» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
893 / 1133
»»

MrStein ::

USB 3.1 Gen 1 je isto kot USB 3.0, je le "preimenovano, da se lepše sliši".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Poigravam se z idejo "instant vodnega hlajenja", te variante tipa 40-60€...je to za kaj?

hojnikb ::

nope, vzami raje tower 12cm
#brezpodpisa

scipascapa ::

to imam že noctua L12.....tako slabi?

D3m ::

Ja.

Obdrži Noctua.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ce gledas 120mm izvedbe teh kulerjov, niso kaj prida bolsi od tipicnih tower coolerjov. Tvoja noctua bo prek glave za amdja, raje vrzi denar kam drugam.
#brezpodpisa

meho7 ::

scipascapa je izjavil:

dejansko je NZXT h500i najcenejše ohišje, ki ima vse kar se dandanes potrebuje, med drugim tudi usb-c 3.1 front header, da imaš spredaj te priključke :)

Ce se ti gre za airflow cim dlje stran od tega ohisja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

scipascapa ::

ja iščem airlow da. NZXT S340 dobim rabljenega za 30€

Mr.B ::

Namig, morda bo komu pomagal.
ČE naročaš iz amazon.de, si lahko nastaviš dostavo "Pickup Point" : https://www.amazon.de/gp/help/customer/...
Recimo daš DPD, lokacija Spielfeld..... ali kje blizu meje, kar je vam bližje... Verjetno ceneje, kot dostava v Slovenijo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

scipascapa ::

Za Kranj se že ne splača, ker je Beljak že daleč. Za Tržičana pa bi že.

meho7 ::

scipascapa je izjavil:

ja iščem airlow da. NZXT S340 dobim rabljenega za 30€

Za 30€ se splaca samo ne pricakuj cudezev. Skoraj vsak case, ki nima zabite sprednje strani bo imel veliko boljsi airflow.

scipascapa ::

drugače bi kar direkt na FC R6 šel, nekje 110-120€ pa mirna Bosna....ali kak Define C nekje 80€.

meho7: kaj meniš ti, kerga? celo diplomsko delam iz teh komponent in ohišij lol.

D3m ::

Če imaš vzemi R6.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Sem imel R5 in je bil super, lahko si zgoraj in s strani odstranil module in je postal ne več tako tih, ampak dobro prezračen. Za ultimativni rig gledam full tower Phanteks Luxe 2, ki je sicer 190 eur, ampak se lahko poigraš in narediš prevetren sistem s 15 ventilatorji. Montiraš lahko tudi veliko aio vodnih, celo še en ITX sistem lahko vgradiš. Malo bolj toned down zadeva je full tower Fractal Define XL R2 za 50 eur manj.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Fractal Design Define R6 USB-C White TG, Tower-Gehäuse

preko mailbox bog si ga vedi ptt :P

leteča čebela: tega? http://www.phanteks.com/Enthoo-Luxe-2.h...

XL R2 že imam, samo bi si rad sestavil AMD sistem kot celoto na sveže in potem prodam obstoječi i5 2500k sistem kot celoto.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ja, Luxe 2, letos na Computexu je bil predstavljen in za 190 eur res ponuja največ. Podobni od priznanih znamk so čez 300 eur, Cosmos 700 in Obsidian 1000D celo čez 400eur.

xgeorgex ::

Oj,

pri izbiri ohišja imam težavo. Imam 4 HDD, ohišja pa imajo temu namenjena le dva prostora. Ali moram gledati ohišje z več namenskega prostora, ali lahko v vsako ohišje namestiš več diskov (če je prostor, s kakšnimi dodatnimi nosilci)??

Zanima me tudi kateri 120mm ventilatorji so tihi, učinkoviti??

scipascapa ::

MSI B450 TOMAHAWK MAX

dobra cena, funtech jo še nima?

scipascapa ::

Kako že poteka Mindfactory Mindstar nakup?

8GB G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16 Single 29,90€

meho7 ::

scipascapa je izjavil:

Kako že poteka Mindfactory Mindstar nakup?

8GB G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16 Single 29,90€

Po polnoci opravi nakup

scipascapa ::

mother of cases :)



Enthoo Luxe 2

scipascapa ::



SLINČKA.

FlyingBee ::

1 teden pa ga dobim, jupiiii. Všeč mi je, da spodaj lepo napajalnik umaknjen in vročina od grafične ne vpliva toliko nanj pa vseeno še do 3 vente od spodaj, da se lepo razpiha.

D3m ::

Kaj dobiš? Phanteks?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ja, Phanteks Luxe 2 bo kmalu temelj za dolga leta, se moram ustaliti zdaj :-)

vres.ales ::

Kaj je to, ko namešča v kišto pri 2:30?

DarwiN ::

Mini ITX X570 matična plošča.. Dva sistema ima nameščena v enem ohišju.

... kar nas privede do podvprašanja: zakaj bi povprečen uporabnik sploh preplačal za to ohišje in zanj nekoristne funkcionalnosti?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

ker je velik in dopušča ogromne kombinacije ipd.

