» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
899 / 1131
»»

Jarno ::

Če malce rebalansiraš zadeve, BP vzameš i7 9700K. Na poceni cpu upgrade na tej platformi kasneje lahko kar pozabiš...
#65W!

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

tikitoki je izjavil:

kaj imas ta monitor, da ga tolk reklamiras? Oz. je to iz osebnih izkusenj al sam glede na specs?
Sicer pa za nekoga, ki spila igre na 1080p in gleda filme je 1080p lahko super opcija.

Najboljši p/p monitor vseh časov? IPS, 31.5", 1440p, 75Hz, in za pičlih 200EUR? Tole lahko dobesedno razpade na mizi čez dve leti, pa si še vedno kupil deal stoletja.. 10 let nazaj si plačal za tak zaslon 1500EUR.

In ne, ni nobenega opravičila, da bi danes kdorkoli igral na 24" FHD jajci.. Razen seveda tistih, ki so na res tesnem budgetu in imajo GPU za 100EUR. Ko enkrat doživiš razliko med 24/1080p in 32/1440p, ne greš NIKOLI več nazaj.. To je boljše kot bi kupil 2080Ti + R9 3950X.. Noben drug hardware ne pride niti blizu.


Odvisno od kvalitete slike. Jaz bi secer raje skor 4k na tako ogromnem monitorju. Sam pol res rabiš še PC za 2000 eur, da za silo gre gaming na 4k.

tikitoki ::

Se pa strinjam, da specs za ceno izgleda super. Po drugi strani pa je odvisno od želja. Če nekdo želi 144 hz, bo moral drugo pot,...

D3m ::

JanBrezov je izjavil:

Pozdravljeni,

prosim za komentar naslednjega računalnika:
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Namenjen bo predvsem igranju iger na 1200p. Kako so kaj Seasonic napajalniki? Ima kdo navedeno kombinacijo ramov in CPU hladilnika? So lahko težave?



Tole je boljše Jan.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Minion1994 ::

DarwiN je izjavil:

Nobenega. Prvi je itak joke z 2x previsoko ceno... Drugi in tretji sta pa tudi predraga..

Rabljeni 4-jedrni procesorji danes niso vredni počenega groša, ko vendar dobiš novega 12-nitnega Ryzena za 120-140EUR. Rami so tudi praktično zastonj in cene še naprej padajo.. Enako velja za SSDje.

Skratka, vse te komponente dobiš za drobiž. Še posebej če naročiš iz Nemčije. Zatakne se edino pri grafični kartici.

Mindfactory opcija: R5 1600 + matična + 16Gb + 500Gb SSD + napajalnik = cirka 350EUR + poštnina.. Ohišje vzameš pri nas za ~50EUR..

Kot rečeno, edino pri grafi ni ugodne in kvalitetne ponudbe.. GTX 1660 bi bila zate, ampak tudi cene rastejo, ker so zaloge slabe. Če torej dodama GTX 1660 pri MF za 210EUR, je končna cena računalnika ~620EUR. Torej novo in precej bolj zmogljivo od tistih rabljenih jajc.

Enaka opcija pri nas v Sloveniji.. Funtech 735EUR.

Ni potem boljše da dodam še par € in dam notri boljši procesor? Ali je ta dovolj za AutoCAD/Civil 3D + igre (kolikor sem gledal CAD programi potrebujejo dober single-core)?

DarwiN ::

Well, ta R5-1600 je tudi v single core enako hiter oz. hitrejši od tistih treh rabljenih zadev, ki si jih prilepil..

Lahko pa tudi doplačaš..

- R5-2600 je itak le 20EUR dražji in gre na isto ploščo. Vse ostane isto..Pridobiš ~5%.
- R5-3600 bo ene 150EUR dražji, ker "moraš" še matično zamenjat v košarici. Pridobiš ~20%.
- I5 9600k bo ~170EUR dražji. Pridobiš ~30%.. Če kupiš še hud hladilnik+matično in naviješ, bo ~40% hitrejši, ampak tudi doplačila ~250EUR.

Skratka, pomoje se ne splača, ker se tudi 30-40% v praksi bore malo pozna. No, če je zadeva v pogonu vsak dan 8 ur in 100% single core izkoristek, potem jasno pride prav že 1% pohitritve, ampak ...

