» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
721 / 1134
»»

dr.Akula ::

wragetz je izjavil:

Hoj, prosim za nasvet, bom kar v tej temi. Imam namen posodobit sistem in sicer bi kupil novo matično, procesor in RAM. Grafična, napajalnik, ohišje, HDD in SSD pa bi ostali obstoječi. Na SSD je naložen sistem (W10) in ostali programi pa me zanima, če samo sestavim in povežem, bo delovalo bp ali bo potrebno na novo nalagat OS? Znajo nastopit kake težave (driverji)?

LP

Pri meni se je Win 10 sam "skalibriral" ob prvem zagonu na novem sistemu. Edino aktivacija Windowsa se je prekinila, kar je logično, ker je bil upgrejdan iz Win 7.
ni podatka

tbr11 ::

Ali gre Procesor AMD FX-6300 X6 3,5 GHz BOX AM3+(Procesorji) vredu skupaj s SAPPHIRE RX 470 OC 4GB GDDR5 (11256-00-20G) lite grafična kartica(Grafične kartice)

hojnikb ::

to kupujes al ze mas?
#brezpodpisa

D3m ::

Gre ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ne ga srat... kupit outdated procesor z dead end socketom.... vzami i5
#brezpodpisa

D3m ::

Se še ni zjasnil ali kupuje ali že ima proc.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

sodeč po drugih temah kupuje
#brezpodpisa

D3m ::

i5 potlej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

tbr11 ::

Kupujem. Ampak nočem preveč zapravit, zato sem izbral AMD

hojnikb ::

napiši budget, namen uporabe in kaj že maš, pa se bo nekaj skup nametalo
#brezpodpisa

timnvx ::

Lep pozdrav Slo techovci.

Vljudno bi vas prosil, če mi lahko poveste kateri računalnik (za video igre ter audio/video obdelavo) bi mi priporočali. Cena je lahko max 950€ (lahko je tudi do 1000€ če se najda kakšna izjema glede pcjev).

Če imate kakšne pametne linke od spletnih trgovin, bi vljudno prosil če mi daste link seveda z tem močno zmogljivim računalnikom ter da je res dober PC (sem iz Maribora in bi priporočal če so lahko linki iz spletnih trgovin za računalništvo iz Maribora ali okolice, lahko pa je tudi od drugod).

hvala že vnaprej

DarwiN ::

Mindfactory ima trenutno v ponudbi eno sestavljeno varianto, ki je prav všečna z Asus GTX 1060@6Gb, I5-6600 in AIO vodnim hlajenjem..

Klik in 20EUR dostava.

Lahk sicer prišparaš 50-100EUR, če skupaj namečeš malo "slabše" komponente (predvsem gpu) in sam sestaviš, ampak potem moraš ohišje kupit pri nas, ker MF računa ločeno poštnino.

Edit: Zraven dobiš BF1 igro, ki jo zlahka sredi noči prodaš za 30EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

NikolormousB ::

Mi lahko kdo priporoča konfiguracijo za gaming pc. Igral bi predvsem racing simulacije in mogoče kak flight simulator na treh 1080p ekranih.

smacker ::

Nisi budgeta napisal, ampak za 3 ekrane boš rabil močno grafo, tak da za maximalne užitke se bo treba izprsit malo.
PC: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Ohišje: https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

rml1 ::

Ali ni PC z i5, 8GB, SSD 128 GB, HD 1TB (Hofer) premočan za običajno rabo:
internet, 2d autocad, word, excel? Pa še tisti zoprni win 10 je gor.
To sta starša ta teden kupila (600 eur), pa bi sedaj rada vrnila (nič rabljeno, škatla sploh še ni bila odprta).
Zanima me, če Hofer od koga ni hotel prevzeti takega artikla (in vrniti kupnine), ki je precej dražji od ostalih zadev, ki jih prodajajo.
LP

Isotropic ::

kar naj obdržita, bo pa za malo dlje časa.

MadMax ::

Saj w10 niso tako hudo zoprni, če si vzameš kakšno uro za "spoznavni popoldan".
Samo kak anti-beacon rabiš za pozapret ms sniferje.
Koneckoncev če se uporablja res samo za tistih 5 opravil, jim daš bližnjice na namizje, pa je.

