» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
882 / 1133
»»

gddr85 ::

trenutno 5700xt ne moreš primerjat z 2070S, niti po performancu, niti po ceni..
..je pa p/p bolj na strani radeonke, ker stvar overall za 100+ bucks manj ni svetlobna leta stran od 2070 super, če se seveda sprijazniš s slabšim blower kulerjem, imaš pa potem seveda še navadno 2070ko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

FlyingBee ::

gddr85 je izjavil:

trenutno 5700xt ne moreš primerjat z 2070S, niti po performancu, niti po ceni..
..je pa p/p bolj na strani radeonke, ker stvar overall za 100+ bucks manj ni svetlobna leta stran od 2070 super, če se seveda sprijazniš s slabšim blower kulerjem, imaš pa potem seveda še navadno 2070ko

V p/p bi štel tudi user expirience in blower 200-ish W grafična to sigurno pokvari, mislim, da ni blower le slabši v smislu hlajenja, glasnost je zelo pomembna.

D3m ::

RTX 2070 navadna je 60 EUR dražja od 5700XT, ki je na nivoju RX 5700 za 431 EUR.

RTX 2070S pa 160 EUR več, za relativno cca. 5% razlike med RX 5700XT.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

spet odvisno, kdo uporablja blower in kolk si občutljiv na glasnost, enim je ok, drugim ne, eni spilajo s slušalkami, drugi ne, eni imajo midget itx kišto, drugi ne, itd. itd., itak pa čim je blower lahko pričakuješ 40db+, spet odvisno od temp/clock/rpm krivulje, prezračenosti kište, itd..

je pa overall tale 5700/xt blower dokaj švoh al pa nekej ne štima s kontaktom čipa in kulerja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Alien123 ::

Tistih par € več se pozabi, ko ti grafična na max dela potiho in z normalnimi temperaturami. Blower grafične še niti od nvidie ne bi kupil, kaj vam ga špila?

gddr85 ::

najbolš na custom robo počakat, če seveda ne bojo ustrelil mimo s cenami, če ne se stvar itak ne bo splačala

eno_ime ::

D3m je izjavil:

eno_ime je izjavil:

Java dev masina.
Imam v mislih 3600 ali 3700x
Katere rame, kateri ssd, Mp600?
Graficno katero.

Kaj pa intel?
Tu ne bi potreboval posebej graficne?

Ali lahko dve sestave in +- obeh za namen java development?


Koliko si pripravljen investirati?

16g rama
Eno plato ki se ne bo navijala
Investiral koliko je potrebno
Pa ce kaksen javanc napise ce se splaca namesto 3600 3700x ali celo intla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eno_ime ()

D3m ::

V tem trenutku se Intla ne splača, ker ga 3600 povozi v productivity. 3700X je pa sploh v čisto svojem razredu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

Primer:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

grafično ti nisem dal, ker ne vem a boš delal z OpenCL ali CUDA?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Ko bo dodal grafično, naj takoj zamenja napajalnik...

D3m ::

Vprašanje kaj rabi.

eno ime tukaj imaš recimo predstavljeno + in - OpenCL in CUDA





Han je izjavil:

Ko bo dodal grafično, naj takoj zamenja napajalnik...


Misliš, da je premalo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Za 3700X sistem bi jaz vzel npr. Corsair RM650x.

D3m ::

V vednost 3700x porabi za 1/4 manj od 2700x.
|HP EliteBook|R5 6650U|

eno_ime ::

Java bo backend torej ne rabim graficne
200 eur za maticno?

Kaj pa intel z integrirano
Recimo 8700 , kolk procentov bi izgubil napram 3600?

scipascapa ::



dober sistem za 660$

IcyFox ::

scipascapa je izjavil:



dober sistem za 660$

Sem ravno prej gledal, osebno bi odštel vsaj mal več za grafično, npr. RX 580 ali 590

D3m ::

eno_ime je izjavil:

Java bo backend torej ne rabim graficne
200 eur za maticno?

Kaj pa intel z integrirano
Recimo 8700 , kolk procentov bi izgubil napram 3600?


V tem primeru.

Gledaš ali 8700 UHD ali pa Ryzen 3400G APU.

Intelu bi dal velik minus zaradi varnostnih prebliskov in posledično padec performanca v Linuxu + vpršanje kaj bodo še našli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

če že primerjaš, potem ne moreš dat zraven 3400g, ta performančno zmaga edino v igpuju..