2600 komot vzameš, ker ni nič kaj dražji. Sicer pa po želji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

9600k ni hitrejši od 3600.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Moral bi bit malo hitrejši... 4.6 Ghz proti 4.2 Ghz.. IPC pa podoben.. Mogoče je v Cinebenchu 3600 enako hiter ali celo hitrejši, drgač v RL pa...

Na userbenchmark je 9600k 5% hitrejši v single core
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::



Benčhmark je star, ker BIOS je sedaj že ABBA.

9600k je nesmiselen napram 3600.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

JanBrezov ::

Hvala za pripombe in @D3m za predlog. Zdaj sem res v dilemi. Načeloma sem se AMD-jev do sedaj izogibal. Trenutno imam 8 let star i5-2600K in sem (tradicionalno) izbral zadnji i5. Glede na podan predlog Ryzen 5 3600X gledam primerjave in pri igrah je i5-9600K načeloma hitrejši, v ostalih zadevah pa ga AMD zaradi več jeder poseka (viri spodaj). Kolikor vem, za gaming zaenkrat še velja, da max-core-speed premaga core-count, čeprav v prihodnje to morda ne bo držalo več. S podobnega razloga ne gledam na i7-9700K (452EUR), saj je skoraj enkrat dražji od i5-9600K (285EUR).

RTX samega po sebi na rabim, rabim pa top grafično. GPU zastara bistveno prej kot CPU. Ko zastara CPU, menjam celotni sistem. Moj build sicer bazira na temle.


Zgodovina sprememb…

Han ::

V Nemčiji je 9700k 375,90 eur. Pri takšni konfiguraciji lahko prištediš 200+ eur z naročilom pri severnih sosedih.

MrStein ::

tikitoki je izjavil:


Odvisno od kvalitete slike. Jaz bi secer raje skor 4k na tako ogromnem monitorju. Sam pol res rabiš še PC za 2000 eur, da za silo gre gaming na 4k.

4K za delo, manj za igre.
Še ni bilo monitorja, ki ne bi mogel nižje resolucije prikazat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

JanBrezov je izjavil:

Hvala za pripombe in @D3m za predlog. Zdaj sem res v dilemi. Načeloma sem se AMD-jev do sedaj izogibal. Trenutno imam 8 let star i5-2600K in sem (tradicionalno) izbral zadnji i5. Glede na podan predlog Ryzen 5 3600X gledam primerjave in pri igrah je i5-9600K načeloma hitrejši, v ostalih zadevah pa ga AMD zaradi več jeder poseka (viri spodaj). Kolikor vem, za gaming zaenkrat še velja, da max-core-speed premaga core-count, čeprav v prihodnje to morda ne bo držalo več. S podobnega razloga ne gledam na i7-9700K (452EUR), saj je skoraj enkrat dražji od i5-9600K (285EUR).

RTX samega po sebi na rabim, rabim pa top grafično. GPU zastara bistveno prej kot CPU. Ko zastara CPU, menjam celotni sistem. Moj build sicer bazira na temle.




Večina je 3600 vs 9600k...3600x ne najdeš povsod.

Sta pa enakovredna, kar se tiče hitrosti.

Ali boš vzel 9700k z 2070S

ali pa 3600x z 2080.


Evo še en predlog, če te zanima samo sem pa ven pljunil tvoj čudni trdi disk.

3600x z 2080S

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

In boš imel mir za nekaj let.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

JanBrezov ::

D3m je izjavil:


Ali boš vzel 9700k z 2070S

ali pa 3600x z 2080.


Evo še en predlog, če te zanima samo sem pa ven pljunil tvoj čudni trdi disk.

3600x z 2080S

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

In boš imel mir za nekaj let.

Lp.


Trenutno se nagibam k 9700K + 2070S. i7-9700K je zgleda res najboljša izbira (vir), ima višjo turbo frekvenco, vgrajen GPU lahko pride prav, če bo kaj narobe na grafični. 2080 se mi zdi overkill in se prej menja kot CPU.

Malo sem preveril cooler. D3m predlaga precej švoh stvar napram mojemu predlogu, morda sem pretiraval. Ker sem orginalno izbral precej velik cooler, sem moral izbrati tudi dražjo ohišje, zato sem sedaj zamenjal oboje in pridobil kar precej.

