» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

Temo vidijo: vsi
««
407 / 1142
»»

echoman ::

vilonja je izjavil:

Pozdravljeni, mislim si nabaviti en htpc za okoli 200 do 250 eur. Kaj drugače pravite o teh napravcah ki ti streamajo filme na tv (malo me skrbijo hd filmi, če bi normalno delalo), zato se mi zdi da je najbolje, če sam sestavim tako stvarco, pa me zanima kaj vi priporočate.


Android stick ne bo zadoščal, če želiš gledati filme in prenašati torrente hkrati. Priporočam ti, da za omenjen denar vzameš nek že sestavljen nettop v katerega dodaš RAM in disk. Sam sem vzel Zotac Zbox ID18 ter dodal še RAM in disk, ki sem ju ravno imel pri roki. Za tak denar bi verjetno že dobil kaj boljšega, če bi nabavil po komponentah, vendar sem gledal na to, da bo ohišje čimmanjše, ker mi za tak denar takrat ni uspelo najti nič tako majhnega kot od omenjene naprave. Sem pa na ta Zbox naložil 3 operacijske sisteme - OpenELEC, Linux Mint in Windows 8.1. Na koncu lahko povem, da je Celeron 1007U prijetno presenečenje, ki zadostuje tudi za kakšen težji task.

EDIT:

vilonja je izjavil:


pa res sem se zmotil, zdaj sem popravil. še rajši bi pa imel ležeče ohišje za okoli 30 eurov pa ga ne najdem, vsi so od 50 eurov naprej v harwareversand.
kaj pravite na to konfiguracijo, full hd filme in voyo bo z lahkhoto poganjal in seveda xbmc. kolikor vem lahko xbmc upravljaš tudi preko android telefona
kaj pa za upravljanje takega računalnika, kaj je najbolje

šele zdajle sem videl tvoj poststeinkauz
se lahko moja konfiguracija primerja z steinkauzovo


Pazi, J1800 je nekoliko slabši procesor, vendar zadostuje za to kar si omenil. Sam sem se tudi odločal med tem, vendar sem se po branju teme na XBMC forumu (http://forum.xbmc.org/showthread.php?ti... prepričal v nasprotno smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

rok_17 ::

mal skacem v debato ampak vseen me nekaj zanima,

kolk se kej splaca nabavt samsung 850 pro 256gb SSD v primerjavi z mx100 256gb. A je vredno dat 80eur vec pa glede na to da ma samsung 10let garancije(vsaj tko pise na agt strani)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rok_17 ()

_IKE_ ::

Sem kaj pozabil?
Bi kaj spremenili?

[img]http://shrani.si/t/1j/tt/L6IsJSb/pc.jpg... pc]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

_IKE_ ::



Sem še kaj pozabil?

Bi kaj spremenili?

hojnikb ::

rok_17 je izjavil:

mal skacem v debato ampak vseen me nekaj zanima,

kolk se kej splaca nabavt samsung 850 pro 256gb SSD v primerjavi z mx100 256gb. A je vredno dat 80eur vec pa glede na to da ma samsung 10let garancije(vsaj tko pise na agt strani)

Ne. Za tak denar dobiš že skro 512GB mx100.
Čez 10 let boš pa tako vrgu ta ssd stran, ker bo premajhen, tako da ta garancija spet ni tak plus.
#brezpodpisa

rok_17 ::

hojnikb je izjavil:

rok_17 je izjavil:

mal skacem v debato ampak vseen me nekaj zanima,

kolk se kej splaca nabavt samsung 850 pro 256gb SSD v primerjavi z mx100 256gb. A je vredno dat 80eur vec pa glede na to da ma samsung 10let garancije(vsaj tko pise na agt strani)

Ne. Za tak denar dobiš že skro 512GB mx100.
Čez 10 let boš pa tako vrgu ta ssd stran, ker bo premajhen, tako da ta garancija spet ni tak plus.


ja sej nekak tko sem razmisljal, kaj pa po performancu (zapisovanje/branje), je razlika obcutna oz. ce se dejansko pozna?