Aero01 ::

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje na sledečo sestavo:

Ryzen 5 2600
Asus Prime B450 Plus
Samsung nvme 970 evo plus 500 GB
g.skill ripjaws 2x8gb 3200 mhz
Corsair CX650, 650W
Radeon RX 560 (že imam in je za zdaj ok, v bodoče planiram menjavo na RX 590)

Hvala za komentarje! LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aero01 ()

Trier ::

IcyFox je izjavil:

scipascapa je izjavil:



dober sistem za 660$

Sem ravno prej gledal, osebno bi odštel vsaj mal več za grafično, npr. RX 580 ali 590

9400f za 25$ več, 1660 za 40$ več in dober 500W PSU (namesto 650) za 30$ manj + po možnosti raje 1tB ssd kot 500 + 2Tb hdd in bi bila zadeva za enak denar dosti boljša...

D3m ::

gddr85 je izjavil:

če že primerjaš, potem ne moreš dat zraven 3400g, ta performančno zmaga edino v igpuju..


Boljšega od 3400g trenutno še ni.

Lahko damo 2600/3600......ampak rabi eno cheap ločeno grafo za prikaz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

baro2000 ::

eno_ime je izjavil:

Java bo backend torej ne rabim graficne
200 eur za maticno?

Kaj pa intel z integrirano
Recimo 8700 , kolk procentov bi izgubil napram 3600?


Največja razlika v backend-u kar se performans tiče ni AMD vs Intel ampak je v OS-u. Boljšo grafično si vzameš, ko si želiš iger. Kar se jave v backendu tiče je odvisno, kako velik package prevajaš (kako velik projekt imaš). Meni, ko si vzamem source (git pull) in delam gradle na winsih traja od 8-10 min, da se rebuilda. Isti paket na linux-u znese 3-4 min.

D3m ::

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje na sledečo sestavo:

Ryzen 5 2600
Asus Prime B450 Plus
Samsung nvme 970 evo plus 500 GB
g.skill ripjaws 2x8gb 3200 mhz
Corsair CX650, 650W
Radeon RX 560 (že imam in je za zdaj ok, v bodoče planiram menjavo na RX 590)

Hvala za komentarje! LP


V bodoče raje glej RX 5700,ki poje 590.

Sestava je ok.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IcyFox ::

Eno hitro vprašanje, a so USB 3.1 Gen 1 headerji na plošči kompatibilni z USB 3.0 kabli na front panelu?

goranv ::

Se splaca dati 60 eurov vec za ohisje z dusenjem zvoka, koliko to pomaga?

D3m ::

Če imaš denar potlej priporočam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Trier ::

D3m je izjavil:

Aero01 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje na sledečo sestavo:

Ryzen 5 2600
Asus Prime B450 Plus
Samsung nvme 970 evo plus 500 GB
g.skill ripjaws 2x8gb 3200 mhz
Corsair CX650, 650W
Radeon RX 560 (že imam in je za zdaj ok, v bodoče planiram menjavo na RX 590)

Hvala za komentarje! LP


V bodoče raje glej RX 5700,ki poje 590.

Sestava je ok.

Lp.

V bodoče v tem cenovnem razredu raje 1660; cene so iste kot za 590, karta je hitrejša in porabi točno pol manj elektrike, posledično lahko tudi vzameš recimo XFX-ov 550W PSU namesto tega Corsaira (ki mimogrede glede na ceno ni ravno biser - proper zadeve se pri njih začnejo šele s TX serijo)

eno_ime ::

baro2000 je izjavil:

eno_ime je izjavil:

Java bo backend torej ne rabim graficne
200 eur za maticno?

Kaj pa intel z integrirano
Recimo 8700 , kolk procentov bi izgubil napram 3600?


Največja razlika v backend-u kar se performans tiče ni AMD vs Intel ampak je v OS-u. Boljšo grafično si vzameš, ko si želiš iger. Kar se jave v backendu tiče je odvisno, kako velik package prevajaš (kako velik projekt imaš). Meni, ko si vzamem source (git pull) in delam gradle na winsih traja od 8-10 min, da se rebuilda. Isti paket na linux-u znese 3-4 min.

Rad bi p/p, na enem osju.
Kateri cpu mi priporocas, pa ce lahko ocenis v procentih.
Preko 2g je sourcev, maven, pride mi prav cimhitrejsi ssd.

baro2000 ::

eno_ime je izjavil:

baro2000 je izjavil:

eno_ime je izjavil:

Java bo backend torej ne rabim graficne
200 eur za maticno?

Kaj pa intel z integrirano
Recimo 8700 , kolk procentov bi izgubil napram 3600?


