» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
857 / 1133
»»

Predator X ::

Pismo vidm da v nemčiji ponujajo division 2 z ryzenom. SLO?

bajsibajsi ::

Berni_01 je izjavil:

Kolega kupuje PC za gaming. Budget ima med 2000€ in 2500€...


Predlagaj kolegu sestavo za polovico ali manj omenjenega zneska. Ostalo pa v nekaj drugega; ali nekomu drugemu.

finkec ::

AIO vodno hlajenje se ne splača, vzami Noctuo ali Termalright Le Grand Macho Rt (cenejši in isti oz. boljši performace). Za 970 pro je treba paziti, ker se zaradi visoke hitrosti zelo greje, če imaš dobro zračeno ohišje ni tak problem, drugače je pa zelo poceni ek hladilnik. Pri 4k je zelo pomembna grafična kartica tako, da izbira cpuja ni toliko pomembna 9700k, 9900k, 2700x bo vse isti performance na 4k. Za ryzen imaš potem recimo še za 3000 in 4000 serijo podporo tako, da recimo lahko nadgradiš, za Intel ne vem. Za 4k gaming 2080ti in hitrejši rami. Na mindfactory bi lahko dobil kar precej ceneje ta sistem.

Alien123 ::

Pri 2500€ bi jaz tudi porinil 2080ti noter..

Pat_MaGroin ::

Ali bi tole šlo skupaj (pogoj je VESA pritrditev na monitor):

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Podvprašanje: je boljše vzet ryzen220G? Namen: Word in težko brskanje + multimedia, strogo brez igric.

Kakšna ideja za alternativno ohišje? Gledam sem Intel NUC, pa pride 100 € dražje in U procesor, ki je, sklepam, slabši kot tale i3?

https://www.mindfactory.de/product_info...

Hvala!!

D3m ::

Bolje 2200g.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

bi šlo, samo glej, da paše matična, vent in ostalo v kišto
i3 zna bit malenkost boljši, 2200g ima pa bolj zmogljivo grafično
tist i5u porabi precej manj, nižji clocki, ima pa 8 threadov + malenkost boljši gpu

youPlonker ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kakšna ideja za alternativno ohišje?

https://www.mindfactory.de/product_info...

Pat_MaGroin ::

youPlonker je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Kakšna ideja za alternativno ohišje?

https://www.mindfactory.de/product_info...


Super predlog.

Nekako takole?

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Se splača M.2 disk ali ne?

finkec ::

Pomoje ne boš občutil velike razlike, če imaš denarce je vsekakor boljši in bolj clutter free ohišje imaš. Če hočeš še manj glasen sistem bi lahko vzel še kakšen hladilnik za cpu, kakšen Scythe Big Shuriken ali kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

youPlonker ::

Pat_MaGroin je izjavil:



Super predlog.

Nekako takole?

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Se splača M.2 disk ali ne?


Kar te pride ceneje (torej SATA SSD). S stališča cable managementa je v tem sistemu povsem vseeno, kaj vzameš, saj se tu SATA + napajanje diska priklopi na spodnjo stran platke. Če rabiš Wi-Fi in Bluetooth, preveri če je kartica za to že vključena v osnovni paket, drugače moraš dokupit.


finkec je izjavil:

Scythe Big Shuriken ali kaj takega.


Je previsok. Mislim, da Deskminiji podpirajo coolerje do ~45mm. Noctua L9I paše, ampak baje ne smeš do konca "zategnit", saj s tem preveč ukriviš platko.

miraldi ::

Trenutno imam
2x 4Gb 1600MHz 8-8-8-24 1.5V

Zanima me če lahko dodam(ima sploh smisel)

2x4Gb 1600MHz 9-9-9-24 1.5V

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

hojnikb ::

lahko dodas, ampak bodo delal na visjih latenca vsi.
#brezpodpisa

Predator X ::

miraldi je izjavil:

Trenutno imam
2x 4Gb 1600MHz 8-8-8-24 1.5V

Zanima me če lahko dodam(ima sploh smisel)

2x4Gb 1600MHz 9-9-9-24 1.5V

Lp


če rabiš 16GB.

miraldi ::

Sicer se ne spoznam na te latence(a vo kej slabše 999 proti 888) vem samo, da je najbolje imet isto velikost, frekvenco in napetost.