Kar se HDD tiče, je 2TB morda res preveč (trenutno imam 1TB pol prazen, polovica tega so špili, ki bodo kasneje na SSD), zato bi vzel 1TB, a še vedno WD Black in ne Toshiba P300, kot predlagano, zgleda je WD black boljši, čeprav 30€ dražji. Ali vidite v WD Black kak drug problem?

Moja situacija je trenutno naslednja (HDD sem pustil Toshiba, ker nimajo WD Black 1TB): https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

MrStein ::

Dober 1TB SSD je 100 EUR (Crucial MX500), tako da se nakup 1TB HDD zdi nesmiseln.
Zakaj bi ga sploh imel, če imaš 1Tb SSD?

Mogoče bi bilo bolje kupiti eksternega, za backupe in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Zdravo Jan.

Evo moj zadnji predlog. :)

9900k + 2070S

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Shadow Rock SLIM bo slabo hladil 9700K. Minimum je Dark Rock 4.

D3m ::

Shadow Rock je za TDP 160W
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

V teoriji... Ventilator bo ves čas proti 100%.

D3m ::

Lahko pa vzame Shadow Rock 2 sam je hladilnik dobro 1 kg.

Han je izjavil:

V teoriji... Ventilator bo ves čas proti 100%.


100% je 24 dBA
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Pri 1800+ eur bo zdaj štedil na CPU hladilniku?

D3m ::

Potlej pa Dark Rock Advanced C1 :)

Je tišji od Dark Rock 4.

Evo:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Si happy Han?

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Nisem. C1 je zastarel model iz leta 2011, ki ga ne izdelujejo več in se prodaja le še v zakotnih trgovinah.

edi45 ::

D3m je izjavil:

Shadow Rock je za TDP 160W


Hahaha
Se vidi da ne ves kaksna je praksa, na papirju je vse drugace. Jaz sem imel 9700K in mi je v loadu dark rock pro 4 komaj drzal pod 80c. stock, z rocno voltazo sm priso na 75c. Tote male jajcke ne bodo zdrzale 9700k, kaj sele 9900k. Bolje da ne lepis vec nekih buildov, ker je vse zgreseno.

Lp

Han ::

Od malo bolj kompaktnih zračno hlajenih rešitev je za 9700K primerna npr. NOCTUA U12A.

D3m ::

Han je izjavil:

Nisem. C1 je zastarel model iz leta 2011, ki ga ne izdelujejo več in se prodaja le še v zakotnih trgovinah.


Ohhh no. Star design. Kakšna groza. :)

Bolje da ne lepis vec nekih buildov, ker je vse zgreseno.


Ko boš začel lepiti te bom pohvalil. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

JanBrezov ::

D3m je izjavil:

Zdravo Jan.

Evo moj zadnji predlog. :)

9900k + 2070S

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...


Hvala ponovno za predlog. Bom ostal na i7-9700K, namesto predlaganega ohišja be quiet! Pure Base 600 black/orange (BGW20) bom vzel BE QUIET! SILENT BASE 600 (BGW05), ki ima še več prostora za hladilnik (če bo potreba), zaenkrat pa bi za hladilnik vzel Cooler Master Hyper 212 LED, ki sem ga videl na nekaterih top lestvicah za ta procesor (primer, primer). Procesorja zaenkrat nimam namena navijati, če bodo težave, bom kasneje zamenjal za kaj boljšega.

JanBrezov ::

JanBrezov je izjavil:

Procesorja zaenkrat nimam namena navijati, če bodo težave, bom kasneje zamenjal za kaj boljšega.

Tole sem slabo zapisal. Če bodo težave s temperaturo, bom menjal hladilnik.

D3m ::

Ok. :)

Srečno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

JanBrezov je izjavil:

D3m je izjavil:

Zdravo Jan.

Evo moj zadnji predlog. :)

9900k + 2070S

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...


Hvala ponovno za predlog. Bom ostal na i7-9700K, namesto predlaganega ohišja be quiet! Pure Base 600 black/orange (BGW20) bom vzel BE QUIET! SILENT BASE 600 (BGW05), ki ima še več prostora za hladilnik (če bo potreba), zaenkrat pa bi za hladilnik vzel Cooler Master Hyper 212 LED, ki sem ga videl na nekaterih top lestvicah za ta procesor (primer, primer). Procesorja zaenkrat nimam namena navijati, če bodo težave, bom kasneje zamenjal za kaj boljšega.