NejcSSD ::

@IKE Mugen bi bil zadost. Oziroma že Stock je dovolj :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

hojnikb ::

rok_17 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

rok_17 je izjavil:

mal skacem v debato ampak vseen me nekaj zanima,

kolk se kej splaca nabavt samsung 850 pro 256gb SSD v primerjavi z mx100 256gb. A je vredno dat 80eur vec pa glede na to da ma samsung 10let garancije(vsaj tko pise na agt strani)

Ne. Za tak denar dobiš že skro 512GB mx100.
Čez 10 let boš pa tako vrgu ta ssd stran, ker bo premajhen, tako da ta garancija spet ni tak plus.


ja sej nekak tko sem razmisljal, kaj pa po performancu (zapisovanje/branje), je razlika obcutna oz. ce se dejansko pozna?

ignoriraj te številke, ker nimajo takega pomena..
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

A bo tole dobro?

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Grafo 280x bom vzel na bolhi za cca 180 evrov.

PS; Bi me prišlo ceneje na funtech, samo nimajo ohišja zalman Z12 PLUS, ki mi je res padlo v oči :)

hojnikb ::

lahk vzamešb b85 plato in pršparaš par 10€
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Na matični ne bom šparal...torej ostalo vse štima.

Hvala ;)

hojnikb ::

itk nemorš navijat, tak da je čisto vseeno kaj vzamš. Še asrock za 37€ bi bla dovolj.
#brezpodpisa

_IKE_ ::

NejcSSD je izjavil:

@IKE Mugen bi bil zadost. Oziroma že Stock je dovolj :)



Mugen in macho sta višja od noctue, zaradi česar bo potem vse skup precej na knap do tega pa mi ni. Posledično bi moral iskat drugo večje ohišje

IL_DIAVOLO ::

^^

Vem, da s tem procesorjem ne morem navijat, ampak bo pa ta plata dobra za v prihodnje, če bom mogoče dal drug procesor(navijalski). Zaupam firmam gigabyte/asus.

hojnikb ::

s to plato neboš nč navijal, ker ni z97
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

^^

Pol pa ta GIGABYTE GA-Z97M-D3H za 5 evrov več.

hojnikb ::

3+1 faze pa navijanje tut ne gre glih skup. Malo ja, kej velik pa spet ni za pričakovat :)
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Heh, nisem ekstremist, kot recimo ti, ki navijaš CPU do roba zmogljivosti :P

Pa brez zamere :D

hojnikb ::

moj cpu je kr lepo na stock že od day 1 :)
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Pol pa sori...katera plata?

hojnikb ::

katera ti paše. Najbolje je vzet eno poceni b85, ki ima vse kar rabiš in potem vseskupi menjat, ko je čas za to.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

B85 baje ni kompatibilna z intel i5 procesorji. Govorim za gigabyte matično GA-B85-HD3.

hojnikb ::

seveda je.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Po moje pa ni...

Tole je napisal en:

This board is advertised as being 4th Generation i3, i5, and i7 LGA-1150 compatible. After almost a month of going back and forth with the manufacturer support, it turns out that, depending on the revision, is actually not compatible with 4th Generation processors. I bought a 4th Gen LGA-1150 i5-4590 and it is not compatible with Rev 1.0 boards without a bios update. To update the bios, the manufacturer suggests using an older processor first to update the bios and then to install a 4th Gen processor.

I do not find it acceptable to expect the user to purchase two CPUs to make a product do what is advertised. And not everyone has a spare processor laying around.

Rev 2.0 boards will work with this CPU. it is the Rev 1.0 that are the problem. Unfortunately, there is no way of knowing which one you will receive.

Other Thoughts: I will continue to look for a basic board that is actually compatible with 4th Gen CPUs and do not require the user to purchase a second older CPU to update the bios. If it is advertised as 4th Gen CPU compatible, then it should work with a 4th Gen CPU. No exceptions.


Na tej strani: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

hojnikb ::

Podpira, sam rabiš F9 bios ali pa gledaš, da je novejša revizija, ki ima sigurno tak bios gor.

Tako da je nekompatabilnost samo stvar biosa in ne kak limit čipseta, da nebi podpiral teh procesorjev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

In kako naj vem, da je revizija 2.0 in ne 1.0?

hojnikb ::

kontaktiraš prodajalca.
itk je pa res mala šansa, da fašeš kako staro zalogo z rev1.0 in starim biosom.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Bom raje vzel eno drugo...

hojnikb ::

no h97 garant podpirajo vse
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

To sem htel slišat ;)

BorutK-73 ::

vilonja je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Za upravljanje htpc-ja iz kavča si lahko nabaviš USB daljinca.
Moj "pilot" za htpc
http://www.dx.com/p/multimedia-ir-remot...