Kaj te tri cifre pomenijo je pa že nad mano :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Han ::

Nižja kot je latenca, hitrejši je RAM pri isti nazivni frekvenci... Med 8 in 9 razlike ne boš opazil, lahko pa v biosu nastaviš (forsiraš) latenco 8. Če bo memtest šel skozi, pustiš, sicer daš na 9 ali AUTO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Predator X ::

miraldi je izjavil:

Sicer se ne spoznam na te latence(a vo kej slabše 999 proti 888) vem samo, da je najbolje imet isto velikost, frekvenco in napetost.

Kaj te tri cifre pomenijo je pa že nad mano :)


Mhz frekvenca = 1600mhz x 64 (bit) x 2(channel) / 8 (8 bit= 1 Byte) = MB/s
Cas latenca = 1000 / 1600 / 2 x 8(cas) = ns

BorutK-73 ::

Bolj boš opazil več rama, kot pa male zakasnitve pri latencah ki jih opaziš samo v testih.
Inštaliraj dodatne rame.

Predator X ::

BorutK-73 je izjavil:

Bolj boš opazil več rama, kot pa male zakasnitve pri latencah ki jih opaziš samo v testih.
Inštaliraj dodatne rame.


Al pa proda ram.

Treer ::

ziga1990 je izjavil:

samo če boš imel 4k zaslon bi jaz raje vzel 2700x


Eni ste pa res za hece! :));(( Pri proračunu do 2500€ in izključno za gaming bi noter poturili inferioren 2700x, 4k resolucija gor ali dol. Sicer se bo morda res dalo updejtati z nečem dokaj spodobnim iz 3000 serije, a vprašanje kdaj, za kakšno ceno in za koliko se bo potem še dalo prodati prvega. V vsakem primeru pa je edina logična izbira ta trenutek 9900k, najbolje iz Nemčije, kjer je vse precej ceneje in bo 100% šlo v cenovni okvir tudi z 2080Ti, če pa res mora biti kupljeno pri nas (sicer ne vem zakaj, ampak dobro), pa namesto 9900k 9700k, a prav tako z 2080Ti. Vse ostalo je fanboyizem...

D3m ::

Nope. Pri 4k se gleda GPU. Boš moral še razčistiti pojme.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

Treer je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

samo če boš imel 4k zaslon bi jaz raje vzel 2700x


Eni ste pa res za hece! :));(( Pri proračunu do 2500€ in izključno za gaming bi noter poturili inferioren 2700x, 4k resolucija gor ali dol. Sicer se bo morda res dalo updejtati z nečem dokaj spodobnim iz 3000 serije, a vprašanje kdaj, za kakšno ceno in za koliko se bo potem še dalo prodati prvega. V vsakem primeru pa je edina logična izbira ta trenutek 9900k, najbolje iz Nemčije, kjer je vse precej ceneje in bo 100% šlo v cenovni okvir tudi z 2080Ti, če pa res mora biti kupljeno pri nas (sicer ne vem zakaj, ampak dobro), pa namesto 9900k 9700k, a prav tako z 2080Ti. Vse ostalo je fanboyizem...


poglej teste in boš videl da se za 4k 2700X bolj splača kokr pa 9900k
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Treer ::

Mogoče z zelo omejenim proračunom, v katerega mora priti še 2080(Ti), pa še tam je potem bolje 2600x če že, ne pa za 2,5k...:|

TOP ::

Ja sam tole je res smešno,če je nekdo pripravljen dat 2500e v PC pomeni,da jih ima in da jih bo uložu,eni pa gledajo kaj naj da not,da je čim ceneje.Za tak denar definitivno ali trenutno Intel ali naj počaka,kaj se bo zgodilo z 3000 serijo AMD,ker v igrah trenutno je Intel v prednosti in to je dejstvo,kaj bo naredu nov AMD pa bomo videli,ker trenutno zaostaja.

finkec ::

Na 4k ne zaostaja noben top cpu, samo gpu.