Razlika je bolj za "admin" zadeve, kjer so res določene stvari na glavo postavljene, ampak Gugl ti je dober prijatelj.
Pa to govorim kot nekdo, ki bi še dandanes najraje ostal na win98/2000. Ajd, pogojno 7, ki so v primerjavi z 8(.1)/10 še dokaj oldschool.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

JF1147 ::

Hojla, prosil bi za nasvet... kupil sledeco konfiguracijo, zanima pa me ko bi i5 navil do ene 4.8 a bi ga vodno hlajenje dost hladilo da ga ne bi skurl... mozna je pa tudi zamenjava i5 s i7 6700. Vesel bom vseh odgovorov.

I5 6600K
Asus Z170-P
G.Skill 8Gb DDR4 3200MHz CL16
Gigabyte RX 480 4GB
Corsair Hydro H90 ali pa NZXT Kraken X31
Samsung 850 Evo 250GB SSD
WD Blue 1TB HDD
NZXT S340 Elite Case
Corsair CX550 PSU

SlimDeluxe ::

Malo prilagojena hojnikb/smacker mid-konfiguracija na mindfactory.de
Vprašanje, bi se splačalo dati še kakih par deset EUR za boljšo matično?
Sem se pa odločal med tem RX 480 in Asus GTX 1060 Strix OC in sem se odločil v prid prvega, zaradi P/P in FreeSynca...

Kot drugo, a ni čudno da na mindfactory ni Windows 10 FPP licenc?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

gddr85 ::

ta matična bo v redu, čeprav ne vem, zakaj si vzel navijalski cpu

SlimDeluxe ::

Kaj pa vem... 17 EUR več je, pa 3,5GHz napram 3,3GHz
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

BivšiUser2 ::

Kupujem namizni pc za vsakdanje stvari in igranje indie igre v stilu The Vanishing of E. Carter. Sklepam, da bi mi naslednja konfiguracija mogla biti preveč kot dovolj: i3 ( sky \ kaby), 240G SSD, 8G rama, H110 plata mATX, mATX ohišje, mATX napajalnik ter en soliden 22" monitor, eno tipkovnico in miš.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

D3m0r4l1z3d ::

Prenosnik
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

BivšiUser2 ::

Problem, ker soliden prenosnik pri nas kar stane ( moj drek od prenosnika je bil 500€ pentium 9xx..) oseba za katero stvar sestavljam pa hoče nujno na obroke .
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

smacker ::

@JF1147: Za navijanje bo zrak zadost, dark rock 3 recimo za 50eur, s tem hladim i7 4790k @4,8GHz - ga pa raje furam na 4,5GHz, da ne švica preveč :D Če kupuješ izključno za gaming, pol boš več profitiral, če vzameš i5 6500, b150 plato in poceni cooler ter v zameno boljšo grafo.
@SlimDeluxe: Če ne navijaš, vzemi i5 6500 in prihraniš 40eur ;) Za navijanje pa moraš vzet Z170 plato (Asus z170-p recimo) in boljši hladilnik => si na ceni nenavitega i7 6700.

snowzoor ::

Spoštovani,
zanimam se za nakup novega PCja. Ker to počnem le na vsakih 5 let ali nekaj podobnega, sej se obrnil na Vas. Računalnik bi bil namenjen programiranju (Android Studio, Maya 3D, Autodesk), adobe programi (illustrator, PS), urejanju domačih videoposnetkov (Sony Vegas, Illustrator), ter pa gamingu.
Budget imam okoli 700EUR, lahko je tudi nekaj več.
Nikoli še nisem naročal s strani midfactory, ki vidim da jo veliko omenjate, pa tudi nemško ne znam dobro.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snowzoor ()

SlimDeluxe ::

smacker je izjavil:

@SlimDeluxe: Če ne navijaš, vzemi i5 6500 in prihraniš 40eur ;) Za navijanje pa moraš vzet Z170 plato (Asus z170-p recimo) in boljši hladilnik => si na ceni nenavitega i7 6700.