Borut, kakšen htpc pa imaš, ali uporabljaš xbmc da ti tudi daljinec dela

uporabljam kar Pot player in dela tisti "pilot" super, ima miško in par tipk od tipkovnice (tiste ki rabiš za player-je).

vilonja ::

Kateri procesor pa predlagas, ali imajo te matične za 35eur hdmi, dvi in audio izhode. Velikost mi ravni ni pomembna, zato je cenejše če si komp sam sestavim, ssd je nujen, verjetno bom vzel takega za 60 gb od kingstona, hdd pa najcenejšega

BorutK-73 ::

No no no, SSD se vzame MX100. Veliko plat ima zdaj HDMI ker je manjši kot DVI, avdio ima pa itak vsaka.

hojnikb ::

jap, prste stran od kingston, razn če se lovi budget.
#brezpodpisa

echoman ::

vilonja je izjavil:

Kateri procesor pa predlagas, ali imajo te matične za 35eur hdmi, dvi in audio izhode. Velikost mi ravni ni pomembna, zato je cenejše če si komp sam sestavim, ssd je nujen, verjetno bom vzel takega za 60 gb od kingstona, hdd pa najcenejšega


Sicer imaš veliko večji budget, kot sem ga takrat imel sam, ker sem ciljal na nekih 100 € in potem na srečo dobil omenjenega Zboxa za 120 s tem, da sem imel RAM in disk še od netbooka.

Sam bi ti priporočal, da za 250 € vzameš nekaj podobnega:
- ASRock H81M-ITX
- Intel Pentium G3240
- 4GB G.Skill PC3-10667U
- Crucial MX100 SSD 128GB
- WD Blue 500GB

Poleg tega v tem konfigu ni ohišja + če boš slučajno zainteresiran za ta konfig NUJNO poglej skladnost komponent z matično, ker sam tega nisem preverjal. Če hočeš kombinirati SSD+HDD boš za tak konfig primoran dvigniti budget, ti pa lahko iz izkušenj povem, da mi prej omenjeni Zbox leti s podobnim diskom s 5400 rpm brez težav - na OpenELECu mislim, da ne bi bilo opaznejše pohitritve z SSDjem, ker zadeva že tako hitro dela. Glej seveda, da boš izbral dovolj veliko ohišje in dovolj zmogljiv napajalnik.

Tole je sicer en hiter konfig, se nisem preveč poglabljal v zadevo, verjetno ti lahko kdo drug predlaga še kaj boljšega. Bom pa samo na kratko argumentiral zakaj si želiš vzeti tako plato in procesor - če se ti kdajkoli zgodi, da boš v prihodnosti potreboval kaj boljšega, samo nadgradiš procesor in imaš praktično zelo dober desktop build. Če misliš da do tega ne bo prišlo, potem vzemi nekaj takšnega, kar ima manjšo porabo.

hojnikb ::

pentium je overkill za htpc..
#brezpodpisa

tireleap ::

a bios od asrock b85 pro4 podpira i5 4400
hitr odgovor plis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tireleap ()

hojnikb ::

4430 podpira out of the box, za hitrejše modele pa rabip v1.60 oz 2.00
#brezpodpisa

tireleap ::

thank ker je sošolc naroču in če nebi delal b me ubil

hojnikb ::

bo delal, razn če je dobu kako uber staro zalogo (če je proc novejši 4440 ali 4460)
#brezpodpisa

tireleap ::

Hvala vsem za pomoč, še posebaj hojnikb-u

Kaj pa i5 4440 ker je to kupu moja napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tireleap ()

Vesoljc ::

sestavljam si en htpc/nas pc (torrent, video playback, web, nas (soft raid1)), nisem pa ziher katero platformo bi vzel, ali fm2+ ali 1150. budget recimo okol 500e.


skupnega bi bilo nekaj tacga:
crucial mx100 128
4gb rama
3x wd red 1tb (1x media + raid1)
300w enermax tria
silencio 352 matx

fm2+:
asrock fm2a88m
a4/a6

1150:
celeron g18x0/pentium g32x0
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Surehand ::

