» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
900 / 1131
»»

Seba22 ::

Je pa kr večja razlika veš kot pa samo tisth cca 5° kot jo ti vidiš sploh pa ker je stvar navita obenem pa so še nižje temperature kaj hočeš boljšega evo samo za primerjavo:Zračni hladilnik CPU na stock frekvencah voltaža na 1.2V temperature 72-80°,AIO vodno 280mm CPU overclock 5.0ghz all core voltaža 1.325V temperature so 72° maximum.Zdaj pa vsak si more pri sebi razmislit če je vredno ali ne pač kakor za koga jas samo podam informacije za tiste ko kupujejo da vsaj malo vejo kaj pričakavat
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

Dark rock 4 po specsih ni premalo,ampak v praksi je čisto drugače.Jas sem prvo tud mislo vzet navadn dark rock 4 pa sem se potem odločil za dark rock 4 pro pa se je izkazalo ta je še to prešvoh še za stock frekvence kje pa še je navijanje seveda v primeru če sploh naviješ to je pa seveda stvar posameznika.Je pa dosti odvisno tud od case airflow kar pa v mojem primeru ne morem rečt da je bil to faktor tega problema ker imam ohišje big tower z 200mm case fani odspredaj in zgoraj po 2x
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Infusion ::

Katera je trenutno najcenejša računalniška trgovina v Sloveniji in katera v tujini? Caseking pošilja v Slovenijo?

edi45 ::

Seba22 je izjavil:

Dark rock 4 po specsih ni premalo,ampak v praksi je čisto drugače.Jas sem prvo tud mislo vzet navadn dark rock 4 pa sem se potem odločil za dark rock 4 pro pa se je izkazalo ta je še to prešvoh še za stock frekvence kje pa še je navijanje seveda v primeru če sploh naviješ to je pa seveda stvar posameznika.Je pa dosti odvisno tud od case airflow kar pa v mojem primeru ne morem rečt da je bil to faktor tega problema ker imam ohišje big tower z 200mm case fani odspredaj in zgoraj po 2x


Se dobro da sem ti povedal da bo navaden dark rock 4 preslab. Se pro se je zelo zelo matral :D

Infusion je izjavil:

Katera je trenutno najcenejša računalniška trgovina v Sloveniji in katera v tujini? Caseking pošilja v Slovenijo?

Mindfactory.de oboji spet posiljajo v slovenijo.

Problem pri tako visokih temperaturah, kot so 80-85c je na dolgi rok, saj pride do degradacije samega cipa. Torej zakaj bi po nepotrebnem bil tako vroc in se dodatno grel ostale komponente ce ni potrebno? Na napajalnikih in coolerjih se nikoli ne sme varcevat! Rajse na plati in ramih kot na teh dveh stvareh. Ce se bom vzel kdaj 9700k ali 9900k bom se vzel aio 360mm al pa vsaj 280mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Infusion ::

Odlično! Kdaj pa so začeli ponovno pošiljat?

mailer ::

Zgleda da so nas uvrstili v cono 1, kjer je poštnina 29EUR. Dokaj drago razen, če ne naročiš komplet mašine, za ohišje verjeno zaračunajo dodaten paket kar znese potem skoraj 60EUR poštnine plus 2% višji davek.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

JanBrezov ::

Seba22 je izjavil:

Dark rock 4 po specsih ni premalo,ampak v praksi je čisto drugače.Jas sem prvo tud mislo vzet navadn dark rock 4 pa sem se potem odločil za dark rock 4 pro pa se je izkazalo ta je še to prešvoh še za stock frekvence kje pa še je navijanje seveda v primeru če sploh naviješ to je pa seveda stvar posameznika.Je pa dosti odvisno tud od case airflow kar pa v mojem primeru ne morem rečt da je bil to faktor tega problema ker imam ohišje big tower z 200mm case fani odspredaj in zgoraj po 2x

Ravnokar sem imel priložnost na lastne oči videti računalnik z i9-9900K s coolerjem be quiet! Pure Rock (ki je 150W TDP) s 64 GB rama z vsemi jedri na 100% pri max. temperaturi 75C. Računalnik se uporablja za tehnične izračune, ki trajajo po teden dni v eno, vsa jedra skoz na 100%. Računalnik je v uporabi skoraj leto dni brez problemov. Kar se mene tiče, 75C ni problem in ni razlog za menjavo coolerja.

