» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
880 / 1131
»»

MihaK3 ::

mailer je izjavil:

Imam sistem v podpisu. Že pred podražitvijo rama in Intlov sem mislil zamenjat sistem pa so bile takrat druge stvari v teku. Ker je Intel precenjen in dejansko v zadnjih parih letih ni pokazal kaj veliko. AMD procesorji so sicer ok, nikakor pa ne mislim kupit 570 serijo plat z mikro ventilatorjem in biti testni kupec... Ker je sistem dovolj zmogljiv za to kar potrebujem me zanima ali je smiselno samo zamenjat GPU? Malo sem prebiral forume in za 3770k procesorje pravijo, da niso bottleneck tudi za nvidio 1080 oz 1070. Trenutno imam resolucijo 1920*1080 in 60Hz a bom nadgradil tudi monitor na 100Hz+. Imam tudi vodno hlajenje (H100i v2), ki čaka že dobro leto v omari procesor pa se tudi z avto nastavitvijo navije na 4.6GHz z low profile noctuo. Grafika ne bo slabša od 1660ti in ne boljša od 2070super, kjer so cene glede na prejšnjo generacijo dosti bolj dostopne. Tudi ohišje bo zamenjano na Corsair 350D.

Vsekakor je 3770k, sploh pa pošteno navit, še dovolj dober za eno današnjo upper-mid-range grafo (sploh recimo za 1440p, 1080p 144Hz bi pa znal že biti precejšen bottleneck), je pa za najboljše rezultate pri navijanju, sploh glede na to, da že imaš vodno, fajn narediti delid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Spxy ::

Kot ste predlagali sem se odločil za Ryzen 5 3 generacije. Trenutno je moj sestav sledeč:

Procesor AMD Ryzen 5 3600, Wraith Stealth
Grafična kartica GeForce RTX 2060 6GB ASUS TUF Gaming OC
Kingston pomnilnik DDR4 16GB PC3200 HX FURY BLACK, CL18, DIMM (HX432C18FB/16)
Be quiet! napajalnik ATX System Power 9, 80Plus Bronze, 600 W
Zalman ohišje Z9 Neo Miditower, črno
Matična plošča Gigabyte X570 GAMING X, AM4, DDR4
SSD disk 1TB M.2 NVMe Intel 660p, SSDPEKNW010T801

Bi bilo smiselno kaj spremenit?

keba ::

matična plošča je mogoče overkill, razen če boš nadgrajeval na 3900x...

priporočam MSI b450 tomahawk

FlyingBee ::

Ja, b450 bo dovolj, še posebej Tomahawk, ki jo na techspot oziroma hardware unboxed hvalijo in seveda ryzen 5 3. generacije nenavit res ne porabi veliko W.

Spxy ::

Imam namen nadgrajevati ja pa biosa ni potrebno flashat za 3rd gen.

sm4rt4ss ::

Ryzen 3 3200G bo delal na B450 plati out of the box al je potrebno bios updatat? :)

IcyFox ::

Kako se kaj Radeon RX 5700 xt primerja z RTX 2070? Katero se trenutno bolj splača kupiti?

FlyingBee ::

Dokler je radeonka blower, nobene, potem pa bi bila za 400 eur 5700xt custom kar v redu nakup. 2070 super je načeloma hitrejša, vendartudi dražja, bomo videli kako bodo cene, ko se zaloge custom 5700xt razplemtijo.

hojnikb ::

sm4rt4ss je izjavil:

Ryzen 3 3200G bo delal na B450 plati out of the box al je potrebno bios updatat? :)

je treba updejtat
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

hojnikb je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Ryzen 3 3200G bo delal na B450 plati out of the box al je potrebno bios updatat? :)

je treba updejtat


Predvidevam, da nove B plate pridejo kmalu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

6151 ::

Konec leta

hmm? ::

Dečki, kako je sedaj s cenami? Še rudarska zadruga nabija cene GPU-jev?
Dejansko nisam zagnal špila že kakšni dve leti, vendar bi si navkljub temu počasi omislil "mega kišto"/work station. Nagibam se, da nabavim U4919DW (še kakšen predlog za ultrawide?) in nadomestim trenutni config 3xU2515H.
kakšen config bi človek rabil, če bi hotel pognati kakšen gejm na U4919DW?
kje sploh nabavit kišto dandanes?
kdaj nabavit kišto (imam čas lahko še počakam, če je na horizontu kakšen tehnološki preboj...)?
config (pa prosim ne več AMD, ker nisem bil zadovoljen)?

orbika ::

Ravno AMD je zdaj smiselno nabavit. Razen, če ti denar ni problem.