Lep pozdrav. Odločam se za nakup stacionarnega računalnika, predvsem za pisarniška opravila in prevajanje, občasno kakšno starejšo igro. Sistem bo torej stock in ne bo overclockan. Zaenkrat zgleda nekako takole:

Procesor Intel Pentium Anniversary Edition G3258 BOX, Haswell

Matična plošča GIGABYTE GA-H81M-S2V 1.0 LGA1150 mATX
RAM Crucial BX Sport DDR3 4GB 1600MHz CL9 BLS4G3D1609DS1S00
Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
Samsung SH-224DB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
Napajalnik LC-Power 450W LC600-12 V2.31 80Plus Bronze
Ohišje Aerocool V3X Evil Blue Edition Midi-Tower EN57424

Zanima me, če se kaj splača zamenjati, ter kakšno grafično kartico bi tale napajalnik še podpiral, verjetno bi uporabil kakšno rabljeno GTX550TI ali HD5770. Sem slučajno kakšno stvar spregledal in ne bi bila kompatibilna ali boljša?

Je tale rabljena zadeva vredna premisleka?
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Bi bil hvaležen vsake pomoči. :)

hojnikb ::

Surehand je izjavil:

Lep pozdrav. Odločam se za nakup stacionarnega računalnika, predvsem za pisarniška opravila in prevajanje, občasno kakšno starejšo igro. Sistem bo torej stock in ne bo overclockan. Zaenkrat zgleda nekako takole:

Procesor Intel Pentium Anniversary Edition G3258 BOX, Haswell

Matična plošča GIGABYTE GA-H81M-S2V 1.0 LGA1150 mATX
RAM Crucial BX Sport DDR3 4GB 1600MHz CL9 BLS4G3D1609DS1S00
Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
Samsung SH-224DB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
Napajalnik LC-Power 450W LC600-12 V2.31 80Plus Bronze
Ohišje Aerocool V3X Evil Blue Edition Midi-Tower EN57424

Zanima me, če se kaj splača zamenjati, ter kakšno grafično kartico bi tale napajalnik še podpiral, verjetno bi uporabil kakšno rabljeno GTX550TI ali HD5770. Sem slučajno kakšno stvar spregledal in ne bi bila kompatibilna ali boljša?

Je tale rabljena zadeva vredna premisleka?
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Bi bil hvaležen vsake pomoči. :)

če so kake stare igre (spet odvisno kako stare) bi bla že dovolj onboard grafika. Pa vzam g3220, g3258 je za navijat.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

bolj se splaca g3258, tudi ce ne navijas

hojnikb ::

10€ za 200Mhz ?
I think not
#brezpodpisa

Surehand ::

Ah ja, grafično sem mislil dodajati zato, da bi kdaj na TV priklopil (HDMI), se potem splača malo boljšo osnovno vzeti npr. ASRock H81 Pro BTC, DDR3, SATA3, HDMI, USB3, LGA1150 ATX?

Tole je vredno premisleka ali raje prste stran?
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

trnvpeti ::

Surehand je izjavil:

Ah ja, grafično sem mislil dodajati zato, da bi kdaj na TV priklopil (HDMI), se potem splača malo boljšo osnovno vzeti npr. ASRock H81 Pro BTC, DDR3, SATA3, HDMI, USB3, LGA1150 ATX?

Tole je vredno premisleka ali raje prste stran?
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

roke stran od tega i5

ce mislis priklopit na tv, pol glej hdmi ja

m0LN4r ::

Ker passmark ne pove konkretno kje in kaj je hitrejše poglejmo tukaj, za našega usera pod ANWENDUNGEN, kaj sploh pride za njega v poštev:
http://www.computerbase.de/2014-07/inte...

Pa pol debatirajmo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Surehand

Če bi povedal, kolko si pripravljen dat,bi ti kdo celo bil pripravljen sestaviti low-end kišto. V temi PC za 300EUR: https://slo-tech.com/forum/t608263/0 imaš nekaj dobrih predlogov. Ta budget pa bi že moral bit kar spodnja meja imo. Sestavljenih računalnikov se načeloma ne kupuje, sploh pa ne rabljenih, vsaj jaz ne.

PS: Vidim, da si spet merite IQ penisa.

Zgodovina sprememb…

««
407 / 1142
»»