» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
894 / 1131
»»

49106 ::

benx je izjavil:

Če kdo išče B450 tomahawk max se v funtech dobi za dobrih 117€. dobava 2 dni, naj bi jih dobili tudi na zalogo v kratkem.




MSI B450 TOMAHAWK MAX ATX (7C02-020R)
Dobava 3-10 dni

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

petrcech12 ::

Kakšen gaming pc bi priporočali v rangu 500-800 eur (bolj proti 500)?
Me je po nekaj letih spet prijelo da bi odigral kakšno igro: PUBG, World of Warships, Call of duty...in podobno.
- 1080p monitor
- 60fps
- medium-high settings

+ da bo vsaj za kakšne 2-3 leta

scipascapa ::

gaming pc za 500€ ne obstaja, oz. reče mu se konzola :)

za 800€ se pa že nekaj sestavi.

meho7 ::

60fps? 144hz monitorje imas ze pod 200€ (Aoc 1080p 144hz dobis za 190€ pri MM/Anni)
Ce bi vzel v Nemciji pri MF

Za 60hz gaming

B450+2600x 240€
2x8gb 80€
RX 580 170€ (rabljene dobis za 100-120)
SSD 500gb 70€
PSU 70-80€
Mailboxde postnina 15-20€
cheap case v Slo 40-50€


Za 144hz gaming
B450 + R5 3600 300€
500gb m2 samsung evo 105€
2x8gb 80€
Vega 56 270€ (ali pa ce pogledas za kaksno rabljeno 1070ti/1080)
PSU 70-80€
cheap case pri nas (40-50€)
+ Monitor 144hz 190+
1100€

MrStein ::

Za 105 EUR že dobiš kvaliteten 1TB SDD. (sicer SATA, ampak se to ne pozna preveč)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Vem, da je 190eur veliko za samo ohišje, ampak res si želim "svobode" pri nadgradnjah v prihodnje, ohišje bom pač imel najdlje od vseh komponent, razen ventov, se nima kaj pokvarit, razen, če se kaj nanj podre.

Podobna ohišja kot Luxe 2 pa so tudi od 350eur naprej recimo Cosmos 700, Obsidian 1000D celo čez 400eur, tako da je glede na ponujeno Luxe 2 relativno ugodno. Fractal Define XL R2 je tudi zelo prostoren, ampak me je Luxe 2 v zadnjem tednu prepričal.


Res, razen gumbov, kaksnega regulatorja ventilatorjev,... se res nima kaj pokvariti.

cimpersek ::

Zdravo,

potrebujem nov PC (lahko je iz tujine), ki bi ga uporabljal predvsem za AutoCAD in za učenje Civil3D, Plateie in NavisWorka. Večino časa bo šlo za študentske projekte, tu in tam pa tudi za kakšno delo. Igric načeloma ne igra (mogoče bom kdaj zagnal kakšno Fifo). Ker sem študent in nimam veliko denarja, bi rad najboljši price/performance računalnik.
Nekje do 600-700€ bi bilo super.

Hvala

robertml ::

Pozdravljeni,

v službi bo potrebno zamenjati računalnik in imam na izbiro dve varianti. Uporaba bo za projektiranje, numeriko (končni elementi, scilab, smath), autocad (tudi 3d). Kaj bi bilo boljše? Varianta A mi nekako ni všeč zaradi glomaznosti in teže.

A:
Precision Tower 5820 (Dell)
Cad station
$1,550 (Indicative price in US Dollar)
Processing power
ntel Xeon W-2123 (3.6GHz, 3.9GHz Turbo, 4C,
8.25MB Cache, HT, (120W) ) DDR4-2666
Hard Disk Capacity
2.5" 256GB SATA Class 20 Solid State Drive
Ram Size
8GB - 1x8GB DDR4 2666MHz
Extra option: 16GB (2x8GB) 2666MHz
Extra option: 32GB (4x8GB) 2666MHz
Video card
NVIDIA(R) Quadro(R) P1000, 4GB, 4 mDP (5820T)
Extra option: NVIDIA(R) Quadro(R) P4000, 8GB, 4 DP
(5820T)
Keyboard
No
Accessories
No
Dimensions & Weight
H: 418 mm; W: 176 mm ; D: 518 mm
Ports & Slots
8 x USB 3.1 Type A, 2 x USB 3.1 Type C
1 x Universal Audio Jack ,1 x Serial, 1 - RJ45
Network, 2 x PS2 ; Internal 1 x USB 2.0, 8 x SATA
@6Gb/s