Največja razlika v backend-u kar se performans tiče ni AMD vs Intel ampak je v OS-u. Boljšo grafično si vzameš, ko si želiš iger. Kar se jave v backendu tiče je odvisno, kako velik package prevajaš (kako velik projekt imaš). Meni, ko si vzamem source (git pull) in delam gradle na winsih traja od 8-10 min, da se rebuilda. Isti paket na linux-u znese 3-4 min.

Rad bi p/p, na enem osju.
Kateri cpu mi priporocas, pa ce lahko ocenis v procentih.
Preko 2g je sourcev, maven, pride mi prav cimhitrejsi ssd.


Sam se odlocam med i7 9700f in 2700X ali 3600 ter 1660 ti za graficno. Kar se diska tice pa definitivno SSD 970 EVO NVMe M.2.

Intel/Nvidia in linux bi moralo delat bp (vsaj do sedaj driverji niso nikoli bili problem). AMD/ATI sta v preteklosti z zamudo objavljala driverje (imel sem tezave s catalyst-om v Mint-u/Debian-u). Trenutno recimo za RX 5700 / RX 5700 XT najdes driverje le za Ubuntu 18.04.2, 3xxx (Zen 2) pa te lahko preseneti s RdRand napako med boot-anjem. Mogoce imas sreco in se ti nic od tega ne zgodi, kakor tudi ce najdes stabilno B450 mamaplato, te AMD konfiguracija pride veliko ceneje kot Intel.

Kot sem napisal nekaj postov nazaj bi najraje vzel ze sestavljeno konfiguracijo (HP Pavilion Gaming 690-0044ng ali nekaj v tem rangu), ker mi ni do sladkih sitnosti z konflikti hardware-a (sem prerastel to fazo in ko dobim masino v roke ostane le install/reinstall OSa, programov). Trenutno se mi ne mudi, tako da z odlocitvijo se zavlacujem.

mmihaa ::

Zdravo, a kdo ve kakšno matično se splača dati zraven Ryzen 5 3600x ali 5 3600. A je PCIe 4.0 zelo pomemben podatek pri matični plošči? So vse matične plošče compatible z vodnim hlajenjem? Se sploh splača vodno hlajenje? hvala

gddr85 ::

pogledaš za kakšno solidno b450 matično
za kompatibilnost pogledaš, če določen aio, ki ga gledaš, paše na socket
pcie 4.0 zaenkrat ne rabiš, sploh če ne veš, kaj bi z njim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

scipascapa ::

aero1: rx 560 imaš 4GB?

ostali: so cene ramov še ok? eni poročajo o dvigu cen.

Spxy ::

@mihha: če se ti da ukvarjat s flashanjem biosov potem b450, če pa ne, pa želiš platformo za kasnejšo nadgranjo pa x570. Pa 3600x ni vreden dodatnih 20% cene, rajši uzameš za to razliko drug hladilnik.

mmihaa ::

Spxy je izjavil:

@mihha: če se ti da ukvarjat s flashanjem biosov potem b450, če pa ne, pa želiš platformo za kasnejšo nadgranjo pa x570. Pa 3600x ni vreden dodatnih 20% cene, rajši uzameš za to razliko drug hladilnik.

zj sm si tole sestavu:
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
me zanima če zgleda kul pa da bo delal vse tko kot mora? Zanima me še to kaj iskati pri hladilniku.Prebral sem da tist od ryzna ki pride zraven ni dovolj dober. Rad bi, da se ne bo pregrevalo tudi, če bom kj boostu frekvence.

tikitoki ::

Za botzjo voljo menjaj ram

mmihaa ::

tikitoki je izjavil:

Za botzjo voljo menjaj ram

na kaj? ne spoznam se niti prbližno. vsaj 16gb bi mel.

tikitoki ::

RAbis dve palcki in vsaj 3200 MHz.

A i ziher, da potrebujes posebaj zvocno kartico in DVD-RW?

Ce ne potrebujes nujno PCIe 4, v kar dvomim, kupi raje B450 plosco, ki je vec, k za polovico cenejsa.

Priporocam, da narocis iz tujine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mmihaa ::

v čem je pa razlika 2eh palčk in ene? pač dvd rw nikol ne veš kdaj boš rabil. zvočno pa itak al ne? al so že integrirane kam al kko?

pa za b450 mi na eni drugi strani piše da bi se mogu neki v biosih zajbavat(tko kot je nekdo že napisu) in s tem se ne bi rad ukvarjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmihaa ()

Spxy ::

Dual channel ram.. nekateri pravijo da je bolje, drugi da ni. Razlike ne boš opazil. Obvezno pa 3200mhz ja, samo bo cena takoj ~100EUR. Na tvojem mestu bi uzel 1x16gb, pa potem nadgradiš na 2x16gb ko bojo finance. Rama ni nikoli preveč pri današnjih brskalnikih >:D

DVD enote realno ne rabiš, če že pride do tega da boš rabil kak dvd kdaj, si sposodi zunanjo enoto. Če se ne ukvarjaš z glasbo potem je zvočna odveč.