FlyingBee ::

Vem, da je 190eur veliko za samo ohišje, ampak res si želim "svobode" pri nadgradnjah v prihodnje, ohišje bom pač imel najdlje od vseh komponent, razen ventov, se nima kaj pokvarit, razen, če se kaj nanj podre.

Podobna ohišja kot Luxe 2 pa so tudi od 350eur naprej recimo Cosmos 700, Obsidian 1000D celo čez 400eur, tako da je glede na ponujeno Luxe 2 relativno ugodno. Fractal Define XL R2 je tudi zelo prostoren, ampak me je Luxe 2 v zadnjem tednu prepričal.

FlyingBee ::

Btw, ima kdo ML serijo ventov od Corsair? Je to res najtišje možno ali ni neke razlike? Mene so Arctic F140 Silent prepričali, imajo Fluid bearings in slišim le malo pretok zraka, ampak to je neizbežno.

FlyingBee ::

vres.ales je izjavil:

Kaj je to, ko namešča v kišto pri 2:30?

ITX sistem imaš lahko dodatno v tem. Intel plus AMD sistem v enem, TR 2950x za delo in 9900k za igre, hehe.

mustang_993 ::

Prosim za malo pomoci oz. komentarjev. Je to kar sem prilepil vredu kombinacija oz. komponente sploh pasejo skupaj?
Graficno kartico sem izbral glede na priporocila prejsne strani (o pregrevanju nekaterih drugih). Se najbolj sem zmeden pri ramu. 3000 vs 3200 vs 3600 MHz, kaksne so razlike oz. upravicijo ceno? Kaj je to 16 CL vs 19CL?
Ne zelim rgb ventilatorjev in ohisji, pac nekaj preprostega.

Hvala



FlyingBee ::

Dobro je, vse paše skupaj. 3200 cl16 je popolnoma ok za r5 3600.

Mogoče še kakšen fan, grafična kar lepo greje in ohišje ima po tvoje zdaj 2 venta, mogoče še enega zgoraj daš.

Zgodovina sprememb…

mustang_993 ::

Je mindfactory zaupanja vredna stran? Je smisleno kje iskati kose ceneje kot tu? Imam moznost narociti neposredno v nemcijo (prevoz v slo v privat izvedbi brez dodatnih stroskov...)

FlyingBee ::

Mindfactory je največji e-retailer v EU za PC komponente. 22000 naročil na teden odpošljejo.

https://hothardware.com/news/retailer-a...

Tako boš najceneje prišel skozi.

mustang_993 ::

Hvala za oba odogovora. Ja, sem ze dodal dodaten fan, je bila slika se od prej... Kako vem koliko ventilatorjev podpira maticna, ce je potreba, je prostora za priklop se cetrtega?
In pa se nekaj glede rama. Vem da sem gledal nek yt video, kjer so rekli da je treba pri ramu paziti, da ga ne das v 1. in 2. rezo ampak npr. 1. in 3.? Kako naj vem kam in kdaj dat kaksen ram?

MrStein ::

To piše v navodilih plošče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

eni na yt mi pametuje tole:

no, but why look for such a massive case in 2020, just draw ur own and have it milled out of aluminium,specced precisely how u need it,with no stamped steel on the motherboard and no stupid plastic...it really makes no sense to buy pc cases any more unless you are spending really little for it and want to do a simple low power 4k gaming pc...there is tons of low cost cases at 30 dollars or so onalibaba , whic cost manufacturers just drop their brand on, juts browse ur self alittle u dontnee dme to puts u links...there is thosuands for sale

scipascapa ::

Izdeluje kdo v SLO ohišja po meri? :P

Vovk ::

Hej, dejte mi pliz pomagat, mam eno dilemo.

Včeri mi je (verjetno prek UTP kabla) uničlo matično, tako da bi jo mogu menjat.


    A naj kupim novo 1151 socket matično ploščo za cca ~100EUR (s tem da bi rabu bi m.2 slot, za disk(aja, mel sm MSI Z170A PRO))

    A bi blo bolje investat v novo mobo + AMD procesor, pa da sem potem preskrbljen spet za nekaj let.



Zdejšnji proc (upam, da še deluje) je nek i5, ne vem točno katera verzija, grafo mam 980GT, disk je m.2 SSD 128GB + nek 2TB za storage + 16GB ram slot (ne vem kok ma Mhz) Napajalnik pa tud še dela, pomoje
Nisem nek težki gamer, bolj kak Path of Exile pa Minecraft tko za sprot...

Tenks.
Lp, Vovk

KAVINSKY ::

Vovk je izjavil:

Včeri mi je (verjetno prek UTP kabla) uničlo matično, tako da bi jo mogu menjat.


Zna bit, da ni uničena. Nesi na servis, možno je, da je samo integrirano mrežno scvrlo.