Treer ::

Trenutno sploh ni kaj razmišljat, ker 8700k, 9700k in 9900k povozijo Ryzne, da glava peče, osebno pa sem prepričan, da bodo v gamingu tudi 3000 serije še vedno lepo zaostajale. Ker tudi, če bo pri istem številu jeder in niti cinebench score res nekaj malega boljši (cinebench je že itak kot tak best case scenario za amd), obstoječi primeri učijo, da bo single core perf še vedno slabši, gaming pa občutno slabši. Tule je recimo dober primer: 2400g vs 6700 (non-k) - cinebench za 2400g par 10 enot boljši, v igrah pa gladko popuši, ponekod za skoraj 30% :));(( In ni nekega razloga, da bo pri 3000 seriji kaj dosti drugače... Ampak dobro, za 4k (in izključno za 4k) se bo potem mogooooče celo dalo razpravljat, kot pa stvari stojijo danes, pa o Ryznu za tak denar razmišlja samo kreten ali pa bolestni fanboy...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

Han ::

Pri 3000 seriji bodo jedra na višjih frekvencah, tako kot so zdaj na Intelih... Če upoštevaš, koliko dobiš za vložen denar, je tehtnica krepko na strani AMD.

D3m ::

Na vsak način 9700k ali več, da ja ne more model vzeti v budget 2080Ti za svoj 4k monitor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MostWanted ::

če ma badžet 2500 bo pa menda še lahk stistnu kakih 100-200eur.

https://www.funtech.si/si/konfigurator/

recimo. se vzame plata cenej, kišta,...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ne vidim kak konfig si dal. A lahko v mlacom konfiguratorju?
|HP EliteBook|R5 6650U|

MostWanted ::

Zgodovina sprememb…

volsan ::

Pozdravljeni kupil bi mid gaming pc.
Nekaj v tem stilu:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

ker nisem neki strokovnjak bi prosil za mnenja, pomoč :P
Sem kje zelo kiksal? se da kje kaj prišparat in ali bi moral kje dati not kaj bolšega (dražjega)? Je napajalnik dovolj močan?

Lp in hvala

TOP ::

volsan je izjavil:

Pozdravljeni kupil bi mid gaming pc.
Nekaj v tem stilu:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

ker nisem neki strokovnjak bi prosil za mnenja, pomoč :P
Sem kje zelo kiksal? se da kje kaj prišparat in ali bi moral kje dati not kaj bolšega (dražjega)? Je napajalnik dovolj močan?

Lp in hvala

Dobro si tole sestavu jaz bi edino zamenjal tale 2600 za 2600X,ker ga mam tud osebno 2600 doma in četudi ga misliš navit ne boš dosegu frekvence 2600X in za razliko tistih 30-40 e je škoda živcev.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

6151 ::

TOP je izjavil:

volsan je izjavil:

Pozdravljeni kupil bi mid gaming pc.
Nekaj v tem stilu:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

ker nisem neki strokovnjak bi prosil za mnenja, pomoč :P
Sem kje zelo kiksal? se da kje kaj prišparat in ali bi moral kje dati not kaj bolšega (dražjega)? Je napajalnik dovolj močan?

Lp in hvala

Dobro si tole sestavu jaz bi edino zamenjal tale 2600 za 2600X,ker ga mam tud osebno 2600 doma in četudi ga misliš navit ne boš dosegu frekvence 2600X in za razliko tistih 30-40 e je škoda živcev.


Jaz sem 2600 brez problema navil na 4.2 all core. Sicer 1.39V ampak popolnoma stabilno. 60€ razlike ni vredno za 0.1-0.2GHz več

Treer ::

volsan je izjavil:

Pozdravljeni kupil bi mid gaming pc.
Nekaj v tem stilu:

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

ker nisem neki strokovnjak bi prosil za mnenja, pomoč :P
Sem kje zelo kiksal? se da kje kaj prišparat in ali bi moral kje dati not kaj bolšega (dražjega)? Je napajalnik dovolj močan?