Tako je ja. Sam sem ravno v nakupu podobnega PC-ja. Sem se odločil za x570, pa bo dobra še za kakšno naslednjo generacijo ryznov čez nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spxy ()

D3m ::

Zdravo mmihaa

Tukaj sem ti malo popravil tvoj predlog.

Zamenjal sem rame in grafično ter trdi disk.

Odstranil sem samo zvočno, ker je intergrirana na matični zelo dobra.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Spxy je izjavil:

Dual channel ram.. nekateri pravijo da je bolje, drugi da ni. Razlike ne boš opazil. Obvezno pa 3200mhz ja, samo bo cena takoj ~100EUR. Na tvojem mestu bi uzel 1x16gb, pa potem nadgradiš na 2x16gb ko bojo finance. Rama ni nikoli preveč pri današnjih brskalnikih >:D

DVD enote realno ne rabiš, če že pride do tega da boš rabil kak dvd kdaj, si sposodi zunanjo enoto. Če se ne ukvarjaš z glasbo potem je zvočna odveč.

Tako je ja. Sam sem ravno v nakupu podobnega PC-ja. Sem se odločil za x570, pa bo dobra še za kakšno naslednjo generacijo ryznov čez nekaj let.


Ne jemlji resno osebe, ki trdijo, da dual channel ni pomemben. Se posebaj, ce ti zacne bluziti, da rabis 32 Gb za brskanje po netu.

Ce nimas posebnih potreb za peko DVDjev, potem pozabi DVD-RW.

Zvocna je vgrajena. Razen, ce rabis res vrhunsko za profesionalne namene, je dovolj dobra.

mmihaa ::

najlepša hvala vsem :)
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
bi to blo vredu pol? ta hladilnik deluje v redu? je boljši kot tisti, ki ga dobim z procesorjem? Kaj je pa fora če sta 2x8gb sticka al pa sam 1x16gb?

tony1 ::

Fora dveh palčk je v večji prepustnosti RAMa, torej naj bi bil sistem nekaj % hitrejši z dvema palčkama.

mmihaa ::

https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v...

bi te 2 palčke ble vredu?

tikitoki ::

Ja, vredu je. Sam bi sicer narocil iz nemcije in spremenil kaj, sam zadnaj konfiguracija je vredu.

mmihaa ::

najlepša hvala vsem, če se pa še kdo kaj spomne pa naj kar pove.

D3m ::

Hladilnik vzemi cenejši.

Be quite rock slim
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Aero01 ::

scipascapa je izjavil:

aero1: rx 560 imaš 4GB?

ostali: so cene ramov še ok? eni poročajo o dvigu cen.


Moj RX 560 je 2 gb. Je pa se v garanciji do oktobra in bo najbrz kmalu naprodaj :)

Glede ramov, ker kupujem racunalnik spremljam cene komponent ze kar nekaj casa. Cene ramov so zaenkrat se ok, ampak je v tem trenutku dobavljivost marsikje boga. Zato morda kmalu sledi kaksna podrazitev. Razen ce se kmalu umiri nakupovalna "norija" :) to je samo moje razmisljanje.

Pa hvala za odgovore glede komponent!

neo5468 ::

mmihaa je izjavil:

najlepša hvala vsem :)
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
bi to blo vredu pol? ta hladilnik deluje v redu? je boljši kot tisti, ki ga dobim z procesorjem? Kaj je pa fora če sta 2x8gb sticka al pa sam 1x16gb?


Jaz bi spremenil določene stvari, da lahko vtaknem notr 2070s namesto 1660ti. Celoten config pride 100EUR več, grafična je pa noč in dan razlika. Za tišje in boljše hlajenje, vzameš be quiet pure rock slim za 24EUR.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Če brcnš vn ohišje in napajalnik, ker pri prejšnih configih tega nisi imel, je dobrih 80EUR razlike. Pač comp za jurja ne more met 1660ti notr, nikoli in nikdar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

D3m ::

Tista je navadna 2070? Opis me moti.

P.S.vidim,da je 2070s.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
882 / 1133
»»