DarwiN ::

scipascapa je izjavil:

eni na yt mi pametuje tole:

no, but why look for such a massive case in 2020, just draw ur own and have it milled out of aluminium,specced precisely how u need it,with no stamped steel on the motherboard and no stupid plastic...it really makes no sense to buy pc cases any more unless you are spending really little for it and want to do a simple low power 4k gaming pc...there is tons of low cost cases at 30 dollars or so onalibaba , whic cost manufacturers just drop their brand on, juts browse ur self alittle u dontnee dme to puts u links...there is thosuands for sale


Ob vsej tej poplavi dovršenih ohišij nima smisla izdelovat svojega.. Razen če imaš to veselje in nekaj znanja, da si sam izdelaš zadevo iz nule, mogoče kaj iz lesa. Ampak to naredi ravno eden na milijon kupcev.

Glede velikega ohišja se pa strinjam. Komponente gredo počasi na manjše dimenzije in z višji energetsko učinkovitostjo. HDD diski se počasi poslavljajo, mainstream grafične (1660/2060) imajo en ventilator oz. so kratke tudi tiste z dvema ventilatorjema. Kot rečeno tudi poraba počasi pada in z njo potreba po boljšem hlajenju. Skrakta, nekak bi se morala ohišja postopoma manjšat. Rečmo 1cm² na leto. :) Zatorej velika ohišja IMO niso več kul za nezahtevne uporabnike.. ITX pa seveda tudi zaenkrat še ne - zaradi pregrevanja. Mini tower za uatx plošče potemtakem, pa seveda kaljeno steklo. :P Kriterij, ki navrže naslednjih 64 ohišij.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Vovk ::

KAVINSKY je izjavil:

Vovk je izjavil:

Včeri mi je (verjetno prek UTP kabla) uničlo matično, tako da bi jo mogu menjat.


Zna bit, da ni uničena. Nesi na servis, možno je, da je samo integrirano mrežno scvrlo.


Ma sm kr ziher da je moba problem. Ko vklopim komp, se le-ta ne zažene, vent od proca pa se mal premakne, pol pa klecne. Sem probal z drugim napajalnikom, pa je stanje isto.
Lp, Vovk

FlyingBee ::

Ryzen 6core12thread cpu in b450 ploščo dobiš za dobrih 200 eur pa imaš mir potem spet za veliko let.

Glugy ::

Vovk je izjavil:

Hej, dejte mi pliz pomagat, mam eno dilemo.

Včeri mi je (verjetno prek UTP kabla) uničlo matično, tako da bi jo mogu menjat.


    A naj kupim novo 1151 socket matično ploščo za cca ~100EUR (s tem da bi rabu bi m.2 slot, za disk(aja, mel sm MSI Z170A PRO))

    A bi blo bolje investat v novo mobo + AMD procesor, pa da sem potem preskrbljen spet za nekaj let.



Zdejšnji proc (upam, da še deluje) je nek i5, ne vem točno katera verzija, grafo mam 980GT, disk je m.2 SSD 128GB + nek 2TB za storage + 16GB ram slot (ne vem kok ma Mhz) Napajalnik pa tud še dela, pomoje
Nisem nek težki gamer, bolj kak Path of Exile pa Minecraft tko za sprot...

Tenks.

Men so tud servisi ki sem jih klical grozil da bo verjetno matična in da se ne splača menjat oziroma da bi bilo drago, pol sm šel pa k enmu s.p. serviserju je pa rekel da je verjetno napajalnik treba zamenjat in da pač če to ni to da ne bo nič računal. In res je bil napajalnik kriv; računal mi je ene 15-20 evrov skupaj z delom ( se že ne spomnim več koliko točno ampak ni blo velik in to skupaj z napajalnikom ). Pred mano je napajalnik not dajal pa kable rihtal. Sam ja moj komp je bolj bogi in zato ne rab nevem kak blazno dobr napajalnik.
Tak da čist možn da je tud pr teb sam napajalnik šel.

scipascapa ::

benx ::

Če kdo išče B450 tomahawk max se v funtech dobi za dobrih 117€. dobava 2 dni, naj bi jih dobili tudi na zalogo v kratkem.

scipascapa ::

Jo že imajo na zalogo, tudi mindfactory, 94.90€

:D

KAVINSKY ::

Vovk je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Vovk je izjavil:

Včeri mi je (verjetno prek UTP kabla) uničlo matično, tako da bi jo mogu menjat.


Zna bit, da ni uničena. Nesi na servis, možno je, da je samo integrirano mrežno scvrlo.


Ma sm kr ziher da je moba problem. Ko vklopim komp, se le-ta ne zažene, vent od proca pa se mal premakne, pol pa klecne. Sem probal z drugim napajalnikom, pa je stanje isto.


Tako se je meni 2x zgodilo. Sem nesel na servis, da vsaj ugotovim če je še kaj drugega pobralo poleg matične. Dobim nazaj delujoči PC, strošek je bil pol ure dela in pci mrežna kartica.

benx ::

scipascapa je izjavil:

Jo že imajo na zalogo, tudi mindfactory, 94.90€

:D

zame je to premajhna razlika v ceni, sploh ker delam v LJ in mi je funtech dokaj spotoma.
««
893 / 1133
»»