Vso srečo s tem. Boš imel okol 80-90c pod loadom s to jajco. To še za i5 skoraj več ni.

Jarno ::

Ne pretiravat, v real world uporabi je i7 9700K nenavit dokaj varčna zadeva, drugo pa so stress-testi navitega primerka.
#65W!

edi45 ::

Jarno je izjavil:

Ne pretiravat, v real world uporabi je i7 9700K nenavit dokaj varčna zadeva, drugo pa so stress-testi navitega primerka.


Vseeno je konkretno vroča zadeva. Za katerega bi rekel da je priporočljiv kakšen dual tower z 2x140mm ali pa AIO, če ga nameravaš imeti dolgo časa. Ti govorim iz lastnih izkušenj, sem imel 2.

JanBrezov ::

edi45 je izjavil:

Vseeno je konkretno vroča zadeva. Za katerega bi rekel da je priporočljiv kakšen dual tower z 2x140mm ali pa AIO, če ga nameravaš imeti dolgo časa. Ti govorim iz lastnih izkušenj, sem imel 2.


In kaj imate tisti, ki imate 9th gen i7/i9?

Zdaj res razmišljam, da bi šel na BE QUIET! Dark Rock 4. Verjetno bodo v prihodnosti igre več koristile večjedernost, kar bo podobno stres testu.

D3m ::

Tisti, ki imajo 9th gen imajo stock cooler. Ne sekiraj se za edija.

Rark Rock, Shadow Rock....čisto vseeno je kaj vzameš.

P.S.

Na koncu ti bodo svetovali, da moraš narediti delid. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Horas ::

čudno da mu tega ni noben svetoval: namesto 9700 raje vzemi 8700k!!! ista zmogljivost in 12threadov je bolje napram 2jedroma več.

glede kulerja, vzami novega 212 black edition. https://www.mlacom.si/cooler-master-hyp...

maš non rgb za 10€ manj.

D3m ::

Kar naj vzame bakrenega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Boobiz ::

lets face it, za drkanje špilov je tudi stock cooler dovolj za drkat prime95 pač ne. shadow rock slim bi bil čist okej tudi za i7, sploh v quality of life pogledu ker je neslišen ko je idle in komaj slišen ko seka na polno.
I'm drunk, what's your excuse?

edi45 ::

Horas je izjavil:

čudno da mu tega ni noben svetoval: namesto 9700 raje vzemi 8700k!!! ista zmogljivost in 12threadov je bolje napram 2jedroma več.

glede kulerja, vzami novega 212 black edition. https://www.mlacom.si/cooler-master-hyp...

maš non rgb za 10EUR manj.


vseeno je zmogljivejši 9700k.

JanBrezov je izjavil:

edi45 je izjavil:

Vseeno je konkretno vroča zadeva. Za katerega bi rekel da je priporočljiv kakšen dual tower z 2x140mm ali pa AIO, če ga nameravaš imeti dolgo časa. Ti govorim iz lastnih izkušenj, sem imel 2.


In kaj imate tisti, ki imate 9th gen i7/i9?

Zdaj res razmišljam, da bi šel na BE QUIET! Dark Rock 4. Verjetno bodo v prihodnosti igre več koristile večjedernost, kar bo podobno stres testu.


Bequiet! Dark Rock PRO 4, Noctua NH-D15. Že pri bf5, rainbow six siege, forza horizon je nabilo na 75c+ cpu, medtem ko je bila rtx 2080 komaj na 60c.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

opticom1 ::

vsi pozabljate tudi na osnovo:
dobro prezračeno ohišje, že s tem se veliko pripomore k nižjim temperaturam

potem daš pa na procesor zračni Bequiet! Dark Rock PRO 4 ali Noctua NH-D15 in si priskrbljen

edi45 ::

opticom1 je izjavil:

vsi pozabljate tudi na osnovo:
dobro prezračeno ohišje, že s tem se veliko pripomore k nižjim temperaturam

potem daš pa na procesor zračni Bequiet! Dark Rock PRO 4 ali Noctua NH-D15 in si priskrbljen


Sem imel tudi big tower z 4x140mm in noctua nh-d15. Novi inteli so prave pečice

Boobiz ::

kakšni pa so bli vaši primeri uporabe teh "pečic", da je blo potrebno tako hlajenje?
I'm drunk, what's your excuse?

edi45 ::

Boobiz je izjavil:

kakšni pa so bli vaši primeri uporabe teh "pečic", da je blo potrebno tako hlajenje?