ali

B:
Precision 5530 (Dell)
Laptop
(light cad station)
$ 1,813 (Indicative price in US Dollar)
Note: only works with Windows 10.
It is suggested to purchase following adapter :
USB-C to HDMI/VGA/Ethernet/USB 3.0.
Processing power
Intel Core i7-8850H
(Six Core 2.60GHz, 4.30GHz Turbo, 9MB 45W)
Display
15.6 UltraSharp FHD IPS (1920x1080)
Hard Disk Capacity
256GB M.2 NVMe PCIe SSD Class 40
Extra option: 512GB M.2 NVMe PCIe SSD
Ram Size
16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 Non-ECC SDRAM
Video card
Nvidia Quadro P1000 w/4GB GDDDR5
Keyboard
Backlit keyboard
Dimensions & Weight
H (front)11,1mm (rear) 16,82 ;W 357mm; D 235mm;
Weight: 1.78 kg
Ports & Slots
Memory card reader; 2xUSB 3.1 Gen 1; Security
lock; Power adapter port; HDMI 2.0; Thunderbolt 3;
Headphone jack
Docking station
Precision 5520 docking station 180W
(Dell Dock WD15 180W)


Lp

bajsibajsi ::

scipascapa je izjavil:

gaming pc za 500EUR ne obstaja, oz. reče mu se konzola :)

za 800EUR se pa že nekaj sestavi.


Tudi za 500 evrov se, za njegove zahteve, ze nekaj sestavi. Primer: https://www.mindfactory.de/shopping_car... 395 eur + npr. GTX 1060 z Bolhe.

Tudi z 8 GB bi prezivel z omenjenimi igrami; enako z manjsim SSDjem ( in v omenjenih 2-3 letih mogoce dokupi, ce bo sploh potreboval). Ce pa primakne se kaksen desetak ali dva, pa menja plato za kaksno bolj vsecno. To je bilo na hitro skupaj zmetano. Zagotovo se lahko naredi se bolj optimalna sestavo za 500 evrov.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

plata naj bo tomahawk max da je orenk :P

bajsibajsi ::

V resnici je za vecino uporabnikov vseeno katera plata je. Zakaj bi dal, pri precej omejenem budgetu, skoraj dvakratnik cene osnovne plate? V kolikor GB slucajno ni defektna, bo ravno tako kot MSI, delala zadovoljivo vrsto let. Ce se drzimo blizu 500 eur gaming PCju, je bolj smotrno preusmeriti finance v kaksno drugo komponento kot pa v MSI plato. Nima smisla kupiti 100 eur +/- plate zgolj za primer, ce bo mogoce cez 3 leta "nadgradil" na Ryzen 3k.

V bistvu se za cca. 500 evrov lahko sestavi soliden budget gaming PC, ce se zadovoljis z rabljeno graficno kartico. :)

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

to pa drži....imaš tudi rx580 po 110-120€.....

clip ::

Pozdravljeni

Nameravam kupiti low budget game pc za res občasno igranje, drugače bolj za pisarniško uporabo, Photoshop...
Prosim, če lahko pokomentirate komponente, ki sem jih izbral.

BE QUIET! System Power 9 500W (BN246) 80Plus Bronze ATX napajalnik
Asus osnovna plošča TUF B450M-Plus
AMD procesor Ryzen 5 2600X s hladilnikom Wraith Spire
Asus Dual GeForce GTX 1650, 4GB, GDDR5 grafična kartica
G.Skill pomnilnik Aegis 16GB, 3000 MHz, DDR4
PHANTEKS ECLIPSE P400S USB3 ATX BELO OHIŠJE

Diske že imam
Cena za vse skupaj je cca 680 €

Hvala
Pozdrav od Clipa

c3fizl ::

Raskiraj raje par 10€ več pa uzami RX570 grafično.

scipascapa ::

Namesto 2600x vzami 2600, ni take razlike, ni vredno, da daješ 40-50€ več. Grafična je boga.

Mindfactory? Poglej za MINDSTAR R5 2600 za 110€.

clip ::

scipascapa je izjavil:

Namesto 2600x vzami 2600, ni take razlike, ni vredno, da daješ 40-50€ več. Grafična je boga.

Mindfactory? Poglej za MINDSTAR R5 2600 za 110€.


