» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
897 / 1131
»»

FlyingBee ::

Najboljše narediti registracijo in poskusiti do predzadnjega koraka iti pri oddaji naročila. Probaš z različnimi kombinacijami, torej komponentami in izbiro kurirja, se lahko kar razlikuje. Pri computeruniverse recimo sem za 2 paketa plačal skupno 20 eur poštnine, s tem, da je bil en manjši z matično, procom, napajalnikom in rami, v drugem pa 60x60cm big tower ohišje. Imel sem dve možnosti DHL 20 eur, UPS pa precej več, pa obe standardni dostavi.

Zgodovina sprememb…

nooby ::

Bom kar tu vprašal.

Moj "stari" sistem bi rad ptestavil v novo zračno ohišje, da se nebo vseskupaj toliko grelo(cpu load do 90'C)

Katera ohišja so kaj dobra in seveda ne draga?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

PoStrah ::

si spihal sistem, radiator in zamenjal termalno pasto? tako pridobiš vaj 10°C. drugače pa ni nujno da bo zračni sistem pomagal če imaš slab hladilnik.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

FlyingBee ::

Nooby, kateri hladilnik imaš na procesorju in katero ohišje?

nooby ::

Vse spihano in očiščeno, termalna pasta na CPU zamenjana.

Hladilnik je Stock, ohišje pa neko noname.

Problem tega ohišja je, da ima zgoraj montiran PSU.
Bi znalo to vplivat na temperaturo CPUja, glede nato da je PSU direktno nad njim, pod njim pa gtx 1060?

Ta sistem sem skupaj dal in ker ni bilo drugega ohišja sem uporabil eno simpl malo ohišje katerega sem imel pri roki(brez ventilatorjev) zato razmišljam o drugem ohišju.

Mnenja?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Han ::

Menjaj ohišje in CPU hladilnik.

PoStrah ::

če je stock intel hladilnik prec menjat, če je stock amd menjaj ohišje dodaj vsaj 1 intake 1 outtake, lahko pa potem tudi hladilnik menjaš
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

scipascapa ::

Alternate.de in mailboxde ne gre skozi za ohišje.

Pravijo pa da lahko sendajo v AUT.....kako naredim tole foro z poštno ležeče?

scipascapa ::

Evo zadnja informacija iz mailboxde glede alternate in Slovenija za ohiša :)

Dear Mr. XXXXX,

Transport with GLS into Sl will be without any of problem.
I give you permission to order that product.

For further questions do not hesitate to contact us.

FRACTAL MESHIFY S2 here i come :)

D3m ::

Nice ohišje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

nsa_ag3nt ::

Tole je samo za one, ki so +18 in imajo prebivališče v De.
Točka 1.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

scipascapa ::

Hvala potem "tujci" ne moremo hehe.

bajsibajsi ::

nooby je izjavil:

Problem tega ohišja je, da ima zgoraj montiran PSU.
Bi znalo to vplivat na temperaturo CPUja, glede nato da je PSU direktno nad njim, pod njim pa gtx 1060?


Gre mogoce za delno pasiven PSU? Se ventilator v PSU vrti ves cas?

nooby ::

bajsibajsi je izjavil:

nooby je izjavil:

Problem tega ohišja je, da ima zgoraj montiran PSU.
Bi znalo to vplivat na temperaturo CPUja, glede nato da je PSU direktno nad njim, pod njim pa gtx 1060?


Gre mogoce za delno pasiven PSU? Se ventilator v PSU vrti ves cas?


PSU je neki XFX 750w, drugače zelo tih sploh v Idlu.

Han je izjavil:

Menjaj ohišje in CPU hladilnik.


Kateri CPU hladilnik je dober, ugoden in preprost za montažo?

Imam navaden CPU brez navijanja.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

scipascapa ::

nooby ::

Sem spregledal, se pravi Arctic Freezer 34.

Kaj pa Coolermaster Hyper 212X?

Je kaj boljši, glede na višjo ceno?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

Han ::

Tudi v redu. Cena je praktično enaka.

https://www.mlacom.si/coolermaster-hype...

Stopničko višje sta npr. Noctua in be quiet!

https://www.mlacom.si/noctua-nh-u12s
https://www.mlacom.si/be-quiet-dark-roc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MaticKregar ::

Zdravo, kakšno mnenje za tale računalnik?
Iščem nek gaming, office računalnik, ne da pa se mi ukvarjat s kupovanjem delov, bi vzel kar sestavljenega...

https://www.mimovrste.com/racunalniki-i...

TehDucky ::

Zgleda kul, sem na funtech sestavil pa je cca 1050€ z najcenejšimi komponentami enakih specifikacij. Preko nemčije si pa nekje na 900€-950€ s poštninam vred pa še sestavit si moraš.

Zraven pa dobiš še Call of Duty pa miško in tipkovnico za ta denar. Pri mimovrste z AMD Ryzen konfiguracijo ni nič primerljivega za 950-1050€.

DarwiN ::

Mal je edino jeba, ker s temi sestavljenimi računalniki praviloma ciljajo na neuke potrošnike, katerim podturijo "odpadni" material.. Big Bang varianta pač za Marije in Frančeke.

Potemtakem se zna za 16 gb rama skrivat ena usrana 2100Mhz palčka, kar ni ravno košer.. RTX 2060 je skoraj zagotovo referenčna blower kartica.. SSD je pa najbrž kak usrani Kingston. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Matic: poglej Hofer katalog danes in primerjaj.