Izkjučno samo gaming.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kljukusa ()

orbika ::

Jaz sem za AMD-jevega Ryzena 3400G dal tegale:
http://www.zalman.com/contents/products...

Odlično paše na Asrocka (matična je AB350 ITX), temperature pri standardni uporabi cca. 40-45 stopinj v dokaj zaprtem ITX ohišju.

AMD-jev kuler je enostavno previsok.

Seba22 ::

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+ pa še krepko sem znižal voltažo pa vseeno pa sem ga dol vrgo pa cca 1 mesecu pa prodal.Sedaj imam vodno H115i pro 280mm pa imam navito all core 5 GHZ na voltaži 1.325V pa grejo temperature max do 72° tako da ne govorit na blef če nisi probal tega procesorja.Na 9700k jas nebi tiščal nekega chip shit cooolerja ker ti bo takoj žal tudi če boš pustil na stock frekvencah
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

D3m ::

Če so že 40€ coolerji sposobni. Zato sem bil skeptičen, da Intel le ne more biti TAKO VROČ.

Še sedaj me bega.

Seba22 je izjavil:

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+ pa še krepko sem znižal voltažo pa vseeno pa sem ga dol vrgo pa cca 1 mesecu pa prodal.Sedaj imam vodno H115i pro 280mm pa imam navito all core 5 GHZ na voltaži 1.325V pa grejo temperature max do 72° tako da ne govorit na blef če nisi probal tega procesorja.Na 9700k jas nebi tiščal nekega chip shit cooolerja ker ti bo takoj žal tudi če boš pustil na stock frekvencah


Fuck. :/

To čisto računico podere pri sestavah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

JanBrezov ::

Seba22 je izjavil:

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+ pa še krepko sem znižal voltažo pa vseeno pa sem ga dol vrgo pa cca 1 mesecu pa prodal.


No končno nekdo, ki dejansko ima stvar. Glede na tole je vse pod 80°C popolnoma ok, nad 85°C pa ni priporočeno. Jaz seveda berem stvari po netu glede tega, zato sem vmes zamenjal Cooler Master-ja za Dark Rock 4, čeprav je prvi bil med priporočenimi za ta CPU (nekje prej sem prilepil par linkov). Glede na reviewe bi moral biti Dark Rock 4 ok tudi pri manjšem navijanju, je pa težko najti točno to kombinacijo cpu/cooler v reviewih.

Kaj si delal (poleg OC), da si dosegal take temperature? Če redno delaš video kodiranje ali 3d renderiranje verjamem, da imaš CPU skoz na 100%, pri igrah (moj usecase) pa jaz tega načeloma ne pričakujem. Bodisi niso CPU zahtevne ali pa GPU drži nazaj. Se mi pa zdi brezveze metat denar v premium cooler zaradi 5°C razlike v temperaturnem območju, ki sploh ni problem.

edi45 ::

JanBrezov je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+ pa še krepko sem znižal voltažo pa vseeno pa sem ga dol vrgo pa cca 1 mesecu pa prodal.


No končno nekdo, ki dejansko ima stvar. Glede na tole je vse pod 80°C popolnoma ok, nad 85°C pa ni priporočeno. Jaz seveda berem stvari po netu glede tega, zato sem vmes zamenjal Cooler Master-ja za Dark Rock 4, čeprav je prvi bil med priporočenimi za ta CPU (nekje prej sem prilepil par linkov). Glede na reviewe bi moral biti Dark Rock 4 ok tudi pri manjšem navijanju, je pa težko najti točno to kombinacijo cpu/cooler v reviewih.

Kaj si delal (poleg OC), da si dosegal take temperature? Če redno delaš video kodiranje ali 3d renderiranje verjamem, da imaš CPU skoz na 100%, pri igrah (moj usecase) pa jaz tega načeloma ne pričakujem. Bodisi niso CPU zahtevne ali pa GPU drži nazaj. Se mi pa zdi brezveze metat denar v premium cooler zaradi 5°C razlike v temperaturnem območju, ki sploh ni problem.