Han ::

10-15°C nižje temperature prispevata poleg dobrega hladilnika še dobra termalna pasta in predvsem zračno ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mailer ::

JanBrezov je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Dark rock 4 po specsih ni premalo,ampak v praksi je čisto drugače.Jas sem prvo tud mislo vzet navadn dark rock 4 pa sem se potem odločil za dark rock 4 pro pa se je izkazalo ta je še to prešvoh še za stock frekvence kje pa še je navijanje seveda v primeru če sploh naviješ to je pa seveda stvar posameznika.Je pa dosti odvisno tud od case airflow kar pa v mojem primeru ne morem rečt da je bil to faktor tega problema ker imam ohišje big tower z 200mm case fani odspredaj in zgoraj po 2x

Ravnokar sem imel priložnost na lastne oči videti računalnik z i9-9900K s coolerjem be quiet! Pure Rock (ki je 150W TDP) s 64 GB rama z vsemi jedri na 100% pri max. temperaturi 75C. Računalnik se uporablja za tehnične izračune, ki trajajo po teden dni v eno, vsa jedra skoz na 100%. Računalnik je v uporabi skoraj leto dni brez problemov. Kar se mene tiče, 75C ni problem in ni razlog za menjavo coolerja.

Novi epyc ina 64 jeder in 128 niti stane pa 7k€, še vedno bolje kot 28 jedrni intel za 10k€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

D3m ::

JanBrezov je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Dark rock 4 po specsih ni premalo,ampak v praksi je čisto drugače.Jas sem prvo tud mislo vzet navadn dark rock 4 pa sem se potem odločil za dark rock 4 pro pa se je izkazalo ta je še to prešvoh še za stock frekvence kje pa še je navijanje seveda v primeru če sploh naviješ to je pa seveda stvar posameznika.Je pa dosti odvisno tud od case airflow kar pa v mojem primeru ne morem rečt da je bil to faktor tega problema ker imam ohišje big tower z 200mm case fani odspredaj in zgoraj po 2x

Ravnokar sem imel priložnost na lastne oči videti računalnik z i9-9900K s coolerjem be quiet! Pure Rock (ki je 150W TDP) s 64 GB rama z vsemi jedri na 100% pri max. temperaturi 75C. Računalnik se uporablja za tehnične izračune, ki trajajo po teden dni v eno, vsa jedra skoz na 100%. Računalnik je v uporabi skoraj leto dni brez problemov. Kar se mene tiče, 75C ni problem in ni razlog za menjavo coolerja.


Groza. Kaj pa sedaj?

To je cooler za 35 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

scipascapa ::

Aja MF pošilja? 29EUR je preveč potem je bolje preko mailboxde....samo za podjetja z davčno.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

mailer je izjavil:

Zgleda da so nas uvrstili v cono 1, kjer je poštnina 29EUR. Dokaj drago razen, če ne naročiš komplet mašine, za ohišje verjeno zaračunajo dodaten paket kar znese potem skoraj 60EUR poštnine plus 2% višji davek.

Nein!
Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a valid VAT ID, please insert it into your account details.

Seba22 ::

JanBrezov je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Dark rock 4 po specsih ni premalo,ampak v praksi je čisto drugače.Jas sem prvo tud mislo vzet navadn dark rock 4 pa sem se potem odločil za dark rock 4 pro pa se je izkazalo ta je še to prešvoh še za stock frekvence kje pa še je navijanje seveda v primeru če sploh naviješ to je pa seveda stvar posameznika.Je pa dosti odvisno tud od case airflow kar pa v mojem primeru ne morem rečt da je bil to faktor tega problema ker imam ohišje big tower z 200mm case fani odspredaj in zgoraj po 2x

Ravnokar sem imel priložnost na lastne oči videti računalnik z i9-9900K s coolerjem be quiet! Pure Rock (ki je 150W TDP) s 64 GB rama z vsemi jedri na 100% pri max. temperaturi 75C. Računalnik se uporablja za tehnične izračune, ki trajajo po teden dni v eno, vsa jedra skoz na 100%. Računalnik je v uporabi skoraj leto dni brez problemov. Kar se mene tiče, 75C ni problem in ni razlog za menjavo coolerja.


Ja kakor za koga meni vse kar je nad 70° ni ravno kul sploh ko mam grafo max na 65° v vsakem špilu,ampak je imma CPU OC-jan je do 75 čisto kul za stock frekvence pa definitivno ne.Jas sem samo podal informacije in moje osebne izkušnje zdaj kaj bo pa kdo dal gor na ta dva proca pa naj se sam odloči.
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

davvid ::

Kupu sem tale hard disk https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... in je zlo glasen (ful se slis k se vrti). A se da to kje nastimat al pa kej, ker prejsn disk se ni nc slisu.

edi45 ::

davvid je izjavil:

Kupu sem tale hard disk https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... in je zlo glasen (ful se slis k se vrti). A se da to kje nastimat al pa kej, ker prejsn disk se ni nc slisu.