Pošiljajo v slovenijo ?

lp
Pozdrav od Clipa

Han ::

Direktno ne, lahko pa prek posrednika, npr. mailboxde.com.

matobeli ::

Grafična bo verjetno rabljena 1060 6gb boljša izbira. Da ti bo vsaj 1080p laufal. Lahko tudi 1060 3g ki so se tudi po 80eur že prodajale.

Če ti je vseeno lahko kakšno starejše ohišje dobiš free, vsake toliko tudi dobiš spodobnega za male pare.

scipascapa ::

mustang_993 ::

Se vedno ne vem kaj izbrati glede graficne - izbiram med izvedenkami rx5700xt. Evoke odpade zaradi vasih in yt komentarjev o nezadovljivem hlajenju - premajhne kontaktne blazinice med nekaterimi komponentami in hladilnikom, ce sem prav razumel.

Na MF je en kup kartic. Od powercolor dual za 410EUR, xfx thicc II za 430, saphire pulse za 435, msi mech 422, as rock 440, gigabyte gameing 440, xfx raw 430, powercolor red devil 465, pa verjetno se se kaj najde.

Niso ogromne razlike, vseeno pa je 50EUR med najdrazjo in najcenejso. Navijati ne nameravam, zelim pa da je nekaj let mir, predvsem pa da je zanesljiva. Ne gre za zahtevno igranje, pac pa obcasno kaksno zadevo za veselje, tako da kartici ne bodo obremenjene ves cas, vsak dan.

Se to. Je smiselno oz. potrebno, da je napajanik "modularen"?

Ostale komponente v postu iz prejsne strani.

mustang_993 je izjavil:





Zgodovina sprememb…

D3m ::

Red Devil.

Alternativa je Pulse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Red Devil je problematičen. Pa napajalnik menjaj za Corsair RM ali RMX.

mustang_993 ::

Kak poseben razlog? Kot receno, racunalnik bo za dlje casa, tako da 50€ zopet ni taka razlika, pa vendar...ce ni potrebno zakaj bi.
Mogoce se komentar glede potrebe po modularnem napajalniku, kaj mi sploh to omogoca?

Moram pri narocilu dodati se kaksne kable ali kaj podobnega?
Orginal hladilnik na rayzen 3600 bo ok ali raje kaj dodam kaj mocnejsega.

Hvala

Han ::

Preberi mnenja kupcev... Modularen, boljši napajalnik = manj kablov, manj hrupa, večja stabilnost in trajnost. Original hladilnik zadošča, a če želiš nižje T in manj hrupa, vzameš vsaj be quiet! Pure Rock Tower.

mustang_993 ::

@Han
Moj prejsni post sem pisal predn sem videl tvojega, ampak hvala za odgovor glede napajalnika.
Kaj pa potem predlagas glede graficne, pulse?

Han ::

Sapphire Radeonke so ponavadi med najboljšimi. Predvidevam, da bodo v roku meseca ali dveh izdali še Nitro serijo.

scipascapa ::

Vzami boljšo plato in R5 2600 imaš 110€ MINDSTAR kjer prihraniš 80€, ki jih daš delno v boljše komponente, čez 2-3 leta pa lepo ceneje 3700X ali več pokneš.

mustang_993 ::

Ne vem, nekako sem se odlocil za 3600, ter rx5700xt - po prebranem se mi zdi to najboljsi price/performance. Trenutno sem pripravljen dati okoli 1k in cez dve leti(3) se nisem nameraval nadgrajevati. Ne lovim max fps, niti ne rabi biti vedno vse na ultra nastavitvah. Rad bi (nad)povprecen sistem, ne rabi biti odlicen, pa vendar da bo nekaj casa mir - nisem zahteven uporbnik (zadnjih 8 let uporabljam probooka 4570s...).
Kljub zgoraj napisanemu, pa bi z veseljem slisal, kaj imas v mislih ko pravis boljse komponente (80€).

Glugy ::

Jz če bi dons kupil; če ne bi mogu več čakat bi kupu PowerColor 5700XT https://geizhals.eu/powercolor-radeon-r... za 409 EUR . Je najcenejša nepihalniška 5700XT kartica; je ventilatorska kartica tak da ja bi mogl bit okej. Dvomim da so tud oni zafrknil z termalnimi blazinicami; tist od MSI je bolj ekstrem kot pa praksa. Če imaš pa še dober pretok zraka v škatli ti je treba pa še toliko manj skrbet. Bistveno je da ni pihalnik varianta da je ventilatorska varianta in to je to. Drgač bi bilo če bi jo šel pa navijat da bi iztisnil še kak % zmogljivosti . Načeloma med ventialtorskimi karticami ne bi smel bit velik razlike razen tega da so ene nekoliko tišje od drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Han ::

Osebno rajši dam malo več za Sapphire, ki ima definitivno boljše komponente in podporo kot PowerColor.

https://geizhals.eu/sapphire-pulse-rade...

edi45 ::

Imam en problem, če mi lahko kdo pomaga.