Sem spremenil, čeprav ne vem niti sam več, se mi zdi vse skupaj bolj bogo... Koliko let bi dal takemu računalniku za normalen gaming? Kaj pa če dam GTX 1070 not?

Zgodovina sprememb…

grašek ::

Pozdrav.
Kupujem nov računalnik, ker je stari odslužil (star. 9 let).
Zdaj pa ne vem kaj naj naredim.

-Nakup iz Nemčije ne bo mogoče, starši mi ne pustijo sestaviti, niti nočem, niti nimam nikogar ki bi zame
- Nakup iz Slovenije - predrago za P/P, hočejo da kupim prebuilt

Kak naj zdaj naredim?
Kaj bi bil Best-Buy v SLO za okoli 700€?

Hvala

scipascapa ::

grašek: si na 2 nasprotjih, v SLO narejen PC? Funtech morda, Leclerc kdaj akcija na kartico? Iz De ti lahko oni sestavijo če se ne motim?

D3m ::

Funtech.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

Pri Funtech ti sestavijo po zelji. Doma das le ram sam notri, saj ne smejo prodati "celote" zaradi zakona.

hojnikb ::

seveda lahko sestavijo celga, sam rabis certifikat za to.
#brezpodpisa

grašek ::

Hvala, očitno bom moral izbrati Funtech.
Priporočate kaki build z i5 in GTX 1060 3GB?
Vidim da sta na voljo samo 6400 in 6600/K, 6500 pa ni. Se mi res splača 50€ več za 6600?
Uporaba bo za Gaming, 3D animacijo in normalno uporabo.
Igral bom igre kot so Mad Max, Borderlands 2 ter mogoče kdaj kaki novi naslov. Je potem sploh smotrno kupit 1060? Bi prišel skozi z 1050? Igre kot BF1 ne igram (najnovejši AAA)
Rad bi, da bi mi zdržal vsaj 5 let.

DarwiN ::

I5 in 1060 bo težka za 700€, četudi se odpoveš SSDju, kar je smrtni greh. Poskusi sestavit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

grašek je izjavil:

Pozdrav.
Kupujem nov računalnik, ker je stari odslužil (star. 9 let).
Zdaj pa ne vem kaj naj naredim.

-Nakup iz Nemčije ne bo mogoče, starši mi ne pustijo sestaviti, niti nočem, niti nimam nikogar ki bi zame
- Nakup iz Slovenije - predrago za P/P, hočejo da kupim prebuilt

Kak naj zdaj naredim?
Kaj bi bil Best-Buy v SLO za okoli 700€?

Hvala

Tudi funtechov, ne bo povsem do konca sestavljen, ce me spomin ne vara.
Vzames prinas, pol pac vzames namesto 6600/1060 raje 6400/470
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

grašek ::

Sem na Funtech gledal, i5 6400 in GTX 1050 2GB PC bi me prišel 600€ brez SSD. Bom to vzel verjetno, sem tudi shajal na C2D in Geforce 210 :)
RX 470 pa je predraga, 220€.

D3m ::

Za 695€ sem sestavil

i5 6600 in GTX 1050Ti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

grašek ::

D3m je izjavil:

Za 695€ sem sestavil

i5 6600 in GTX 1050Ti.

Mi daš prosim seznam komponent?

D3m ::

Procesor Intel Core i5 6600 BOX,
Osnovna plošča GIGABYTE GA-H110M-S2H LGA1151 mATX
RAM CRUCIAL 4GB DDR4 2400 CL16 1.2V DIMM Ballistix Sport
HDD TOSHIBA 1TB 3,5
SSD Transcend 120GB 220S, SATAIII, 2,5'' (TS120GSSD220S)
Grafična kartica INNO3D Twin X2 GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 (N105T-1DDV-M5CM)
LG GH24NSD1 SATA DVD-RW črn BULK vgradni zapisovalec
Napajalnik Chieftec IArena GPA-450S8 - 450W
Ohišje Xigmatek Ares 1702 Midi-Tower - črno EN7005

+ sestava in testiranje 19€.
|HP EliteBook|R5 6650U|

grašek ::