D3m ::

AMD sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

DarwiN ::

@hmm?, raje Samsung C49RG90.. Ima boljši display s quantum dot tehnologijo, cena pa nič kaj višja.

Računalnik pa potrebuješ podoben kot za 4k gaming.. Torej poudarek na grafični kartici - vsaj GTX 1080Ti oz. RTX 2080, medtem ko procesor ni pomemben.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sm4rt4ss ::

Eno vprašanje. Recimo, če naročim sestav iz funtecha, je v tistih 20€, ki jih plačaš za "testiranje kompatibilnosti med sabo" vključen tudi update biosa?

FlyingBee ::

DarwiN je izjavil:

@hmm?, raje Samsung C49RG90.. Ima boljši display s quantum dot tehnologijo, cena pa nič kaj višja.

Računalnik pa potrebuješ podoben kot za 4k gaming.. Torej poudarek na grafični kartici - vsaj GTX 1080Ti oz. RTX 2080, medtem ko procesor ni pomemben.

odvisno kaj misli pod workstation

Wazzock ::

Ali kdo ve zakaj Mindfactory ne ponuja več Asus matičnih?

FlyingBee ::

Pa res, verjetno je kakšen bug.

Wazzock ::

Ki traja že slab mesec?

FlyingBee ::

Nemogoče.

hmm? ::

Samsung izgleda precej bolj bulky (še posebaj prostor pod ekranom) v primerjavi z DELL. Zraven tega že imamo celo pisarno v teh DELL monitorjih bi tale zamzung precej odstopal. Ne vem, je res toliko boljši?
Fantje, uporaba je 99 % office, če bom uspel zagnati kakšen špil se mora poklopiti veliko zadev, vključno z nebesnimi telesi, dojenčki, bajtami, itn. Navkljub temu bi nabavil konkreten RIG za ca. 2k. config (best value)? Lahko še čakam, če je na vidiku kakšen quantum leap v tehnologiji?
Nekako nisem bil zadovoljen z AMD sistemom, ki sem ga nabavil pred ca. 5-6 leti, saj sem imel precej black screen-ov, ko sem pognal kakšen špil (predvidevam, da je šlo za pregrevanje - ne vem). Trenutno sicer lepo deluje za office rabo, vendar me narava sili v menjavo pc-ja na vsake ca. pet let (tudi včasih so ble petletke).

MihaK3 ::

Malo se še počaka, da popeglajo poporodne težave s 3000 serijo Ryznov in X570 platami ter da pride 2080super in custom verzije 5700(XT), kar bo gotovo malo spustilo cene obstoječim modelom + mogoče se malo pocenijo tudi višje rangirani Intel CPUji. Tam nekje septembra bo verjetno optimalen trenutek za nakup.

hmm? ::

@Miha Super, hvala! bom počakal. monitor pa bi kar nabavil - torej dell ali je zamzung res toliko boljši (tudi za office rabo)???

sm4rt4ss ::

sm4rt4ss je izjavil:

Eno vprašanje. Recimo, če naročim sestav iz funtecha, je v tistih 20€, ki jih plačaš za "testiranje kompatibilnosti med sabo" vključen tudi update biosa?


Če koga slučajno zanima. Da, v to ceno je vključena tudi posodobitev biosa. :)

FlyingBee ::

To je pa povsem sprejemljivo.

sm4rt4ss ::

Zdravo, jeseni bom končno menjal svoj 8 let star office/htpc sistem (i3 2120, 8GB RAM, 250GB SSD,1TB HDD. Procesor bo skoraj zagotovo Ryzen 3 3200G. Sestavil sem si dva builda: mATX z 16GB RAM-a za cca. 450EUR in itx z 8GB RAM-a za cca 500EUR. Not sem vrgel kvalitetnejše komponente. Vem, da bi lahko prišel skozi bolj ceneje. Imam dve vprašanji. 1. Bo 8GB RAM-a dovolj za basic stuff? Net, office, serije, filmi, mogoče kdaj kakšen 4k video. Ker si res želim met itx build ali raje vzamem mATX build, ki je bolj futureproof? No sej, navsezadnje, lahko dodatno palčko RAM-a v prihodnosti tudi dokupim. 2. Katero frekvenco rama naj kupim? Zdaj imam 2666mhz, ampak sem bral, da je zaradi iGPUja pri Ryzenih fajn vzeti 3000-3200mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Trier ::