Malo dnarja malo muzike..verjetno si imel boljši disk prej. Kakšen WD, Seagate ali Toshibo.

davvid ::

Kateri disk pa bi pol priporočal za cca 100€ 2T 3T pa da je tih.

scipascapa ::

intenso=toshoba.....ker ohiše, kako ga privijačiš?

MrStein ::

A to je res Intenso disk? Kaj piše na samem disku?

Predlog pa je: zunanji disk
So celo cenejši kot notranji disk enake velikosti.
Pa ponavadi tišji ter z manjšo porabo.
So pa malo počasnejši.

Vzameš ga iz ohišja in gradiš v PC. Lahko pa ga kar kot zunanjega pustiš, odvisno od potreb.

Pazi le, da ne bo tipa SMR, kar je za nekatere vrste uporabe počasnejše kot "klasični".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

hm malo sem zarjavel....pri xfx xtr 650w napajalniku imam 2 kabla:

4/8 pin ATX/12V/EPS12V/Power connector in pa 8 pin EPS 12V Power connector, za na matično bom slednjega uporabil, ker je direkt PSU 8pin - CPU 8 pin...prvi je PSU 8 - CPU+CPU 4+4....ta je verjetno za stare plate?

davvid ::

scipascapa je izjavil:

intenso=toshoba.....ker ohiše, kako ga privijačiš?

Phanteks P400S. Sem ga meu tut zunaj pa je blo isto glasno.

DarwiN ::

Kupil si disk s 7200 obrati.. Tile so vsi relativno glasni.. Za tišje delovanje glej tiste s 5400 obrati.

Pri Edigital imaš ugodno WD purple 3 TB. Tale bojda povzroča le 24 db hrupa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

davvid: imaš kake vibracijske gumice vmes itd?

FlyingBee ::

scipascapa je izjavil:

hm malo sem zarjavel....pri xfx xtr 650w napajalniku imam 2 kabla:

4/8 pin ATX/12V/EPS12V/Power connector in pa 8 pin EPS 12V Power connector, za na matično bom slednjega uporabil, ker je direkt PSU 8pin - CPU 8 pin...prvi je PSU 8 - CPU+CPU 4+4....ta je verjetno za stare plate?

Verjetno je prvi, če ima matična samo 4 pin cpu konektor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: xgeorgex ()

scipascapa ::

matična ima 8pinskega....

gddr85 ::

vseeno kater kabel, afaik sta oba glih, samo da je prvi tud za 4pin plate..

MrStein ::

MrStein je izjavil:

A to je res Intenso disk? Kaj piše na samem disku?

Predlog pa je: zunanji disk
So celo cenejši kot notranji disk enake velikosti.
Pa ponavadi tišji ter z manjšo porabo.
So pa malo počasnejši.

Vzameš ga iz ohišja in gradiš v PC. Lahko pa ga kar kot zunanjega pustiš, odvisno od potreb.

Pazi le, da ne bo tipa SMR, kar je za nekatere vrste uporabe počasnejše kot "klasični".

Pozabi, sem zdaj preveril in so zunanji dražji. Splačajo se komaj pri velikostih 5TB in več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delfinus ::

Draftam konfiguracijo novega PCja. Nekaj komponent ze imam in jih ne bom menjal (diski, graficna, monitor, ohisje)

Kaj mi je pomembno: relativna tisina, ne previsoke temperature na zracnem, soliden audio izhod (verjetno ALC1220?), rad imam vgrajene kvalitetne komponente, ampak ne zelim nabutat ohisja s kaksnimi kitovskimi HSFji. Zelim, da bo delovalo dekado in da ima rahel potencial za eventuelni upgrade kasneje. Trenutni PC namrec imam ze 11 let pa se vedno lahko na mid/high obracam vse igre (Asus P5E + Xeon 3350 + Nvidia 1070).
Denar sicer ni problem, kljub vsemu pa zelim dobiti za denar, ki ga dam en tak optimum glede na P/P in seveda kvaliteto. PC bo v rabi za obcasen gaming (1920x1200) in pa seveda vsakodnevno delo, ki pa ni procesorsko prehudo. Streming ob gamingu ne delam. Graficna bo ostala zaenkrat GTX1070 in je ne nameravam menjat.

