti MSI Gaming X 4GB, be quite napajalnik 400W gold modularen,....
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

edi45 ::

Čokoladko je izjavil:

delfinus je izjavil:

Cokoladko, zakaj ne narocis iz Mindfactory. Bos prisparal pri takih konfiguraciji od 150 do 200€ sigurno, pa se vec izbire bo. Sam sem pred kratkim Ryzen 3600, MSI Gaming Plus X570, G.Skill 3200, Corsair RM750x, Scythe Mugen 5. Zelo zadovoljen s performanso, tisino in stabilnostjo. lp, d.


Zato ker gre na firmo.


še toliko boljše. Boš že v samem štartu plačal manj, ker bo cena brez DDV in pošljejo direkt k tebi, ne rabiš mailbox.de

Čokoladko ::

A bo tak config dober? http://shrani.najdi.si/?2X/Si/12QEsu2R/...

Ali pa kateri Intelov procesor parira temu Ryzenu z integrirano grafiko, da prišparam 400EUR? LP

Zgodovina sprememb…

TOP ::

H2Obotic je izjavil:

Ker računalnika, namenjenega prvenstveno za igračkanje že mnoga leta nisem kupoval, bi vprašal ali bo/bi bil i5 9600K navit na 5ghz(ali več, če bo dober primerek) prešvoh za 2080 ti?
Zaenkrat se bo igralo na 1080p 144hz monitorju in kasneje tudi na 1440p 144hz.

Ti se rajši uprašaj,kako noš navil 9600K na 5+ghz,z zračnim hladilnikom ne bo šlo,raviš vodno,kar konkretno dvigne ceno in potem rata nakup AMD smisel.

D3m ::

Čokoladko je izjavil:

A bo tak config dober? http://shrani.najdi.si/?2X/Si/12QEsu2R/...

Ali pa kateri Intelov procesor parira temu Ryzenu z integrirano grafiko, da prišparam 400EUR? LP


Bo ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Če hočeš tiho in hitro mašino, pozabi na HDD. 1 TB SSD stane manj kot 90 eur.

Za SLO ceno RX 5700 dobiš pri MF precej boljšo RTX 2060 SUPER, na kateri ne bo težav s šoferji.

https://www.mindfactory.de/product_info...

D3m ::

Za SLO ceno RX 5700 dobiš pri MF precej boljšo RTX 2060 SUPER


Ne nakladaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

https://www.techpowerup.com/review/msi-...

MSI RTX 2060S Gaming X je boljša v vseh pogledih!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Napačen link si dal. :)

https://www.mindfactory.de/product_info...

v vseh pogledih!


Nope.



Glej kaj dobi za 20 eur več od 2060 Super.

https://www.mindfactory.de/product_info...

https://www.techpowerup.com/review/msi-...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Ne nakladaj. :P

FlyingBee ::

D3m, 5700 je slepa ulica, spomladi bo dx12 SW nadgradnja, Turing bo ready.

MaticKregar ::

Se tole splaČa?
https://www.electronic4you.si/lenovo-le...

Ps, za igre, pa res se mi ne da sestavljati, nisem hard core gamer, bi samo za Aoe2 remastered in pa da bi delal dobro Aoe4 in pa te nove igre Planet zoo...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

D3m, 5700 je slepa ulica, spomladi bo dx12 SW nadgradnja, Turing bo ready.


Bolje, da ne pišemo o GTX potlej.

DX12 update, kar naj pride.

MaticKregar je izjavil:

Se tole splaČa?
https://www.electronic4you.si/lenovo-le...

Ps, za igre, pa res se mi ne da sestavljati, nisem hard core gamer, bi samo za Aoe2 remastered in pa da bi delal dobro Aoe4 in pa te nove igre Planet zoo...


Sestavijo ti jo drugi.

Malo veliko je za stari Coffe Lake
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

GTX je tudi Turing

Kebo ::

Se kaj ve kdaj pride RX 5500, malo me že prsti srbijo za novo grafično.

edi45 ::

TOP je izjavil:

H2Obotic je izjavil:

Ker računalnika, namenjenega prvenstveno za igračkanje že mnoga leta nisem kupoval, bi vprašal ali bo/bi bil i5 9600K navit na 5ghz(ali več, če bo dober primerek) prešvoh za 2080 ti?
Zaenkrat se bo igralo na 1080p 144hz monitorju in kasneje tudi na 1440p 144hz.

Ti se rajši uprašaj,kako noš navil 9600K na 5+ghz,z zračnim hladilnikom ne bo šlo,raviš vodno,kar konkretno dvigne ceno in potem rata nakup AMD smisel.