Lp in hvala


Kakšen monitor? Za 1080p 100Hz ali več je Ryzen ogromen fail, če je pa 1080p 60Hz, bo pa grafična neizkoriščena...

ziga1990 ::

^^Lol
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

volsan ::

Hvala za odgovore.
Bi kot povprečen uporabnik opazil razliko med 2600 in 2600x?
Imam 1080p 60Hz. Kako misliš neizkoriščena? Se pravi da bi lahko dal not naprimer gtx1060 pa nebi bilo razlike?

ziga1990 ::

ne povprečen uporabnik nebo upazil razlike med 2600 in 2600x
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

drzni86 ::

še tukaj... Če bo kdo naročal, kaj na MF bi se priključil za en m.2 disk. Dodam za del poštnine... ZS

Treer ::

volsan je izjavil:


Imam 1080p 60Hz. Kako misliš neizkoriščena? Se pravi da bi lahko dal not naprimer gtx1060 pa nebi bilo razlike?


Bolj kot ne. 2060 je poštena karta in bi se zraven podal nek boljši monitor.

ziga1990 ::

Treer je izjavil:

volsan je izjavil:


Imam 1080p 60Hz. Kako misliš neizkoriščena? Se pravi da bi lahko dal not naprimer gtx1060 pa nebi bilo razlike?


Bolj kot ne. 2060 je poštena karta in bi se zraven podal nek boljši monitor.


mogoče ampak vseno nebo sfalil z njo za gaming na 1080p jaz osebno sploh ne izbiram grafične kupim 70-ko od MSI
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

volsan ::

Ok hvala, mislim da bom vseeno vzel 2060, da bo malo dlje časa konkurenčna, pa potem za nekaj časa boljši monitor. :)
Hvala vsem za nasvete ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: volsan ()

nooby ::

Zdravo.

Če bi kupoval nov PC, kaj mi priporočate, da bi se mi kaj poznalo pri Gamingu?

Trenutni PC dela ok pa me vseeno zanima kaj bi bil OK nakup za ne preveč denarja? Ali naj furam to še dalje? Grafično bi obdžal še vsaj pol leta in jo pozneje menjal za kaj boljšega.

Se mi zdi da največ težav povzroča CPU. Igram pa na 1080p.

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

DarwiN ::

Za 1080p imaš dovolj dober komp.. Kupi raje nov monitor. Boš imel precej več od tega...

...čeprav potem komp naenkrat več ne bo dovolj dober. :d Ampak zdržiš tega pol leta, dokler ne pride ZEN 2.

edit: pravzaprav velja, da višja ko je resolucija, bolj je pomembna grafa in manj je pomemben cpu... Tko da imaš plan na dlani... Zdajle kupiš hud nov monitor in 2060/2070 grafo... Kasneje pa ZEN 3 in ostale drobnarije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

LunKi ::

Nek sweetspot je 27 col 1440p. Grafika je zelo crisp, working je super in ne prevec cluttered, res idealno. Kupis malo boljso grafo (1070) in 2600 proc in si zmagal. 1080p je bolj za competitive zadeve, 1440p je ocitna razlika v sliki. 4k je pa se prehuda cena za build za res tekoce delovanje.

edi45 ::



kaj pravite na kaj takega? za 1080p in občasno za kakšen casual 4K za forzo horizon 3.



to pa je 2. opcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Predator X ::

Občasno 1080p in 4K forza gaming. LoL. Dej vzam raj i9 9900k ter RTX 2080Ti za zihr.

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Če se slučajno igra na dveh različnih monitorjih je to daleč najboljša kombinacija - 9900k za max fps-e na 1080p in 2080Ti za dovolj gpu grunta na 4k. Drago? Ja, a vsekakor ni to lol, kot trdiš

Predator X ::

Treer je izjavil:

Če se slučajno igra na dveh različnih monitorjih je to daleč najboljša kombinacija - 9900k za max fps-e na 1080p in 2080Ti za dovolj gpu grunta na 4k. Drago? Ja, a vsekakor ni to lol, kot trdiš


Zakaj bi pa rabil imet več fpsjev in hude nastavitve za občasen racing game?

https://preview.redd.it/ayyacr4h1ob21.p...

Zgodovina sprememb…

««
857 / 1133
»»