Zdaj gledal sem in se odlocal med I7 9700k, Ryzen 3700x in Ryzen 3600. Nekako se sedaj nagiban na AMD Ryzen 3600, ker je ucinkovitejsi in se dosti manj greje kot Intel 9700k. Kar se pa performase tice so pa vsi bolj ali manj tam tam v gamingu. Par frejmov gor dol je zanemarljivo in mi je cisto vseeno ali je namesto 180fps pac 160fps.

Tkole nekako sem si sestavil


Kako je kaj s tem ALC1220, gre za soliden audio? Zdaj sem ze prek 20 let na Creative Sound Blaster Live Platinum, in ima en tak prijeten zvok, ki ga z zvocno z maticne nisem nikoli dosegal. Ampak je PCI kartica, tako da zal ne gre v novo masino, drugace bi jo takoj nasrafal v novo masino.
Hvala za sugestije.
lp, d.

bedarija ::

ne vem če rabiš gaming x570 matično za osvnovni 3600 provesor, če se ti gre toliko za zvok, kupi osnovno matično in dokupi sound card

delfinus ::

Vzrok zakaj in moje razmisljanje - future proof za potencialni upgrade cez leta npr. graficna naslednje generacije, ki bo bazirala na PCIe 4.0, hitrejsi diski, ko bo potreba in ko bodo cene normalne.

5er13 ::

Pozdravljeni ali vzamem ta paket?




MSI B450 TOMAHAWK MAX MSI B450 TOMAHAWK MAX
Product-ID 90776104
in stock, ready for immediate shipping
2-4 days delivery time
Old price111,75 €
107,54 €
You save:4,20 €
107,54 €
Delete Picture of AMD Ryzen 5 3600 AMD Ryzen 5 3600
Product-ID 90770178
in stock, ready for immediate shipping
2-4 days delivery time
UVP214,27 €
210,07 €
You save:4,20 €
210,07 €
Delete Picture of MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC
Product-ID 90777627
in stock, ready for immediate shipping
2-4 days delivery time
Old price452,12 €
435,61 €
You save:16,51 €
435,61 €
Delete Picture of G.Skill Aegis 32GB DDR4 Kit (2x16GB) G.Skill Aegis 32GB DDR4 Kit (2x16GB)
Product-ID 90725614
in stock, ready for immediate shipping
2-4 days delivery time
Old price166,25 €
133,17 €
You save:33,07 €
133,17 €
Delete Picture of Toshiba X300 HDWE140XZSTA Retail Toshiba X300 HDWE140XZSTA Retail
Product-ID 90781478

scipascapa ::

daj malo uredi post.

5er13 ::

saj se vidi

pomoje je the best buy trenutno. al bi se kaj spremenil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er13 ()

MrStein ::

delfinus je izjavil:

Vzrok zakaj in moje razmisljanje - future proof za potencialni upgrade cez leta npr. graficna naslednje generacije, ki bo bazirala na PCIe 4.0, hitrejsi diski, ko bo potreba in ko bodo cene normalne.

Čez leta lahko komot novo plato kupiš.
Ne trdim, da je to edina prava pot, ampak tak, kot možnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

r5 3600 je 190 € ali manj, kje si gledal te cene?

delfinus ::

MrStein, mas po svoje prav, ampak plata mi je zadnja stvar, ki bi jo zelel menjat cez par let. Ampak enkrat, ko kupim, kupim za dlje kot za par let. Naj omenim se enkrat, se sedajle uporabljam Asus P5E (775 plata). Je bila tudi takrat v visjem cenovnem rangu in me se danes tiktaka. Kar je fajn, nikoli ni bilo nobenih problemov z njo. Top spica, da zdrzi toliko let. Vmes sem samo presel iz Intel Dual Core E8500 na Quad Core Xeon, dodal rame, dodal SSD diske in dodal Nvidio 1070 graficno.

hojnikb ::

1070 in quad xeon? Talk about massive bottleneck.
#brezpodpisa

delfinus ::

hojnik je res, ampak zavedaj se, da sem zgolj s pomocjo nje na mid do high, (odvisno od spila), res. 1920x1200, obrnil vse aktualne novodobne igre Hitman 2, Far Cry 5, Dying Light etc... Brez nje ni sans. Sem imel prej Radeon 6870 in je bilo no go. Res pa je, da je CPU bil ozko grlo, ampak s korektnimi nastavitvami je slo. Evo grafa sedaj ostaja in bo sla v novo masino in bo v njej do naslednje menjave, ko bom pac mel potrebo za kaksno drugo.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

D3m ::

5er13 je izjavil:

saj se vidi

pomoje je the best buy trenutno. al bi se kaj spremenil?