Kaksna noctua nh-d15 bi hladila bp, ce ne pa kaksen aio, se zacnejo pri 240mm pri 60-70e. I5 9600kf pride pri nas 215e, v nemciji 200e ryzen 3700x je 350e+ v nemciji 320e+ in je v igrah slabsi. Plus da se pri ryzenu prav tako rabis hladilnik in drazjo plato ce hoces 3600mhz rame, ki so sweet spot za amd. Zato po eni strani ce je pc izkljucno za gaming je se vedno intel boljsa izbira. Boljsi performance za manj denarja.

MaticKregar ::

MaticKregar je izjavil:

Se tole splaČa?
https://www.electronic4you.si/lenovo-le...

Ps, za igre, pa res se mi ne da sestavljati, nisem hard core gamer, bi samo za Aoe2 remastered in pa da bi delal dobro Aoe4 in pa te nove igre Planet zoo...

Drugače, je to gut deal?

DarwiN ::

MaticKregar je izjavil:

MaticKregar je izjavil:

Se tole splaČa?
https://www.electronic4you.si/lenovo-le...

Ps, za igre, pa res se mi ne da sestavljati, nisem hard core gamer, bi samo za Aoe2 remastered in pa da bi delal dobro Aoe4 in pa te nove igre Planet zoo...

Drugače, je to gut deal?


Dobil si ~optimalno sestavo na dlani.. Komplet sestavljeno kišto, ki bi lahko kako komponento še izboljšal, v kolikor budget dovoljuje.

Ampak ti daš takšne predloge očitno na ignore in iščeš naprej..

Za takšne so Big Bang in podobne trgovine.. Pejt tja in ti bodo "pomagali" :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MaticKregar ::

S kje pa se naroča po delih npr? Lahko kakšno takšno sestavo kdo pomaga?

DarwiN ::

Si jo že dobil, Matic.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Na funtech, 20eur še dodaš pa ti oni sestavijo. RAM pa moraš sam.

Nagshul ::

Zdravo.

Sem na poti sestavljanja prvega gaming PC-ja
sem bol na budžetu in iščem price to performance ratio
me zanima če lahko kdo pokomentira tale build :

MOBO: ASRock B450 PRO (ali je mus x570?)
CPU: rzyen 5 3600
GPU:ASROCK Radeon RX 5700
RAM: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4
PSU: FORTRON FSP HYPER M85+ 650 80+B 650W
SSD: WD 500GB 3Dnand 6,35 sata 3
lol CASE: Phanteks p300
za ceno okoli 1000 evrov
BTW ali je funtech dobra izbira

hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nagshul ()

DarwiN ::

Nagshul je izjavil:

Zdravo.

Sem na poti sestavljanja prvega gaming PC-ja
sem bol na budžetu in iščem price to performance ratio
me zanima če lahko kdo pokomentira tale build :

MOBO: ASRock B450 PRO (ali je mus x570?)
CPU: rzyen 5 3600
GPU:ASROCK Radeon RX 5700
RAM: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4
PSU: FORTRON FSP HYPER M85+ 650 80+B 650W
SSD: WD 500GB 3Dnand 6,35 sata 3
lol CASE: Phanteks p300
za ceno okoli 1000 evrov
BTW ali je funtech dobra izbira

hvala za odgovor


Če kupuješ v Slo, je Funtech najbrž najboljša opcija.

Sicer pa nisi najboljš sestavil. Grafično imaš z referenčnim hladilnikom, kar absolutno odpade.. Glej tiste z dvema oz. tremi ventilatorji.
Fortron? Amm..Seasonic Focus za podoben denar.
SSD raje NVME... Corsair MP510

Ostalo je kul. Plate ne potrebuješ BX570... Samo pazi okrog biosa, če misliš sam sestavljat. Ene B450 plate ne podpirajo Ryzen3000 brez bios updejta. Če plačaš Funtechu 20€ za sestavo, predvidevam da oni updejtajo bios, v kolikor je to potrebno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nagshul ::

DarwiN je izjavil:

Nagshul je izjavil:

Zdravo.

Sem na poti sestavljanja prvega gaming PC-ja
sem bol na budžetu in iščem price to performance ratio
me zanima če lahko kdo pokomentira tale build :

MOBO: ASRock B450 PRO (ali je mus x570?)
CPU: rzyen 5 3600
GPU:ASROCK Radeon RX 5700
RAM: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4
PSU: FORTRON FSP HYPER M85+ 650 80+B 650W
SSD: WD 500GB 3Dnand 6,35 sata 3
lol CASE: Phanteks p300
za ceno okoli 1000 evrov
BTW ali je funtech dobra izbira

hvala za odgovor


Če kupuješ v Slo, je Funtech najbrž najboljša opcija.

