» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
871 / 1134
»»

IcyFox ::

hojnikb je izjavil:

kupiš si sedaj en stopgap sistem okol b450 pa upgrejdaš kasnej. Recimo kak 200GE al pa 1200 sta zelo pocen.

Če je res samo 3 mesece mi ni panike počakat, bom zdaj upgradal grafično pa kasneje platformo

gendale2018 ::

techsvn je izjavil:

OK, moje laično znanje:
CPU: Intel Core i5 9600K BOX procesor, Coffee Lake
Matična: MSI MAG Z390M MORTAR LGA1151 (9th/8th-gen) mATX DDR4
RAM: DDR4 16GB PC 2666 CORSAIR KIT (2x8GB) Veng. Red LED
GPU: ASUS GeForce GTX 1660 Ti Dual O6G, 6144 MB GDDR6
PSU: Seasonic Focus+ 80 Plus Platinum, modular - 650 Watt SSR-650PX
Ohišje: Silverstone SST-PS13B Precision Midi-Tower - black
Hladilnik: Noctua NH-U12S
Cena 1.158EUR

Treba kaj spremenit al bo vredo mašina?

intela se po trenutnih eu cenah ne splača kupovat, če a) ne poganjaš kode, ki je blazno optimizirana za avx2 (in z zen 2 bo ta avx2 prednost odpadla, oziroma avx512 samo 9600k nima avx512), b) ne rabiš najvišji možni signle thread perf ker recimo igraš v 720p ali 1080p competitive mp igre

za vse ostalo boš več za svoj denar dobil pri amdju

mislim saj ni drek računalnik

ampak za isti denar se dobi boljše
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Zakaj nonstop omenjate SingleThread povprečnemu janezu?

Itak bo igral na stock nastavitvah oz. DDR4 2400MHz = OC-ed DDR3.

i7 9700K (i5 9600K je že malce off v 2019) je odličen, če kupiš še zravne DDR4 3600MHz in dober hladilnik ter ga naviješ na 5GHz. Če misliš furat ram na stock DDR4 2400MHz in ne msiliš navijat... je pa čist usejn tist kar je cenej. Zdej al dobiš rabljenga i5 8400 al pa R5 2600 novega za 150EUR bo zakon zadeva.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

ker so po trenutnih eu cenah 9700k ali bog ne daj 9900k precenjeni za 2x

več bo mel od pol cenejšega 2700x (ki ima zraven še uporaben hladilnik/ventilator za razliko od intela), dražje grafične, boljšega monitorja večjega ssdja, več rama....
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

sonicboom ::

Jaz tudi iscem nekaj novega, prosim za malo pomoci.
Namen; namizna uporaba, internet, youtube, office programi, nic iger.
Vseeno mi je za OS, hackintosha ne bi. Rad bi integrirano grafiko, razen ce me prepricate da se mi bolj splaca gpu kljub mojim namenom rabe. Misko pa tipkovnico tudi novo iscem. Monitor imam Samsung U28E590D.

D3m ::

Ryzen 2400G
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

youPlonker ::

2400G in Deskmini A300

sonicboom ::

youPlonker je izjavil:

2400G in Deskmini A300

Tole je pa res luskan kombo pa se ravnokar je ven prisel. Edino cpu me moti datum izida q1 2018 :/
Kater ram 3200 mhz pa pase zraven? Na enem yt videu tip kar laptop ram da notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonicboom ()

D3m ::

Ni panike datum izida. Ima integriran Vega GPU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

sonicboom ::

Ja, to sem pa videl. Ful vsecn kombo.

D3m ::

Nice Noctua.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

youPlonker ::

sonicboom je izjavil:

youPlonker je izjavil:

2400G in Deskmini A300

Tole je pa res luskan kombo pa se ravnokar je ven prisel. Edino cpu me moti datum izida q1 2018 :/
Kater ram 3200 mhz pa pase zraven? Na enem yt videu tip kar laptop ram da notri.