Namesto MECH vzemi Red Dragon

https://www.computeruniverse.net/en/pow...
|HP EliteBook|R5 6650U|

5er13 ::

Je boljsa red dragon?

Han ::

delfinus, jaz bi vseeno štartal s 3700x iz dveh razlogov: ker imaš trenutno najboljšo x570 plato in da ne boš že čez 3-4 leta iskal menjavo za 3600. Hladil bi ga z npr. Dark Rock 4, cel sistem pa poganjal s Corsair RM750x, ki ima 10 let garancije, ventilator pa vklopi po potrebi.

D3m ::

5er13 je izjavil:

Je boljsa red dragon?


Da.

Han je izjavil:

delfinus, jaz bi vseeno štartal s 3700x iz dveh razlogov: ker imaš trenutno najboljšo x570 plato in da ne boš že čez 3-4 leta iskal menjavo za 3600. Hladil bi ga z npr. Dark Rock 4, cel sistem pa poganjal s Corsair RM750x, ki ima 10 let garancije, ventilator pa vklopi po potrebi.


Dark Rock 4 je overkill.

Je Pure Rock, Shadow Rock dovolj ali kateri drugi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

delfinus ::

Han tenks za mnenje! Bom vsekakor preveril Corsair napajalnik malo bolj detaljno. Vidim, da je v istem cenovnem razredu kot Be Quiet Straight Power 11 oz. 3 drobtine ceneje.
Kar se pa tice 3700x bom se razmislil. Financno sicer ni tak problem, ampak ko gledam ne vidim bistvene razlike v spilih saj so le-te zanemarljive med 3600 in 3700x. Procesorsko najbolj zahtevne opravilo bodo prav te. Super pa bi blo, ce bi bile X570 plate kompatibilne se s Zen4. Ampak, pomoje bo sprememba prihodnje leto.
Kar se pa tice HSF pa bom ostal na Arctic Freezer 34 eSports Duo, saj je po performasah on pair z BeQuiet Dark Rock Pro 4, ampak po polovicni ceni. Btw, kako je s temperaturami na 3700x, upam da ni pecka kot I7 9700k?

lp, d.

DarwiN ::

Ne vem, zakaj ste tak zaljubljeni v Be-Quiet hladilnike. Machoti so boljši oz. cenejši.. Thermalright Macho Rev. B je ekvivalenten Dark Rocku 4, medtem ko je Macho X2 ekvivalent Rocku 4 Pro. Pri nekih usranih hladilnkih pa res nima smisla plačat samo za znamko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

@delfius, on pair z Rock Pro 4 ravno ne more bit tale Freezer 34.. Primerjaj samo težo in velikost ventilatorjev. 1.13 kg "mesa" proti 760g in pa 135 mm venti proti 120mm, kar pomeni, da bo tudi glasnejši.
Macho X2 ima na primer 1.05 kg in 140 mm ventilatorji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Super pa bi blo, ce bi bile X570 plate kompatibilne se s Zen4


Velika verjetnost, da bo glede na to, da bo 7nm+.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bedarija ::

delfinus je izjavil:



če se ne motim bo ryzen 4000 zadnji na AM4 podnožju, tako da kar se CPU-ja tiče neke nadgradnej skozi leta ne bo, podpora pcie 4 je pa res lepo imet ampak je še prezgodaj. pomoje cenejša plata je kul kasneje pa lahko boljšo z pcie 4 podporo in pa ddr 5, ki tudi pride čez 1 max 2 leti

scipascapa ::

za 90 potem lahko že skoraj vodno vzameš nje?

Arctic Freezer 34 eSports Duo je best buy, MF 32EUR rdeč.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za 40e več vzameš bolši napajalnik..
#brezpodpisa

Bwaze6 ::

A ne gleda že tako čisto predimenzioniranih 750 W napajalnikov za 130 EUR+, na sistemu, ki bo žrl precej pod 500 W? Kaj točno bi bila tu dodana vrednost napajalnika za 170 EUR? Bragging rights? Izjemno čiste linije na osciliskopu?

Han ::

delfinus je izjavil:

Btw, kako je s temperaturami na 3700x, upam da ni pecka kot I7 9700k?
Procesorja sta si glede toplote precej podobna.
««
900 / 1131
»»