Sicer pa nisi najboljš sestavil. Grafično imaš z referenčnim hladilnikom, kar absolutno odpade.. Glej tiste z dvema oz. tremi ventilatorji.
Fortron? Amm..Seasonic Focus za podoben denar.
SSD raje NVME... Corsair MP510

Ostalo je kul. Plate ne potrebuješ BX570... Samo pazi okrog biosa, če misliš sam sestavljat. Ene B450 plate ne podpirajo Ryzen3000 brez bios updejta. Če plačaš Funtechu 20€ za sestavo, predvidevam da oni updejtajo bios, v kolikor je to potrebno.


Hvala za odgovor sem spremenil psu in ssd gpu sem vzel gigabyte geforce rtx 2060 super oc in b450 tomahawk se mi zdi da podpirajo 3600?

Han ::

Na večini B450 MSI plat lahko flešneš BIOS brez procesorja. Glej, da ima plata na koncu naziva besedo MAX.

DarwiN ::

Ja, tomahawk MAX privzeto podpira vse. Ta je tudi splošno najbolje ocenjena in prodajana plata.. Sicer smo že praktično decembra, tko da bi tudi ostale plate že morale imet R3000 podporo out of the box, ampak nikoli ne veš, kdaj je bila plata izdelana/dobavljena/posodobljena.

Sicer pa, kot rečeno, dodaš storitev sestave v košarico. Bojda sestavijo komplet, ti pa moraš naknadno samo vtaknit palčko rama v slot, ker jim menda zakon ne dopušča prodaje 100% kompletnih sestav.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nagshul ::

DarwiN je izjavil:

Ja, tomahawk MAX privzeto podpira vse. Ta je tudi splošno najbolje ocenjena in prodajana plata.. Sicer smo že praktično decembra, tko da bi tudi ostale plate že morale imet R3000 podporo out of the box, ampak nikoli ne veš, kdaj je bila plata izdelana/dobavljena/posodobljena.

Sicer pa, kot rečeno, dodaš storitev sestave v košarico. Bojda sestavijo komplet, ti pa moraš naknadno samo vtaknit palčko rama v slot, ker jim menda zakon ne dopušča prodaje 100% kompletnih sestav.


Sem tudi gledal computeruniverse so mal cenejši ... Se splača?

DarwiN ::

Danes vsekakor, ker imaš XFX RX 5700 DD za 306€, ampak ta cena zna izginit še preden boš ti košarico napolnil. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

5700xt thicc III, ki je dobra izvedba pa je 410eur.

bajsibajsi ::

Čokoladko je izjavil:

A bo tak config dober? http://shrani.najdi.si/?2X/Si/12QEsu2R/...

Ali pa kateri Intelov procesor parira temu Ryzenu z integrirano grafiko, da prišparam 400EUR? LP


Par postov visje si napisal, da iger ne igras oz. jih igras enkrat letno. Potem das pa v build GPU, ki stane 415 eur?

Dejansko opazam, da ima AMD slabo izbiro za namen "zmogljivih office buildov", saj je max. kar lahko uporabnik kupi G verzija. K vsemu ostalemu pa mora pristeti se strosek graficne kartice. V taksnih primerih je pogosto lahko stroskovno bolj ucinkovita Intel izbira.

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

5700xt thicc III, ki je dobra izvedba pa je 410eur.


Double D? Thicc?

Imajo nov marketing oddelek. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lightning ::

Pozdravljeni.

Ker imam svoj PC že več let,imam v prihodnje nabaviti novo kišto. Zanima me, ali so kakšne spletne strani v Sloveniji, ki imajo ugodno PC-je oziroma najceneje?


PC bi imel za normalno rabo, predvsem pa bi rad, da bi s to novo kišto lahko z vsemi komponentami (grafična kartica, pomnilnik, itd.) igral brezhibno in brez problema vse nove igrice (nba, fifa, battlefield, call of duty, itd.), torej da bi mi podpiralo vse te zahteve za igranje novih igric.

Od kakšne cene naprej se gibljejo kište, ki bodo brez skrbi omogočale igranje vseh iger ter alije kakšna razlika med kišto za 600 EUR in kišto za 1000 EUR, še zlasti glede opreme in ali je pri obeh možna brezskrbna igra teh novih iger, ki zahtevajo določeno stopnjo kvalitetne opreme za nemoteno igranje ?