3200 CL16 SO-DIMM ram je IMHO predrag za kar ponuja, vzemi raje cenejše 3000. Deskmini plošča drugače podpira navijanje rama (voltažo lahko nastaviš na 1.35V). Dva predloga za ram:

https://geizhals.de/kingston-hyperx-imp...
https://geizhals.at/g-skill-ripjaws-so-...

G.skill sicer ponuja tudi 3200 CL18 SO-DIMM palčke, vendar velja 3000 CL16 > 3200 CL18. Veliko informacij o Deskmini-ju A300 lahko dobiš tu: https://www.computerbase.de/forum/threa...

Cooler: Noctua L9A ali pa kar 2400G Ryzen Stealth cooler (le plastiko moraš odstraniti, da paše v ohišje, drugače je previsok). Če nimaš denarja za Noctuo in bi vseeno rad DYI stišal stock cooler, je najbrž mogoč (to je nepreverjeno, špekuliram...) tudi mod menjave ventilatorja s tišjim, podobno kot za Intel BOX cooler:



In imaš potem le strošek tihega 80/92mm ventilatorja, npr. https://www.mimovrste.com/hlajenje-pc/b...

Jarno ::

Kaj pa mATX? Zadeva je malce varnejša, če se po izteku garancije kaj pokvari, kasneje lahko dodaš še diskretno grafično, HDD...
#65W!

youPlonker ::

Če kupiš mini PC, se že v osnovi odpoveš grafični kartici in diskom 3,5" velikosti, to je pa tudi vse. Ne vem, zakaj to "ne bi bilo varno". Manjšina danes kupi optični pogon, za diske imaš ravno tako na voljo externe rešitve. Dalje, če se pokvari brika, kupiš novo tako kot bi naredil pri običajnem laptopu.

Deskmini ni drugače nič drugega kot barebone PC. Vanj lahko zbašeš desktop procesor in 4 diske (2 x M.2 NVMe in 2x 2,5" SATA). S to razliko, da je tukaj govora o 2 litrih, pri mATX buildih pa se premakneš skor za dekado višje.

sonicboom ::

Kaj pa i5 9400 namesto ryzena? Pa isto ohisje (intel verzija 310), malo drazje ampak bo pa letelo ko sus pa tudi vmware bo brez problema laufal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonicboom ()

D3m ::

Saj Ryzena tudi leti, ko šus.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

IcyFox ::

Katera grafa se trenutno najbolj splača za 1080p gaming? Malo gledam RX 590 in pa 1660, mogoče katera druga?

Han ::

GTX 1660.

D3m ::

GTX 1660Ti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

tony1 ::

sonicboom je izjavil:

Kaj pa i5 9400 namesto ryzena? Pa isto ohisje (intel verzija 310), malo drazje ampak bo pa letelo ko sus pa tudi vmware bo brez problema laufal :)


Kaj od tega pa ne bo šlo z ryzenom?

sonicboom ::

Ne vem, 9400 sem pogledal zato ker je letos ven prisel, 2400g je pa ze eno leto zunaj. Razlike med njima je cca 70eur kar se mi ne zdi toliko.

tony1 ::

2400G ni ze eno leto zunaj.

D3m ::

Je že eno leto. 9400 pa ni nova zadeva ampak prepakirana 8.generacija
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Alien123 ::

IcyFox je izjavil:

Katera grafa se trenutno najbolj splača za 1080p gaming? Malo gledam RX 590 in pa 1660, mogoče katera druga?


2060

IcyFox ::

Ni 2060 in celo 1660Ti malo overkill za 1080p?

Han ::

Tako je, pa še cena je precej višja...

IcyFox ::

Kaj priporočaš?

Han ::

Sem že...

gendale2018 ::

sonicboom je izjavil:

youPlonker je izjavil:

2400G in Deskmini A300

Tole je pa res luskan kombo pa se ravnokar je ven prisel. Edino cpu me moti datum izida q1 2018 :/
Kater ram 3200 mhz pa pase zraven? Na enem yt videu tip kar laptop ram da notri.

kaj te moti, če češ zen 2 apu se boš še načakal
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

IcyFox ::

Han je izjavil:

Sem že...