PoStrah ::

ram je 16 GB DDR4 (2666 MHz), UDIMM, 1 prosta reža, do max. 32 GB, kar pomeni 1x16gb. matična ima 2 slota torej je micro-atx (upam da ne mini - ja mini je manj kot micro, who knew), torej če misliš kaj razširjat še s kakšno PCIe kartico po možnosti ne bo šlo. SLIKA I/O je čisti photoshop ima samo 1 aux za zvočnike in nobenega inputa za keayboard. torej se ne more zvedit kera je
drugače gledano je komp čist ok za klasičnega uporabnika.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoStrah ()

D3m ::

Vzemi, v redu bo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

MaticKregar ::

Sem gledal hofer varianto, pa je un slabši, edino ima vodno hlajenje. Se pravi je potem to to? Imam nekaj časa mir z računalnikom? :)

scipascapa ::

Edina skrb je nadgradljivost, B360m chipset je bolj bogi kot ne, 500w energy star psu ni nekaj zaupanja vredno.

Da Hofer za 829€ je slabši.....samo res bi ti raje svetovali Funtech po komponentah pa ti nekdo sestavi za 3-4 pire :)

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MaticKregar ::

Tale napajalnik je res mal švoh, nadgrajeval načeloma nebi, sej laufalo bi vse na max? Rabil bi za planet coaster in pa age of empires 4, ki izzide kmalu...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Invictus ::

Kebo je izjavil:

Stric me je prosil, če mu naročim enega kitajca za cca. 150€. Zaenkrat gledam MI A3 na banggood za 160€ s EU priority line poštnino. Se dobi kje ceneje in kako je s carino pri banggood? Priporočate mogoče kaj drugega za ta denar?

Naroči ga v Sloveniji na mishop.si

Ne more biti toliko dražji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xardas ::

Do nedavnega se je na MF dobilo RTX 2070 KFA za cca 430€. Sedaj je teh kartic, zgleda, zmanjkalo. Kaj se splača kupit sedaj, za primerljivo ceno?

MaticKregar ::

A lahko še kakšno mnenje, se splača kupiti? Rad bi nabavil, ampak se sprašujem, če sploh rabim, da bi mogoče počakal 1 leto, pa potem nabavljal :)

https://www.mimovrste.com/racunalniki-i...

Han ::

@xardas: za to ceno npr. Sapphire RX 5700 XT, če lahko pogrešaš Raytracing in ostale nVidia ocvirke.

@Matic: ne splača se.

scipascapa ::

Matic: kodo za igrico prodaš za 30€ in je potem PC 970€ :)

MaticKregar ::

Han, lahko malo bolj podrobno zakaj ne?

99ghetto99 ::

MSI B450-A Pro MAX AMD B450 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
16GB G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16 Dual Kit
AMD Ryzen 5 2600 6x 3.40GHz So.AM4 BOX

kako se vam zdi?

scipascapa ::

zelo dobro, ostalo imaš?

Han ::

@Matic: ker ne rabiš nujno, ker je čudna mešanica starih komponent in ogabnega ohišja z rdečo osvetlitvijo, popolnoma nekompatibilna za nadgradnje... Hlajenje je relativno slabo in glasno.

MaticKregar ::

Ok, hvala za razlago. Se kaj potem priporoča v temu rangu potem? Magari po komponentah, cena do 1000 eur?

Han ::

Preglej zadnjih par strani - je kar nekaj sestav v tem cenovnem rangu... B450 plata, Ryzen 3600, 2×8 GB DDR4 3200, vsaj 512GB NVMe SSD, grafična glede na ločljivost ekrana in zahtevnost iger, dober modularen napajalnik, zračno ohišje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

FlyingBee ::

Han, dobro si povzel. Edino bi dodal, da je nvme ssd odveč pri sestavi kompa za jurja. 500gb 3d tlc bo več kot v redu. V kolikor si želi več shrambe je moderen 7200rpm hdd za vse ostalo povsem ok.

99ghetto99 ::

scipascapa je izjavil:

zelo dobro, ostalo imaš?


Imam :) je pa dilema ce je vredno 60e za ryzen 3600 procesor.. graficna je asus rx 580.

scipascapa ::

imaš zelo podobno kot bom imel jaz....2600-3600 je nekje 5-10% razlike.....

99ghetto99 ::

Kaj si se pa odlocil nakoncu:)

scipascapa ::

2600 zaradi ugodne cene za rabljenega.

MrStein ::

scipascapa je izjavil:

imaš zelo podobno kot bom imel jaz....2600-3600 je nekje 5-10% razlike.....

Performance? To je bolj 20% razlike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borut1300 ::

Zdravo.

Zanima me vaše mnenje glede sestave računalnika. Namreč sestavil bi si pc. Uporabljal bi ga za igranje iger in za risanje z programom SolidWorks. Komponente bi naročil iz mindfactory. Sem pa gledal za enkrat sledečo sestavo:
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Kaj menite? Budget je okoli 2K. Bi pa rad, da bi bil dober za nekje 5 let.

Lp,
Borut

scipascapa ::

zgleda dober, edino vzemi 32gb rama, pa čuka za grafo? to je najslabša investicijia, grafična ti najhitrjeje pade cene....

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če že daš 1k za grafiko, lahko skašljaš tudi 2TB Crucial MX500 SSD namesto počasne barakude. NVMe SSD je precej boljši Samsung 970 EVO Plus. RAM obvezno 2×16GB. Osebno bi vzel še boljši CPU hladilnik, npr. Dark Rock 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

borut1300 ::

Grafično razmišljam to samo zato, da imam mer 5 let. Sem spremenil rame v 2x16. Hladilnik sem dodal Dark Rock Pro 4. Ohišje imam Cooler master H500.
https://www.mindfactory.de/shopping_car...

SSD bom pa kupil še enega vrjetno za black friday, če bo kaj popusta. Za enkrat ne potrebujem toliko prostora.
««
897 / 1131
»»