Prosim za pomoč, glede na to, da ste tukaj takšni, ki se zelo podrobno ukvarjate s tem in se spoznate na takšne stvari, za razliko od mene

Hvala iz srca in lp

FlyingBee ::

Najpomembnejša izbira je grafična. Na Funtech ti lahko za 600eur sestavimo z grafično, ki ti bo na 1080p resoluciji poganjala zadovoljivo kar želiš, torej okoli 60fps, kot imaš verjetno tudi osveževanje monitorja 60hz. Od 600 do 1000eur pa je veliko maneverskega prostora, predvsem ne rabiš več zapravljat zaenkrat. Pomembno vprašanje pa je najprej: kateri monitor imaš in ali ga misliš tudi menjati v kratkem?

Reaper ::

Tudi jaz malo gledam po stacinarnih računalnikih. Tole sem dal skupaj, prosim za predloge glede grafične kartice in matične plošče. Navijal računalnika nebi, uporaba pa kakšna igra kdaj pa kdaj in kakšna video obdelava domačih posnetkov. Monitor imam Dell U2515H. Se sploh splača devati M.2 SSD v PC namesto SATA SSD-ja? Se pozna toliko pri hitrosti? Katero vodno hlajenje bi predlagali? Sem odprt za predloge za optimizacijo cene, lahko tudi kakšna druga spletna trgovina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Lightning ::

FlyingBee je izjavil:

Najpomembnejša izbira je grafična. Na Funtech ti lahko za 600eur sestavimo z grafično, ki ti bo na 1080p resoluciji poganjala zadovoljivo kar želiš, torej okoli 60fps, kot imaš verjetno tudi osveževanje monitorja 60hz. Od 600 do 1000eur pa je veliko maneverskega prostora, predvsem ne rabiš več zapravljat zaenkrat. Pomembno vprašanje pa je najprej: kateri monitor imaš in ali ga misliš tudi menjati v kratkem?



Monitor tudi že imam nekaj let in mislim, da še ni potreben menjave, ali pač?

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

DarwiN ::

Lightning, monitor je najpomembnejša komponenta in bi jo moral menjat. AOC Q3279VWF imaš v akciji za 180€. Razlika bo neopisljiva in vredna več kot vse druge nadgradnje.. Ampak ker gre za malo sodobnejšo resolucijo, to pomeni, da bi moral vzet tudi malo močnejšo grafično kartico. Za jurja najbrž prideš skoz. 820€ računalnik + 180€ monitor.

@Reaper. V redu sestava. NVME ni opazno hitrejši, ampak tudi v ceni ni več tolk razlike. Vodno hlajenje pomoje nima smisla, če ne misliš navijat, ker komponente so danes dost tihe in je že stock hladilnik dovolj dober. Trgovino imaš cenejšo v Mindfactory, ampak ne pošiljajo v Slovenijo in je treba preko posrednika (MailBoxDE) poslat. Če se ti da s tem ukvarjat za 5-10%...

Pa ne vem, kaj ste vsi obsedeni s takšnimi zverinskimi napajalniki. Saj "več" ne pomeni "bolje". Poraba z leti ne raste, ampak počasi pada. Saj veste, tehnološki razvoj in globalno segrevanje, ipd.. Za takšen sistem bi bil dovolj kvaliteten 350W napajalnik, ker pa rezerva mora bit... Seasonic Focus GX-550 bo precej boljša izbita.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

Hvala za predloge. Kako se pa kaj AMD RX 5700 obnese?

matobeli ::

ej fantje r7 2700 ali r5 2600x? gaming, pisarna, mal obdelave slik. vse skupaj bo na eni b450, razlike v ceni ni prav velik (cca 20-30€), bi blo pa fajn da bo konfig še zmogljiv za prihodnja leta.

David83 ::

Živjo,

že nekaj časa študiram o menjavi sistema, saj ta že malo peša pri delu(autocad, 3D cat phytha). Tudi iger ne žene več tako kot včasih, predvsem na glavnem monitorju(3440x1440).

Trenutno imam i7 3770, 16gb ram in geforce gtx 680.

Kupil bi komplet novo "kišto". Gledal sem malo te sestavljene, recimo : https://www.markoshop.si/racunalniki/53...

Kako se vam zdi? Vzel bi pa kot pravna oseba, torej brez DDV in pripravljen sem odštet max 3000€, da bo spet par let mir. Ali se bolj splača po komponentih vzet in sestavit?

Lightning ::

Sam imam že več let ta računalnik:

Procesor: AMD Athlon ii x4 630 processor 2.80ghz

Pomnilnik: 4,00 GB

Grafična kartica: AMD radeon hd 5700 series

Zanim me vprašanje: S takšno zgoraj navedeno opremo mi očitno ne bodo delovale najnovejše igrice (NBA, FIFA, Battlefield, Call Of Duty, itd., kajne?

Bo očitno počasi treba posodobit računalnik z novejšo opremo.

Hvala za pomoč in lp.
««
917 / 1131
»»