Sori, so bila sporočila vmes pa sem spregledal

youPlonker ::

sonicboom je izjavil:

Kaj pa i5 9400 namesto ryzena? Pa isto ohisje (intel verzija 310), malo drazje ampak bo pa letelo ko sus pa tudi vmware bo brez problema laufal :)


Komot, samo pazi da vzameš 9400 in ne 9400F (ki je brez integrirane grafike). Pa ne vem če pridejo Deskmini H310 že out of the box z biosom, ki podpira 9. generacijo Intelov, preveri.

V tem videu tip ravno testira Deskmini H310 in 9400:

Ahim ::

sonicboom je izjavil:

youPlonker je izjavil:

2400G in Deskmini A300

Tole je pa res luskan kombo pa se ravnokar je ven prisel. Edino cpu me moti datum izida q1 2018 :/

Kot je vedno pri tehnicni robi: lahko se malo pocakas in vzames novo generacijo (3xxxG), ki "pride kmalu" in bo najbrz malenkost hitrejsa ;)

Realno se bos sicer nacakal (pri nas) se nekaj mesecev.

creed ::

Zivijo fantje
Rabim vaso pomoc, ker sem naredil eno bedarijo. Nabavljal sem ohisje za racunalnik, katerega lahko spravim v omaro in tako sem nabavil corsair air 240 ohisje. Vendar, mona jaz, sem bil preprican da imam mATX plato ampak imam ATX maticno H97pro pro4 z LGA1150 cpu socket. Ohisje lepo pase v omaro...maticna v ohisje pa ne :D Zdaj ali najti drugo ohisje ali menjam plato. Je kaka maticna velikosti mATX z 1150 podnozjem... sepravi podobne specifikacije kot asrock h97 pro4, samo mATX?? Ali ohisje dimenzije 33x35xYY(globina je lahko do 55cm). Kaj bo lazje? Najti primerno maticno ali ohisje? :P

Hvala za predloge
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creed ()

gddr85 ::

če je prek spleta komot nazaj vrneš

Tomy ::

Trenutno imam tale računalnik

Gtx geforce 1060 6gb
intel core i5 6500
16RAM

Opazil sem,da je tole pač prešvoh za kak hud špil na high nastavitvah 60fps.Naj menjam vse komplet torej sestavim nov računalnik ali je bolje menjat samo procesor oz grafično

D3m ::

Počakaj na Ryzen 3000 serijo, ki bo kmalu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

creed ::

gddr85 je izjavil:

če je prek spleta komot nazaj vrneš

Je prek spleta ja, sam iz tujine. Me pride pomojem postnina tok, da bujs da use skup prodam na bolhi

creed ::

Kaj zgubim ce menjam plato ASRock h97 pro 4 za ASRock B85M DASH/OL R2.0 Intel B85 So.1150 Dual Channel DDR3 mATX Retail ali pa Asus B85M-G C2??

Tomy ::

Kaj naj vzamem za okoli 1500e,računalnik bo za igranje iger.pričakujem pa seveda 60+fps pri najnovejši igrah na high-ultra nastavitvah.Hvala že vnaprej

hojnikb ::

na 1080p bo vsak na random sestavljen rig mozen tega.
#brezpodpisa

Jarno ::

Tomy je izjavil:

Kaj naj vzamem za okoli 1500e,računalnik bo za igranje iger.pričakujem pa seveda 60+fps pri najnovejši igrah na high-ultra nastavitvah.Hvala že vnaprej

Sestava je okvirna, to pomeni, da raje sam izberi "priljubljene" komponente.
https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
Za enak denar dobiš Ryzen R5 2600X sestav z RTX 2070.
#65W!

sundance ::

Zdravo tudi sam se počasi odločam za nakup novega pc. Sem spet malo prišel pogledat na slotech kaj kupiti.
Glede zgoraj napisanega pa se mi zdi procesor ogromen overkill glede na grafično. Res, da sem nazadnje sestavljal trenutni rač. cca. 5 let nazaj, ne vem a se je tolk velik spremenil ampak takrat je blo najbolj basic načelo (če se gre za igranje iger); cena grafične naj bo x2 cene procesorja.