3200g ni nič hitrejši od 2500k, ki ga lahko vtakneš v obstoječo plato + eno pasivno 1030 za podporo najnovejšim kodekom in si dober še za nekaj let...

scipascapa ::

rame kupi takoj 16gb, ker so s ceno na dnu, šle bodo spet gor. kot je trier omenil, zamenjaš z rabljenim i5 2500k - 35-40€ + eno grafo.

D3m ::

Kar, Trier pravi ni smiselno.

8 GB bo dovolj za office ipd. vendar priporočam 2x8GB za APU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

sm4rt4ss ::

Hvala za predloge, ampak nočem nadgrajevati obstoječega sistema.

@D3m. Hvala. Sej bi vzel 2x 4GB za dual channel. Kaj pa frekvenca? Bo 2666mhz dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

D3m ::

2933 MHz vsaj.

Lp.

Oz. 3000MHz bo intergrirana Vega hvaležna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IcyFox ::

A je RX 590 za 180€ dober buy za 1080p gaming?

hojnikb ::

nope.
#brezpodpisa

IcyFox ::

Kaj potem naj vzamem v tem cenovnem rangu?

hojnikb ::

rabljeno 1070ko
#brezpodpisa

IcyFox ::

Kaj pa če rabljeno ni opcija?

hojnikb ::

potem vzami vsaj 1660, če ti že 1660Ti ne gre v budget. Hitrejša in ene pol manj požrešna
#brezpodpisa

IcyFox ::

A je potem 2600 namesto 2600x vreden trade off, če bi npr. namesto 1660 izbral 1660 Ti?

Z 2600 in 2600x mislim seveda Ryzen 5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

Trier ::

Načeloma ja, ampak na 1080p bo 2600 že bottleneck za 1660Ti, ne sicer ogromen, bo pa (pri 144Hz zaslonu)

IcyFox ::

Trier je izjavil:

Načeloma ja, ampak na 1080p bo 2600 že bottleneck za 1660Ti, ne sicer ogromen, bo pa (pri 144Hz zaslonu)

Imam 60Hz zaslon, tako da to nebi smela biti težava, ali pač?

hojnikb ::

tako, 2600 se absolutno bolj splaca kot 2600x. Itk lahko oba navijes, ce je potreba.
#brezpodpisa

IcyFox ::

hojnikb je izjavil:

tako, 2600 se absolutno bolj splaca kot 2600x. Itk lahko oba navijes, ce je potreba.

Tudi s stock coolerjem?

Trier ::

Wraith Stealth pri navadnem 2600 je dosti bolj crappy, to je dejstvo (tam nekje kot Intel coolerji) in če boš navil na 4.1, bo glasen in vroč

hojnikb ::

ce ti je do hlajenja, kupis LC-CC-120, ki je bolsi in cenejsi, kot ce kupis 2600x z spire
#brezpodpisa

ziga1990 ::

Trier je izjavil:

Wraith Stealth pri navadnem 2600 je dosti bolj crappy, to je dejstvo (tam nekje kot Intel coolerji) in če boš navil na 4.1, bo glasen in vroč


Wraith Stealth je dosti boljš kot pa Intel stock hladilnik in dejansko hladi. pač dejstvo je da v letu 2019 se kupi Ryzen procesorje in ne luknjaste intele ki zraven ponudijo neuporaben hladilnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IcyFox ::

Hvala za pomoč. Kaj pa pri 1660 Ti, kateri model naj vzamem? Predvsem me zanima kako se obnesejo te meni neznane firme (KFA2, Gainward ipd.) in ali je velika razlika med single in dual fan modeli?

Trier ::

Če nisi omejen s prostorom, je dual fan jasno boljši, tudi pri teh low-tdp kartah - bo praktično neslišna

FlyingBee ::

Za 1080p je 8g na 1070 strech, pa še rabljena je večji rizik. Definitivno 1660 serijo in 2600 cpu. Za tišino pa v vsakem primeru aftermarket cpu cooler in kakšen 12 ali 14 cm silent vent v ohišje več. Arctic Silent serija ima "hidravliko" in do 10 eur so.
««
880 / 1131
»»