D3m je izjavil:

Procesor Intel Core i5 6600 BOX,
Osnovna plošča GIGABYTE GA-H110M-S2H LGA1151 mATX
RAM CRUCIAL 4GB DDR4 2400 CL16 1.2V DIMM Ballistix Sport
HDD TOSHIBA 1TB 3,5
SSD Transcend 120GB 220S, SATAIII, 2,5'' (TS120GSSD220S)
Grafična kartica INNO3D Twin X2 GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 (N105T-1DDV-M5CM)
LG GH24NSD1 SATA DVD-RW črn BULK vgradni zapisovalec
Napajalnik Chieftec IArena GPA-450S8 - 450W
Ohišje Xigmatek Ares 1702 Midi-Tower - črno EN7005

+ sestava in testiranje 19€.

Hvala ti! :))

D3m ::

Ram po možnosti s časom dokupiš.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tbr11 ::

hojnikb je izjavil:

napiši budget, namen uporabe in kaj že maš, pa se bo nekaj skup nametalo


Budget je nekje 600€, uporabljal bi ga za vsakodnevno uporabo in gaming (csgo, rl, fifa)... tu pa tam. Imam pa že trdi disk. Glede na to da nočem veliko zapravit, je bolje, da je build amd. Pa ni potrebe po ssd disku. Najraje bi imel preko trgovine sestavi.si

smacker ::

@tbr11: pusti slovence, če naročiš iz DE dobiš intel build z SSD za 600eur: https://www.mindfactory.de/shopping_car...
Precej bolje od fx6300 + rx470 ;)
@grašek: lahko probaš zgornji build v SLO za 700 spravit, vprašaj po mailu za kak popust (HDD še dodaj) ;) Mogoče ti tut kak slo-techovec za 100eur provizije naroči, sestavi in dostavi zgornje komponente :P

tbr11 ::

@smacker vidim, da vsi predlagate iz te strani. Lahko malo poveš o izkušnjah pri nakupu od tukaj? aja pa ohišje bi še rabo prosim.

smacker ::

Maš celo temo o trgovini: MindFactory mnenje
Na kratko pa: cca. 15% nižje cene kot pri nas, 20EUR poštnine, brez dodatnih stroškov, plačaš po predračunu z UPN, dobiš nekje čez 1 teden (odvisno od zaloge, včasih se čaka 3-5 delovnih dni na kak kos, če je vse na zalogi maš v 3dneh doma - pazi da ne izbereš komponente z "ohne liefetermin" oz. neznanim rok dobave po naše). Garancijo uveljavljaš pri njih ali kar direktno pri proizvajalcu, navadno rešijo hitreje/ugodneje kot pri nas.
Ohišje vzameš v SLO, iz mindfactory plačaš extra 20EUR poštnine za ohišje, pa se ne splača. To recimo (lahko tut kaj po tvojem okusu): https://edigital.si/racunalniska-ohisja...

tbr11 ::

aha ok, hvala ti :) sicer bi raje bil brez ssd diska, da me pride manj. Pa če mi lahko poveš ali gre moj stari trdi disk tu noter v ta build, ko si ga poslal. Samsung HD103SJ 1TB in pa če lahko cenejšo ohišje, ni važno kak zgleda.^^

tbr11 ::

seba-beba ::

Zdravo!

Trenutno imam pc Lenovo, Intel Pentium D 3.0 GHz, RAM 2.0 GB, 80 GB HDD. Ker je pc izredno pocasen in glasen iscem nekaj novejsega.

Racunalnik se bo uporabljal le obcasno, in sicer za MS Office, internet, Youtube in AutoCAD. Zazeljeno 250 GB HDD. OS ze imam.

Je mozno dobiti nov pc pod 150 eur? SLO oz. tujina? Oz. kaj sploh iskati za moje potrebe?
Gledam sicer HP 260a105ng za 120 eur. Je to ok?

V kolikor za tak denar ni mozno nic dobiti, me zanima nakup rabljenega pc. Kje kupiti...v trgovini ali bolha?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba-beba ()
««
721 / 1134
»»