Konfiguracija:
AMD Ryzen 3 2200G
AMD RX 570 Sapphire nitro
Gigabyte B450M S2H plata
16gb ddr4 g.skill 3200mhz
Seasonic 520w 80+ bronz ful modular
240gb SSD Sata3
1TB HDD

Budget zadevca za slabih 400EUR.
Ko igram igre, predvsem Battlefield 5 imam stuttering, random fps drope in cela mašina lagira tako hudo na čase, da še zvok začne lagirat od igre in discorda ali skypa(odvisno kje se pogovarjamo), fps pa pade na 0 in potem skoci nazaj, čez čas pa spet pade na 0 in cela mašina lagira ne samo igra. Prav tako me večino časa ne slišijo, ko igramo battlefield 5, takoj ko grem ven iz igre me spet vsi slišijo normalno. To se mi dogaja samo v BF5, vse ostale igre delujejo vredu. Windows je 10 pro 64 bit, zadnji update, drajveri so tudi najnovejši za grafično. Procesor pride do cca 73c pod loadom, torej še ima 17c "lufta" grafična pa tudi nekje 71-72c. Kaj bi lahko bilo krivo, ker nimam več idej. Kaj je mogoče kaj s samim hardware-om? Ali bi bios update mogoče kaj pomagal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

DarwiN ::

Battlefiled je ena najbolj cpu zahtevnih iger. Vedno je bil.. Že pri BF3 sem moral zapret vse programe med igranjem, ker sem imel I5 procesor in je bil med igro obremenjen tam okrog 95-98%.. Vsaka najmanjša dodatna aplikacija ga je potem potisnila preko meje in je začelo štekat. Pri tebi je to lahko discord ali kaj druga.,. Še posebej šteka v primeru, če imaš vklopljen kak overlay v igri... Discord ima se mi zdi privzeto omogočen overlay.. Tole obvezno izključi..

Drgač pa bo težka.. 4 niti znajo bit enostavno premalo za BF.. Še posebej, ker tvoj CPU spada med slabše 4-jedrne procesorje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Battlefiled je ena najbolj cpu zahtevnih iger. Vedno je bil.. Že pri BF3 sem moral zapret vse programe med igranjem, ker sem imel I5 procesor in je bil med igro obremenjen tam okrog 95-98%.. Vsaka najmanjša dodatna aplikacija ga je potem potisnila preko meje in je začelo štekat. Pri tebi je to lahko discord ali kaj druga.,. Še posebej šteka v primeru, če imaš vklopljen kak overlay v igri... Discord ima se mi zdi privzeto omogočen overlay.. Tole obvezno izključi..

Drgač pa bo težka.. 4 niti znajo bit enostavno premalo za BF.. Še posebej, ker tvoj CPU spada med slabše 4-jedrne procesorje.


se mi je isto zdelo..bo treba nazaj na i7>:D

neo5468 ::

Ryzen 3600 bi rešil problem. Za i7 bi mogu kupt še novo plato.

DarwiN ::

Lahko probaš navit cpu na 3.8-3.9 Ghz in se prepričaj, da v ozadju ne laufajo nobeni drugi programi (niti browser) + kot rečeno overlay je sploh prasica.. Mogoče ti rata.

Oziroma sprejmi ultimativno rešitev in presedlaj na PUBG... To danes igramo pravi moški. BF je po novem za mala deca. ;) Pri PUBG procesor nič ni ozko grlo. Vse špila gladko. :P

edit2: drgač pa kot pravi neo, kupiš 1600/2600 cpu.. Oziroma ravno danes imaš oglas za R1700 tukaj na slo-techu za 100EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Lahko probaš navit cpu na 3.8-3.9 Ghz in se prepričaj, da v ozadju ne laufajo nobeni drugi programi (niti browser) + kot rečeno overlay je sploh prasica.. Mogoče ti rata.