DarwiN ::

Danes pa velja načelo, AMD CPU in Nvidia GPU. :P

Drgač je pa trenutno malo jeba z nakupi. Mindfactory namreč ne pošilja več izven Nemčije, zato je treba naročit na nek proxy naslov v Nemčiji in s posredniško dostavo nato v Slovenijo.. Ravno tako pri uveljavljanju garancije Mindfactory ne pošlje v Slovenijo, ampak spet do posrednika, tko da plačaš poštnino v obe smeri... Skratka, marsikateremu običajnemu uporabniku se ne ljubi jajčkat z vsem tem, pa čeprav bi privarčeval ~10-25%.

Ostale Nemške trgovine pa niso tolk ugodne, oziroma povrh plačaš še ~3% razlike v davku..

Ostanejo slovenske trgovine, ki pa so še stopničko dražje.

Posledično je težko priporočat okrog nakupov in je ta nitka pač manj aktivna. :S

Torej najprej budget, namen uporabe, in pa koliko si se pripravljen jajčkat? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jarno ::

sundance je izjavil:

Glede zgoraj napisanega pa se mi zdi procesor ogromen overkill glede na grafično. Res, da sem nazadnje sestavljal trenutni rač. cca. 5 let nazaj, ne vem a se je tolk velik spremenil ampak takrat je blo najbolj basic načelo (če se gre za igranje iger); cena grafične naj bo x2 cene procesorja.

Kot sem zapisal, je sestava okvirna. Lahko se vzame tudi i5 9600K in RTX 2070, pa bo še vedno približno 1500€. To, da je naj cena grafične 2x cene procesorja je relativno glede na ceno in zmoglivost. Ob trenutnih cenah, karakteristikah in preferencah je lahko tudi drugače.
Sicer pa je načelo 2x-cene grafične lahko tudi bedarija, če boš npr. vzel R5 2600 in RTX 2070 je lahko množilnik tudi 3 in več krat.
Sam recimo preferiram dober procesor.
#65W!

DarwiN ::

Tkole, sem si vzel za hec čas in sestavil nek best buy gaming+office PC v dveh nemških in eni slo trgovini. Gre za praktično enako sestavo oz. so razlike bolj kozmetične narave in ne vplivajo na končno ceno. Dostava pri vseh treh trgovinah cirka 5-15 dni.

- Nemška Mindfactory sestava - skupaj z dostavo preko posrednika ~850€:


- Nemška CumputerUniverse sestava - skupaj z neposredno dostavo na dom ~935€:



- Slovenska Mlacom sestava - skupaj z neposredno brezplačno dostavo na dom ~1000€:



Zdaj pa, kak za koga. Se splača prste mazat z Mindfactory+MailboxDe dostavo za ~15% nižjo ceno? Morda ~8% ceneje pri ComputerUniverse in čisti prsti? In pa tut Mlacom se je presenetljivo dobro odrezal, čeprav še vedno ne vidim smisla za nakup v SLO, povrh tega bo dostava najbrž najpočasnejša.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Če vzameš pri Funtech te pride ceneje in si na podobnem, kot nemci.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

kak posebn razlog za 100e case v 800e vrednem buildu ?
Also, če loviš budget, je imo smiselno dat noter kakšen 1/2tb hdd in 250GB ssd. bo cenej k 1t ssd, pa še vprašljivga techa nimaš (QLC Flash).
#brezpodpisa

hojnikb ::

recimo en example build za malo več in si že v RTX svetu (ne pa kot en peasent z GTX)

https://www.mindfactory.de/shopping_car...
#brezpodpisa

111111111111 ::

Saj res hojnik, kje pa so tvoji buildi, tajnica pa to? Si takrat obupal, ko te je ena pošinfala.

hojnikb ::

Premalo appreciate-a in preveč nekonstruktivnih kritik, da bi zapravljal čas s tem.
#brezpodpisa
««
871 / 1134
»»