To sem ti tudi jaz rekel. Prvi build letos sem imel 9700K, gigabyte z390 aorus elite, bequiet! dark rock PRO 4 z gtx 1080 Ti. V igrah kot so BF5, rainbow six siege, forza horizon 3 itd sem imel cca 80c na stock nastavitvah, kasneje sem ročno nastavil nižjo voltažo ampak ni bilo neke opazne razlike. Drugi build je bil isto i7 9700K, Asus ROG z390 strix- f gaming in Noctua NH-D15 z rtx 2080, z večjim ohišjem z boljšim airflow-om. Vseeno sem imel na stock cca 75c, ko sem ročno znižal voltažo sem prišel na cca 70c. In če primerjaš ta dva coolerja, ki sta premium z nekakšnim Shadow rock slim ali pa CM hyper evo 212, nočem niti vedet kakšne temperature bodo tam, če so že pri teh dveh bile tako visoke. Zato pa se za 9700K in 9900K vzame kakšen premium dual tower ali pa vsaj 280mm AIO vodno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

MrStein ::

Seba22 je izjavil:

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+

Koliko je throttle-alo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Seba22 ::

D3m je izjavil:

Če so že 40EUR coolerji sposobni. Zato sem bil skeptičen, da Intel le ne more biti TAKO VROČ.

Še sedaj me bega.

Seba22 je izjavil:

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+ pa še krepko sem znižal voltažo pa vseeno pa sem ga dol vrgo pa cca 1 mesecu pa prodal.Sedaj imam vodno H115i pro 280mm pa imam navito all core 5 GHZ na voltaži 1.325V pa grejo temperature max do 72° tako da ne govorit na blef če nisi probal tega procesorja.Na 9700k jas nebi tiščal nekega chip shit cooolerja ker ti bo takoj žal tudi če boš pustil na stock frekvencah


Fuck. :/

To čisto računico podere pri sestavah.


Ma j... se meni za računico tega pa jas res ne gledam in kupim samo najbolje kar mi takrat ko kupujem odgovarja,če pa ne pa zamenjam za še boljšo stvar tako kot sem cpu cooler
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Seba22 ::

JanBrezov je izjavil:

Seba22 je izjavil:

Evo pa še ti jas povem da so.Sem jas tudi imel dark rock 4 pro hladilnik gor na 9700k stock pa je šlo takoj 75°+ pa še krepko sem znižal voltažo pa vseeno pa sem ga dol vrgo pa cca 1 mesecu pa prodal.


No končno nekdo, ki dejansko ima stvar. Glede na tole je vse pod 80°C popolnoma ok, nad 85°C pa ni priporočeno. Jaz seveda berem stvari po netu glede tega, zato sem vmes zamenjal Cooler Master-ja za Dark Rock 4, čeprav je prvi bil med priporočenimi za ta CPU (nekje prej sem prilepil par linkov). Glede na reviewe bi moral biti Dark Rock 4 ok tudi pri manjšem navijanju, je pa težko najti točno to kombinacijo cpu/cooler v reviewih.

Kaj si delal (poleg OC), da si dosegal take temperature? Če redno delaš video kodiranje ali 3d renderiranje verjamem, da imaš CPU skoz na 100%, pri igrah (moj usecase) pa jaz tega načeloma ne pričakujem. Bodisi niso CPU zahtevne ali pa GPU drži nazaj. Se mi pa zdi brezveze metat denar v premium cooler zaradi 5°C razlike v temperaturnem območju, ki sploh ni problem.


Jas imam ta build samo za špile.Proc sem imel na stock frekvencah z be quiet colerjem in nisem nič oc-jal razen voltažo sem ročno znižal,ampak vseeno so bile še previsoke temperature v špilih so hitro ble 72-80° kot so BF5 in podobnih ko sem pa zamenjal za vodno pa je zgodba čisto druga je pa res da je bil ta aio zelo drag sicer jas ne gledam na cene in kupim kar se mi zdi najbolje in mi ni žal niti evra.Sedaj imam v špilih povprečje cca 55 do 62° v bf5 imam max 72° na 5GHZ all core
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()
««
899 / 1131
»»