Oziroma sprejmi ultimativno rešitev in presedlaj na PUBG... To danes igramo pravi moški. BF je po novem za mala deca. ;) Pri PUBG procesor nič ni ozko grlo. Vse špila gladko. :P

edit2: drgač pa kot pravi neo, kupiš 1600/2600 cpu.. Oziroma ravno danes imaš oglas za R1700 tukaj na slo-techu za 100EUR.


haha glih sem šaltal iz PUBG na BF5 spet po dolgem času, ampak ko se spomnim kak je delal na prejšni mašini (i7 9700K in RTX 2080 oc) mi ga sploh ni za igrat na trenutni konfiguraciji:))

bo treba premislit, ali samo proc menjat ali pa še plato in hladilnik in gremo spet na kaj bolj strupenega>:D

FlyingBee ::

1700 za 100eur, halo.

D3m ::

edi45 je izjavil:

Imam en problem, če mi lahko kdo pomaga.

Konfiguracija:
AMD Ryzen 3 2200G
AMD RX 570 Sapphire nitro
Gigabyte B450M S2H plata
16gb ddr4 g.skill 3200mhz
Seasonic 520w 80+ bronz ful modular
240gb SSD Sata3
1TB HDD

Budget zadevca za slabih 400EUR.
Ko igram igre, predvsem Battlefield 5 imam stuttering, random fps drope in cela mašina lagira tako hudo na čase, da še zvok začne lagirat od igre in discorda ali skypa(odvisno kje se pogovarjamo), fps pa pade na 0 in potem skoci nazaj, čez čas pa spet pade na 0 in cela mašina lagira ne samo igra. Prav tako me večino časa ne slišijo, ko igramo battlefield 5, takoj ko grem ven iz igre me spet vsi slišijo normalno. To se mi dogaja samo v BF5, vse ostale igre delujejo vredu. Windows je 10 pro 64 bit, zadnji update, drajveri so tudi najnovejši za grafično. Procesor pride do cca 73c pod loadom, torej še ima 17c "lufta" grafična pa tudi nekje 71-72c. Kaj bi lahko bilo krivo, ker nimam več idej. Kaj je mogoče kaj s samim hardware-om? Ali bi bios update mogoče kaj pomagal?


Naredi BIOS update. Po tem pa se malo poigraj z grafičnimi nastavitvami za igro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Na BF5 je migriral z 2200g mašinco za 400eur. Cmon!

scipascapa ::

Mustang: boljše komponente: boljša matična, cooler in ohišje ipd. če bi se jaz odločil med 2600 in 3600....

edi45: kupi 1700 za 100€ in prodaj tvojega 2200g

FlyingBee ::

D3m, opisane težave bolj spominjajo na cpu ali ram težavo.

Grafično lahko proba na notorious 720p.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Naj raje proba low graphic settings, da vidimo v čem je težava, ker mu druge igre delajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mustang_993 ::

@scipascapa
Boljsi hladilnik razumem, nisem pa preprican zakaj recimo boljsa maticna in ohisje?
Maticna zaradi potencialnih prihodnih posodobitev? (kot receno, vsaj nekaj let ne mislim nic nadgrajevati).
Ohisje se mi zdi ok, prostora za par ventilatorjev je, veliko vec pa ne rabim. Kako je izvedeno za napeljevati kable mi tudi ni prevec pomembno. Vazna mi je funkcija sistema, to je pa tudi bolj kot ne vse.

D3m ::

Sestavo imaš čisto v redu.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

Zaradi VRMjev in boljše hlajenje sistema, verjemi ohišje in zračnost ter urejenost kablov še kako pomeni, je pa po želji. Kupiš in plačaš sam :)

mustang_993 ::

Lahko kak konkreten primer maticne?
V izbrano ohisje sem nameraval poleg vgrajenega ventilatorja dodati se vsaj dva.

scipascapa ::

Han ::

@mustang_993: Kaj imaš zdaj nagledano - katere komponente?

Glugy ::

2200g ... uf. glede na to da so APU-ji vedno eno generacijo nazaj in da si ti že tako eno generacijo nazaj APU kupil je to 2 generaciji nazaj CPU v bistvu. Ti si v bistvu v prvi generaciji Ryzen medtem ko je že tretja zunaj. APU-ji so že nasplošno mal smotani pri zahtevnih igrah. Že prva generacija Ryzen CPU-ja ki ni APU bi veliko spremembo naredila. APU-ji so bolj za pisarniško delo; light gaming na low settings; ne pa za tekoče fps-e. Danes se kupuje 6 jedrnike po tamalem.
««
894 / 1131
»»